Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
 Pety na bardzo niskim poziomie 
Autor Wiadomość
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 3 Cze 2012, o 10:33
Posty: 134
Podziękowano: 519 razy
Otrzymanych podziękowań: 276 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Pety na bardzo niskim poziomie
Hi ho.

Temat jest bardziej prosbą do administracji, aniżeli pomysłem.
Otóż mam takie widzimisię, żeby pety na bardzo niskich levelach również posiadały możliwosc noszenia przedmiotów. Po Taernie biega całkiem sporo postaci nieexpiących na 19/29/35 poziomie z petami, które co chwila im padają, gdyż mają zablokowany exp powyżej poziomu własciciela, a co za tym idzie mało punktów życia.
Gdyby dodać do takiego Krzyżaka oraz Herszta po 3 rary dla petów na 25/15 poziom już byłoby gdzie wydawać platynę, żeby ulepszyć im te przedmioty chociażby na te +5 :P
Wystarczy dodać np pancerze odpowiednio dające 100hp na 25lvl i 50hp na 15 oraz po jednej opasce czy to resowej, zasobowej czy też stricte pod Hp.

Taka tam mała rzecz, a cieszy ;)

_________________
IImiejsce-jedyny 29lvl, który dobił 800powera
http://scr.hu/2s0/ullr3

Koniec gry 2017.04.19


9 Paź 2016, o 09:14
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Paź 2012, o 14:32
Posty: 1596
Miejscowość: Piekło
Podziękowano: 79 razy
Otrzymanych podziękowań: 75 razy
Nick w grze: Achaja
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pety na bardzo niskim poziomie
Z tego co widzę pierwsze rarki na peta można zakładać od 35 levela - nie wiem jak ze zwykłymi itemami. Czy jest to niski poziom? Według mnie tak. Patrząc na statystyki petów (wilczura groźniejszego i nietoperza) wprowadzanie niższych rarków nie ma w mojej ocenie żadnego zastosowania. Gracz więcej pieniędzy wyda na kupno/naprawę takiego rarka w porównaniu do okresu użytkowania go - wbicie od 1 do 30 levela to kilka godzin grania, dla wolniej expiących może 2-3 dni. Praktycznie nie widuję graczy w w/w petami - są to jedynie przejściówki porzucane zaraz na rzecz ogarów i kruka/małpki.

To, że po Taernie biegają postacie nieexpiące jest już z kolei "widzimisię" osoby grającej - w 99% są to postacie turniejowe albo depozyty. To, że pet pada takiej osobie jest już winą gracza: brak rozwoju postaci = brak możliwości rozwoju peta. Rozwój peta ma polegać przede wszystkim na expieniu go czyli jednoczesnym zmuszeniu postaci do aktywnego grania i nabijania leveli. Suche staty z ekwipunku nie mogą zastąpić kilku poziomów wbitych zwierzakowi.

No z ilością hp w pancerzach to żeś zaszalał :) Być może to wina wymian w sklepikach (ja swojego sprzętu szukałam ok 3 miesiące) ale u npc ciężko na dostać pancerz, który dodaje +150 hp (a takie są dopiero koło 60 levelu). +100 dla peta na 25 levelu to jak Gwiazdka 3 razy w roku (poza tym taki pancerz też swoje kosztuje i nie jest to 500k).

_________________
Bo w każdym z nas jest Chaos i Ład, Dobro i Zło ale nad tym można i trzeba zapanować.
Trzeba się tego nauczyć.

VD 126


9 Paź 2016, o 14:45
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 3 Cze 2012, o 10:33
Posty: 134
Podziękowano: 519 razy
Otrzymanych podziękowań: 276 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pety na bardzo niskim poziomie
Już chciałem zauważyć iż nie umiesz czytać ze zrozumieniem, ale w ostatniej chwili uratowałas się drugim akapitem. Tylko po jakiego grzyba ten pierwszy? Kompletnie bezsensu, ale nie muszę rozpisywać się dlaczego, bo cel idei sama wystrugałas w dalszej częsci swojej wypowiedzi.

Cytuj:
To, że po Taernie biegają postacie nieexpiące jest już z kolei "widzimisię" osoby grającej - w 99% są to postacie turniejowe albo depozyty.

Nie wiem skąd masz dane, że 99% postaci nieexpiących to turniejówki (żartuję- wiem, że wyssałas to z palca xD), ale skoro jako członek ekipy tak mówisz to pewnie tak jest.
Problem w tym, że te chary to niejednokrotnie główne konta graczy i nikomu nie przeszkadza iż ma on inną postać 90+. Gra na 35, bo to dostarcza mu więcej zabawy.

Cytuj:
To, że pet pada takiej osobie jest już winą gracza: brak rozwoju postaci = brak możliwości rozwoju peta.

Oh, wait, srly?
Przecież to ekipa zablokowała szybszy rozwój peta niż konta.
Cytuj:
Rozwój peta ma polegać przede wszystkim na expieniu go czyli jednoczesnym zmuszeniu postaci do aktywnego grania i nabijania leveli.

No i po wyexpieniu tego peta na maxymalny poziom, względem postaci, jestesmy punkt wyżej.

Cytuj:
Suche staty z ekwipunku nie mogą zastąpić kilku poziomów wbitych zwierzakowi.

Ostatniego zdania trochę nie rozumiem. Dlaczego? Dlaczego przedmiot nie może zastąpić statystyk za level? Co w tym dziwnego?


Co do trzeciej częsci Twojego postu mógłbym się zgodzić, gdyż przed założeniem tematu nie sprawdzałem ile punktów dodają rary dla petów na konkretnych poziomach, a kierowałem się jedynie tym iż ZWYKŁE sklepowe eq dla gracza na tym poziomie ma 15 statystyk( rary dobiegają 20), więc uznałem iż przedmioty legendarne dla peta powinni mieć połowę tego co dla gracza.
Ale teraz sprawdziłem. I rary na 35 poziom dodają 13 punktów, więc korzystając z zasady eq dla postaci co 10lvl 3 punkty pozwolę sobie zauważyć iż 10 punktów na 25 poziomie to nic nadzwyczajnego.

Co do domniemanego kosztu pancerza dającego 100hp. Wartosc 18 punktowej okładki to 600k (sklepowa, bo gracze to za 300k spokojnie mogą kupić).

Pozdrawiam serdecznie!

_________________
IImiejsce-jedyny 29lvl, który dobił 800powera
http://scr.hu/2s0/ullr3

Koniec gry 2017.04.19


9 Paź 2016, o 15:28
Profil
Walczący z drzewcami

Rejestracja: 8 Sty 2015, o 22:04
Posty: 416
Podziękowano: 9 razy
Otrzymanych podziękowań: 83 razy
Nick w grze: NephaleMo
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pety na bardzo niskim poziomie
Vendetta zarzucasz Achaji a sam tak sensownie w samym założeniu napisałeś, że ze smiechu prawie umarłem....

Proste i logiczne pytanie:

Jeśli gracz nie ekspi to na wstaw sobie dowolny ciąg epitetów, jak chcesz to i niecenzuralnych mu pet?[b] i nie niezależnie od lvla, eq czy czegokolwiek. Pet jest wyłącznie do pomocy w ekspieniu z samego założenia...

A nawet jeśli stwierdzisz, że jednak do czegoś mu potrzebny to zadam inne równie logiczne a prostsze pytanie:
[b]Gdzie ma padać pet komuś kto nie ekspi?
Z założenia jak ktoś kurka wodna nie ekspi czyli nie bije żadnych mobków to jak ma mu pet paść? Bo przestraszy sie tego co wyczyta na czacie handlowym czy jak?

No i ostatni słuszny, choć nie zawsze logiczny wniosek, że jeśli ktoś ma powiedzmy główną postać 100+ i sobie zrobi turniejówkę czy inną mała postać dla rozrywki to stać go tak ubrać i poulepszać tą postać, że pet staje się kompletnie zbędny. Eq +5-6 daje więcej, niż choćby wataha 4 petów na poziomie wilczura groźnego, zważywszy, że ma on 177 stat bazowych na tym 19lvlu, do tego może 80-90 z eq (rarów za bardzo nie ma, wiec i sytatów niewiele) a możesz ulepszyć o dobre 70 kolejnych stat, bo kto bogatemu zabroni? to boost 25-30% powyżej normy dla najlepszego eq a przynajmniej 50% względem przeciętnej bo wielu graczy na tym lvlu nie stać na pełne eq i lata nawet bez butów czy czapki. A choćby zwykły derengil te +6 w dmg mający zamiast 49 aż 73 czyli prawie o 50% więcej obrażeń, przy postawieniu w opozycji do sklepowego mieczyka rzędu 28 obrażeń to już przepaść.

To już dochodzenie do paradoksu Manczkina - to określenie osoby stosującej pewną taktykę w grze karcianej typu RPG o tej samej nazwie - Manczkin to ten, który się boi wbijać lvle tylko się ciągle zbroi i wzmacnia, w końcu lvl zdobywa za pokonanie kart potworów, wiec musi być niepokonany... a tymczasem inni gracze sobie spokojnie lvlują pokonując potworki o 1 punkt bedąc przecietnie uzbrojeni, a wygrywa tam ten, kto pierwszy osiągnie lvl 10... Taern również nie polega na maksymalnym wzmocnieniu postaci zamiast jej ekspić, a nie oszukujmy się zwykły gracz, który sobie zakłada postać i zaczyna od zera nigdy by z Twojej propozycji nie skorzystał, dlatego nigdy nie może ona wejść.

Zresztą... po grzyba mi eq dla nietoperza na 20lvl jak dawało by tyle pancerza co kawałek płotu od kowala a kosztowało więcej, niż rary dla gracza na ten lvl (martumal, ayol), bo skoro na 38lvl eq peta kosztuje u rocka jakieś 1kk to na 20 kosztowało by co najmniej 400k i dawało całe G stat przypomnijmy:)

EDIT 99% postaci "stojących" na 19/29/35lvlu to turniejówki, depozyty stoją na 3-5lvlu :) a co z 1%? To Ci co przestali grać z jakiegoś powodu i nie tylko nie ekspią, ale nawet nie logują sie na te postacie...

_________________
Nephalem 104 (sh) i rośnie
NephaleMo 101 (mo)
XioncDawid 65 (dr)
NephalemUk 50 (łuk) i rośnie


13 Paź 2016, o 10:11
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 416 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron