Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
 Aukcje - Handel w grze 

Która opcja Twoim zdaniem jest najlepsza ?
#Opcja 1 20%  20%  [ 1 ]
#Opcja 2 0%  0%  [ 0 ]
#Opcja 3 0%  0%  [ 0 ]
#Opcja 4 0%  0%  [ 0 ]
#Opcja 5 80%  80%  [ 4 ]
#Opcja 6 0%  0%  [ 0 ]
Razem głosów : 5

 Aukcje - Handel w grze 
Autor Wiadomość
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Paź 2016, o 17:11
Posty: 14
Podziękowano: 5 razy
Otrzymanych podziękowań: 2 razy
Nick w grze: Firebait
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Aukcje - Handel w grze
Dzień dobry/cześć

Wpadłem ostatnio na pewien niezwykły pomysł. Tym pomysłem są Aukcje/Handel.
Jak się dowiaduje, nie jest to propozycja nowa na forum. Uważam że warto zwrócić na nią uwagę Administracji, żeby uzyskać w końcu skutek.
Pomysł polega na tym, żeby w każdym pojedynczym mieście wprowadzić 1 targowisko, na którym możnaby wystawiać u aukcjonera przedmioty. Jeśli wymaga to za dużo pracy, to aukcjonerami mogłyby zostać osoby w karczmie, lub przy kramach nie mające jeszcze funkcji.
Aukcja wykonana byłaby na zasadzie menu, lub jak zaproponowano w innym wątku: http://forum.taern.pl/viewtopic.php?f=121&t=48641.

Wybieramy wątek w rozmowie:
,,-Pokaż mi swoje oferty" - wyskakuje:
Na początku wyszukiwarka - nazwa - klasa - cena - pozostały czas (jeśli nic nie wpiszemy, to wyskoczą nam wszystkie przedmioty).
Mamy listę wszystkich przedmiotów aktualnie wystawionych. Od lewej strony mamy wygląd przedmiotu (jeśli na niego najedziemy to wyskakują nam cechy), obok tego pozostały czas i cenę - wszystko w jednej linii, w odstępach od siebie.
Potem przerwa.
Kolejny przedmiot.

lub wybieramy 2 wątek:
,,-Pss. Mam coś dla Ciebie" - wyskakuje menu podzielone na dwie części:
wyżej poziomo jest slot na przedmiot, do wpisania ilość czasu i cena, oraz suwak z KUP TERAZ na LICYTUJ.
Niżej mamy wgląd na przedmioty, które posiadamy. Aby wybrać przedmiot klikamy go, bądź przeciągamy na slot. [/i]

#3 Wątek - ,,Przesuń swoje manatki i daj spojrzeć, co tu ostatnio u Ciebie zostawiłem" - wyskakuje:
Lista z przedmiotami, tak jak przy kupowaniu, tyle że naszymi - po prawej stronie zamiast napisu kup/licytuj mamy - anuluj.
Jeśli klikniemy ANULUJ - pojawia się pytanie "Czy jesteś tego pewien, decyzji nie można cofnąć".

Przedmiot możemy dostać/wystawić na Aukcji przez kup teraz, lub licytuj.



Są tu zasady, które powinny obowiązywać i kilka opcji:
Zasady:
#,,Cena przedmiotu musi wynosić minimalnie jego wartość, oraz odpowiadać tej samej walucie ". - Jeśli przedmiot warty jest w platynie i złocie, to możemy decydować, jeśli wartość podano w platynie, to musimy wystawić go za platyny.

#,,Nie można sprzedawać przedmiotów wartych mniej, niż 1000 złota ". - Gdybyśmy mogli sprzedawać zioła i składniki do wytwarzania mikstur byłoby za łatwo, a Admini na pewno byliby przeciwni.

#,,Za przedmiot wystawiany za platyny nie jest pobierana prowizja"

#,,Nie można sprzedawać przedmiotu przypisanego do postaci".

#,,Licytując przedmiot oferujemy min. 10% więcej od aktualnej ceny".

#,,Przedmiot można wystawić minimalnie na 1h i max. na 72h. Trzeba przy tym odczekać 1h po przerwaniu, lub zakończeniu aukcji". - Wymagane by nie przeciążyć serwera.

Opcja 1:
Za przedmiot ulepszony nie pobiera się prowizji.
Prowizja za przedmiot zależy od ceny:

Za przedmioty do 100 tysięcy złota: 2%
Za przedmioty do 1kk: 4%
Za przedmioty do 25kk: 7%
Za przedmioty do 100kk: 9%
Za przedmioty powyżej 100kk: 10%
-----------------------------------------
Opcja 2:
Pobierana jest dodatkowa prowizja za przedmiot ulepszony(x-p. ulepszenia=0.4*x - daje dodatkową prowizje w procentach).
Prowizja za przedmiot zależy od ceny:

Za przedmioty do 100 tysięcy złota: 2%
Za przedmioty do 1kk: 4%
Za przedmioty do 25kk: 7%
Za przedmioty do 100kk: 9%
Za przedmioty powyżej 100kk: 10%
-----------------------------------------

Opcja 3:
Nie można wystawić przedmiotu ulepszonego, lub trzeba dopłacić prowizje za platyny (x-p. ulepszenia=x dodatkowej prowizji w platynie)
Prowizja za przedmiot zależy od ceny:
Za przedmioty do 100 tysięcy złota: 2%
Za przedmioty do 1kk: 4%
Za przedmioty do 25kk: 7%
Za przedmioty do 100kk: 9%
Za przedmioty powyżej 100kk: 10%
-----------------------------------------
Opcja 4:
Za przedmiot ulepszony nie pobiera się prowizji.
Prowizja za przedmiot zależy od klasy przedmiotu:

Przedmiot zwykły: 1%
Przedmiot Setowe/Sety: 5%
Przedmioty Rzadkie/Rary: 8%
Przedmioty Rzadkie/Psychorary: 10%
Przedmioty Epickie: 12%
-----------------------------------------

Opcja 5:
Pobierana jest dodatkowa prowizja za przedmiot ulepszony(x-p. ulepszenia=0.4*x - daje dodatkową prowizje w procentach).
Prowizja za przedmiot zależy od klasy przedmiotu:

Przedmiot zwykły: 1%
Przedmiot Setowe/Sety: 5%
Przedmioty Rzadkie/Rary: 8%
Przedmioty Rzadkie/Psychorary: 10%
Przedmioty Epickie: 12%
-----------------------------------------
Opcja 6:
Nie można wystawić przedmiotu ulepszonego, lub trzeba dopłacić prowizje za platyny (x-p. ulepszenia=x dodatkowej prowizji w platynie).
Prowizja za przedmiot zależy od klasy przedmiotu:

Przedmiot zwykły: 1%
Przedmiot Setowe/Sety: 5%
Przedmioty Rzadkie/Rary: 8%
Przedmioty Rzadkie/Psychorary: 10%
Przedmioty Epickie: 12%
-----------------------------------------


Wszystkie informacje i liczby zostały podane w przybliżeniu, biorę pod uwagę ich zmniejszenie, lub powiększenie.
W decydowaniu się na opcje i zasady zastanawiałem się, co Admini powiedzieliby na nie. Co uważali by za konieczne w takim systemie i jakie powinien stawiać wymagania, żeby nie psuł obecnego bilansu w grze. Nie proponowałem kosztów względem czasu, ponieważ trzeba by to najpierw wypróbować, czego nie jestem w stanie zrobić.

Myślę, że handel byłby mile widziany w Świecie Taern-u, tam gdzie Macki forum nie docierają.

Pozdrawiam.
Firebite

Ps. Mam nadzieję, że docenicie to, ile napracowałem się przy tym pomyśle i nie odrzucicie go od tak sobie.

_________________
Rodzimy się bowiem i umieramy sami, a ci, którzy towarzyszą nam po drodze, zwykle będą musieli wybrać własną.
~Jarosław Grzędowicz


14 Paź 2016, o 18:41
Profil
Walczący z drzewcami

Rejestracja: 8 Sty 2015, o 22:04
Posty: 416
Podziękowano: 9 razy
Otrzymanych podziękowań: 83 razy
Nick w grze: NephaleMo
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aukcje - Handel w grze
najśmieszniejsze jest to, że wpadło na ten pomysł przed Tobą przynajmniej 20 osób i jest to jeden z najobszerniej wałkowanych tematów na tym forum.

Łaskawie na przyszłość przeszukaj archiwalne tematy zanim założysz swój "odkrywczy" "nowy" pomysł.

Najpierw 3d

potem podklasy

później targowisko

zaplanowane do późniejszej realizacji w nieco innej formie, o ile w ogóle wejdzie, bo wiele osób ceni sobie obecny system i żyje ze spekulacji handlowych (kupić taniej sprzedać innemu drożej)

Nie mówiąc już, że ankieta, która pozwala tylko wybrać, która część/wersja pomysłu komu się podoba najbardziej a nie pozwala wybrać, że żadna i pomysł jest do bani jest zwyczajnie chamska.

_________________
Nephalem 104 (sh) i rośnie
NephaleMo 101 (mo)
XioncDawid 65 (dr)
NephalemUk 50 (łuk) i rośnie


15 Paź 2016, o 22:42
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Paź 2016, o 17:11
Posty: 14
Podziękowano: 5 razy
Otrzymanych podziękowań: 2 razy
Nick w grze: Firebait
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aukcje - Handel w grze
Cytuj:
najśmieszniejsze jest to, że wpadło na ten pomysł przed Tobą przynajmniej 20 osób i jest to jeden z najobszerniej wałkowanych tematów na tym forum.


Jak pisałem:
Cytuj:
Jak się dowiaduje, nie jest to propozycja nowa na forum.


Cytuj:
Nie mówiąc już, że ankieta, która pozwala tylko wybrać, która część/wersja pomysłu komu się podoba najbardziej a nie pozwala wybrać, że żadna i pomysł jest do bani jest zwyczajnie chamska.


Dzięki za radę.
Zastosuję się do niej, jak tylko wpadnę na jakiś pomysł.

_________________
Rodzimy się bowiem i umieramy sami, a ci, którzy towarzyszą nam po drodze, zwykle będą musieli wybrać własną.
~Jarosław Grzędowicz


29 Paź 2016, o 21:07
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 3 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 405 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do: