Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 Informacja o Daily Zleceniach 

Czy chciałbyś wprowadzenia takiej informacji?
Tak. 93%  93%  [ 13 ]
Tak, ale w zmienionej formie (jakiej? pisz w komentarzu) 0%  0%  [ 0 ]
Nie. 7%  7%  [ 1 ]
Razem głosów : 14

 Informacja o Daily Zleceniach 
Autor Wiadomość
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Maj 2013, o 21:25
Posty: 24
Podziękowano: 9 razy
Otrzymanych podziękowań: 11 razy
Nick w grze: DrKinimod
Odpowiedz z cytatem
Post Informacja o Daily Zleceniach
Witam,

Ostatnio grając zauważyłem ze można by dodać pewną informacje która ułatwiłaby troszkę życie. Mianowicie myślę nad taką małą informacją w zakładce "zlecenia" odnośnie zleceń dziennych (typu hajsowe, treser itp). Okienko pokazywałoby informacje tylko odnośnie zleceń na które musimy czekać z wykonaniem (Jeśli czas który jeszcze musimy odczekać spadałby do 0 to takie zlecenie by było niewidoczne żeby nie zaśmiecać tego takimi zleceniami do których nie mamy dostępu lub których nie robimy). Wyglądało by to ~~ tak ze w tej zakładce byłaby taka notka "Zlecenie na kasę - 2h 35min".
Zaoszczędziłoby to chodzenia do wybranych npc i sprawdzania ile czasu jeszcze trzeba czekać. Przykładowo mogłoby to wyglądać tak:


Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.


Ostatnio edytowany przez soczek2003, 4 Sty 2018, o 22:55, edytowano w sumie 1 raz



5 Gru 2017, o 16:12
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2011, o 03:06
Posty: 2255
Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 216 razy
Otrzymanych podziękowań: 865 razy
Nick w grze: Szymdaro
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Informacja o Daily Zleceniach
Niezła opcja, chociaż moim zdaniem nieobowiązkowa. To samo może dotyczyć DQ - tylko gdzie wtedy napiszemy o nich informację, z zakładce zadań? Inne informacje o czasach - np: raki, obręcze?

Z drugiej strony - nie potrzeba mechanizmu, wystarczy pamięć graczy. Z tego punktu widzenia rozwiązanie takie jest kompletnie niepotrzebne. Ja korzystam z notatnika w grze, gdzie zapisane mam czas DQ, zlecenia, aquy i to wystarcza. Jak ktoś chce to zapisze czas do odbioru raków, obręczy - wszystko można sobie zapisać jeśli się nie pamięta lub nie chce pamiętać. Jak się zmienia czas - to zmieniam notatnik i po kłopocie. Rozwiązanie banalnie proste i nie zajmuje więcej czasu niż 10 sekund na dobę.

Pozdrawiam

_________________
Mój kanał na YT

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.


5 Gru 2017, o 16:30
Profil WWW
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Informacja o Daily Zleceniach
po pierwsze to wystarczy zmienic sposob dzialania DQ zamiast czekac 24h od wziecia to zeby dalo sie je robic raz na 24h (okreslic kiedy zaczyna sie i konczy "dzien" w taernie i po problemie) Tak samo powinna dzialac aq, a nie szukanie pojedynczych osob z nadzieja ze akurat im minal tydzien od poprzedniej insty


5 Gru 2017, o 18:53
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lip 2014, o 19:56
Posty: 176
Podziękowano: 21 razy
Otrzymanych podziękowań: 36 razy
Nick w grze: XionzeDrut
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Informacja o Daily Zleceniach
Moim zdaniem to świetny pomysł.
Zwłaszcza że te czasy są gdzieś zapisane dla danej postaci, więc to jest jedynie zmiana sposobu wyświetlania informacji, a nie jakaś rewolucyjna zmiana.

Przypomina mi to trochę sprawę z liczeniem składek gildiowych, też można było wziąć jakiś notatnik i sobie liczyć i to działało. Teraz jest komenda dzięki której jest o niebo lepiej.

Jestem zwolennikiem tego, aby nie dublować w notatnikach informacji, które zapamiętuje sama gra, tylko dlatego że gra nie wyświetla ich w przyjazny sposób.

_________________
Smok w dalszym ciągu siedział na pagórku, wesoło machając ogonem.
~A. Sapkowski.

Zabijcie gorgunów! Zabijcie orków! Niczym innym nie ucieszycie Dzikich
Ludzi —odparł Ghan-buri-Ghan. —Rozpędźcie złą pogodę i ciemności jasnymi mieczami!
~J.R.R. Tolkien


5 Gru 2017, o 19:56
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2014, o 21:24
Posty: 95
Podziękowano: 25 razy
Otrzymanych podziękowań: 243 razy
Nick w grze: Vanessa
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Informacja o Daily Zleceniach
seba11pl napisał(a):
po pierwsze to wystarczy zmienic sposob dzialania DQ zamiast czekac 24h od wziecia to zeby dalo sie je robic raz na 24h (okreslic kiedy zaczyna sie i konczy "dzien" w taernie i po problemie) Tak samo powinna dzialac aq, a nie szukanie pojedynczych osob z nadzieja ze akurat im minal tydzien od poprzedniej insty


Mam wrażenie, że oni celowo tak to zrobili by nie było za łatwo... (a do tego nieco irytująco) bo obecnie jest tak, że ten czas się coraz bardziej wydłuża i wydłuża na kolejne godziny co sprawia, że pewnego dnia następuje moment kiedy nie zrobimy takiego zlecka, bo będzie ono za bardzo wysunięte w czasie przez co jeden dzień będziemy musieli sobie darować.

_________________
Tikki! Kropkuj! Taaaaaaak!
Niesamowita Biedronkaaaaa!


5 Gru 2017, o 19:57
Profil
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 15 Lut 2017, o 15:45
Posty: 34
Podziękowano: 6 razy
Otrzymanych podziękowań: 43 razy
Nick w grze: Quis
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Informacja o Daily Zleceniach
Popieram pomysł. Nie lubię zapisywać wszystkiego w notatniku. A jeśli do tego gra się na telefonie czy innym urządzeniu mobilnym to zapis taki jest utrudniony. W obecnej chwili coraz więcej bossów ma odczekanie czasowe 3 dni raki, 2 dni obręcze, 6 dni seleny, 7 dni aqua. Do tego dochodzą wszystkie zlecenia dzienne, których jest niemało. Nie da się tego spamiętać. Te informacje winny znaleźć się w dodatkowej zakładce "odczekania" .


5 Gru 2017, o 21:09
Profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Informacja o Daily Zleceniach
Vanessa napisał(a):
seba11pl napisał(a):
po pierwsze to wystarczy zmienic sposob dzialania DQ zamiast czekac 24h od wziecia to zeby dalo sie je robic raz na 24h (okreslic kiedy zaczyna sie i konczy "dzien" w taernie i po problemie) Tak samo powinna dzialac aq, a nie szukanie pojedynczych osob z nadzieja ze akurat im minal tydzien od poprzedniej insty


Mam wrażenie, że oni celowo tak to zrobili by nie było za łatwo... (a do tego nieco irytująco) bo obecnie jest tak, że ten czas się coraz bardziej wydłuża i wydłuża na kolejne godziny co sprawia, że pewnego dnia następuje moment kiedy nie zrobimy takiego zlecka, bo będzie ono za bardzo wysunięte w czasie przez co jeden dzień będziemy musieli sobie darować.


A moim zdaniem przyjeli taki system zlecen na poczatku i raczej nie spodziewali sie tego co nadejdzie w przyszlosci. Wprowadzili pierwsze zlecenie dzienne, no spoko jako tako pasuje do starego systemu liczenia czasu dla zlecen, wprowadzili kolejne no system dziala ale wygoda po stronie graczy maleje z kazda kolejna aktywnoscia dzienna(i nie tylko, bo aq/inne rzeczy z dluzszym oczekiwaniem to tez problem)

Pozostaje liczyc ze piszac od nowa kod zrobili juz to jak należy


5 Gru 2017, o 21:29
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 7 Wrz 2016, o 10:46
Posty: 143
Podziękowano: 49 razy
Otrzymanych podziękowań: 143 razy
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Informacja o Daily Zleceniach
Podoba mi się ten pomysł, może znacznie ułatwić rozgrywkę. Podesłałem go Drygowi :)


6 Gru 2017, o 12:14
Profil
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2015, o 17:13
Posty: 68
Podziękowano: 45 razy
Otrzymanych podziękowań: 58 razy
Nick w grze: Pistacje
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Informacja o Daily Zleceniach
Radogostt napisał(a):
Podoba mi się ten pomysł, może znacznie ułatwić rozgrywkę. Podesłałem go Drygowi :)

Ekstra, ale dałbym sobie rękę uciąć, że dokładnie taki sam pomysł się już tu kiedyś pojawił i spotkał się z negatywnym odzwem (przynajmniej administracji).


6 Gru 2017, o 12:55
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 11 Lip 2016, o 20:17
Posty: 92
Miejscowość: Rzeszów
Podziękowano: 446 razy
Otrzymanych podziękowań: 95 razy
Nick w grze: GiveLife
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Informacja o Daily Zleceniach
Nie każde pomysły, nawet dobre można wcielić w życie :)
Mnie ten się podoba, byłoby to na pewno ułatwienie dla nas wszystkich :)

@up Jeżeli ktoś się kiedyś wypowiedział negatywnie o takim pomyśle, nie znaczy, że nie może zmienić zdania :P Zresztą czasy też się zmieniają, więc mam nadzieję, że z tym i wieloma innymi ułatwieniami spotkamy się w Broken Ranks :)

_________________
Do zobaczenia... kiedyś ;)


6 Gru 2017, o 14:46
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 20 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 338 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron