Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
 Ustawienia w kliencie Broken Ranks-sterowanie 
Autor Wiadomość
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 12 Gru 2014, o 03:04
Posty: 147
Podziękowano: 26 razy
Otrzymanych podziękowań: 41 razy
Nick w grze: Uiopek
Odpowiedz z cytatem
Post Ustawienia w kliencie Broken Ranks-sterowanie
Witam.
Ostatnio gdy nie chce mi się siedzieć przy kompie, a mam jednak chęć coś ubić w Taernie, gram padem. Mój pad posiada touchpada, jednak nie jest to super wygodne. W kliencie którego robicie, droga Ekipo, chciałbym ujrzeć ustawienia sterowania, które lubiłyby nie tylko klawiaturę, ale i pady. Przykładowo strategia pierwsza na przycisk R1, koniec tury na inny przycisk, kolejny członek drużyny, kolejny przeciwnik, ekwipunek, umiejętności... Oczywiście sam chciałbym móc sobie ustawić co czym robię, jak to w innych grach. I przestawianie w dowolnej chwili w menu, z pada na klawiaturę i odwrotnie. To by było coś.

Chodzenie gajgą akurat nie jest do zrobienia, a nawet jak jest to marnie to widzę, z wiadomych przyczyn(postać nie jest kółkiem, nie porusza się w 360 stopniach, blabla). Tego nie proponuje. Chodzi tylko o ustawianie sobie skrótów. Mamy już ctrl+f1 na strategię pierwszą. Więcej skrótów by nie zaszkodziło.

Czasem też odłącza mi się myszka.
Pozdrawiam


9 Sty 2017, o 16:04

Podziękowali: Jeean (11 Sty 2017, o 18:03)
Profil
Uciekinier Taernijczyk
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2013, o 14:33
Posty: 6
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Nick w grze: WielkiArius
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ustawienia w kliencie Broken Ranks-sterowanie
Czyli podsumowując z czystego lenistwa - bo tak przedstawiasz tę sytuację - ekipa ma doprogramowywać odpowiednie sterowniki i męczyć się z obsługą pada ponieważ tobie jest tak wygodnej. Pomysł jak dla mnie nie trafiony. Co rozśmiesza mnie najbardziej ? To że narzekasz na touchpada a tak czy siak podsumowujesz to tym że poruszania się padem nie chcesz wprowadzać gdyż jest to pomyłka ( z tym akurat się zgodzę ) więc i tak musisz używać touchpada ...

_________________
Duneb Druid 41 i nie przestaje rosnąć :)


10 Sty 2017, o 18:54
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 12 Gru 2014, o 03:04
Posty: 147
Podziękowano: 26 razy
Otrzymanych podziękowań: 41 razy
Nick w grze: Uiopek
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ustawienia w kliencie Broken Ranks-sterowanie
Mniej więcej, ale nie do końca. Nie odniosłeś się do całości. Nie zadziała pad to nie zadziała. Ale więcej opcji na klawiaturze nie wydaje mi się złym pomysłem :p


10 Sty 2017, o 19:03
Profil
Uczeń Simona

Rejestracja: 16 Lut 2015, o 02:04
Posty: 62
Podziękowano: 74 razy
Otrzymanych podziękowań: 33 razy
Nick w grze: Liebing
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post 
Jeszcze nie ma 3d a ten już ustawia pada pod nowy silnik... :p


Co do zwiększenia opcji pod klawiatura... Jest to spoko pomysł :)

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka


11 Sty 2017, o 01:30
Profil
Uczeń Heremona

Rejestracja: 9 Lis 2016, o 11:35
Posty: 460
Podziękowano: 26 razy
Otrzymanych podziękowań: 15 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post 
A jaki problem w aplikacji od pada ustawić by przycisk R1 odpowiadał kombinacji Ctrl+1 bo nie rozumiem. A jeszcze prościej kupic mysz z programowalnymi przyciskami.

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka


11 Sty 2017, o 13:53
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2015, o 11:55
Posty: 137
Podziękowano: 67 razy
Otrzymanych podziękowań: 101 razy
Nick w grze: JeeanD
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ustawienia w kliencie Broken Ranks-sterowanie
Uiop napisał(a):
Witam.
Ostatnio gdy nie chce mi się siedzieć przy kompie, a mam jednak chęć coś ubić w Taernie, gram padem. Mój pad posiada touchpada, jednak nie jest to super wygodne. W kliencie którego robicie, droga Ekipo, chciałbym ujrzeć ustawienia sterowania, które lubiłyby nie tylko klawiaturę, ale i pady...

Może jeszcze kierownicę albo zestaw do symulatorów pilotażu myśliwca. :D

Ze skrótami klawiaturowymi to wcale nie głupi pomysł. Myślę że ekipa chyba nawet sama na to wpadła i takowe będą. W wersji przeglądarkowej mógł być z tym problem bo na skrótach klawiszy siedzi system operacyjny i przeglądarka. Pod osobnym klientem problemów z tym być już nie powinno. Fajnie było by zmieniać klawiszami ustawienia ataków koło zegara, otwierać eq, albo nawet sterować postacią na mapie przy użyciu strzałek.

_________________
,,Jesteśmy zbudowani z odpadów atomowych, utworzonych w procesie śmierci gwiazd."
National Geographic - ,,Podróż na kraniec wszechświata"


11 Sty 2017, o 17:48
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 12 Gru 2014, o 03:04
Posty: 147
Podziękowano: 26 razy
Otrzymanych podziękowań: 41 razy
Nick w grze: Uiopek
Odpowiedz z cytatem
Post Re:
Jaarekezg napisał(a):
A jaki problem w aplikacji od pada ustawić by przycisk R1 odpowiadał kombinacji Ctrl+1 bo nie rozumiem. A jeszcze prościej kupic mysz z programowalnymi przyciskami.

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka


Ctrl+1 na padzie nie jest problemem. Ale innych opcji brak :p
Co do myszki-Nie będę leżeć na kanapie przed telewizorem z myszką i klawiaturą/programowalną myszką. Do tego idealny byłby właśnie pad posiadający touchpada(gdyby dało się nim robić coś jeszcze poza strategią/smyraniem touchpada, bo teraz jest po prostu fajnie i miło, ale nie do końca praktycznie; gdy szybko trzeba zmienić całą strategię, jeżdżenie palcem po touchpadzie może zająć więcej czasu, niż mamy do dyspozycji) Dlatego kilka dodatkowych opcji dla klawiatury by się przydało, to i pada by dało radę skonfigurować prawdopodobnie.

Piszę o tym póki klient nie jest dostępny dla graczy, bo implementacja ustawień sterowania, jeśli takowa miałaby być, powinna chyba mieć miejsce przed startem gry.
Jak komuś pomysł się nie podoba, to przykro mi, ale nie uważam, żeby był zły. A złych pomysłów na forum też nie brakuje.

Jeean napisał(a):
Może jeszcze kierownicę albo zestaw do symulatorów pilotażu myśliwca. :D

Fajnie było by zmieniać klawiszami ustawienia ataków koło zegara, otwierać eq, albo nawet sterować postacią na mapie przy użyciu strzałek.


Uśmiechnąłem się :) Przypomniało mi się jak lata temu grałem ze znajomymi na podzielonym ekranie w platformówki, a że było nas 3ch, a na klawiaturze dało się maksymalnie we dwóch, a pada nikt nie miał, właśnie ja biegałem i skakałem kierownicą. To był chyba jazz jackrabbit.

Najważniejsze dla mnie są dodatkowe opcje sterowania. Czy pad zostanie uwzględniony, nie wiem i również wątpię(jak napisałem, ucieszyłbym się, ale to tyle). Pewnie tylko ja bym tak grał. Ale jeśli będą opcje sterowania, to prawdopodobnie sobie poradzę z konfiguracją.

Pozdrawiam i życzę miłego popołudnia :)


11 Sty 2017, o 18:03
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 7 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 361 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron