Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 Questy - exp dla peta. 
Autor Wiadomość
Inżynier

Rejestracja: 9 Maj 2013, o 00:25
Posty: 384
Podziękowano: 394 razy
Otrzymanych podziękowań: 255 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Questy - exp dla peta.
Dobry.
Nie nazwę tego pomysłem, tylko luźną sugestią i powiem dlaczego uważam, że zasługuję na uwagę i jak mniej więcej miałoby to wyglądać.

Z racji tego iż pety stanowią bardzo istotną część gry, która zwłaszcza na low lv potrafi łatać nam dziury w składzie, bardziej lub mniej godnie zastępują nam poległych towarzyszy (ew. tych co zwyczajnie z jakiegoś powodu wylogowali), lub całkowicie umożliwiają ubicie danego mobka, pety doczekały się wielu udoskonaleń jakimi są: wataha, ekwipunek i samą opcję tresera chyba też mogę tutaj dopisać.
Jednak tutaj chciałbym zaproponować aby pety dostawały część expa po wykonaniu questów.

A dlaczego uważam, że tak powinno być?

-Ponieważ na low lvl-ach to właśnie pety generują nam dość duże obrażenia (zwłaszcza przy profesjach rc i dr), lub rozrzucają strefę obrony rywala, co wpływa na możliwość / szybkość wykonania questa;
-Wykonując questy, postać potrafi znacząco odbiec expem od swojego pupila, czasem 20k expa to dużo do podgonienia (zwłaszcza na low).
-Dla większości graczy (zwłaszcza przy profesjach dr i rc), pety są jedyną alternatywą do gry solo na niskim lv, dają one pewien "dystans" do tego co się dzieje w trakcie walki, a dodawanie expa (pomińmy w jakiej wielkości) dla pupila, byłoby nie małą zachętą do zagłębiania się w wątki fabularne, oraz poboczne (zwłaszcza w nie).


Na jakich zasadach ja to widzę?

Proponuję, aby między pety jakie gracz posiada zostało rozdzielone 150% expa jakie dostaje gracz za wykonanie danego questa, przy czym maksymalna ilość otrzymanego expa dla poszczególnego peta, nie może przekraczać 100k.
Sądzę, że byłaby to dość sensowna opcja, pozwalałaby nam nadrabiać exp naszych pupili względem nas, a co za tym idzie podtrzymywać sensowność w ich utrzymaniu.
Widzę ten dodatek tylko w questach pobocznych, ponieważ wątek fabularny siłą rzeczy każdy z nas powinien wykonać i pewno 90% graczy go wykonała, co w porównaniu np. do questa "Ucieczka poza horyzont" jest (przypuszczam) 10x większą liczbą ;)
Ostatnim ograniczeniem jakie byłoby moim zdaniem sensowne, to kolejny podział questów do których byłby ten bonus dopisany, tym razem ze względu na lv. Wiadomo, że na początek sami musimy odkrywać tajniki walki i to właśnie tam pety nam są najbardziej przydatne, jednak stopniowo z poziomu na poziom musimy integrować się z graczami i właśnie dlatego proponuję, aby ten bonus został dodany tylko w questach do 60lv, powyżej tego poziomu gracze powinni się dość mocno zgrywać i tam pety nie powinny mieć aż takiego udziału.


Mam nadzieję, że przedstawiłem to stosunkowo jasno, w razie pytań, propozycji zmiany, jestem otwarty :)
Dzięki za uwagę!


27 Mar 2016, o 22:15
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 18 Mar 2016, o 11:25
Posty: 2
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 7 razy
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post 
Dodanie za darmo bonusu raczej nie przejdzie. Spodziewam się, że jeżeli ekipa miałaby dać bonus expa petowi to obcięłaby exp dla gracza. Najlepiej byłoby dodać w questach dodatkowe warianty, które pozwoliłyby wybrać jaką nagrodę chcemy. Exp dla siebie lub exp dla peta.

Wysłane z mojego GT-I9060I przy użyciu Tapatalka


27 Mar 2016, o 23:12
Profil
Inżynier

Rejestracja: 9 Maj 2013, o 00:25
Posty: 384
Podziękowano: 394 razy
Otrzymanych podziękowań: 255 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Questy - exp dla peta.
Rozważałem rozgraniczenie możliwości na exp dla gracza lub peta, jednak w ów czas nie byłaby to już prosta idea, tylko o wiele bardziej złożona koncepcja rozbudowy, dlatego uznałem, że takie pośrednie wyjście jest odpowiednie i sprawiedliwe :)

Pojawiła się też u mnie obawa, że zamiast zachęty do questów pobocznych, pojawi się expowisko dla niskopoziomowych petów.


27 Mar 2016, o 23:17
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2011, o 16:08
Posty: 170
Miejscowość: Wrocław
Podziękowano: 36 razy
Otrzymanych podziękowań: 16 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Questy - exp dla peta.
chcesz mieć łatwiejszą grę (pet)? to sie wysil i go wyexp, takie cos bylo by za dobrym ułatwieniem :)
btw. nie poznalismy się kiedyś? :D

_________________
08.2010 START GRY

SERWER 1


27 Mar 2016, o 23:27
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 12 Gru 2014, o 03:04
Posty: 147
Podziękowano: 26 razy
Otrzymanych podziękowań: 41 razy
Nick w grze: Uiopek
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Questy - exp dla peta.
Pomysł dobry. Teraz na low lvlu dobrze expi się questami. A pet zostaje daleko w tyle.


27 Mar 2016, o 23:36
Profil
Inżynier

Rejestracja: 9 Maj 2013, o 00:25
Posty: 384
Podziękowano: 394 razy
Otrzymanych podziękowań: 255 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Questy - exp dla peta.
@SZELEST
Możliwe :P
Cd tego czy jest to za duże ułatwienie ciężko mi się odnieść, jednak podczas bossów to my expimy nie pety (nawet na ichi ludzie życzą sobie wyłączenia peta), jedyne kiedy nasz pet ma szanse expić, jest dojście do jakiegoś boss-a (i to nie zawsze ;) ), oraz tresura. Tak jak już wspomniałem to ma być pomoc do utrzymania poziomu peta na poziomie gracza (exp za questy nie jest wielki + zaproponowane przeze mnie ograniczenie), oraz zachęta do robienia questów, a nie sposób na exp petów :P


27 Mar 2016, o 23:38
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2015, o 11:55
Posty: 137
Podziękowano: 67 razy
Otrzymanych podziękowań: 101 razy
Nick w grze: JeeanD
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Questy - exp dla peta.
Mylicie się. Ten kto potrafi expić pety zrobi to bez problemu. Weźcie pod uwagę fakt że pety nie maja absolutnie żadnej kary na exp, tak jak dzieje się to w przypadku gracza po przekroczeniu jakiegoś poziomu. Pet na 120lvlu nawet za szczura w Trentis będzie dostawał coraz więcej. Istnieją bosy które można łatwo ubić z watahą gdzie pety zgarniają ogromne doświadczenie (np.DZ). Lepiej nie utrzymywać zwierzaka na takim samym poziomie jak gracz bo z chwilą gdy zacznie dostawać kare do expa to pet zwyczajnie nas dogoni i będzie dostawał po 0 (doświadczenie idzie w błoto).

_________________
,,Jesteśmy zbudowani z odpadów atomowych, utworzonych w procesie śmierci gwiazd."
National Geographic - ,,Podróż na kraniec wszechświata"


28 Mar 2016, o 00:07
Profil
Inżynier

Rejestracja: 9 Maj 2013, o 00:25
Posty: 384
Podziękowano: 394 razy
Otrzymanych podziękowań: 255 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Questy - exp dla peta.
Chylę głowę, ponieważ nie posiadam przedstawionej przez Ciebie wiedzy, jednak dalej uciekają nam dwa cele tego wszystkiego ;) Zachęta do questów i brak odskakiwania expa między graczami a petami przez questy. Powiem za to, że podany przez Ciebie przykład pozwala mi się bezproblemowo obronić :)
Jest duża rozbieżność między wspomaganiem petów przy questach do 60lvl-a, gdzie gracz zawsze jest stosunkowo daleko przed petem, a bardzo szybkim expieniem koks petów :) Exp dla petów nie przez przypadek ma się kończyć na questach do 60 poziomu (co uzasadniłem w pierwszym wpisie), a to czy ktoś dalej i wyżej będzie rozwijać swoje pety, to kwestia indywidualna.
Można exp za questy potraktować jako "pomoc w początkowych etapach gry" co ni jak się ma do koks peta na 120lvl-u ;)


Btw, co to jest 100k expa dla peta na 100+ poziomie? :twisted:


28 Mar 2016, o 00:18
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 12 Mar 2016, o 23:31
Posty: 7
Podziękowano: 6 razy
Otrzymanych podziękowań: 5 razy
Nick w grze: MilvaArcher
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Questy - exp dla peta.
Może poprostu dodać zlecka gdzie tylko pet dostaje expa bo do tresera na low lv sie nie wybierzemy.Sam gram dr i expienie to jakas masakra nie wyobrażam sobie expienia bez nietoperza.

_________________
Łucznik 41lv MilvaArcher
Kruk 39lv BiayKruk
Ryc 25lv JustJoking
All On


29 Mar 2016, o 20:04
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 21 Lut 2016, o 02:58
Posty: 1
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Questy - exp dla peta.
Popieram, żeby expić bez nietoperza to trzeba by było mieć naprawdę dużo cierpliwości.

http://onet.pl


Ostatnio edytowany przez skruszony, 21 Maj 2016, o 23:40, edytowano w sumie 1 raz



29 Mar 2016, o 23:29
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 16 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 214 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron