Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
 Jakiego działu brakuje, który jest zbędny? 
Autor Wiadomość
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2011, o 22:55
Posty: 578
Miejscowość: Parowar
Podziękowano: 478 razy
Otrzymanych podziękowań: 2053 razy
Nick w grze: Inkwizycja
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Jakiego działu brakuje, który jest zbędny?
Ponieważ przymierzamy się do drobnego liftingu działów forum, chcielibyśmy poznać Wasze zdanie na ten temat:

Jakiego działu brakuje Wam na tym forum lub który dział jest wg Was zbędny i wymaga przebudowy/zmiany? Zapraszam do dyskusji.

_________________
"Zawsze mam rację z prostego powodu-nie chrzanie głupot" - Kalart

"Moja refleksja jest taka że kneblować każdy umie, domagać się sprawiedliwości wobec innych " - Mroczna

"Wybacz jeżeli uraziłam Twoje myślenie" - Ruuda


8 Maj 2014, o 20:01

Podziękowali: Podwójny (8 Maj 2014, o 21:37)
Profil ICQ WWW
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Lip 2011, o 12:48
Posty: 357
Podziękowano: 210 razy
Otrzymanych podziękowań: 134 razy
Nick w grze: Pyrqo
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jakiego działu brakuje, który jest zbędny?
Jako głosiciel herezji postanowię się wypowiedzieć.

Zacznę od tego, czego na tym forum najchętniej widzieć bym nie chciał.

1. Strefa Zgniotu -> Nigdy nie rozumiałem po co ten dział? Od tego jest archiwum, a nawet jeśli to powstało to po co archiwa jako poddziały ? Jeśli o to chodzi moim zdaniem powinno zostać "Archiwum pomysłów i propozycji" - tych trafionych w 10-tkę.

2. Strefa Klimatyczna -> Kompletny nie wypał. Wymaga zmodernizowania i to całkowitego. Wśród kart postaci robi się setki spamu. Przez ten gąszcz trzeba później przenikać itd.

Jakiego działu mi brakuje?
Działów gdzie nie będzie spamu "Kiedy s6", "Kiedy up" .
W związku z faktem, że i tak prawie żaden z tych pomysłów nie przejdzie, napiszę ich kilka.

"Dla Gości" - myślę że na próbę mógłby powstać, a w razie spamu - są bany na IP.
"Opinie i uwagi" - ten dział mógłby być dostępny po miesiącu użytkowania forum lub określonej ilości postów. Służyłby do oddawania swojej opinii na temat gry oraz forum.
"Umowy" - od dawna oczekiwany dział. Robimy handel, koleś nas wykiwał a gm`a nie ma. Mamy problem, kasa potrzebna na dziś - piszemy tutaj.
"Propozycje konkursów" - już dzisiaj zależy od Polskiej młodzieży następne tysiąc lat" te słowa najbardziej odpowiadają mi do tego działu. Myślę, że tutaj niezależnie od wieku każdy ma jakąś wyobraźnie do tworzenia eventów/konkursów.

Dzięki za uwagę, pozdrawiem. :twisted:

P.S: Konkurs na forum ma być pożegnaniem starego przed liftingiem? :(
P.S2: http://cennik.khamira.pl/ coś w ten deseń mogłoby być jako dział. Cennikiem mógłby zajmować się po 2 osoby zaufane z każdego servera.

_________________
Lvl:132 Na s2 Larkas Tolnor od 16.07.12


8 Maj 2014, o 21:36
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 1 Paź 2012, o 19:14
Posty: 271
Miejscowość: Gromakowice
Podziękowano: 12 razy
Otrzymanych podziękowań: 37 razy
Nick w grze: PLpenguin
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jakiego działu brakuje, który jest zbędny?
mi brakuje dzialu typu gier i zabaw gdzie liczylo hy sie nabijanie postow itd... xD oczywiscie nie wliczaloby sie to w licznik postow (ktory powinien sie do czegos przydac) i nie mozna by tam dawac kufli (ktore tak samo jak w przypadku licznika postow moglby aktywowac jakies dodatkowe opcje/zezwolenia na forum typu zmiana nicku lub cos w tym stylu)


8 Maj 2014, o 22:00
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2011, o 03:06
Posty: 2255
Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 216 razy
Otrzymanych podziękowań: 865 razy
Nick w grze: Szymdaro
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jakiego działu brakuje, który jest zbędny?
Trochę uwag mam, postaram się jasno przelać myśli. W razie niejasności będę mógł wytłumaczyć co miałem na myśli. Postaram się pogrubić najważniejsze propozycje.


Likwidacja ogólnych podziałów:

a) Podział forum na 'forum' i 'grę'. Moim zdaniem niewypał, nie wiem właściwie po co taki podział, co on daje poza połowicznie wybiórczym oznaczaniem wszystkich tematów jako przeczytane. Sądzę, że nie powinno być tego podziału - jest jedno forum ogólnodostępne dla graczy. Takie podfora są potrzebne, ale jeśli chodzi o odpowiednie uprawnienia i grupy. Dla zwykłego użytkownika oba fora są tak samo dostępne - więc można zrobić z nich jedno.

W dalszej części proponowane zmiany uzasadnią proponowaną zmianę, gdzie padną dodatkowe argumenty.


b) Widoczny w podforach podział na ogłoszenia i tematy do skasowania. Moim zdaniem niepotrzebne, nikt nie czyta tych ogłoszeń, jeśli nie chce. Nie rzucają się w oczy, bo są na górze strony od zawsze, jest ich zbyt dużo, każdy przewija ja do miejsca, gdzie zaczyna się najświeższy temat.

Nowe podforum:
a) Powinno powstać osobne podforum gdzie wszelkie ogłoszenia będą umieszczane, a znikną z innych podfor, znacznie to usprawni czytanie nowości.

b) Osiągi: wyjęte z Karczmy, komentarz niżej.

c) Archiwum: wszystko to co niżej zostało określone jako 'do skasowania', tak aby nie tracić bezpowrotnie wszystkich tematów. Niech będą tam przenoszone wszystkie tematy zamykane oraz przeniesione wszystkie jako pozamykane z działów przeznaczonych do skasowania. Wszystkie tematy z różnych podfor w jednym miejscu jako jedno wielkie archiwum. Może nikt tam zaglądać nie będzie, ale jeśli ktoś coś w wolnej chwili będzie chciał odkopać, wspomnieć to można zostawić taką możliwość.


Podfora do zmodyfikowania:
a) Witamy w dumie Taernu: do usunięcia. Jest tam praktycznie jeden temat mający sens - ze zdjęciami. Nie ma żadnych tematów z dyskusjami, gracze tylko się witają (tak sugeruje nazwa podforum), a tematy często są dość szybko zamykane, bo gracze się tam witają. Wystarczy temat ze zdjęciami przenieść do karczmy, ustawić go na górze i zrezygnować z problematycznego i de facto nic nie wnoszącego witania się.

b) Ekipa: do usunięcia. Jest 5 tematów, które powinny znaleźć się po zaktualizowaniu i oczyszczeniu w podforum informacyjnym. Obecnie bardzo mocno nieaktualny dział.

c) Poradniki: ujednolicenie, oczyszczenie. Mnóstwo nieaktualnych. Sztuczny podział na tematy w podforum Poradniki oraz dodatkowo w zakładce Ogólne umieszczonej wewnątrz, gdzie rzekomo są poradniki stworzone przez ekipę, co jest nieprawdą. Powinno się wrzucić wszystkie jako ogólne, skasować zapis o pochodzeniu i gruntownie przeczyścić.

d) Zmiany: tematy o planach do usunięcia, nikt ich nie aktualizuje, forum w tej kwestii przeniosło się na blog. Podobnie jeśli chodzi o temat z komentarzami zmian, również przeniesiono ciężar na blog, chociaż ten może pozostać, bardziej jako archiwum, czasami może ktoś coś tam napisze. Nie każdy użytkownik forum korzysta również z bloga. Podforum nie wymagające większych zmian.

e) Pomysły i propozycje: usunięcie podziału na grę i forum, skasowanie zakładki pomysłów odnośnie forum. Po wprowadzeniu tego liftingu w życie nie będzie ona potrzebna, a od dawna jest mało wykorzystywana. Znacznie łatwiejsze będzie wejście bezpośrednio w jedno podforum dotyczące gry (chociaż może i forum również) niż tak jak ma to miejsce teraz w przypadku rozgraniczenia.

f) Karczma: przeniesienie tematu ze spisem nowych rarów do działu ze zmianami, temat jest istotny, dotyczy zmian, a wiadomo, że karczma rządzi się swoimi prawami, jest miejscem typowego gadania o wszystkim i o niczym. Warto wydzielić nowe podforum "Osiągi" z Karczmy, byłoby łatwiej trafiać w interesujące nas tematy. Obecnie muszę wejść w Karczmę i Osiągi, aby je zobaczyć, po rozdzieleniu mógłbym skupić się tylko na osiągach, pomijając wchodzenie w karczmę.

g) Wydarzenia i konkursy: można zrobić podział na poszczególne serwery widoczny od razu, tak jak ma to miejsce w podforach 'gry', np: targowisku. Szybszy dostęp do interesujących nas tematów. Nie wiem jak ten system reaguje na zamieszczenie tematu nie w podforum serwera, ale w ogólnym dziale dla wszystkich serwerów, czy wtedy sygnalizowany jest nowy wątek na każdym z serwerów, czy w samej zakładce bez uwzględniania poszczególnych serwerów (lepsze rozwiązanie, od razu widać, że event nie dotyczy któregoś z serwerów, tylko wszystkich).

h) Strefa zgniotu: do skasowania. Moim zdaniem niewypał, archiwum karczmy, gdzie pozwolono na kompletną samowolkę, brak regulaminu. Nikt prawie tam nic nie pisze.

i) Strefa klimatyczna: do skasowania. Rzadko odwiedzano, rzadko pojawiają się nowe wątki. Ktoś ma ochotę pograć czy pobawić się w coś innego niż sam Taern niech idzie na konkretne fora, to powinno dotyczyć gry, a nie innych gier fabularnych organizowanych przez społeczność gry Taern. Zawsze jak są fani niech zgadają się na priv i się bawią jak chcą, dla większości graczy zbędne podforum.

j) Targowisko: przydałoby się oczyszczenie z nieaktualnych tematów. Poza tym obowiązkowe skasowanie zakładki z handel kontami, który jest zabroniony. Nie wiem jakim cudem nikt tego przez tyle czasu nie usunął, a przecież zniknęły zgłoszenia zasiadania.

k) Prezentacje gildii: do skasowania. Moim zdaniem niepotrzebne, mało gildii z tego korzysta, mało graczy zwraca na to uwagę. Na ogół gildie reklamują się w grze, czy to poprzez tablicę, zakładki naboru czy czaty, a gracze szukają raczej gildii na czatach lub po rankingu, niż przez to forum.

l) Wojny: do skasowania. Kiedyś nie było systemu wojen, forum było potrzebne do ustaleń, następnie kończenia wojen. Obecnie jest wymarłe pod tym względem, spełnia rolę archiwum. Niewiele lub wcale nie ma pozycji, gdzie gracze komentują wojny w sposób odpowiedni, przedstawiają wyniki, ciekawostki, trofea. Jeśli już pojawiały się tematy to sądzę, że raczej rzadko. Znam tylko s3, to za czasów gdy forum miało znaczenie powstały tak na prawdę 2 istotne tematy - jeden z prezentacją wojny,a jeden z hejtowaniem i kłótniami, walczeniem o swoje prawa, po 'dziwnych' krokach administracji, żeby nie pisać 'nieuczciwych', czytaj nieregulaminowych (przy okazji zapraszam do lektury.



Na chwilę obecną to zbiór moich przemyśleń od bardzo dawna dotyczących usprawnienia forum. Nie było okazji pisać, nikt o to nie pytał. A jak mówiłem na TS czy przy piwie o sprawach moim zdaniem istotnych pozostawało to bez echa. Skoro powstał ten temat teraz, może się tym ktoś zainteresuje. Szkoda tylko, że tak rzadko brane są pod uwagę sugestie graczy, ich propozycje czy przemyślenia na dużą skalę dotyczące ogółu gry, forum lub funkcjonowania całego organizmu pod hasłem Taern. Może gdyby ktoś nas posłuchał kilka lat temu gra zmieniałaby się w inny sposób, bez tak wielu popełnionych błędów, które później trzeba było nieudolnie poprawiać, a następnie znów poprawiać. Pewnie wyglądała by dziś inaczej ...

Pozdrawiam

_________________
Mój kanał na YT

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.


8 Maj 2014, o 23:19

Podziękowali: 3 lisarioIII (16 Maj 2014, o 12:05), Podwójny (9 Maj 2014, o 09:55), rzuff (8 Maj 2014, o 23:30)
Profil WWW
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 18 Lip 2012, o 11:13
Posty: 96
Podziękowano: 16 razy
Otrzymanych podziękowań: 7 razy
Nick w grze: Przemyslaf
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jakiego działu brakuje, który jest zbędny?
Moim zdaniem Dzial suportu byl by ciekawy bo Admini/Gm sa na forum czesciej i czesciej na forum mozna uzyskac informacje jak na suporcie .Karczma i pytania czemu dostalem Bana/Knebel hahah bez sensu zrobcie temat zwiazanego z suportem i piorytowego dla administracji

_________________
Kawa będzie mocniejsza jeżeli zamiast cukru dodasz amfetaminy

Grzyby są różne: jedne nakarmią, inne film wyświetlą...

- Jaki jest najlepszy hamulec świata?
- Kobieca dłoń. Raz chwyci i już stoi...


9 Maj 2014, o 06:10
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Maj 2011, o 21:41
Posty: 2129
Podziękowano: 468 razy
Otrzymanych podziękowań: 593 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jakiego działu brakuje, który jest zbędny?
Ktoś coś jeszcze ma do dodania?

_________________
Rzuff - s2 (Taern.pl)
Rzuffi - s1 (Taern.com)
Rzuff na YT: http://goo.gl/84D78E

Image


15 Maj 2014, o 18:43
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 13 Paź 2011, o 23:18
Posty: 92
Podziękowano: 123 razy
Otrzymanych podziękowań: 173 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jakiego działu brakuje, który jest zbędny?
Witam

W zakresie analizy aktualnych działów zgdzam sie prawie w 100% z Szymdaro.
Brakuje mi jedynie działu swobodnej wypowiedzi:). Karczma w zamyśle taka właśnei miała być ale aktualnie funkcjonuje zupełnie inaczej.
Generalnie dział w którym nie ma czepiania się o wpisy, jeżeli oczywiście nie kolidują z prawem tudzież regulaminem etc.
Kto chce, może wygadać się do woli. Jeżeli pojawia się jakaś wymiana zdań to niech ludzie mają możliwość wypowiedzieć sie do końca, a nie zostają zablokowani w którymś momencie itd.
I tematy nie są tam zamykane przez ekipę - co też jest istotną róźnicą vs karczma.

Natomiast, przy okazji zmieniłbym też system postów i kufli.
Jak dla mnie to posty powinny być liczone wszędzie. Post to post i tyle. Wymyślanie dodatkowych zasad w stylu tu się liczą a tu nie jest niepotrzebne. Zresztą często posty w karczmie są merytoryczne i sensowne (a ich się nie liczy) w porównaniu do jednozdaniowych postów zaliczanych w wielu działach. Tym bardziej, że ten licznik ma małe znaczenie - i tak uczestnicy wiedzą kto się wypowiada i mają na jego tamat swoje zdanie.
Więc liczenie postów uprościć i ujednolicić
Natomiast kufle powinny mieć jakąś wartość.
Podczas modernizacji wszystkie kufle powinny być wyzerowane i użycie ich powinny regulować nowe zasady. Kufel nie powienien służyć jako akcept postu. To powinno być narzędzie większej wagi. Również powinna być reglamentowana ilość kufli do użycia przez gracza w ciągu np: miesiąca. Ma ich kilka, więc musi wykorzystać je mądrze. Niech gracze, którzy sie wysilą i stworzą np: dobry pomysł (tak jak Szymdaro powyżej o forum) mają z tego namiastkę satysfakcji i dostaną kufle, które mają wartość.

pozdr
Lisario


16 Maj 2014, o 12:05
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Maj 2011, o 21:41
Posty: 2129
Podziękowano: 468 razy
Otrzymanych podziękowań: 593 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jakiego działu brakuje, który jest zbędny?
Chciałbym, żeby taki dział powstał. Bez liczenia w nim postów, bez konieczności zaglądania tam, moderacja jedynie na prośbę użytkowników (czyt. zgłoszenia).
Hulaj dusza, piekła nie ma.


Co do liczenia postów, niestety, jest grono użytkowników, którzy mają parcie na ilość. Skoro przymykamy oko na posty w Karczmie, a przymykamy, to liczenie tam postów nie wchodzi w grę.


Kufle zostawiłbym tak jak są:
- według mnie sprawdzają się dobrze
- zerowanie byłoby nie fair w stosunku do osób, które już napisały mądrze
- reglamentowanie jest błedem, liczę, że postów mądrych będzie co niemiara.

_________________
Rzuff - s2 (Taern.pl)
Rzuffi - s1 (Taern.com)
Rzuff na YT: http://goo.gl/84D78E

Image


16 Maj 2014, o 12:14
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2011, o 09:54
Posty: 190
Miejscowość: Nawet google nie widzą
Podziękowano: 20 razy
Otrzymanych podziękowań: 28 razy
Nick w grze: Mashtall
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jakiego działu brakuje, który jest zbędny?
Jak dla mnie brakuje działu dla weteranów gry, takich którzy graja nie miesiąc nie rok a z 2 lata minimum i wiedza o grze wszystko, mogli by się ta odnosić do tego co jest obecnie w grze a czego nie ma. Oczywiście jest dział ''pomysły i propozycje'', ale tam są zamieszczane pomysły graczy nie doświadczonych, albo takich którzy nie mają pojęcia o tej grze.

W takim dziale nie było by płaczu, ze druid jest słaby czy łuk jest nikim, wypowiadałyby się osoby które za nim napiszą to pomyślą. Administracja mogła by znaleźć coś ciekawego a nie 99% spamu.

Co do progu jaki by ten dział miał to oczywiście wedle uznania ekipy, straż a forum, otrzymane podziękowania czy też jakaś ranga dla graczy wiedzących o grze wszystko z kolorkiem dajmy na to takim nie dawałby on uprawnień w grze czy też na forum większych niż pisanie w danym dziale, oczywiście dział mogłby być ukryty aby byle kto nie miał tam wglądu, wszystko byłoby do ustalenia.

_________________
Wracam do gry ze zdwojoną siłą !

W głębi serca zawsze będę jednym z graczy Mielonych


16 Maj 2014, o 19:20
Profil WWW
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Mar 2013, o 13:05
Posty: 517
Podziękowano: 189 razy
Otrzymanych podziękowań: 241 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jakiego działu brakuje, który jest zbędny?
Steevy napisał(a):
Jak dla mnie brakuje działu dla weteranów gry, takich którzy graja nie miesiąc nie rok a z 2 lata minimum i wiedza o grze wszystko, mogli by się ta odnosić do tego co jest obecnie w grze a czego nie ma. Oczywiście jest dział ''pomysły i propozycje'', ale tam są zamieszczane pomysły graczy nie doświadczonych, albo takich którzy nie mają pojęcia o tej grze.

W takim dziale nie było by płaczu, ze druid jest słaby czy łuk jest nikim, wypowiadałyby się osoby które za nim napiszą to pomyślą. Administracja mogła by znaleźć coś ciekawego a nie 99% spamu.

Co do progu jaki by ten dział miał to oczywiście wedle uznania ekipy, straż a forum, otrzymane podziękowania czy też jakaś ranga dla graczy wiedzących o grze wszystko z kolorkiem dajmy na to takim nie dawałby on uprawnień w grze czy też na forum większych niż pisanie w danym dziale, oczywiście dział mogłby być ukryty aby byle kto nie miał tam wglądu, wszystko byłoby do ustalenia.

Ty tak na serio piszesz? Twierdzisz, że każdy kto gra minimum 2 lata, wie o tej grze wszystko (ciekawe dlaczego w takim razie wszyscy tacy gracze nie zostali testerami), albo wszystkie takie osoby będą pisały tylko przemyślane posty? Chęci dobre, gorzej z wykonaniem...


16 Maj 2014, o 19:53
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 254 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron