Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 delikatna zmiana lucznika 
Autor Wiadomość
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 4 Sie 2016, o 15:06
Posty: 15
Miejscowość: Poznań
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 3 razy
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post delikatna zmiana lucznika
Na wstępie zaznaczam, że nie jest to wyłącznie mój pomysł. Ostatnio sporo rozmawiałem z łucznikami z Dunebu na temat łucznika w pvp na poziomach 60+.Większość jest tego samego zdania co ja, czyli: Łucznik jest za słaby, gdyż atakuje wyłącznie na jedną strefe czyli dystans, podczas gdy vd moze zaatakować każda z naszych stref obrony, wygranie wiec walki z vd jest prawie nie możliwe. Mamy więc kila propozycji co należy zmienić, by wyrównać szanse łucznika w walce z vd.
Pomysł pierwszy: zamienić precyzyjny strzał na całkiem nową umiejętność. Cios sztyletem. Potrzebowalibyśmy oczywiście jakiejś broni białej by zaatakować sztyletem, przecież nie bedziemy bić łukiem :lol: Cios sztyletem zadawałby dosyć małe obrażenia( nie wieksze niż obecny precyzyjny strzał) ale były to cios w zwarciu i powodowałby krwawienie jak u barby.
Pomysł drugi: obecnie tylko ognisty i lodowy strzał zadają jakiekolwiek obrażenia od żywiołów, proponuje więc by zatruta strzała zadawała jeszcze obrażenia od uroku, jak uderzenie cienia. a precyzyjny strzał zamienić na energetyczny strzał, który powodowałby obrażenia od elektryczności. byłby bardzo mało celny, ale powodowałby bardzo duże obrażenia. W ten sposób łucznik będzie mógł zadawać obrażenia od wszystkich żywiołów pozostając wciaż dystansowcem. W tej opcji oczywiście nie byłoby ataku sztyletem 8-)
Pomysł trzeci: Po prostu zabranie vd uderzenia cienia i dania mu nowej umki, tym razem atakujacej w trzecią strefe obrony, albo by uderzenia cienia działało jak lalka. W ten sposób nie będzie trzeba trzymać defa 133 tylko bedzie mozna dac 105.
To tyle. Jak już wcześniej pisałem, rozmawiałem na ten temat z łucznikami z Dunebu(około dwudziestoma) więc nie są to wymysły jednej osoby. Jestem ciekaw co ta ten pomysł łucznicy z larkazu, hc i ostlora ;)


9 Sie 2016, o 12:35
Profil
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lis 2014, o 15:51
Posty: 51
Podziękowano: 200 razy
Otrzymanych podziękowań: 26 razy
Nick w grze: Ahamenum
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post 
Ja, między innymi właśnie łuk z duneb, uważam, iż:
Pomysł 1 - bez sens, czym taki łuk ma bić, gdy skończy się mana? Jak się proponuje zmiany w pvp, trzeba jednocześnie myśleć o pve.
Pomysł 2 - co ty chcesz, żeby łuk kosił wszystkich i wszystko? Dmg od wszyskich typów obrażeń magicznych? No bez sens po prostu.
Pomsył 3 - Totalny, absolutny, niewyobrażalny bez sens, zabrać vd UC, z jakimi łukami ty rozmawiałeś, co po 10 lat mają czy co? :D A pomyślałeś, żeby porozmawiać z jakimś vd? :D

Osobiście mam łuka 62, nic szczególnego koło 210 zręki, trochę ponad 1,6k hp, nie mam problemów w pvp. Jak bb czy sh nie ma dużej przewagi zręki to zazwyczaj spokojnie takich składam, o mo to się nawet nie wypowiem, dr od czasu do czasu też ubiję jak się postaram i nie jest jakimś super mega koxem. A z vd łuk zawsze będze obrywał, chociaż nie mówię, że się nie da wygrać, bo się da, tylko vd ma tą paskudną włściwość, że jak wejdzie debuff niezależnie na ile %, to się jest w dupie i można leżeć i kwiczeć. Ale tak to już jest, każda profka ma taką, od której obrywa i nie ma co roztrząsać, łuk ma bardzo dużo zalet jeśli chodzi o pvp, tylko trzeba je umieć wykorzystać, a nie tworzyć tematy na forum ;)

@edit
Wybaczcie drodzy taernijczycy, że tak chaotycznie to wygląda, ale że tak powiem: trochę mnie łeb nawala.
Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

_________________
Łuk 124, Dr 90, Sh 88, Vd 76 ~Tolnor


9 Sie 2016, o 12:58

Podziękowali: Gromadon (9 Sie 2016, o 23:17)
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2011, o 03:06
Posty: 2255
Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 216 razy
Otrzymanych podziękowań: 865 razy
Nick w grze: Szymdaro
Odpowiedz z cytatem
Post Re: delikatna zmiana lucznika
Łucznik atakuje na 1 strefę? Jak tak to zmień profesję albo poćwicz, obok vd jest to moim zdaniem najbardziej wszechstronna profesja, atakuje z każdej strefy (!). Może na poziomie 60+ było za mało czasu na ogarnięcie profesji także czas najwyższy odrobić lekcje, poczytaj co kryje się w umiejętnościach.

Pomysły, o ile można to nazwać pomysłami, nie wymagają komentarza.

Pozdro

_________________
Mój kanał na YT

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.


9 Sie 2016, o 13:19
Profil WWW
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Gru 2014, o 21:19
Posty: 371
Podziękowano: 96 razy
Otrzymanych podziękowań: 205 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: delikatna zmiana lucznika
zybala napisał(a):
Łucznik jest za słaby, gdyż atakuje wyłącznie na jedną strefe czyli dystans

A piach, a TS, czy strach?
Cytuj:
Cios sztyletem zadawałby dosyć małe obrażenia( nie wieksze niż obecny precyzyjny strzał) ale były to cios w zwarciu i powodowałby krwawienie jak u barby.

Precyzyjny 170% na 7 poziomie, aaa o takich małych obrażeniach mówimy i do tego krwawienie, mam nadzieję, że wyostrzone zmysły nie działałyby dodatkowo na dmg.
Dublowanie umiejętności barby, a do tego silniejsze (140% na 7 poziomie gryzka), nie wchodzi w grę. Jeżeli chcesz lepszy dmg ze zwarcia to lepiej nalegać na przywrócenie obrażeń z piasku, albo lekkie jego podrasowanie.

Cytuj:
proponuje więc by zatruta strzała zadawała jeszcze obrażenia od uroku, jak uderzenie cienia.

Zatruta strzała nie jest umiejętnością do zadawania dmg, u niej ważny jest debuff

Cytuj:
a precyzyjny strzał zamienić na energetyczny strzał, który powodowałby obrażenia od elektryczności. byłby bardzo mało celny, ale powodowałby bardzo duże obrażenia.

Dodanie lekkiego dmg z elektryczności jest ciekawą opcją, ale zwiększanie jego dmg przy osłabieniu celności jest zabiegiem zbędnym jak dla mnie.

Cytuj:
Pomysł trzeci: Po prostu zabranie vd uderzenia cienia i dania mu nowej umki, tym razem atakujacej w trzecią strefe obrony, albo by uderzenia cienia działało jak lalka.

O co chodzi aby działało jak lalka? Chcesz wrzucić UC na uroki i dać mu efekt lalki? Jaki to ma sens?

_________________
"Standing alone with no direction
How did I fall so far behind?
Why am I searching for perfection?
Knowing it's something I won't find"

"No Road Left" Linkin Park


9 Sie 2016, o 13:26
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2014, o 18:53
Posty: 180
Podziękowano: 239 razy
Otrzymanych podziękowań: 78 razy
Nick w grze: Egzoturus
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: delikatna zmiana lucznika
Piach jest atakiem fizycznym, strzały dystansowym, a stara magicznym.
Więc łuk atakuje na wszystkie strefy.

Cios sztyletem zamiast precyzyjnego? Precyzyjny strzał jest dość często używanym atakiem, a jeśli chcesz bić z bliska polecam zwykły atak lub cios pięścią.

Energetyczny strzał, który ma bardzo małą celność, a zadaje duże obrażenia? No tak łuk da wszystko w siłę i moranę ubije na hita na 1% :D A tak na poważnie mało celny strzał raczej w pvp się nie przyda, a w pve łuk jest debufferem. Nie wiem co na to mośki, od których łuk będzie więcej bił i jeszcze zdebuffuje przeciwnika.

No tak na vd jest ciężko trzymać deffa 133, a co z łukiem? może mu też zabierzemy strzały, bo nie mam zamiaru trzymać deffa 331, wolę trzymać 501 niech bije tylko wspomnianym przez Ciebie sztyletem :D

_________________
"Prędzej martwy, niż słaby"
Egzoturus (Mag Ognia 124lvl) [ON]
TeuRoss (Rycerz 63lvl) [ON]
W grze od 23.06.2012


Zapraszam na Targ Tolnor do sklepu NN Shop >KLIK!<


9 Sie 2016, o 13:47
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 4 Sie 2016, o 15:06
Posty: 15
Miejscowość: Poznań
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 3 razy
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: delikatna zmiana lucznika
ok przyznaje, ze trzeci pomysł jest idiotyczny. Ale co do pierwszego się z wami nie zgodze. Cios sztyletem to swietny pomysł. Łucznik oczywiście mógłby bić tylko bronią jednoręczną by nie było tak, że strzela z gjomara i bije z ognistego młota. Miałby wtedy tylko isverd do sztyletowania. A skoro twierdzicie, że łucznik bije na wszystkie strefy, a vd można pokonać to podajcie mi przykładowe techniki jakie dać ataki i obrone, no słucham...


9 Sie 2016, o 13:58
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Gru 2014, o 21:19
Posty: 371
Podziękowano: 96 razy
Otrzymanych podziękowań: 205 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: delikatna zmiana lucznika
Zdjąć mu 6 pa i wsadzić TS, kluczem do pokonania vd jest między innymi ilość wiedzy, na poziomach 60+ można już spotkać łuczników z 60 wiedzy co w połączeniu z resami jest świetną obroną przed vd jak i minimalnie zwiększa celność TS.
Poza tym jak łuk ma szanse zwiększać skuteczność obrony psychicznej, wiedza/resy, to vd nie ma możliwości zwiększyć obrony we zwarciu, chyba, że inwestuje w zręczność na 60+ :lol:

_________________
"Standing alone with no direction
How did I fall so far behind?
Why am I searching for perfection?
Knowing it's something I won't find"

"No Road Left" Linkin Park


9 Sie 2016, o 14:08
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2014, o 21:24
Posty: 95
Podziękowano: 25 razy
Otrzymanych podziękowań: 243 razy
Nick w grze: Vanessa
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: delikatna zmiana lucznika
Na tym polega zależność profesji, że w pvp - jedne lepiej sobie radzą z innymi, a inne padają od innych.
Voodoo ma marne szanse z Rycerzem - ale jakieś tam ma
Łuk na marne szanse z Voodoo - ale jakieś tam ma
Barb ma kiepskie szanse z Łukiem, czy druidem - ale jednak jakieś ma
MO ma problemy z barbem i tak dalej i tak dalej...
W obecnym systemie jaki panuje bardzo widać te zależności. Moglibyśmy tak gdybać o tym i gdybać i dawać pomysły na ulepszanie swoich profesji, co w końcowej fazie sprawi, że wszyscy staniemy się mega terminatorami, ale chyba nie o to chodzi.
Jeżeli lubisz walczyć w pvp po prostu staraj się unikać vd, a jeżeli już dojdzie do walki staraj się jak możesz. Dedy w tej grze i tak są nieuniknione.

_________________
Tikki! Kropkuj! Taaaaaaak!
Niesamowita Biedronkaaaaa!


9 Sie 2016, o 16:02
Profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: delikatna zmiana lucznika
zybala napisał(a):
ok przyznaje, ze trzeci pomysł jest idiotyczny. Ale co do pierwszego się z wami nie zgodze. Cios sztyletem to swietny pomysł. Łucznik oczywiście mógłby bić tylko bronią jednoręczną by nie było tak, że strzela z gjomara i bije z ognistego młota. Miałby wtedy tylko isverd do sztyletowania. A skoro twierdzicie, że łucznik bije na wszystkie strefy, a vd można pokonać to podajcie mi przykładowe techniki jakie dać ataki i obrone, no słucham...


a mi w druidzie brakuje ataku dystansowego. RZondam dodania wodnej kuli ognia.

Co do pvp to trenuj i sie ucz, bo to jest tak jak np z matematyką. Możesz rozwiązywać każde zadanie tak jak pisze w podręczniku, zgodnie ze schematem. No ale w pewnym momencie natrafisz na coś nieszablonowego i będziesz w kropce.


12 Sie 2016, o 01:38
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 4 Sie 2016, o 15:06
Posty: 15
Miejscowość: Poznań
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 3 razy
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: delikatna zmiana lucznika
Przyznaje, że za pvp wziąłem się dopiero jak kupiłem sobie Virral, opoke i resztę rarków na ten lvl. Czyli trzy dni przed założeniem tematu. Wcześniej walczyłem tylko z orkami w ich lesie :mrgreen: Zrobiłem reset trochę inaczej rozdałem umiejętności i statystyki i jak na razie jest delikatny progres. Chociaż wciąż nie pokonałem żadnego vd na moim, albo nawet ciut niższym lvl.
Temat można przenieść do archiwum.


12 Sie 2016, o 14:32
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 13 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 414 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron