Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 Głowa Podróżnego 

Jakie jest wasze zdanie?
Bardzo dobry pomysł!! 26%  26%  [ 5 ]
Może być 16%  16%  [ 3 ]
Trzeba go jeszcze mocno dopracować 47%  47%  [ 9 ]
Słaby, nie ma prawa bytu 11%  11%  [ 2 ]
Razem głosów : 19

 Głowa Podróżnego 
Autor Wiadomość
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 7 Lip 2015, o 10:58
Posty: 2
Miejscowość: ODbutów koło DUPSka
Podziękowano: 3 razy
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Nick w grze: HalaX
Odpowiedz z cytatem
Post Głowa Podróżnego
Witam wszystkich :)

Dzisiaj postaram się odpowiedzieć na dręczący wszystkich graczy 100+ problem: mianowicie zalegające Głowy Podróżnego.Wszystkie osoby, które grają w Taerna zastanawiali się co może wynagrodzić tak owe zdobywanie głów.Jako że sam Podróżnik rzadko kiedy zapoda dropem to w dodatku daje Nam przedmiot, który jak na razie nie ma żadnego zastosowania, możliwości sprzedaży/wymiany.

Więc przychodzę Tu z pomysłem, który mógłby załatwić tan problem raz-na zawsze.
Mianowicie uderzmy w jeden z największych problemów wysoko lvl graczy --- Eski

Sam nawet z lvl 73 mam problem zarówno z głowami, jak i z eskami, ale jak to??! Mamy po prostu dawać esencje za głowy u kowala?

-Nie. I tu przychodzę z następną propozycją, mianowicie wymiana głowy za eski (tu akurat nie mam pomysłu ile za ile, przypuśćmy, że 1-2 lub 3 to teraz nie jest istotne) a NPC, który miałby dokonywać tych wymian powinna być postać ruchoma, która po kilku wymianach znika na kilkadziesiąt minut lub zmienia swoją pozycje, żeby nie było za łatwo :P. Moja propozycja to Traper-ruchomy NPC

Wydaje Mi się, że pomysł zadowoliłby zarówno graczy jak i administracje, która nie może wymyślić: co właściwie zrobić z tą głową?

Mam nadzieje, że pomysł się podoba dajcie znać komentując jeśli chociaż graczom spodoba się Mój pomysł zabieram się do pisanie następnego ( A mam ich o wiele więcej) :)

Pozdrawiam HalaX


15 Cze 2016, o 20:04
Profil
Inżynier
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Cze 2012, o 11:49
Posty: 413
Podziękowano: 220 razy
Otrzymanych podziękowań: 159 razy
Nick w grze: Rughes
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Głowa Podróżnego
Tego podróżnika to mało kto chętnie bije, więc żeby go bili chętniej i zdobywali te głowy, (przy czym administracja niech nie grzebie przy ich dropie jak wprowadzą jakiś pomysł) to proponuje by można było je wymieniać powiedzmy u tego trapera za 100 expa na psycho.


15 Cze 2016, o 21:51

Podziękowali: 2 orada (16 Cze 2016, o 18:45), Swistak (15 Cze 2016, o 22:35)
Profil
Uczeń Simona

Rejestracja: 3 Maj 2015, o 15:15
Posty: 65
Podziękowano: 49 razy
Otrzymanych podziękowań: 30 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Głowa Podróżnego
Czemu akurat eski? Albo exp dla psycho? Nie lepiej pomyśleć o czymś losowym? Mag daje różne losowe przedmioty. Może by tak zrobić npc u którego można losować za ta głowę. Nagrody to przykładowo jakieś wejściówki typu reki/miecze na Selene czarne perly, kamienie na htage, gorzalka, mapka na modle, klucz na fyo i wiele wiele innych. Zapewne i tak nic w tym celu nie zostanie zrobione przynajmniej jak narazie bo są ważniejsze rzeczy do zrobienia. No ale nie ma co się dziwić 3d samo się nie narysuje ;P.

_________________
Tak.


15 Cze 2016, o 21:59

Podziękowali: Sebastian Karczewski (16 Cze 2016, o 08:02)
Profil
Walczący z drzewcami

Rejestracja: 8 Sty 2015, o 22:04
Posty: 416
Podziękowano: 9 razy
Otrzymanych podziękowań: 83 razy
Nick w grze: NephaleMo
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Głowa Podróżnego
Co do ekspa psycho się nie zgodzę - mamy diale, mamy eteryczne lampy... rynek mięska też jest szeroki, swoją drogą samo bicie podróżnika z tego co pamiętam daje eksp dla psycho.

Ale mam jeszcze inny pomysł... bo jak już eski to to by musiało mieć jakąś rangę i to topić, lub za głowę traper dawałby nam jakiś item typu skiny z aqua, co staty ma słabiutkie ale jakoś sensownie wygląda i ewentualnie można to stopić na eski (lub nawet brzydko wygląda byle się dało stopić), ranga tego musiałaby być I-IV, no max V, aby miało to jakąś wartość, ale bez przesady

Ja bym bardziej poszedł w stronę wymiany na jakieś surki do gildii, nawet z możliwością wyboru na co ale z zastrzeżeniem, że nie może to być żarcie - w końcu na żarcie już się wymienia wątrobę potwora czy korpus wenda.

Trzecia opcja, ale ta mi się mniej podoba - ale... skoro Berer płaci za basiora lempo i zatrzymuje go jako swoiste trofeum, to niech Talliard ma kolekcje głów podróżników i też je skupuje za hajs...

Bezpośrednia wymiana na eski jakoś mi nie leży mimo wszystko.

@up - w skali tego czym jest ta głowa i na ile często dropi Twoje losowe przedmioty są o wiele zbyt wartościowe, co innego 1-2 eski, co innego runa na htagę - tu mamy rząd wielkości 60 a 300k (licząc ceny na Ostlor), o cenach mapki na modlę czy części na selkę już nie wspomnę... zresztą 100 eskpa psycho to też o wiele za dużo, diale daje 55 a kosztuje 250-300k

_________________
Nephalem 104 (sh) i rośnie
NephaleMo 101 (mo)
XioncDawid 65 (dr)
NephalemUk 50 (łuk) i rośnie


15 Cze 2016, o 22:11

Podziękowali: Swistak (15 Cze 2016, o 22:35)
Profil
Uczeń Simona

Rejestracja: 3 Maj 2015, o 15:15
Posty: 65
Podziękowano: 49 razy
Otrzymanych podziękowań: 30 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Głowa Podróżnego
Halm i olm dropia też kamyki na htage a o trollu juz nie wspomnę jak sypie epikami.powiedz mi ile taki kamyk na htage da 110+lv? Wzbogaci się tylko o 300k. Zresztą co do części na Selene to też aż tak dużo nie jest. Można by też zrobić przedział losowań tak jak w premce jest z dukatami i imperialami. A esek znowu jest za mało ;P. 1-4 eski to jest prawie ze nic.



EDIT; Nephalem dlatego można zrobić takie coś jak w premce. Na przykład mięsko dla lv -70, mapki na modle -80, kamyki na htage 85+, części na Selene 110+.

_________________
Tak.


Ostatnio edytowany przez blaancik 15 Cze 2016, o 22:48, edytowano w sumie 2 razy



15 Cze 2016, o 22:21

Podziękowali: Swistak (15 Cze 2016, o 22:35)
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 7 Lip 2015, o 10:58
Posty: 2
Miejscowość: ODbutów koło DUPSka
Podziękowano: 3 razy
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Nick w grze: HalaX
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Głowa Podróżnego
Napisałem, że co do ilości esek to jest najmniejszy szczegół, chodzi o sam sens, a wydaje Mi się, iż te chodź by 10 esek to było by to idealnie zbalansowane :)


15 Cze 2016, o 22:32
Profil
Walczący z drzewcami

Rejestracja: 8 Sty 2015, o 22:04
Posty: 416
Podziękowano: 9 razy
Otrzymanych podziękowań: 83 razy
Nick w grze: NephaleMo
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Głowa Podróżnego
blaancik napisał(a):
Halm i olm dropia też kamyki na htage a o tropu juz nie wspomnę jak sypie epikami.powiedz mi ile taki kamyk na htage da 110+lv? Wzbogaci się tylko 300k. Zresztą co do części na Selene to też aż tak dużo nie jest. Można by też zrobić przedział losowań tak jak w premce jest z dukatami i imperialami. A esek znowu jest za mało ;P. 1-4 eski to jest prawie ze nic.

Zakładakjąc, że będą to bić 110lvle, bo jak dla mnie to mając pod ręką dostęp do stoku zabawa w łapanie jakichś podróżników na lodowcu to zwykła strata czasu, więc tego nie porównujmy. Dla mnie skalą porównania w wartościowości była wartość basiora lempo i wątroby potwora, a to nie przekracza 100k i zakładam, że ta skala wielkości to w miarę dobry wykładnik.

Przy wartym zachodu polowaniu na podróżników polowali by na nie gracze 80-100lvl ekspiący tam na dwójkach lempo raczej, niż 110+ polowali na to celowo.

_________________
Nephalem 104 (sh) i rośnie
NephaleMo 101 (mo)
XioncDawid 65 (dr)
NephalemUk 50 (łuk) i rośnie


15 Cze 2016, o 22:41
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 12 Gru 2015, o 09:25
Posty: 2
Miejscowość: Jeleń
Podziękowano: 10 razy
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Nick w grze: ZywiecDr
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Głowa Podróżnego
Moja propozycja jest taka żeby za taką Głowę było 100 losowych surowców do gildii. Gdyż wysokie poziomy nie mają chęci by robić surowców.


16 Cze 2016, o 08:06
Profil
Inżynier
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Cze 2012, o 11:49
Posty: 413
Podziękowano: 220 razy
Otrzymanych podziękowań: 159 razy
Nick w grze: Rughes
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Głowa Podróżnego
Wysokie poziomy zazwyczaj mają takie G gdzie już surowce są zbędne, wiec to najmniej atrakcyjny pomysł.


16 Cze 2016, o 10:03
Profil
Walczący z drzewcami

Rejestracja: 8 Sty 2015, o 22:04
Posty: 416
Podziękowano: 9 razy
Otrzymanych podziękowań: 83 razy
Nick w grze: NephaleMo
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Głowa Podróżnego
nie no o wiele więcej jest graczy 85+, niż miejsc w gildiach 85k+ presta z pełną rozbudową... poza tym w sumie rzeczy to 150-200 żelaza (ewentualnie kryształu)... na deski się wymienia yoko, na kamienie kota, na żarcie wątrobę i korpusy z wenda tylko na żelazo nic się nie wymienia - ok są zlecka na 200 żelaza i 200 kryształu, powiedzmy, że dosyć łatwe, ale jednak zlecko, a nie postawiony nupek, który nie nmusi brać innych zlecek i mu nie szkoda godzinę czekać jak ja mam np z dru 40lvl i kotkami... logam, oddaje kota i wracam do swoich zajęć a na głównej postaci mogę robić jakieś zlecko na zarobek/eksp i nie mam godziny w plecy.

_________________
Nephalem 104 (sh) i rośnie
NephaleMo 101 (mo)
XioncDawid 65 (dr)
NephalemUk 50 (łuk) i rośnie


16 Cze 2016, o 17:18
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 11 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 462 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron