Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
 Eventy dla gildii 
Autor Wiadomość
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2018, o 10:08
Posty: 25
Podziękowano: 19 razy
Otrzymanych podziękowań: 20 razy
Nick w grze: Taeren
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Eventy dla gildii
Witam

Otóż miałem podobną propozycję pisać w temacie "pomysły na event", ale stwierdziłem, że ważnejsze zdanie będą mieli gracze w gildiach (szczególnie kanclerze i stratedzy).

Polegałoby to na tym, że pojawiłaby się nowa zakładka o nazwie "eventy" i tak kanclerz i strateg (ale z długim stażem) mogliby organizować eventy. Miałyby one różne typy oto kilka moich propozycji:

-=- Event zbieracki -=-

Pierwszy event i dosyć prosty czyli zbieralibyśmy różne surowce i przez to ścigaliśmy się w topce.
Event składałby się ze zbieraniu różnych surowców na zasadzie to zdobyłeś---> zdobądź to ---> to zdobyłeś ---> zdobądź to. itp. itd.

Przykładowe składniki:
50 mietku
10 limetytu
4 oszlifowane limetyty
15 kozłka
5 prastarych energii
...
...

Kto jako pierwszy zdobędzie wszystko z listy ten zdobywa 1 miejsce potem 2, 3, 4 itp.

-=- Event Boss -=-

Prosty event ten kto zabije najwięcej bossów otrzymuje nagrodę.

Każdy event miałby swoja cenę (pobieraną ze skarbca gildii) i nagrody np. kanclerz wywołuje event za 200k złota, a osoba na 1 miejscu dostaje np. 10x inhibitor turkusowy, 4x Flaszę niszczenia, 1x dusza na htagę (nagrody proponowane na luzie nie narzekajcie).

Piszcie swoje propozycje na event dla gildi! :)

_________________
"Człowieka można wkurzyć, ale nie wyciszyć"


15 Gru 2018, o 20:11
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2011, o 03:06
Posty: 2255
Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 216 razy
Otrzymanych podziękowań: 865 razy
Nick w grze: Szymdaro
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Eventy dla gildii
Po 1 - czemu miało by to służyć? Jedyny sens jaki widzę to zabawa gildii i to popieram. Fajna sprawa, gdyby można było wykorzystać mechanizmy w grze do zorganizowania czegokolwiek, które za nas policzyłyby co chcemy. Kompletnie jednak nie widzę sensu w ich tworzeniu dla zrealizowania eventu wewnątrz gildii. Takie eventy jeśli ktoś ma ochotę może przeprowadzić i bez tego, mnóstwo dodatkowej roboty, a i tak nigdy wszystkich pomysłów graczy nie da się wpisać w opcje.
2 - nie wiem co to znaczy długi staż.
3 - zbieranie jeste dla mnie słabe. Dla większości graczy to strata czasu, jedynie co osiągną to 1 miejsce z evencie wewnątrz gildii, w sumie tylko o to chodzi, satysfakcja z top1.
4 - event z bossami, rozumiem ideę, fajna sprawa. Tylko nie rozumiem tej nagrody - pobierane 200k złota z gildii, a nagrodą są przedmioty? Skąd niby się wezmą? Bez zliczania automatycznie takich parametrów jak pokonani bossowie w jakimś okresie nie da się tego zrealizować w grze, a obecnie z tego co wiem nie ma takich narzędzi.

Moim zdaniem ogrom niepotrzebnej pracy. Jak ktoś ma ochotę jakikolwiek event w gildii zrealizować może to zrobić bez pomocy gry, a bazując jedynie na zaufaniu współgildiowiczów. W mojej gildii czasami robimy sobie takie wewnętrzne zabawy, również z nagrodami, które sponsoruje gildia :) Wystarczy czasami prosta tabelka z arkuszu kalkulacyjnym, żeby policzyć kto na przykład wbił w ciągu doby najwięcej prestiżu.

Pozdro

_________________
Mój kanał na YT

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.


15 Gru 2018, o 20:36
Profil WWW
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Gru 2014, o 21:19
Posty: 371
Podziękowano: 96 razy
Otrzymanych podziękowań: 205 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Eventy dla gildii
Ja zawsze wyobrażałem sobie eventy gildyjne na zasadzie monthlyquesta. Specjalne zadanie, które wymaga współpracy i surowców. Taki quest dawałby dostęp do specjalnej instancji na której znalazłyby się elementy integracji z otoczeniem (i oczywiście walką), coraz to nowsze instancje są tworzone w taki sposób, więc nie widzę problemu aby wstawić coś takiego.

Albo lepiej opiszę to w punktach:
-stworzona nowa instancja dla gildii
-drobny dodatek fabularny
-dostępna raz na miesiąc
-instancja nie może się zresetować (na wykonanie w niej zadań możemy poświęcić kilka dni)
-różne poziomy trudności (zależne od prestiżu najlepiej)
-nowy budynek, czyli wejście na instancje wewnątrz gildii (oczywiście również do wybudowania)
-dostęp do instancji miałaby cała G, a nie tylko 5 osób
-wymagana byłaby co najmniej 1 osoba z każdej profesji (specjalne pokoje gdzie tylko dana profesja może coś zdziałać)
-trudna zagadka do rozwiązania (na każdy poziom inna, ze skalowaniem oczywiście)
-profity za wykonanie zadania

A jakie to profity? Chciałbym wymyślić coś ciekawego, ale dla gildii w obecnym stanie ciężko wymyślić coś konkretnego przydatnego zarówno dla graczy jak i dla gildii. Surowce? 2 na 4 same się zdobywają, a reszta nie jest jakoś kolosalnie trudna do zdobycia, poza tym co mają powiedzieć gildię, które już wszystko rozwinęły. Prestiż? To samo nie dla rozwiniętych gildii. Honor? Wolne żarty. Pieniądze? Nie warte zachodu. Nowe/wzmocnione buffy? No to już jest coś ciekawszego, ale samo to za mało. Klatka 4/5? Dla mnie bomba, przy każdym temacie o gildiach się o to ubiegam. Nowe rary/psycho/sety/skiny do zdobycia? Z pewnością byłby to powód do wypraw. Może Wy widzicie lepsze nagrody?

Oczywiście jest to moje spojrzenie na ten temat i pewnie znajdą się osoby, którzy nie widzą w tym większego sensu.

_________________
"Standing alone with no direction
How did I fall so far behind?
Why am I searching for perfection?
Knowing it's something I won't find"

"No Road Left" Linkin Park


15 Gru 2018, o 21:27
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 3 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 89 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron