Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 72 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
 Przywrócić mokradła...!!! 
Autor Wiadomość
Inżynier
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Lut 2012, o 12:04
Posty: 1452
Podziękowano: 112 razy
Otrzymanych podziękowań: 357 razy
Nick w grze: Zojah
Post Przywrócić mokradła...!!!
Mokre... Każdy, kto gra w taern trochę dłużej niż od grudnia 2012 roku (update z nowym Alaril) doskonale zna to miejsce. Dzień wprowadzenia nowych map stał się równocześnie dniem żałoby dla wielu, wielu graczy...
Mokre... kultowe miejsce PvP taernijskiego świata. Miejsce spotkań towarzyskich każdego z każdym: low, mid i hlv, wrogów i przyjaciół. Miejsce polowań PK, miejsce gdzie wrogie gildie toczyły swoje potyczki i równoczesnie miejsce, gdzie możliwe było tworzenie takich składów.: http://scr.hu/14y/vd84p - całkowite pomieszanie obok siebie tych, którzy zazwyczaj stali po przeciwnych stronach... i polowali na siebie nawzajem.
Chyba każdy z nas, kto gra dłużej niż od grudnia zeszłego roku, zaliczył tam co najmniej kilka dedów, na każdym levelu, i na każdym serwie.
Miejsce, gdzie początkujący uczyli się jak walczyć, testowano nub charki pod turnieje, nowe buildy, resety, trenowano kunszt pvp, wyzywano się w taernijskich konfliktach lub po prostu gadano o wszystkim i niczym... Miejsce, gdzie zawsze kogoś można było spotkać, i kiedy tam się nic nie działo, to oznaczało to że cały serwer już śpi.

Myślę, że wielu, wielu z nas łezka w oku sie zakręci za tamtymi czasami... prawda?

Drugiego takiego miejsca w całym Taern nie było, i od czasu, kiedy Mokradła zniknęły z mapy - niestety, nie powstało. Ktoś napisze - przecież jest dużo red, macie czarne pola, w czym problem? Jak widać, niestety... problem. Wąwóz? Sztolnia? Plaża? Małże? To tylko marne substytuty, niestety.

Co mokre miały w sobie, że sprzyjały stworzeniu takiego klimatu? Długo zastanawialiśmy się wspólnie ze znajomymi, co takiego w nich było, czyli czego trzeba, żeby odtworzyć to swego rodzaju kultowe;) miejsce.

Kilka rzeczy razem, których nie ma w tej chwili nigdzie:
- lokalizacja w miejscu bardzo uczęszczanego szlaku (ichtion, zrujka, wieża)
- bardzo bliskie miejsce respawnu po dedzie
- przejście tamtędy po red było zawsze kwestią wyboru, bo można było mało kłopotliwie ominąć dookoła (kosztem nadkładania drogi)
- bliskość pola żółtego i zielonego, każdy kto chcial mogł spokojnie stać, równocześnie widząc, co sie dzieje (znów: dołączenie do PvP kwestią dobrowolnego wyboru)
- jedno z nielicznych miejsc w grze, gdzie chodziły WSZYSTKIE levele postaci (ichtion, wieża - exp psychorarków i zarobek)

Wszystkie zmiany, jakie zostały wprowadzone wpłynęły na to, że nie odtworzyło się w naturalny sposób miejsce mogące zastąpić mokradła. Po prostu NIE MA w tej chwili żadnego pola red, które równoczesnie spełnia ww warunki.

Rozmawiałam ze znajomymi, sama zastanawiałam się, czy można stworzyć takie pole, małym kosztem? Czy jest miejsce, które w nowych warunkach spełni wszystkie wymagania, żeby odtworzyć tak ważną część taernijskiego świata?
Moim zdaniem, jak najbardziej jest.
Przedłużenie wilczego jaru, o, mniej więcej w ten sposób, jak poniżej:
Image

Być może można by zostawić wąski pasek żóltego z lewej, a może całkiem dociągnąć do wieży, żeby na wprost można było przejść tylko po red. Fabuła? Wilczy jar, złe miejsce, skąd wilki wspomagane złymi mocami chcą rozprzestrzenić się na Taern? Albo - polana bandytów respiących i tak dookoła, przeplatających się na nowym red polu, może z wilkami? I postawić tam - tak jak na mokrych były agresywne drzewce i komary, to agresywnych bandytów i łotrów.
Jeśli ta Polana (czy jak to tam zostanie nazwane) będzie dobrze działać, to przy karczmie - tak jak powinno być przy prawdziwej karczmie - zacznie się ruch i miejsce rozmów i spotkań od low do h-leveli.

Nie wymaga zmiany graficznej mapy, poza zmianą rodzaju pól i dodaniu agresywnego respa. Spełnia WSZYSTKIE warunki, jakie spełniały Mokre. Dla tych co nie chcą przechodzić przez ten wąski pasek red, będzie wygodne obejście dookoła, z niewielkim nadłożeniem drogi - tak jak było na Mokrych.

Wiem, że pojawią się od razu głosy "nie, nie, przecież to utrudni... jak my mamy przejść... macie dość czerwonego..." - ale naprawdę, czy te kilkanaście sekund jakie niektórzy, nie cierpiący PvP, będą musieli stracić, bojąc się wejść na kawałek czerwonego, to tak wiele, żeby nie móc w Taernie odtworzyć Mokradeł....??



Pomysł przeniosłem do działu Najlepsze, trafiło na deski kreślarskie i praca wre - rzuff

_________________
pozdrowienia z s7, eu i s5
Kidda (mała mo), MarysQ vel Kidda (dru 120)
Zojah zwana Zośką (ryc z s5)


13 Kwi 2013, o 13:05

Podziękowali: 8 Dużygłód (15 Kwi 2013, o 21:12), Eduardoo (13 Kwi 2013, o 14:37), Hass (13 Kwi 2013, o 14:33), LostChild (13 Kwi 2013, o 15:04), mandaryn3d (28 Maj 2013, o 14:18), Poverx (13 Kwi 2013, o 14:51), Przeprobest (13 Kwi 2013, o 16:56), TheCrasher (13 Kwi 2013, o 15:10)
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 9 Gru 2012, o 16:01
Posty: 26
Miejscowość: Gdańsk
Podziękowano: 25 razy
Otrzymanych podziękowań: 10 razy
Post Re: Przywrócić mokradła...!!!
Wzruszylaś mnie! :lol:
Jestem za!

_________________
To, co mnie nie zabije, to wzmocni...
Image
Image


13 Kwi 2013, o 13:14
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Maj 2011, o 21:41
Posty: 2129
Podziękowano: 468 razy
Otrzymanych podziękowań: 593 razy
Post Re: Przywrócić mokradła...!!!
Gdy zacząłem czytać wstęp doszedłem do wniosku, ot, kolejny malkontent. Ale..

Zobaczyłem zaproponowane rozwiązanie i bardzo mi się podoba, jest dobrze opisane, brzmi rozsądnie, więc jestem na tak :)

_________________
Rzuff - s2 (Taern.pl)
Rzuffi - s1 (Taern.com)
Rzuff na YT: http://goo.gl/84D78E

Image


13 Kwi 2013, o 13:17
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 15 Cze 2012, o 18:23
Posty: 9
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 3 razy
Post Re: Przywrócić mokradła...!!!
Zrozumiale, konkretnie, dobra propozycja zmiany. Jednym slowem bardzo dobry pomysl.


13 Kwi 2013, o 13:46
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Mar 2013, o 21:33
Posty: 16
Podziękowano: 4 razy
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Post Re: Przywrócić mokradła...!!!
^^ W końcu ktoś o tym pomyślał :). Ja jestem za.

_________________
Image
Image


13 Kwi 2013, o 13:52
Profil
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 3 Lut 2013, o 10:32
Posty: 70
Podziękowano: 170 razy
Otrzymanych podziękowań: 24 razy
Post Odp: Przywrócić mokradła...!!!
Człowieku WIELKIE propsy dla ciebie za ten pomysł! Świetne rozwiązanie, powinno zostać wprowadzone w nastepnym upie. Ale pewnie tak nie bedzie...

_________________
Scarface- 46lvl łucznik S1 [ON]

Bo z Taernem jest jak z Media Marketem... Nie dla idiotów...


13 Kwi 2013, o 14:04
Profil
Inżynier
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011, o 09:40
Posty: 238
Podziękowano: 87 razy
Otrzymanych podziękowań: 238 razy
Post Re: Przywrócić mokradła...!!!
Za takie właśnie posty wszyscy kochamy Kidde ;)

W 100% podpisuję się obiema rękami, nogami, rogami i ogonkiem Wonsza!

_________________
Eder vill jag gifva ett förgyllande svärd
Som klingar utaf femton guldringar
Och strida huru I strida vill
Stridsplatsen skolen i väl vinna


13 Kwi 2013, o 14:33
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 27 Gru 2012, o 13:04
Posty: 10
Podziękowano: 3 razy
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Post Re: Przywrócić mokradła...!!!
łza w oku mi się zakręciła
jestem ZA



inną beczką mokradła są tam jak się idzie na ropuchę. ALE i tak jestem za


kuferek leci

_________________
s1 Poverxpl 27lv ON (barba)

s1 Magowykox 20lvl OFF (wiadomo że mo:P)


13 Kwi 2013, o 14:51
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Mar 2013, o 18:02
Posty: 82
Podziękowano: 65 razy
Otrzymanych podziękowań: 7 razy
Post Re: Przywrócić mokradła...!!!
Jeeezdem za !!!

_________________
Sheed KaishaN Duneb
Archer FakeBitti HC
1 Miejsce na turku 3vs3 msl 129
http://scr.hu/0hf8/5ltn5
http://scr.hu/0hf8/cvxok
Czerwiec 14 2013r.


13 Kwi 2013, o 15:11
Profil
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012, o 18:32
Posty: 55
Podziękowano: 10 razy
Otrzymanych podziękowań: 6 razy
Post Re: Przywrócić mokradła...!!!
Za. Zbójnicy w jarze? Jak najbardziej. Można zrobić nawet mocniejszego poborce i będą "napady na dyliżans":D Albo po prostu przenieść starych 5 bandytów do jaru. Lokalny sprzedawca skór też by się przydał, po Nowym Alairze wilczy znalazł się daleko od karczmy, a queścik od Lesgara zawsze był fajnym uzupełnieniem polowania dla niskolvlowych łuczników, którym ciężko expi się solo na zamku.

_________________
Step 1: Troubleshot. Step 2: Debug. Step 3: look step 2. Step 4: Polish. Step 5: Shine on.


13 Kwi 2013, o 16:21
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 72 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron