Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
 Zmiany nazewnictwa  
Autor Wiadomość
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 15 Gru 2015, o 01:40
Posty: 16
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 5 razy
Nick w grze: Xengar
Odpowiedz z cytatem
Post Zmiany nazewnictwa
Witam, jak w tytule, proponuję zmienić nazwę umiejętności "twoja stara" na coś bardziej kulturalnego...
Żeby nie było że się czepiam bezpodstawnie :
1. W Taernie gracze są w różnym przedziale wiekowym, tak więc grają nie tylko osoby dorosłe, ale też dzieciaki i tzw gimbaza.
a) dorosłych może razić obecność takiego języka (chyba że ktoś na codzień rzuca mięsem na prawo i lewo)
b) naukowo udowodnione jest, że dzieciaki bardzo szybko uczą się języka. .. i pewnie nie byłoby fajnie gdyby uczyły się takich sformułowań
c) "gimbaza", nawet jeśli zna już takie określenia, to (teoretycznie) posiada jeszcze swój rozum i może ich nie używać... ale i tak używa, a jeśli takie zwroty stają się nazwami umek, to może ich to mniej krępować gdy "wypłakują" się komuś na priv np za to że ich zaorano... A potem ludzie zakładają tematy na forum że ktoś im obraża rodzinę (precyzyjniej chodzi o sytuację gdy ktoś nie posiada kultury osobistej i nie umiejąc przegrywać w pvp na red wypisuje do nas obelgi o naszych mamusiach...), a GM musi potem się takim czymś zajmować, często jednak regulamin nie pozwala mu na skuteczne działanie, np. ss'y na czarnym tle. A przecież lepiej zapobiegać niż leczyć.
2. To akurat mniej ważny argument, ale czy to nie brzmi trochę głupio gdy na wiki przy umkach petów wyświetla się "używa: [...], twoja stara..."
Oczywiście kontekst to kontekst, ale nowicjusz może nie skojarzyć że chodzi o umki. To tyle co mam do powiedzenia na ten temat, wiem że podobna prośba przewijała się przy nazwie "burdel", ale nie do końca pamiętam cały tamten wątek i autora. Nie wiem też czy ktoś już wpadł na pomysł odnośnie wyżej wymienionej umki. Pozdrawiam, Xengar.

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka


8 Sty 2016, o 03:29

Podziękowali: 2 HKS (13 Sty 2016, o 14:30), Lowcazguby (9 Sty 2016, o 17:34)
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 24 Wrz 2015, o 18:52
Posty: 8
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 2 razy
Nick w grze: Marcinhh
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zmiany nazewnictwa
Według mnie to dobry pomysł. Razi mnie ten napis.

_________________
Zapraszam również do gry thehunter.


8 Sty 2016, o 10:55
Profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zmiany nazewnictwa
Skill jest "wymowny" i łatwo określa jego prowokatorski charakter... Nazwa nie jest zła, a co do dzieci, to przy rejestracji oswiadczasz, że masz skończone 18 lat, jeden powie, że to jest demoralizatorskie, a inny, że zabijanie "zwierzątek" w grach(albo ludzi), poza tym czesto jak idę po mieście slysze 7 latki(jestem osoba niska, wiec jak widze kogoś o połowę niższego ode mnie to zakładam, że jeszcze bardzo młody) które używają bardziej wymownego słownictwa, szczegolnie opierając się na "pseudojutuberach"


8 Sty 2016, o 11:48
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 Lis 2010, o 01:50
Posty: 1466
Miejscowość: Płock
Podziękowano: 201 razy
Otrzymanych podziękowań: 140 razy
Nick w grze: Darkhen
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Zmiany nazewnictwa
Po pierwsze gra według regulaminu jest dla ludzi 16+ lub za zgodą rodziców. I to właśnie rodzice powinni interesować się tym w co grają dzieci, a nie Twórcy gier dark fantasy.
Po drugie co zrobić z ukazaniem śmierci? Przecież takie epatowanie przemocą może wypaczyć umysł młodego człowieka na kilka lat. Jeszcze będzie biegał z laleczką voodoo i rzucał przysłowiowy ukaz na kolegów z klasy.

Tak poważnie. Jeżeli tak podchodzisz do tematu to dzieciom powinno zabronić się grania w gry, oglądania telewizji, a już na 100% wychodzenia z domu bo tam nikt "panów z bramy "nie kontroluje.
Jeżeli decydujesz się na grę dark fantasy to termin "twoja stara" powinien być dla Ciebie łatwy do przełknięcia. W przeciwnym razie polecam My Little Pony:roll:

Wysłane z mojego E2003 przy użyciu Tapatalka

_________________
Łucznik 124lvl Larkas - OFF
Rycerz 64lvl Larkas - OFF

27-12-2016 Koniec przygody z The Pride of Taern.


8 Sty 2016, o 12:05

Podziękowali: H4K3R (13 Sty 2016, o 13:30)
Profil
Uczeń Simona

Rejestracja: 3 Kwi 2015, o 14:41
Posty: 56
Podziękowano: 15 razy
Otrzymanych podziękowań: 135 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zmiany nazewnictwa
Moderator niech przeczyta regulamin gry. Ani w obecnym, ani w poprzednim nie było mowy o 16 latach - mowa o osobach pełnoletnich.


8 Sty 2016, o 13:04
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 Lis 2010, o 01:50
Posty: 1466
Miejscowość: Płock
Podziękowano: 201 razy
Otrzymanych podziękowań: 140 razy
Nick w grze: Darkhen
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Zmiany nazewnictwa
No tak przepraszam. Osoby pełnoletnie lubią zgodą rodziców. Co i tak nie zmienia sensu mojej wypowiedzi.

Wysłane z mojego E2003 przy użyciu Tapatalka

_________________
Łucznik 124lvl Larkas - OFF
Rycerz 64lvl Larkas - OFF

27-12-2016 Koniec przygody z The Pride of Taern.


8 Sty 2016, o 13:11

Podziękowali: Kalart (8 Sty 2016, o 13:18)
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Cze 2013, o 15:13
Posty: 139
Miejscowość: Rzeszów
Podziękowano: 94 razy
Otrzymanych podziękowań: 134 razy
Nick w grze: Kaladin
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zmiany nazewnictwa
Och, nasz kochany Taern 18+?A więc pozbadzmy się 90% graczy na rzecz regulaminu, niech zarobki czterokrotnie spadna,gra upadnie
Drygu by się bardzo ucieszył...

_________________
For what shall it profit a man, if he shall gain the whole world, and lose his own soul?


8 Sty 2016, o 15:22
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 13 Sie 2014, o 13:23
Posty: 17
Miejscowość: Kraina O!
Podziękowano: 3 razy
Otrzymanych podziękowań: 3 razy
Nick w grze: Nily
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zmiany nazewnictwa
Osobiscie uwazam zmiane nazwy tej umiejetnosci za bardzo dobry pomysl.
'Twoja stara' sugeruje jakie slowa wypowiada lucznik do przeciwnika. Wedlug mnie powinno sie ono nazywac 'prowokacja'- bardziej kulturalne, nie razi w oczy, a dzieci szalaly by takim slowem w szkole. Trzymajmy te gre na jakims poziomie, inaczej szybko pozbedziemy sie starszych osob, ktorych brak kultury i hamskie zachowanie irytuje.

Black napisał(a):
Och, nasz kochany Taern 18+?A więc pozbadzmy się 90% graczy na rzecz regulaminu, niech zarobki czterokrotnie spadna,gra upadnie
Drygu by się bardzo ucieszył...


Pozostawilbym to bez komentarza, ale nie moge:
- juz widze dziecko wplacajace w ta gre tak ogromne pieniadze, dzieki ktorymi pozbycie sie dzieci i młodzieży z gry swiadczyloby o jej upadku.
- 90% maloletnich? Procent, ktory podales jest bardzo, ale to bardzo przesadzony. Nie ma sensu robic ankiety, ale 90% to zbyt duzo.

_________________
-Co to jest czasoprzestrzeń w wojsku?
- Gdy chorąży powie "sprzątaj korytarz od tego miejsca aż do obiadu".


8 Sty 2016, o 16:17
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 15 Gru 2015, o 01:40
Posty: 16
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 5 razy
Nick w grze: Xengar
Odpowiedz z cytatem
Post 
To że przy rejestracji oświadczasz pełnoletniość wcale nie wyklucza możliwości kłamstwa w przypadku gimbusów, którzy w podobny sposób wchodzą sobie na Xvideos... Ale odbiegam od tematu, więc powiem tyle, że temat nie jest obowiązkowy do zrealizowania, jest to jedynie propozycja dla kolorowych. Osobiście nazwa skilla mi nie przeszkadza, ale może razić innych. To tyle.

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka


8 Sty 2016, o 16:22
Profil
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lis 2014, o 15:51
Posty: 51
Podziękowano: 200 razy
Otrzymanych podziękowań: 26 razy
Nick w grze: Ahamenum
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post 
Mi ta nazwa się nie podoba, obrażanie kogoś pośrednio poprzez bluzganie na członka jego rodziny jest idiotyczne.

Ale mimo to uważam, że "twoja stara" idealnie oddaje charakter tego skilla.
Zmiana na "prowokację" czy coś tego typu jest totalnie beznadziejnym pomysłem: suche, beznamiętne i co za tym idzie mało atrakcyjne.

Na tej samej zasadzie możnaby zaproponować ocenzurowanie połowy słów w 1/3 questów, zlikwidowanie burdelu w Trentis, czy choćby dorysowanie Wile, Emilce i Issie grubych płaszczy pozostawiających na widoku tylko głowę, "no bo w to dzieci grają..."

Co do tego "zaorania" to jeśli ktoś został ubity przez silniejszego dla zabawy, to ma moje błogosławieństwo do nękania swojego oprawcy na wszystkie możliwe sposoby.
A ten, kto nie umie przegrywać w równej walce płakałby i wyzywał zwycięzcę niezależnie czy zmienliby staruszkę na "prowokację" czy cokolwiek innego.

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

_________________
Łuk 124, Dr 90, Sh 88, Vd 76 ~Tolnor


8 Sty 2016, o 16:49
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 465 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron