Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
 Atak trafiony dzięki modyfikatorom 
Autor Wiadomość
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 1 Mar 2017, o 00:52
Posty: 9
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 10 razy
Nick w grze: DiaaX
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Atak trafiony dzięki modyfikatorom
Witam,
modyfikatory, super sprawa, każdy atak trafiony dzięki "plusikowi" nad głową daje dużo satysfakcji. Dziwi mnie tylko brak uwzględnienia moda ze zmysłów łucznika do nowego systemu wyświetlania modyfikatorów.

Mam dwie propozycję.
1. Modyfikator trafień ze zmysłów wlicza się do modów z EQ, za co tym idzie, atak trafiony dzięki zmysłom też zostanie "nagrodzony" stosownym symbolem nad postacią.
2.Atak trafiony dzięki modyfikatorowi od zmysłów dostanie swój symbol kiedy wejdzie, powiedzmy symbol właśnie ikonka zmysłów


10 Lis 2017, o 11:51
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2011, o 03:06
Posty: 2255
Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 216 razy
Otrzymanych podziękowań: 865 razy
Nick w grze: Szymdaro
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Atak trafiony dzięki modyfikatorom
Wydaje mi się, że nie powinniśmy mieszać modyfikatorów trafień wynikających z bonusów eq z tymi, wynikający z umiejętności. To moim zdaniem dwie zupełnie różne sprawy.

Dziwią cię tylko zmysły? A co z resztą buffów, które mają analogiczne działanie jak zmysły, podnosząc szansę trafienia? Chociażby rozkaz, trans? Dla wszystkich ataków trafionych dzięki buffom, często kilku równocześnie chciałbyś dodać nowe, specjalne ikony czy stosować obecnie istniejące? Wydaje mi się, że to trudne, bo efekty buffów z umiejętności są niwelowane przez debuffy na graczach, szansa trafienia zwiększana jest przez debuffy przeciwnika, wszystkie parametry ataków z szansą trafienia, szanse obrony.

Bonusy z ekwipunku do szansy trafienia to jednak zupełnie coś innego, są niezależne od buffów, debuffów - są stałe i wynikają tylko z posiadanego sprzętu. Jakoś nie podoba mi się opcja dodawania kolejnych ikonek w walce, już jest tego dużo. Jakiś czas temu był nieco zbliżony pomysł, którego celem było wyświetlanie dodatkowej ikony przy powodzeniu ataku, ale ze względu na zabranie PA przeciwnikowi.

http://forum.taern.pl/viewtopic.php?f=121&t=51806

Nie chcę się powtarzać, ale dużo mamy już ikonek i chyba kolejne nie są potrzebne, taką mam przynajmniej opinię.

Pozdrawiam

_________________
Mój kanał na YT

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.


10 Lis 2017, o 12:57
Profil WWW
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2011, o 19:01
Posty: 2181
Podziękowano: 262 razy
Otrzymanych podziękowań: 697 razy
Nick w grze: desacred
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Atak trafiony dzięki modyfikatorom
Ikonka trafienia dzięki modyfikatorowi z eq została dodana jako skutek zarzutów ze strony graczy, że "to i tak nic nie daje" odnośnie posiadania danego eq z takim modyfikatorem. Miała pokazywać stricte wpływ eq na przebieg walki. Nie zamierzamy mieszać rożnego rodzaju ale tego samego typu modyfikatorów pod jedną lub różnymi ikonami. Ogólnie, nie chcemy mnożyć ikon powiadomień o wydarzeniu w walce, jeśli nie jest to konieczne.

_________________
"Fałszywa skromność to najgorszy rodzaj pychy."

"Nie znam się, to się wypowiem."
"Znam się na wszystkim, na niczym dobrze."


10 Lis 2017, o 14:47
Profil WWW
Inżynier
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Cze 2012, o 11:49
Posty: 413
Podziękowano: 220 razy
Otrzymanych podziękowań: 159 razy
Nick w grze: Rughes
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Atak trafiony dzięki modyfikatorom
A tak z ciekawości, bo nie umiem tego liczyć: przy 420 zręki+ 48% modyfikatora na trafienia dystansowe, ile to jest realnie zręki? :) Jeśli mozna uzyskać taką odpowiedź od inzyniera, to bym prosił :)


10 Lis 2017, o 17:24
Profil
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2015, o 17:13
Posty: 68
Podziękowano: 45 razy
Otrzymanych podziękowań: 58 razy
Nick w grze: Pistacje
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Atak trafiony dzięki modyfikatorom
Budda napisał(a):
A tak z ciekawości, bo nie umiem tego liczyć: przy 420 zręki+ 48% modyfikatora na trafienia dystansowe, ile to jest realnie zręki? :) Jeśli mozna uzyskać taką odpowiedź od inzyniera, to bym prosił :)


masz wzór na wiki, podstaw sobie i voilà https://scr.hu/1gN3ze

Ale nurtuje mnie jedno, mianowicie dlaczego nie ma żadnego symbolu dla modyfikatora obrony, skoro działa on analogicznie do trafienia, tylko oczywiście odwrotnie?


14 Lis 2017, o 23:26
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 421 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron