Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
 Lepsze chodzenie 
Autor Wiadomość
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2018, o 10:08
Posty: 25
Podziękowano: 19 razy
Otrzymanych podziękowań: 20 razy
Nick w grze: Taeren
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Lepsze chodzenie
Witam

Jak wiadomo chodznie po mapie jest monotonne i nudne bo ile razy można naciskać w kółko ten sam przycisk myszy? Czas to zmienić!

Otóż skoro w 3D ma zostać dodana mapa, to ja dodałbym jeszcze "mapę dróg" (nazwa robocza, w praktyce mogłoby się to inaczej nazywać) na której pokazane byłyby wszystkie drogi.

1) Jak mielibyśmy automatycznie chodzić po takich drogach?

Byłby 2 opcje:

a) dostępny "ołówek" dzięki którymu moglibyśmy narysować drogę jaką nasza postać ma przejść. Przy tej opcji pojawi się też przycisz "wyczyść" (wyczyszcza trasę), oraz "zastosuj" czyli postać zaczyna chodzić wyznaczoną ścieżką. Oczywiście ścieżkę musielibyśmy zacząć od miejsca gdzie jest nasza postać ;)

b) Opcja A do B czyli oznaczamy dwie lokacje (lewym przyciskiem myszy na nazwę tej lokacji która byłaby opisana) i gra wyznacza nam ściężke do tej lokacji.

2) A co z jakiniami?

Tutaj rozwiązanie mam takie, że cała mapka byłaby odkryta poza jaskiniami/grotami itp. One tworzyłyby inne mapki co za tym idzie ścieżki.

3) Co z polami?

Byłyby oznaczone na kolor który się nazywają czyli czarne pole byłoby pomalowane na czarno, czerwone na czerwono itp.

4) A drogi przez które nie możemy wejść poprzez np. Brak odpowiedniego lvl?

Po prostu mapka nie pokazywałby tych ścieżek bo najpierw byłoby przejść i zwiedzić całą krainę ;)

5) A instancje?

Tutaj nie planowałbym tego systemu bo mogłoby to być zbyt OP zwłaszcza w instancja otwartych m.in. lokacje zimowych orków.

6) Łapiące mobki dalej będą łapać?

Tak, przy moim pomyśle gra tylko prowadziłaby postać tak jakby gracz chodził normalnie za pomocą myszki :)

7) Czy gracz po rozpoczęciu będzie mógł przerwać?

Oczywiście! Będzie to się działo m.in. po ataku mobka lub po naciśnięciu myszki w inne miejsce :)

8) Czy ma to zastąpić dotychczasowy system?

Absolutnie nie! Tu chodzi po prostu o to, że system jest męczący (zwłaszcza na wyższych lvl).

9) Przecież mamy zwoje, wieże tp, to po co to?

Po to, że nie każdy ma odrazu G z działką i wieżą tp na garnizon, a zwłaszcza małe lvl które często długo i dużo chodzą.

Co do zwojów, to nie każdy ma od razu platyny tyle, że może kupować sobie zwoje do trentis, a chce poswięcić ją na ważniejsze cele :p

Poza tym korzystanie z tego byłoby opcjonalne, ci którzy mają zwoje, wieże tp to będą się nimi posługiwać, zwolennicy "tradycyjnej" metody też :)

Te 9 pytań to mój po krótce przedstawienie pomysłu jak i odpowiedź dla hejterów których nie zabraknie.

_________________
"Człowieka można wkurzyć, ale nie wyciszyć"


19 Gru 2018, o 18:38
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 1 Gru 2016, o 23:03
Posty: 16
Podziękowano: 47 razy
Otrzymanych podziękowań: 25 razy
Nick w grze: Osiolke
Serwer: Ostlor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Lepsze chodzenie
a ja bym chciał żeby wasd przesuwało nas o jedno pole w dół/górę/lewo/prawo i ewentualnie kombinacje na rogi :P znacznie łatwiej by sie chodzilo tam gdzie dużo mobów łapie

_________________
– Ha – zaciekawił się Jaskier, który właśnie zbliżył się do nich. – Więc to są te słynne tajne runy krasnoludów? Co głosi ten napis?
– „Na pohybel skurwysynom!”


Andrzej Sapkowski, "Chrzest ognia"


19 Gru 2018, o 19:33
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 12 Gru 2014, o 03:04
Posty: 147
Podziękowano: 26 razy
Otrzymanych podziękowań: 41 razy
Nick w grze: Uiopek
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Lepsze chodzenie
Ja bym chciał chodzić padem. Pomysł nawet ciekawy, ale podejrzewam, że nic z tego nie będzie


20 Gru 2018, o 18:10
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 11 Lip 2016, o 20:18
Posty: 91
Podziękowano: 10 razy
Otrzymanych podziękowań: 29 razy
Nick w grze: SmilodonKyx
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Lepsze chodzenie
"Wyczyść trasę" brzmi mi jak exp bot :P
Pomysł dla mnie słaby bo po co zaśmiecać interfejs opcją która nic nie wnosi? (Taki nadmiar opcji odrzucił mnie od niejednej gry) Mapki nie są aż tak duże i przechodząc na kolejną musi cię wczytać.
A w przypadku dużych odległości jest ten teleport. Gildii posiadających go jest mnóstwo i jak ktoś nie ma to może bez problemu znaleźć zwłaszcza wyższe lvl.
Zaś nowy gracz niech biega sam i poznaje krainy. Klikanie w myszkę nie jest chyba bardzo absorbujące.


21 Gru 2018, o 00:26

Podziękowali: kolega112999 (28 Gru 2018, o 00:51)
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 103 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron