Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
 Podatek gildyjny 
Autor Wiadomość
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 2 Gru 2016, o 11:28
Posty: 9
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Nick w grze: Browix
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Podatek gildyjny
Procentowy ustalany podatek dla gildii zbierany przy każdym otrzymaniu kasy przez gracza np zabicie potwora, wykonanie q od razu trafia np 5% do banku gildii.


2 Gru 2016, o 14:41
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Paź 2012, o 14:32
Posty: 1596
Miejscowość: Piekło
Podziękowano: 79 razy
Otrzymanych podziękowań: 75 razy
Nick w grze: Achaja
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Podatek gildyjny
@Browix
Myślę, że Twoja propozycja nie miałaby praktycznego zastosowania w świecie Taernu. Nie widzę powodu dla którego system miałby każdorazowo kasować 5% przychodów golda gracza wyłącznie z powodu przynależności do jakiejś gildii. Byłoby to nie fair w stosunku do osób, które decydują się grać samotnie.

Ponadto pieniądze w gildii, które pobierane są na poczet tych nieszczęsnych podatków to symboliczna kwota, którą często ustalają sami gildiowicze w porozumieniu ze swoim kanclerzem; w niektórych przypadkach gracze są zwalniani z obowiązku wpłacania pieniędzy (zwłaszcza w tych bardziej rozwiniętych gildiach, gdzie jedyny obowiązek gracza to wpłacanie jadła na swojego peta i platyny za buffki ze świątyni).

@Jeean
Sądzę, że życie seksualne innych osób nie jest odpowiednim tematem do rozmów na tym forum. Jeżeli pisząc post wiesz, że jego treść nie ma merytorycznie żadnej wartości to może sobie oszczędź - jeszcze wyłapiesz ostrzeżenie i sobie zaszkodzisz.

_________________
Bo w każdym z nas jest Chaos i Ład, Dobro i Zło ale nad tym można i trzeba zapanować.
Trzeba się tego nauczyć.

VD 126


2 Gru 2016, o 15:57
Profil
Współpracownik Gnarla

Rejestracja: 6 Sty 2012, o 22:22
Posty: 224
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 14 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Podatek gildyjny
Ehh ktos usunal posty, ktore mnie akurat wydaly sie zabawne. Pytanie jeeana (nie wiem czy nie przekrecilem nicku, z gory przepraszam) trafilo w moj gust, zeby tak ironicznie okreslic poziom pomyslu.. Ja bym dal kufelek;)


3 Gru 2016, o 12:04
Profil
Walczący z drzewcami

Rejestracja: 8 Sty 2015, o 22:04
Posty: 416
Podziękowano: 9 razy
Otrzymanych podziękowań: 83 razy
Nick w grze: NephaleMo
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Podatek gildyjny
Ja bym spojrzał jeszcze z innej beczki - podatki nie tylko nie są wskazane bo nie ma z nich żadnej korzyści co mniej aktywni gracze lub bijący dla ekspa takie moby, z których kasa nie leci a takich jest sporo - zwyczajnie nie będą zasilać skarbca, a tak sobie pozarabiają na dropach czy choćby zlecku u Taisha i wpłacą składkę tygodniową ustaloną z kanclerzem. I tyle. Jedyne co by można zmienić jak już byś chciał automatyczne podatki na gildie to ustawione pobieranie składek z konta gracza w gildii, tak jak się pobiera podatek za działkę ze skarbca, ale to z kolei nie buduje zaufania i współpracy w gildii, a raczej to, a nie zasobność skarbca gwarantuje jej przetrwanie.

_________________
Nephalem 104 (sh) i rośnie
NephaleMo 101 (mo)
XioncDawid 65 (dr)
NephalemUk 50 (łuk) i rośnie


4 Gru 2016, o 14:49
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 483 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron