Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
 Depozyt w karczmie w Alarilu 
Autor Wiadomość
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 11 Gru 2016, o 14:54
Posty: 5
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 2 razy
Nick w grze: Geetz
Odpowiedz z cytatem
Post Depozyt w karczmie w Alarilu
Temat, jak podejrzewam, omawiany wielokrotnie. Chociaż nie wiem, nigdy nie widziałem.

Sprawa jest prosta - generalnie irytuje mnie brak depozytu w okolicach Alarilu. Serio? Praktycznie główna lokacja do gry na low/mid poziomie nie posiadająca tak podstawowej rzeczy? Depozyt jest w tak rzadko odwiedzanej lokacji po wbiciu levela większego niż 50 (a gdzie mniej-więcej na tym poziomie zaczyna być użyteczny), służącej praktycznie tylko za resp dla platynowych skrzynek i okazjonalne pójście na turek (co jest akurat dobre - żeby nie było, nie umniejszam użyteczności depo w Trentis), a nie ma go w Alarilu? Depozyt mamy również w Keme i Garnizonie i akurat one przydają się gdy trzeba skoczyć po jakieś pierdoły przy farmieniu gorzałek czy chociażby Ivravula, a przypadku Keme nawet po kasę na dz.

Co jednak z najbardziej zaludnioną lokacją w grze? Czarne pod wieżą Grażynki jak zwykle wieczorami zaludnione, tona ludzi pod karczmą szuka slota na bossy. I teraz tak, biję się pod karczmą, a zamienniki ekwipunku mam w depozycie. Trzeba lecieć teraz aż do Trentis i z powrotem po parę przedmiotów (zakładając chociażby posiadanie rarów NU, których nie trzyma się cały czas w ekwipunku). Zakładamy oczywiście, że postać to turniejowy lolek albo nasza główna postać, jednak zwyczajnie niskopoziomowa. Gildii nie ma, więc skoczenie do konwo odpada. Inny przykład - jestem v1 i dostaję ofkę na kupno ode mnie kilku ogniw po jakiejś tam cenie (przykład z autopsji sprzed godziny). Akurat gildii nie mam, bo stwierdziłem, że obecnie żadna nie jest atrakcyjna dla midlevelowej postaci. Więc w tej chwili albo musze iść od Landaua przez Rozstaje, Las Koldów aż do Kemenak, wziąć z depo te kilka ogniw, iść do konwo i wracać z powrotem? 10 minut w plecy (wliczając długie loadingi Lasu Koldów może nawet i więcej). No tak, zawsze też mogę iść od Landaua, przez Rostaje, Karczmę, przejść przez Haligardzką bramę, później bagna, wiochę Romana i do Trentis. Nie można zwiększyć wygody dla jednostek, które nie mają gildii a często bywają pod karczmą i w okolicy? Moim zdaniem dla tak często uczęszczanego miejsca depo to must have i dziwi mnie, że jeszcze go tam nie ma.


17 Paź 2018, o 21:38

Podziękowali: HELLSING (18 Paź 2018, o 20:37)
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Kwi 2014, o 20:11
Posty: 156
Podziękowano: 13 razy
Otrzymanych podziękowań: 56 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Depozyt w karczmie w Alarilu
Omawiane, karczma nie chroniona wsumie prawie wcale, chciałbyś trzymać majątek w takim miejscu gdzie bandycie grasują za każdym rogiem?

_________________
Image
Image
Image
Image


17 Paź 2018, o 22:00
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 11 Gru 2016, o 14:54
Posty: 5
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 2 razy
Nick w grze: Geetz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Depozyt w karczmie w Alarilu
Strasznie idiotyczna odpowiedź. Chodzi o wygodę graczy, a nie o uzasadnienie. Nie w karczmie? Spoko, zawsze można zrobić w posesji Landaua. Tam jest chyba wystarczająca "ochrona".


18 Paź 2018, o 14:56
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 Lut 2018, o 17:14
Posty: 95
Miejscowość: Limanowa
Podziękowano: 28 razy
Otrzymanych podziękowań: 38 razy
Nick w grze: Dresmiks
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Depozyt w karczmie w Alarilu
Ehh nie rozumiem ;-; Przecież w alarilu jest depo tylko gildyjne :D Więc jeśli masz kontakty to załatwisz depo raz dwa :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

A tak poważnie to na ten przedział 20-40 przydałoby się depo ja bym jednak nie dał depo od tak u landaua bo jest on człowiekiem biznesu jak można wywnioskować więc za darmo by nam nie dał :P Można by dodać Quest na depozyt u niego pod nazw np. "Przysługa za przysługę" (przykładowy tytuł) i po zrobieniu dostalibyśmy dostęp do depo lub ewentualnie depo na wynajem za kasę np. idziemy do landaua i prosimy o wejście do depozytu on nam udostępnia za cenę np. 2000 złota bo jak to mówią biznes is biznes :D

_________________
Taki trochę crepy typ powrócił ;P


18 Paź 2018, o 15:11

Podziękowali: fertyno (18 Paź 2018, o 18:34)
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 12 Gru 2014, o 03:04
Posty: 147
Podziękowano: 26 razy
Otrzymanych podziękowań: 41 razy
Nick w grze: Uiopek
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Depozyt w karczmie w Alarilu
DresMaster napisał(a):
Ehh nie rozumiem ;-; Przecież w alarilu jest depo tylko gildyjne :D Więc jeśli masz kontakty to załatwisz depo raz dwa :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

A tak poważnie to na ten przedział 20-40 przydałoby się depo ja bym jednak nie dał depo od tak u landaua bo jest on człowiekiem biznesu jak można wywnioskować więc za darmo by nam nie dał :P Można by dodać Quest na depozyt u niego pod nazw np. "Przysługa za przysługę" (przykładowy tytuł) i po zrobieniu dostalibyśmy dostęp do depo lub ewentualnie depo na wynajem za kasę np. idziemy do landaua i prosimy o wejście do depozytu on nam udostępnia za cenę np. 2000 złota bo jak to mówią biznes is biznes :D


Co do pomysłu depo w karczmie i okolicy jestem na nie. A jeśli już, to w taki sposób(albo podobnie) jak opisałeś to Ty, Panie DresMaster. To jest całkiem spoko


18 Paź 2018, o 15:37
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 11 Gru 2016, o 14:54
Posty: 5
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 2 razy
Nick w grze: Geetz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Depozyt w karczmie w Alarilu
Ale, że za depo się płaci w złocie albo platynie to wy Panowie wiedzcie.


18 Paź 2018, o 20:21
Profil
Zabójca Tilsai
Awatar użytkownika

Rejestracja: 9 Kwi 2012, o 17:58
Posty: 769
Miejscowość: Gdańsk
Podziękowano: 454 razy
Otrzymanych podziękowań: 384 razy
Nick w grze: Maldito
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Depozyt w karczmie w Alarilu
Pomysł z depo na m2 jest bardzo trafiony, często mi go tam brakowało a byłem bez gildii więc musiałem biegać i czas marnować.. Jak najbardziej na tak.

_________________
Gram od: 2011-04-13
Image
PEWNE INFORMACJE POZOSTANĄ UKRYTE ! ; )

MALDITO OSTLOR 101
TOLNOR 60
HELLSINGMO OSTLOR 44
VIP OSTLOR 37
OZ TOLNOR 31


18 Paź 2018, o 20:42
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 7 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 254 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron