Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
 Czarne Pole Pod Koldami 
Autor Wiadomość
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2012, o 15:49
Posty: 161
Miejscowość: Warszawa
Podziękowano: 56 razy
Otrzymanych podziękowań: 13 razy
Nick w grze: Temirha
Post Re: Czarne Pole Pod Koldami
Jadę właśnie pociągiem i czytam i rozkminiam ten temat...

Jestem maleństwem wbijającyn się powolutku w pvp.
No trzeba by było rozpatrzeć te swego rodzaju problemy. Mimo że noszę tarczkę nad łepetynką stwierdzam, że nie jest sprawiedliwym to iż RS'y można 'łapać' praktycznie wszędzie. No jak już mamy powiązania z pvp (czaszki/tarcze) każdy wie, że lubimy coś tam poszaleć, więc czasem się na tych graczy patrzy inaczej i że tak powem się na nich w jakiś sposób uważa.

RS'y mają niestety cięższe życie przez to że mogą zostać zaatakowani no powiedzmy sobie szczerze praktycznie wszędzie.

Moim zdaniem powinno się rozpatrzeć dwie opcje:

Ad.1 - ułatwienie dla RS'ów w jakiś sposób i wyrównanie jakoś szans - możliwość 'łapania' Błekitnych na żółtym tak jak to Czaszki mają..

Ad. 2 - wprowadzenie czarnych pól w paru miejscach (między innymi pod Kem jak to Goły zapoczątkował tematem), ALE zdjęcie z RS'ów brzemienia jakie mają nosząc ten kolor czaszki i uwalniając ich od żółtej 'zmory'..


To takie moje podróżowe rozkminy. Komentujcie. Taki pomysł. Nie wiem czy Wam się spodoba, ale na razie kminimy, więc taką propozycje też można rozważyć.

_________________
S3 -> miłości moja <3
Basfau napisał(a):
Nie ma się czego dziwić. S3 to stan umysłu :lol:


Image

Temirha - MO 125

Green Power - OFF


21 Kwi 2013, o 20:48
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2011, o 08:51
Posty: 33
Podziękowano: 12 razy
Otrzymanych podziękowań: 14 razy
Post Re: Czarne Pole Pod Koldami
Powiem tak. Pomysł fajny, chyba większość graczy 100+ chce czarnych pól więc nie wiem dlaczego Administracja nie chce im tego dać. Co te tego czego obawia się Hm to czarne pola tego nie zmienią, kultura i tyle, przepraszam a raczej jej brak i czy będą tam czarne pola (obok zielone) czy nie to i tak gracze będą się pisać na siebie różne rzeczy.

Proszę jednak Administrację o to by dała coś dla graczy 100+ bo większość przestaje grać i może nie doczekać kolejnych up'ków ( o których była mowa w wywiadzie), które dodadzą coś dla graczy 100+.

Pozdrawiam,

_________________
Why so serious ?


24 Kwi 2013, o 18:26
Profil
Inżynier
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Lut 2012, o 12:04
Posty: 1452
Podziękowano: 112 razy
Otrzymanych podziękowań: 357 razy
Nick w grze: Zojah
Post Re: Czarne Pole Pod Koldami
Mnie również i ta propozycja się podoba, aczkolwiek IMHO może się trochę gorzej w praktyce sprawować niż to zaproponowane przeze mnie. Przypomnę z mojego posta, wnioski do jakich doszliśmy dlaczego Mokre stały się wszystkim znanym miejscem:
"Kilka rzeczy razem, których nie ma w tej chwili nigdzie:
1. lokalizacja w miejscu bardzo uczęszczanego szlaku (ichtion, zrujka, wieża)
2. bardzo bliskie miejsce respawnu po dedzie
3. przejście tamtędy po red było zawsze kwestią wyboru, bo można było mało kłopotliwie ominąć dookoła (kosztem nadkładania drogi)
4. bliskość pola żółtego i zielonego, każdy kto chcial mogł spokojnie stać, równocześnie widząc, co sie dzieje (znów: dołączenie do PvP kwestią dobrowolnego wyboru)
5. jedno z nielicznych miejsc w grze, gdzie chodziły WSZYSTKIE levele postaci (ichtion, wieża - exp psychorarków i zarobek)"

W tym miejscu koło Kemen większość punktów też jest spełniona, ale nie wszystkie.
Punkt 2.
Droga do ominięcia jest o wiele krótsza niż to było w przypadku mokrych i zaproponowanym przeze mnie wariancie, oraz przez heavena wariancie C.
Efekt? Dane miejsce będzie funkcjonowało już TYLKO jako swego rodzaju arena, nic więcej. Tak naprawdę jeśli ktoś chce się umówić - tak jak na arenie - na pvp, i nie ma rs (nie mogą zaatakować go na żółtym), idzie sie umówić gdziekolwiek na red w pobliżu (wąwóz, szałas, sztolnia), czyli de facto ten teren jest... prawie że zbędny...? Prawie że, bo tu na pewno więcej "widowni".
Ale może się mylę, nie wiem, czas pewnie pokaże.
W każdym bądź razie IMHO Mokre miały swój urok również dlatego, że były miejscem ryzyka dla tych, którym nie chciało sie iść naokoło - i nie, nie chodzi tylko o łapanie niskich leveli przez wysokie :-) - po prostu człowiek decydował sie skrócić drogę (latając icha) i czasem siłą rzeczy wywiązywały się z tego walki. Tego w zaproponowanym wariancie mi brakuje, zbyt łatwo to ominąć, praktycznie zero nadkładania drogi. Ale i to jest do rozwiązania - ponieważ mapy sie nie zmieni możnaby np. na żółtym postawić agresywne, łatwe aczkolwiek uciążliwe grupki typu te z dojścia pod niedźwiedzią. Wtedy a i owszem, przejść się da bez wchodzenie na pole pvp, ale przez czarne szybciej, jeśli ktoś odważy się zaryzykować.
Punkt 5.
Wiem, że są różne zdania, ale na mokrych pojawiały się również i małe levele (20-30), które chciały się pobawić w pvp (charki pod turki, czy po prostu inni nowi gracze). Tego mi przy Kemen zabraknie.
Ale być może tu też sie mylę :-)
Sposób na punkt 5? Może na jakiś czas - jeśli sie już zdecydujecie - wprowadzić, wprowadzicie oba warianty (koło karczym, koło kemen), i na zasadzie eksperymentu socjologicznego samo wyjdzie, który będzie lepiej funkcjonował....? ;-) Może oba będą żyły? Może któreś okaże sie zbędne, albo oba niewypałem. Kto to wie... :-)

_________________
pozdrowienia z s7, eu i s5
Kidda (mała mo), MarysQ vel Kidda (dru 120)
Zojah zwana Zośką (ryc z s5)


24 Kwi 2013, o 20:57
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2010, o 22:03
Posty: 4171
Miejscowość: 100lica
Podziękowano: 452 razy
Otrzymanych podziękowań: 1822 razy
Nick w grze: HeavenM
Post Re: Czarne Pole Pod Koldami
Póki co na s0 testujemy wariant A z tych o których ja pisałem (pole na czerwono) i wariant Gołego z czarnym pod Keme. Dodatkowo udało się wrzucić blokadę atakowania między polami o różnym kolorze - obecnie testujemy jak wszystko śmiga - jeśli wyjdzie poprawnie to będzie można mówić o pewnym odrodzeniu Mokradeł, choć zgodzę się z Kiddą, że to nie będzie wciąż to samo - słusznie zauważyła choćby kwestie odległości.

Nie chcemy jednak póki co robić nic na siłę, małe kroczki w przypadku PVP są lepszą opcją niż rewolucja. Dlatego chcemy się temu przyjrzeć a niezależnie kolejny upek (nie ten najbliższy tylko ten, który będzie po nim) ma być właśnie spod znaku reformy pvp. Dlatego kilka dni po wgraniu najbliższego upku na forum pojawi się wpis będący zaproszeniem do dyskusji o zmianach w PVP (analiza dotychczasowych problemów i propozycje rozwiązań bądź dyskusji nad nimi).


24 Kwi 2013, o 21:38
Profil
Zabójca Tilsai
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Paź 2011, o 22:01
Posty: 799
Podziękowano: 66 razy
Otrzymanych podziękowań: 195 razy
Nick w grze: Eld
Post Re: Czarne Pole Pod Koldami
Dobrze zrozumiałem, "blokada atakowania między polami" będzie działać na wszystkie pola między innymi nie będzie można atakować z pola żółtego osób znajdujących się na polu czerwonym? czy działa to tylko co do pola czarnego?

_________________
We are all the same, players in the game.


25 Kwi 2013, o 11:21
Profil
Inżynier
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Lut 2012, o 12:04
Posty: 1452
Podziękowano: 112 razy
Otrzymanych podziękowań: 357 razy
Nick w grze: Zojah
Post Re: Czarne Pole Pod Koldami
Dobrze rozumiesz, blokada ma dotyczyć zarówno red jak i czarnego. Żeby kogoś zaatakować, trzeba będzie samemu się również wystawić na atak, a nie jak do tej pory, bezpiecznie sobie stać na żółtym ;-)

_________________
pozdrowienia z s7, eu i s5
Kidda (mała mo), MarysQ vel Kidda (dru 120)
Zojah zwana Zośką (ryc z s5)


25 Kwi 2013, o 11:26
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron