Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
 Handel POSTACIAMI 
Autor Wiadomość
Zabójca Tilsai
Awatar użytkownika

Rejestracja: 9 Kwi 2012, o 17:58
Posty: 769
Miejscowość: Gdańsk
Podziękowano: 454 razy
Otrzymanych podziękowań: 384 razy
Nick w grze: Maldito
Odpowiedz z cytatem
Post Handel POSTACIAMI
Handel kontami został zakazany z prostego względu, było sporo oszustw a ekipa traciła czas poprzez wiele zgłoszeń z supportu, ciężko było cokolwiek ogarnąć a kradzieże kont często się zdarzały.

Wpadłem na pomysł który pozwolił by to wszystko ogarnąć a dodatkowo ekipa miała by spore korzyści.

Mianowicie:
Widziałbym to tak że postacie wystawiane są na licytację (możecie sobie pomyśleć że to by wyglądało jak handel niewolnikami ale nic z tych rzeczy :D)

W oknie account.php obok guzika Zaloguj jest guzik usuń, zmienilibyśmy go na opcję, pod tym klawiszem byłyby guziki usuń oraz Wystaw na licytacje.

Postać wystawioną na licytację mógłby licytować każdy z serwera na którym znajduje się postać. Widzielibyśmy tu jedynie profesję oraz lvl nicku, po to, aby nie było nadużyć a po jej wylicytowaniu wiedzielibyśmy okno ustawiania nicku oraz wyglądu.
Po wystawieniu postaci na licytacje tracilibyśmy ją na stałe, nawet jeżeli nikt je nie kupi, wtedy postać przepada.

Walutą byłaby platyna a licytację oczywiście wygrywałby ten, który zaoferuje najwięcej.
Gracz który wygra licytację płaciłby w specjalnym okienku w opcjach, połowa platyny trafiała by na konto gracza który wystawił postać. W ten sposób administracja by zarabiała. Oczywiście postacie otrzymywalibyśmy bez eq, w ten sposób kupujemy jedynie czas poświęcony na wyexpienie postaci, ustawienie stat oraz umek kasowałoby się.

W ten sposób każdy korzysta a nikt nie traci, gracz może pozbyć się postaci na której nie chce już grać i nie wiec co z nią zrobić, nabywca zyskuje postać i nie musi poświęcać czasu na jej expienie, przez co pojawiłoby się znacznie więcej chętnych na trudne bossy a administracja podwójnie by zarabiała ponieważ gracz wydałby platynę na kupno postaci jak i na zakup eq.

Mam nadzieję że pomysł wam się spodoba.

Pozdrawiam

_________________
Gram od: 2011-04-13
Image
PEWNE INFORMACJE POZOSTANĄ UKRYTE ! ; )

MALDITO OSTLOR 101
TOLNOR 60
HELLSINGMO OSTLOR 44
VIP OSTLOR 37
OZ TOLNOR 31


23 Lut 2016, o 02:11

Podziękowali: konradbida (24 Lut 2016, o 10:51)
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 8 Sie 2014, o 15:04
Posty: 1
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 2 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Handel POSTACIAMI
To po co expić postać od zera jak można kupic? Teraz wyzwaniem jest zebrać pt na dz, gdy połowa z tych 40lvl zacznie kupować konta, to ta druga bedzię zmuszona też to zrobić albo expic na orkach.


23 Lut 2016, o 11:23
Profil
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 17 Wrz 2014, o 21:54
Posty: 25
Podziękowano: 6 razy
Otrzymanych podziękowań: 15 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Handel POSTACIAMI
Wierzysz w to co piszesz? :) Takie postacie, jeśli już by ktoś wystawił ok. 60-70 lvla. kupowaliby głównie gracze 100+ pod turnieje, dla zabawy, czy do dodatkowego zarobku (zlecenia, mięsko itp). Być może 1/10 nowych graczy zdecydował by się na taki krok, lecz mało jest osób które ładują horrendalne ilości realnej kasy w grę której nie poznali i nie wiadomo czy im się spodoba. (chyba że to będzie kwestia jednego smsa czy małego przelewu :) )
Gracze 100+ którzy z reguły decydują się sprzedać postać, szukają zarobku ale nie w platynie tylko w złotówkach (tych polskich :) ), i już nie mają wtedy zamiaru wracać do gry, więc bez sensu byłby ewentualny zysk w platynie :)
Zostają jeszcze gracze z dziedziny płaczków, którym nie pasuje obecny stan profesji, jednak według mnie mało kto tak na serio rozważyłby taką opcję bo jak pisałeś:

Cytuj:
Po wystawieniu postaci na licytacje tracilibyśmy ją na stałe, nawet jeżeli nikt je nie kupi, wtedy postać przepada.


a jeśli nie byłoby takiej opcji, wtedy owszem, wystawialiby ochoczo swoje postacie, bo przecież nie ma nic do stracenia.

Nowym graczom nie można dawać wszystkiego na tacy, nieraz już widziałem jak ktoś z poziomem 120 pyta się jaki zwierzak będzie mu pasować, albo gdzie jest Keme:)
Po to mamy główną linię fabularną żeby poznać swoją postać od 0, by poznać całą mechanikę gry, a wrzucenie tego 50 poziomu to nie jest aż taki kłopot jeśli ktoś jest rozgarnięty i szybko chwyta.

Ale tak jak pisałem, na handel pójdą głównie postacie 60-70 i sporo <50, a kupione zostaną w 95% przez starych graczy. (ja też bym skorzystał z takiej opcji kupienia postaci, fajnie byłoby polatać MO na mięsku/turku, szukać okazji po taniosze i sprzedawać takie postacie z zyskiem.. )

To tak na serio traktując Twój pomysł. Dla mnie jako gracza z postacią 85lv, byłaby to idealna okazja do kolekcjonowania profesji na różne okazje, ale nadal głównie grałbym swoją pierwszą postacią co z pewnością nie przyniosłoby korzyści grze, a obstawiam że nie tylko ja bym miał takie zapędy :)


23 Lut 2016, o 12:48
Profil
Zabójca Tilsai
Awatar użytkownika

Rejestracja: 9 Kwi 2012, o 17:58
Posty: 769
Miejscowość: Gdańsk
Podziękowano: 454 razy
Otrzymanych podziękowań: 384 razy
Nick w grze: Maldito
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Handel POSTACIAMI
Kolego o nicku Respekt, tak dla zabawy, dokładnie tak jak mówisz, czy cel tej gry właśnie taki nie jest?
Moim zdaniem właśnie gra jest zabawą czyli formą rozrywki, która dzięki wydanej na nie pieniądze staje się jeszcze bardziej ciekawą rozrywką.
Czy uważasz że żmudne expienie postaci jest formą rozrywki?
Moim zdaniem działa to na zasadzie nie chce ale muszę i z rozrywką niewiele ma wspólnego i ponadto wcale nie jest ciekawe.

Właśnie stąd ten pomysł, by gracz który chce pograć w tę grę mógł ją sobie urozmaicić w taki sposób by była dla niego formą rozrywki a nie przymusem.

Jeżeli wchodzisz do wesołego miasteczka to po to aby wsiąść na kucyki dla małych dzieci które są dla Ciebie nudne i zupełnie Cię nie interesują czy też po to, aby się rozerwać na najszybszym i najbardziej emocjonującym rollercoasterze ?

W ten sam sposób doświadczony gracz w Taern woli od razu przesiąść się na inną postać, tak aby była to dla niego frajdą i ciekawą formą rozrywki i nie był zmuszony przechodzić jeszcze raz przez te wszystkie żmudne etapy gry które zna na pamięć i stają się dla niego nudną koniecznością.
Osobiście bardzo bym wolał wydać pieniądze na zakup postaci, nawet za wysoką cenę, aniżeli przechodzić wszystko to samo od początku.

Jeżeli nawet pomysł o którym piszę by nie przeszedł, bardzo dobra była by możliwość zmiany profesji za odpowiednią opłatą, tak aby gracz chcący pograć na innej profesji mógł na niej pograć.
Ta gra ma być przecież rozrywką tak, by każdy mógł grać w nią chętnie i z uśmiechem na twarzy a nie z głową podpartą o rękę i zasypiający z znudzenia bijąc ente zgrzyty na dz, bo taka jest rzeczywistość wielu graczy którzy od niechcenia expią swe postaci by móc następnie przez krótki czas pocieszyć się z posiadanego poziomu, po czym mówią grze papa bo już nie ma nic do roboty.

Ewentualnie zróbcie tak, aby expienie kolejnej postaci na kącie było dwa razy szybsze do momentu osiągnięcia poziomu głównej postaci a wykonywanie prologów i wszystkich tych qestów nie było wymagane ponieważ potrafi to przyprawiać o mdłości gdy za każdym razem chcąc pograć na innej profesji musimy przechodzić wszystko od początku.
Qesty oczywiście są bardzo ciekawe, ale w momencie gdy przechodzimy je pierwszy raz.

Z pewnością krzykiem wyskoczą gracze którzy powiedzą że przecież to nieuczciwe względem osób które wszystko przechodziły od początku.
Chciałbym zapytać, gracie dla własnej rozrywki ponieważ gra jest dla was zabawą czy tylko po to aby pokazać innym ile osiągneliście?
Moim zdaniem każdy gra dla siebie samego ponieważ przy grze może sobie odpocząć, pośmiać się, popisać z znajomymi i świetnie się bawić a nie dla chwały.

Kończąc chciałbym aby każdy odpowiedział sobie na pytanie: Gra jest dla mnie czy ja jestem dla gry?

Ave

_________________
Gram od: 2011-04-13
Image
PEWNE INFORMACJE POZOSTANĄ UKRYTE ! ; )

MALDITO OSTLOR 101
TOLNOR 60
HELLSINGMO OSTLOR 44
VIP OSTLOR 37
OZ TOLNOR 31


23 Lut 2016, o 19:41
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Paź 2012, o 14:32
Posty: 1596
Miejscowość: Piekło
Podziękowano: 79 razy
Otrzymanych podziękowań: 75 razy
Nick w grze: Achaja
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Handel POSTACIAMI
Przeczytałam temat kilkukrotnie i z czystym sumieniem mogę przyznać, że ani trochę mi się Twoja wizja nie podoba. Z mojej perspektywy przyniesie to więcej szkód niż zysków:

- Zahamowanie rozwoju nowych postaci
Taki przeciętny Jaś, który dopiero zaczyna grę zamiast wbijać lvle, pójdzie sobie na łatwiznę i kupi od razu 140 poziom bo po co się męczyć?

- Odejście od fabuły gry
Jaś nie będzie miał możliwości zapoznania się z questami wciągającymi w klimat gry. Jego wiedza o fabule będzie bardzo nikła o ile nie zerowa - bo po co komu wiedzieć kim jesteśmy, co tutaj robimy i co się stało z naszą rodziną oraz kim do jasnej ciasnej jest Utor?

- Wzrost liczby osób, które nie potrafią grać
Nie ma takiego poradnika, który jednoznacznie stwierdziłby "rób postać w ten sposób bo inaczej jest źle". Dając gotowce zabieramy możliwość eksperymentowania i poznawania swoich mocnych/słabych stron oraz szlifowania techniki.

- Zerowa gwarancja co do jakości towaru
Skąd Jaś może mieć pewność, że postać, którą chce kupić nie jest zbanowana lub skradziona? Jaką mógłby mieć gwarancje, że na tej postaci nie ma takiej kary, która mogłaby zapewnić totala na konto? Na swoim koncie jesteś w stanie zapamiętać mniej-więcej ile miałeś kar i za co.

- Niekompletny towar
Jeśli już kupować postać to według mnie powinna ona być w całości ubrana wraz z tym dobytkiem, jaki miała ze sobą. Jaś wydaje full platyny po to, aby kupić postać - czemu ma dopłacać kolejne tyle (albo i więcej) żeby się ubrać? Jeżeli kupujesz samochód to w całości, prawda? W takiej sytuacji zmuszałbyś ewentualnego kupca do zakupienia silnika, szyb i kierownicy..

- Konkurencja na turniejach
O ile w turnieju każdy ma prawo spróbować swoich sił, o tyle jestem przeciwniczką tworzenia jakichkolwiek grup zamkniętych skupiających najlepszych. Wyobraź sobie sytuację - Jaś, Staś i Zdziś mają postaci dostosowane do każdego turnieju 1vs1 i zawsze stoją na podium. Oczywiście, jeśli samodzielnie wyexpisz sobie takie postaci - żadnego problemu, ale kupno takich jednostek byłoby nieuczciwe.

- Farmienie bossów i zleceń
Jeżeli gracz sam sobie wyexpił postaci, aby mieć możliwość chodzenia na Aqua 10x w tygodniu - spoko, ale spróbuj sobie wyobrazić sytuację, gdzie postaci będą masowo kupowane tylko po to, aby zwiększyć częstotliwość odwiedzania niektórych inst, czy wykonywania daily questów. W skrócie: NIE FAIR.

- Zabieranie miejsca randomom na wyprawach, w gildiach i rankingu
Postać kupiona to w gruncie rzeczy postać martwa. Nie grasz na niej aktywnie, używasz ją tylko do pewnych celów jak turnieje, czy jakaś wyprawa - poświęcasz jej tylko tyle czasu na ile jest Ci w danym momencie potrzebna. Zapychasz slota w gildii swoją postacią, zabierasz miejsce w rankingu, klatkach oraz w party - bo po co brać kogoś nowego jeśli można lognąć? Nie tędy droga. Ja stawiałabym na nowych i niedoświadczonych graczy, którym trzeba pokazać różne insty i taktyki niż na trupy.

Poruszyłeś także kwestię "co zrobić z postacią, na której już nie chcę grać?". Odpowiedź jest bardzo prosta: Usuń ją lub zrób sobie przerwę od gry - jeśli zatęsknisz zawsze masz gdzie wrócić.

_________________
Bo w każdym z nas jest Chaos i Ład, Dobro i Zło ale nad tym można i trzeba zapanować.
Trzeba się tego nauczyć.

VD 126


23 Lut 2016, o 20:42

Podziękowali: ViconiaDeV (24 Lut 2016, o 18:12)
Profil
Zabójca Tilsai
Awatar użytkownika

Rejestracja: 9 Kwi 2012, o 17:58
Posty: 769
Miejscowość: Gdańsk
Podziękowano: 454 razy
Otrzymanych podziękowań: 384 razy
Nick w grze: Maldito
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Handel POSTACIAMI
Witaj, masz rację i zgodzę się z Tobą, jednak nie w każdym punkcie. Zapewne zatrzymałoby to rozwój nowych postaci i z tym się zgadzam, więc pomyślałem czy nie dać tej możliwości osobą które chwile już grają, w taki sposób by każdy mógł kupić postać ale nie wyższą od poziomu który sam posiada, także kupowanie 140lvl przez nowicjusza nie wchodzi w rachubę.



Cytuj:
- Odejście od fabuły gry
Jaś nie będzie miał możliwości zapoznania się z questami wciągającymi w klimat gry. Jego wiedza o fabule będzie bardzo nikła o ile nie zerowa - bo po co komu wiedzieć kim jesteśmy, co tutaj robimy i co się stało z naszą rodziną oraz kim do jasnej ciasnej jest Utor?


Nie każdego interesuje fabuła gry, przykładem jestem ja jak i wiele innych osób którzy lubią grę party i solo czyli po prostu jest to dla nich zabawa a rozwiązywanie qestów jest dla tych osób nudną koniecznością by móc zasmakować czegoś nowego. Przykładem jest choćby mario, po co cała ta szopka dzięki której możemy wejść na inste, mnie osobiście qesty tego typu bardzo nudzą i rozwiązuje je na siłę by móc sobie na mario polatać.

Cytuj:
Wzrost liczby osób, które nie potrafią grać
Nie ma takiego poradnika, który jednoznacznie stwierdziłby "rób postać w ten sposób bo inaczej jest źle". Dając gotowce zabieramy możliwość eksperymentowania i poznawania swoich mocnych/słabych stron oraz szlifowania techniki.


Tu się zgadzam, dlatego licytując postać moglibyśmy nabyć taką która nie przekracza poziomu naszej głównej postaci. Jednakże ile czasu zajęłoby ogarnięcie nowicjuszowi postaci z przykładowo 70 lvl? Moim zdaniem tyle samo czasu ile zajęłoby mu ogarnięcie samej gry gdyby miał grać od początku.

Cytuj:
- Zerowa gwarancja co do jakości towaru
Skąd Jaś może mieć pewność, że postać, którą chce kupić nie jest zbanowana lub skradziona? Jaką mógłby mieć gwarancje, że na tej postaci nie ma takiej kary, która mogłaby zapewnić totala na konto? Na swoim koncie jesteś w stanie zapamiętać mniej-więcej ile miałeś kar i za co.


Tak, dlatego na licytacje można by wystawiać jedynie postacie niezbanowane, po wystawieniu postaci cała lista kar byłaby kasowana, tak samo jak nick, wygląd, eq, ustawienie stat i umek. Tak by gracz który kupuje nie mógł wiedzieć czyja ta postać była prędzej. Jak napisałem wcześniej sprzedawany jest jedynie czas poświęcony na wyexpienie postaci. Są osoby które chciałyby pograć na innej postaci i maja pieniądze lecz nie mają zbyt wiele czasu.

Cytuj:
- Niekompletny towar
Jeśli już kupować postać to według mnie powinna ona być w całości ubrana wraz z tym dobytkiem, jaki miała ze sobą. Jaś wydaje full platyny po to, aby kupić postać - czemu ma dopłacać kolejne tyle (albo i więcej) żeby się ubrać? Jeżeli kupujesz samochód to w całości, prawda? W takiej sytuacji zmuszałbyś ewentualnego kupca do zakupienia silnika, szyb i kierownicy..


Jak wyżej, płacimy za to by otrzymać postać na konkretnym poziomie, o eq musimy postarać się sami i wydać na nie pieniądze, inaczej gra by na tym traciła.

Cytuj:
- Konkurencja na turniejach
O ile w turnieju każdy ma prawo spróbować swoich sił, o tyle jestem przeciwniczką tworzenia jakichkolwiek grup zamkniętych skupiających najlepszych. Wyobraź sobie sytuację - Jaś, Staś i Zdziś mają postaci dostosowane do każdego turnieju 1vs1 i zawsze stoją na podium. Oczywiście, jeśli samodzielnie wyexpisz sobie takie postaci - żadnego problemu, ale kupno takich jednostek byłoby nieuczciwe.


A jak jest w obecnej chwili? Prawdopodobnie turki najczęściej wygrywają gracze najbardziej zamożni. Poza tym szczerze wątpie by stawali na podium ZAWSZE dużo ma tu do powiedzenia pan procent w tej kwesti który najczęściej rozdaje karty.

Cytuj:
- Farmienie bossów i zleceń
Jeżeli gracz sam sobie wyexpił postaci, aby mieć możliwość chodzenia na Aqua 10x w tygodniu - spoko, ale spróbuj sobie wyobrazić sytuację, gdzie postaci będą masowo kupowane tylko po to, aby zwiększyć częstotliwość odwiedzania niektórych inst, czy wykonywania daily questów. W skrócie: NIE FAIR.


Jak napisałem prędziej, grasz dla samego siebie czy też dla ogółu? Czy Tobie ktokolwiek by zabraniał również zakupić postać? NIE FAIR może być również kupowanie premium, bo dlaczego kto inny może w krótszym czasie osiągnąć więcej ode mnie? Każdy gra dla siebie i dla własnej rozrywki i nie rozumiem graczy zazdrośnie patrzących na innych i mówiących: Ten to ma lepiej, NIE FAIR, NIE FAIR!

Cytuj:
- Zabieranie miejsca randomom na wyprawach, w gildiach i rankingu
Postać kupiona to w gruncie rzeczy postać martwa. Nie grasz na niej aktywnie, używasz ją tylko do pewnych celów jak turnieje, czy jakaś wyprawa - poświęcasz jej tylko tyle czasu na ile jest Ci w danym momencie potrzebna. Zapychasz slota w gildii swoją postacią, zabierasz miejsce w rankingu, klatkach oraz w party - bo po co brać kogoś nowego jeśli można lognąć? Nie tędy droga. Ja stawiałabym na nowych i niedoświadczonych graczy, którym trzeba pokazać różne insty i taktyki niż na trupy.


Wręcz przeciwnie, w chwili obecnej często brakuje chętnych graczy na różne wyprawy, być może ktoś gra rycem jednak bardzo mu się on znudził i chciałby pograć czymś innym, jednocześnie na dz często brakuje rycerzy, ta zmiana POPRAWIŁA BY SYTUACJĘ WYPRAW NA BOSSY.

Cytuj:
Poruszyłeś także kwestię "co zrobić z postacią, na której już nie chcę grać?". Odpowiedź jest bardzo prosta: Usuń ją lub zrób sobie przerwę od gry - jeśli zatęsknisz zawsze masz gdzie wrócić.


A ja zapytam, jeżeli przykładowo lubiłeś kiedyś jeździć motorem jednak Ci się on znudził to odstawiasz motor do garażu w nadzieji że kiedyś się znów będzie chciało na nim jeździć czy jednak lepiej byłoby sprzedać motorek komu innemu by ktoś inny miał frajdę z rozrywki a samemu zaznać czegoś nowego i mieć środki na zakup przykładowo samochodu?

Tak samo jest w grze, wiele graczy zostawia swoje postacie i kończy grę ponieważ naturalnie im się znudziła, a nowej postaci już nie chcę im się zakładać.

Grałem jeszcze za czasów gdy były dozwolone handel i wymiana kontami, wielu osobą sprawiało to naprawdę frajdę, fajnie było pograć czymś nowym, niestety system wymiany i handlu kontami nie był idealny i administracja zablokowała tę możliwość ponieważ sami nie potrafili już tego ogarnąć. W tym temacie daje lepsze rozwiązanie dzięki któremu na pewno nie zdarzały by się sytuację że ktoś kogoś oszukał lub okradł.

_________________
Gram od: 2011-04-13
Image
PEWNE INFORMACJE POZOSTANĄ UKRYTE ! ; )

MALDITO OSTLOR 101
TOLNOR 60
HELLSINGMO OSTLOR 44
VIP OSTLOR 37
OZ TOLNOR 31


23 Lut 2016, o 21:34

Podziękowali: dasi (24 Lut 2016, o 22:53)
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Paź 2012, o 14:32
Posty: 1596
Miejscowość: Piekło
Podziękowano: 79 razy
Otrzymanych podziękowań: 75 razy
Nick w grze: Achaja
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Handel POSTACIAMI
Cytuj:
Nie każdego interesuje fabuła gry [...] rozwiązywanie qestów jest dla tych osób nudną koniecznością [...]


Oczywiście masz rację - nie każdego interesuje fabuła, jednakże jest ona nieodłącznym elementem samej gry. To tak jakbyś odpalił 5 część jakiegoś filmu bez ogarnięcia co działo się wcześniej; samo oglądanie będzie nużące i nie zrozumiesz do końca wszystkich przesłanek.

Co do samych questów - jeżeli ktoś miałby "kupić" na licytacji taką postać to, że tak to ujmę - powinna być ona "zresetowana" do ustawień fabrycznych tj. skasowanie wszystkich wykonanych questów poza ewentualnym prologiem. Będziesz chciał iść np. na aqua nową postacią - musisz zrobić questa.

Cytuj:
Tu się zgadzam, dlatego licytując postać moglibyśmy nabyć taką która nie przekracza poziomu naszej głównej postaci. Jednakże ile czasu zajęłoby ogarnięcie nowicjuszowi postaci z przykładowo 70 lvl? Moim zdaniem tyle samo czasu ile zajęłoby mu ogarnięcie samej gry gdyby miał grać od początku.


Jak miałaby odbyć się ta "weryfikacja" poziomu? W dalszym ciągu grają tu osoby, które mają kilka kont - co jeśli Jaś chciałby mieć barbę 120+ na koncie, gdzie ma np. druida 50+? Co także w sytuacji, gdy: Zdziś miał druida 50, ale stwierdził, że nie umie grać druidem i go usunął. Został mu łucznik 45 na koncie. Ma prawo "kupić" postać na większym lvlu, czy już nie?

Cytuj:
Tak, dlatego na licytacje można by wystawiać jedynie postacie niezbanowane, po wystawieniu postaci cała lista kar byłaby kasowana, tak samo jak nick, wygląd, eq, ustawienie stat i umek [...]


Okej, weźmy więc mały przykładzik: Staszek wystawił postać na licytację, ale życzliwy kolega wysłał na support mały "list miłosny" i wystawiona postać dostaje bana w trakcie licytacji lub krótko po jej zakończeniu. Jak wybrnąć z sytuacji?

Co do kasowania listy kar - (nie znam się na tym); załóżmy, że to akurat nie jest możliwe do realizacji. W dalszym ciągu pojawia się problem i niepewność ile kar jest na postaci, jakie i czy czasami nie dostaniemy kary za wybryki poprzedniego właściciela.

Cytuj:
[...]NIE FAIR może być również kupowanie premium, bo dlaczego kto inny może w krótszym czasie osiągnąć więcej ode mnie?


Zauważ, że każdy posiada możliwość kupna premki - niezależnie od tego, czy kupię platynę, czy będę czekać "aż mi się uzbiera za wbite lvle". Ponadto, nigdzie nie ma zakazu kupowania premek - a w temacie zasiadania lub handlu kontami i owszem :twisted:

Cytuj:
Wręcz przeciwnie, w chwili obecnej często brakuje chętnych graczy na różne wyprawy, być może ktoś gra rycem jednak bardzo mu się on znudził i chciałby pograć czymś innym, jednocześnie na dz często brakuje rycerzy, ta zmiana POPRAWIŁA BY SYTUACJĘ WYPRAW NA BOSSY.


Oddzielmy samą chęć poznania innej profesji od slotów na bossy. Nie wiem na jakim serwerze grasz ani też który zdołałeś wbić poziom, ale może zagłębmy się trochę w zjawisko, o którym pisałam wcześniej: olewanie randomów (i tutaj nie bójmy się użyć tego określenia).

Prosty przykład: Party 100+ szuka sobie druida na maraton losowych, zgłasza się lekarz - strzelam - lvl 70. Na losowych jeszcze nie był, chciałby raz sobie skoczyć i poznać instę oraz sprawdzić możliwości swojej postaci. Jak myślisz ile go będą odrzucać zanim "ulitują" się i zmienią zdanie? Pół godziny? Dlaczego? Bo ma mniejszy poziom i będzie dedał psując expa, albo to kolejny "płaczek" i wyjdzie jak nie dostanie ochronki?

W grze zdołałam osiągnąć 110 poziom i wielokrotnie spotykałam się z sytuacją gdy party odmawiało mi wspólnej gry, tłumacząc, że szukają kogoś z wyższym/niższym lvlem. Gdzie w takim razie brakuje tych chętnych graczy, hm? Póki co zauważam tłumy wybrednych i osoby, które są zabierane wyłącznie z łaski lub po znajomości - "nie wezmę ABC na 68 lvlu bo pewnie ma resów na v2 i padnie, ale wezmę BCE na 69 lvlu bo to mój kolega i ja wiem, że umie grać"

Cytuj:
A ja zapytam, jeżeli przykładowo lubiłeś kiedyś jeździć motorem jednak Ci się on znudził to odstawiasz motor do garażu w nadzieji że kiedyś się znów będzie chciało na nim jeździć czy jednak lepiej byłoby sprzedać motorek komu innemu by ktoś inny miał frajdę z rozrywki a samemu zaznać czegoś nowego i mieć środki na zakup przykładowo samochodu?


Odstawiłabym motor do garażu :) Być może w przyszłości dzieci zapałają miłością do takiego motoru, albo będę sobie chciała przypomnieć stare dobre czasy okazjonalnymi przejażdżkami.

_________________
Bo w każdym z nas jest Chaos i Ład, Dobro i Zło ale nad tym można i trzeba zapanować.
Trzeba się tego nauczyć.

VD 126


24 Lut 2016, o 18:05
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 26 Gru 2015, o 13:30
Posty: 7
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Nick w grze: Itoleqq
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Handel POSTACIAMI
Minusy :
Minusy napisał mhoku więc nie będę powtarzał
Plusy :
-Gracze będą mogli pozbyć się swoich kont
-Nie będzie spamu na priv z wymienianiem kont


Jednak i tak jestem na nie.

Pozdrawiam.

_________________
"No bo to bycie normalnym cię czyni wyjątkowym" ~Białas
Serwer Larkas i Ostlor
Masz sprawę? Pisz do mnie "Itolowskyyy - Larkas " "Itoleqq - ostlor"

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCxnEjT ... GqIRvlJdJA


24 Lut 2016, o 18:11
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2011, o 00:48
Posty: 261
Podziękowano: 24 razy
Otrzymanych podziękowań: 93 razy
Nick w grze: Markko
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Handel POSTACIAMI
mhoku sorki ale jesli poruszasz te Q ala fabularne to ja ci zadam pytanie, na czym polegalo kiedys rozwiązywanie Q, bo ja pamiętam czasy i to jest do tej pory bo stare Q sa takie same, nowe maja inny system ale stare Q robiło się klijając 1 linijke bez czytania, ludzie nawet jak by chcieli nie pamiętają 99% Q chyba ze jest modem, nie znam nikogo kto by miał jakąś zajawke na ten etap gry, ludzie muszą pare odbębnić i tyle, jak rozumiem Q jesli jest dodawany nowy bos tak robienie tego samego Q rok pozniej gdzie w pt mamy kogoś kto go robił mija się z celem.

inna sprawa jest to iż Q można wykonać tylko 1x, dla czego jeśli według ciebie jest to część fabuły, a może kogoś ona tak zainteresowała że chciał by ją powtórzyć, mała pucka w stronę twórcy Q :twisted: :lol:

_________________
Markko VD 122 Laraks ON
Caandy Drut 79 Laraks ON
Barb 140 Laraks ON
Pasionat zasiadania i Oszukanista/Legalista


24 Lut 2016, o 18:26

Podziękowali: HELLSING (24 Lut 2016, o 19:31)
Profil
Zabójca Tilsai
Awatar użytkownika

Rejestracja: 9 Kwi 2012, o 17:58
Posty: 769
Miejscowość: Gdańsk
Podziękowano: 454 razy
Otrzymanych podziękowań: 384 razy
Nick w grze: Maldito
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Handel POSTACIAMI
Mhoku napisał(a):
Cytuj:
Nie każdego interesuje fabuła gry [...] rozwiązywanie qestów jest dla tych osób nudną koniecznością [...]


Oczywiście masz rację - nie każdego interesuje fabuła, jednakże jest ona nieodłącznym elementem samej gry. To tak jakbyś odpalił 5 część jakiegoś filmu bez ogarnięcia co działo się wcześniej; samo oglądanie będzie nużące i nie zrozumiesz do końca wszystkich przesłanek.

Co do samych questów - jeżeli ktoś miałby "kupić" na licytacji taką postać to, że tak to ujmę - powinna być ona "zresetowana" do ustawień fabrycznych tj. skasowanie wszystkich wykonanych questów poza ewentualnym prologiem. Będziesz chciał iść np. na aqua nową postacią - musisz zrobić questa.


Resetowanie qestów czyli jak piszesz postać wraca do ustawień fabrycznych jest dobrym pomysłem. To tak jakbyśmy założyli nową postać, jednakże na wyższym poziomie.

Cytuj:
Cytuj:
Tu się zgadzam, dlatego licytując postać moglibyśmy nabyć taką która nie przekracza poziomu naszej głównej postaci. Jednakże ile czasu zajęłoby ogarnięcie nowicjuszowi postaci z przykładowo 70 lvl? Moim zdaniem tyle samo czasu ile zajęłoby mu ogarnięcie samej gry gdyby miał grać od początku.


Jak miałaby odbyć się ta "weryfikacja" poziomu? W dalszym ciągu grają tu osoby, które mają kilka kont - co jeśli Jaś chciałby mieć barbę 120+ na koncie, gdzie ma np. druida 50+? Co także w sytuacji, gdy: Zdziś miał druida 50, ale stwierdził, że nie umie grać druidem i go usunął. Został mu łucznik 45 na koncie. Ma prawo "kupić" postać na większym lvlu, czy już nie?

Weryfikacja przebiegałaby tak jak napisałem wyżej, możemy kupić każdą postać jednakże nie wyższą od tej co posiadamy, jeżeli usunął postać mówi się trudno. W dalszym ciągu mógłby kupić postać nie wyższą od głównej jego postaci w danym momencie, w ten sposób działał by system.

Cytuj:
Cytuj:
Tak, dlatego na licytacje można by wystawiać jedynie postacie niezbanowane, po wystawieniu postaci cała lista kar byłaby kasowana, tak samo jak nick, wygląd, eq, ustawienie stat i umek [...]


Okej, weźmy więc mały przykładzik: Staszek wystawił postać na licytację, ale życzliwy kolega wysłał na support mały "list miłosny" i wystawiona postać dostaje bana w trakcie licytacji lub krótko po jej zakończeniu. Jak wybrnąć z sytuacji?


Wziełem to prędzej pod uwagę, dlatego napisałem że postać raz wystawioną na licytacje tracimy na zawsze. Czy byłby w takim razie sens banować taką postać? Lista kar jest resetowana, pisałem że sprzedajemy jedynie czas poświęcony na rozwój postaci, jeżeli niezbyt jasno piszę to działa to na zasadzie że sprzedajemy jedynie swój poziom postaci, reszta jest kasowana, nic więcej. Prościej już tego wytłumaczyć nie potrafię. Nie jest już to ta sama postać, inny nick, inny wygląd, wszystko inne prócz poziomu i profesji. Poza tym dobrze by było gdyby kary były przypisywane do konta a nie do postaci, czy przypadkiem właśnie tak nie jest?

Cytuj:
Co do kasowania listy kar - (nie znam się na tym); załóżmy, że to akurat nie jest możliwe do realizacji. W dalszym ciągu pojawia się problem i niepewność ile kar jest na postaci, jakie i czy czasami nie dostaniemy kary za wybryki poprzedniego właściciela.

Jak wyżej, nie zakładajmy że to nie możliwe tylko daj sobie wytłumaczyć że są one kasowane i nie bierzemy żadnej odpowiedzialności za to co poprzedni właściciel robił, czy łamał regulamin czy też nie.


Cytuj:
Cytuj:
Wręcz przeciwnie, w chwili obecnej często brakuje chętnych graczy na różne wyprawy, być może ktoś gra rycem jednak bardzo mu się on znudził i chciałby pograć czymś innym, jednocześnie na dz często brakuje rycerzy, ta zmiana POPRAWIŁA BY SYTUACJĘ WYPRAW NA BOSSY.


Oddzielmy samą chęć poznania innej profesji od slotów na bossy. Nie wiem na jakim serwerze grasz ani też który zdołałeś wbić poziom, ale może zagłębmy się trochę w zjawisko, o którym pisałam wcześniej: olewanie randomów (i tutaj nie bójmy się użyć tego określenia).

Prosty przykład: Party 100+ szuka sobie druida na maraton losowych, zgłasza się lekarz - strzelam - lvl 70. Na losowych jeszcze nie był, chciałby raz sobie skoczyć i poznać instę oraz sprawdzić możliwości swojej postaci. Jak myślisz ile go będą odrzucać zanim "ulitują" się i zmienią zdanie? Pół godziny? Dlaczego? Bo ma mniejszy poziom i będzie dedał psując expa, albo to kolejny "płaczek" i wyjdzie jak nie dostanie ochronki?

W grze zdołałam osiągnąć 110 poziom i wielokrotnie spotykałam się z sytuacją gdy party odmawiało mi wspólnej gry, tłumacząc, że szukają kogoś z wyższym/niższym lvlem. Gdzie w takim razie brakuje tych chętnych graczy, hm? Póki co zauważam tłumy wybrednych i osoby, które są zabierane wyłącznie z łaski lub po znajomości - "nie wezmę ABC na 68 lvlu bo pewnie ma resów na v2 i padnie, ale wezmę BCE na 69 lvlu bo to mój kolega i ja wiem, że umie grać"


Czy Twoim zdaniem to, że ktoś grałby inną profesją naprawdę spowodowałoby że nagle wiele osób nie mogłoby znaleźć slota? Moim zdaniem NIE.

Cytuj:
Cytuj:
A ja zapytam, jeżeli przykładowo lubiłeś kiedyś jeździć motorem jednak Ci się on znudził to odstawiasz motor do garażu w nadzieji że kiedyś się znów będzie chciało na nim jeździć czy jednak lepiej byłoby sprzedać motorek komu innemu by ktoś inny miał frajdę z rozrywki a samemu zaznać czegoś nowego i mieć środki na zakup przykładowo samochodu?


Odstawiłabym motor do garażu :) Być może w przyszłości dzieci zapałają miłością do takiego motoru, albo będę sobie chciała przypomnieć stare dobre czasy okazjonalnymi przejażdżkami.


Nie widzę sesnu w tym by pozostawiać postać na koncie tylko po to aby raz na pół roku wejść i zobaczyć jak to się na niej fajnie grało. Niewiele ma to wspólnego z rozrywką. Dzieci zapałają miłością? No tak "Bot Andrzej nie wychodzisz dziś na dwór, wbijaj na taern i exp mi postać!" Podchodzi to również pod regulamin ponieważ nie można użyczać swojego konta innym ;)

_________________
Gram od: 2011-04-13
Image
PEWNE INFORMACJE POZOSTANĄ UKRYTE ! ; )

MALDITO OSTLOR 101
TOLNOR 60
HELLSINGMO OSTLOR 44
VIP OSTLOR 37
OZ TOLNOR 31


24 Lut 2016, o 19:56
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 431 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron