Forum - Taern.pl
https://play.taern.pl/

Zakon Różyca - Decretum Constituistis.
https://play.taern.pl/viewtopic.php?f=132&t=17392
Strona 1 z 1

Autor:  Irracja [ 2 Mar 2012, o 21:10 ]
Temat postu:  Zakon Różyca - Decretum Constituistis.

Decretum Constituistis
Gildii Zakonu Aktywnej Kadry Odwiecznej Natury „RÓŻYCA”

§ I. Wstęp.

Ust.1. Zakon Aktywnej Kadry Odwiecznej Natury „Różyca” – zwany dalej „Zakon Różyca” – został powołany dla wszystkich graczy, bez względu na profesję grywalnej postaci i wiek gracza, gotowych dobrowolnie poddać się ustanowieniom niniejszego „Decretum Constituistis”.
Ust. 2. Celem członków gildii „Zakon Różyca” jest niezależny i samodzielny rozwój postaci, mający na celu:
1. Dobrą zabawę i wypoczynek członków Zakonu.
2. Możliwość samodzielnego prowadzenia walk w pojedynkach oraz wykonywanych questach i zleceniach.
3. Wniesienie jak największej wartości bojowej do drużyn w których się uczestniczy.
4. Niesienie skutecznej pomocy graczom którzy o to poproszą.

§ II. Emblemat i inne.

Ust.3. Oficjalnym emblematem „Zakonu Różyca” jest „różyca”, koloru czerwonego, umieszczona w polu koloru zielonego.
1. „Różyca” jest pięciopłatkową, dwuwarstwową różą, ze skierowanym ku górze pojedynczym płatkiem. Pomiędzy płatkami umieszczone są pojedyncze, ostre wypustki koloru złotego, przypominające „języki ognia”.
2. Wewnętrza warstwa, również pięciopłatkowa lecz bez wypustek, powinna być obrócona o kąt 36 stopni względem warstwy zewnętrznej.
3. W środku róży umieszczony jest mały okrąg, z wypełnieniem koloru złotego.
Ust.4. Emblemat jest umieszczony na tarczy.
1. Tarcza jest kształtu okrągłego, z wyraźnie zaznaczonym obrzeżem w kolorze złota.
2. Obrzeże posiada dwanaście guzów (punktów) koloru czarnego, rozmieszczonych równomiernie, poczynając od górnej krawędzi.
3. Dla celów osobistych, ozdobnych, itp, dopuszcza się inny kształt tarczy, pod warunkiem uwzględnienia podstawowych elementów tarczy i ich kolorystyki.
Ust.5. Oficjalną dewizą Zakonu Różyca są słowa „Independentem non dicit solitarius” (Samodzielny nie znaczy samotny).

§ III. Członkostwo.

Ust.6. Członkiem Zakonu Różyca może zostać każdy kto:
1. Posiada, lub ma chęć posiadania towarzysza walki w postaci zwierzęcia. Taki towarzysz wymaga opieki (zwierzęta dostępne w gildii, również karmienia), co uczy odpowiedzialności za towarzyszy z drużyny. Jest też dużym wsparciem dla wojownika, umożliwiającym walkę z mocniejszymi przeciwnikami. Zaleca się posiadanie zwierzęcia odpowiadającego, co najmniej posiadanemu poziomowi. Zwierzę na poziomie niższym (niższy level) jest obciążeniem. Wilczur, jako towarzysz walki jest szczególnie polecany Druidom – już od 8 level.
a. ważniejsze wady - wymaga większego expa, niż postać główna, najlepiej w granicach do 1 levela wyżej. Powoduje to, że zwierzę zabiera trochę więcej punktów niż postać główna.
- nie ma możliwości samodzielnego zdobywania punktów (np. za zlecenia itp), co wymaga okresowego i dość monotonnego expa na postaciach słabszych, przy których szybciej awansuje.
- zwierzęta gildowe regeneruja się kilkanaście godzin (w przypadku śmierci). Pozostałe wymagają ponownego wykupienia (najtaniej kosztuje wilczur dostępny od 8 lvl), lecz od razu mogą nam towarzyszyć.
b. zalety - nie zabiera złota i itemów.
- nie traci expa w chwili śmierci.
- pozwala atakować mocniejszych przeciwników.
- nie naraża na ataki strefowe, w przypadku drużyny, nawet 2-osobowej, takie ataki już występują.
- można samodzielnie ustalać stopień ochrony zwierzęcia (ilość punktów PŻ przy których powinien automatycznie uciec z walki).
- można samodzielnie decydować, w jakich walkach weźmie udział, bez obawy obrazy.
- zwierzęta posiadaj własne buffy. Działają też na nie buffy innych członków drużyny (można je leczyć, wzmacniać, ochraniać, itp.).
2. Nie będzie wyrażał sprzeciwu wobec graczy posiadających zwierzę, w czasie tworzenia drużyny. W przypadku tworzenia liczniejszych drużyn, poszczególni wojownicy mogą wyłączać zwierzęta z walki. Ze względu na specyfikę postaci, jako ostatni wyłączyć zwierzę powinien druid.
3. Wniesie wpisowe w sposób opisany w następnych paragrafach Decretum Constituistis. Samo wpisowe, ani jego wysokość, nie jest wymysłem Zakonu, lecz wynika z warunków ustalonych przez portal gry.
4. Będzie dbał o rozwój gildii poprzez podnoszenie prestiżu, oraz wpłaty złota (ewentualnie platyny), materiałów i surowców potrzebnych do rozbudowy gildii.
5. Będzie przestrzegał przepisów i zasad panujących w Zakonie Różyca, a zwłaszcza podstawowych zasad uczciwości i koleżeństwa.
Ust.7. Każdy członek Zakonu ma prawo do określonego statusu, oraz do awansu w hierarchii Zakonu. Awans przebiega w następujący sposób:
1. Aspirant – od momentu wstąpienia do Zakonu.
2. Kadet – od poziomu 14 level (ostatni poziom na którym opłaca się jeszcze kupić wilczura).
3. Żołnierz – od poziomu 20 level (od poziomu 20 level można mieć nietoperza).
4. Legionista – od poziomu 30 level (na poziomie 30 level można nabyć białego, lub czarnego ogara).
5. Dowódca – od poziomu 40 level.
6. Taktyk – od poziomu 50 level.
7. Kapitan – od poziomu 65 level.
8. Generał – od poziomu 80 level.
9. Strateg – od poziomu 110 level.
Ust.8. Od poziomu Taktyka, Zakon będzie udostępniał zwierzęta gildowe. Zależne jest to jednak od stanu rozbudowy gildii. Zwierzęta gildii wymagają, nie tylko rozwoju, lecz i karmienia.
1. Karmienie zwierząt jest obowiązkiem każdego ich posiadacza. W obowiązku tym mogą pomagać znajomi i koledzy, a zwłaszcza członkowie drużyn w których walczy posiadacz zwierzęcia.
2. Zwierzęta wymagają odpowiedniego szkolenia (expo). Źle wyszkolone zwierzę – zbyt niski, lub zbyt wysoki level w stosunku do właściciela – niesie z sobą więcej problemów, niż pożytku.
Ust.9. Każdy członek Zakonu ma prawo do uzyskania pomocy w questach, od starszych kolegów. Należy jednak pamiętać, iż pomoc zbyt silnych graczy powoduje drastyczny spadek zarobionych punktów i złota. Zaleca się tworzenie drużyn przez graczy na zbliżonym poziomie level.
Ust.10. Każdy członek Zakonu ma pełne prawo do udziału w życiu Zakonu. Ma też prawo do wpływania na kształt Zakonu, jak i jego praw, poprzez składanie sugestii i propozycji do Konwentu Zakonu.
Ust.11. Członkowie Zakonu Różyca maja prawo pomagać sobie wzajemnie poprzez odstąpienie, lub odsprzedaż niepotrzebnego im uzbrojenia i innych itemów. W celu wykluczenia ewentualnych sporów w przypadku odsprzedaży, ustala się preferowana cenę w wysokości 50-75% ceny sklepowej. Cena może osiągnąć 100% wartości sklepowej w złocie, w przypadku rezygnacji z udziału w rozliczeniu platyny. Wszelkie inne ustalenia sprzedaży, członkowie Zakonu dokonują na własna odpowiedzialność.

§ IV. Wpisowe.

Ust.12. Każde przyjęcie nowego członka Zakonu, kosztuje gildię kwotę wpisowego (na dzień dzisiejszy 20.000 szt. złota - kwota narzucona przez administracje gry). Wymusza to zasadę zwrotu wpisowego przez nowego członka Zakonu. Zasada ta opiera się na zrozumieniu potrzeb Zakonu, oraz na uczciwości i honorze własnym członków Zakonu. Wpisowe można zwrócić w następujący sposób:
1. Poprzez pełny (100%), lub częściowy (np. dwóch kandydatów po 50%) sponsoring dokonany przez członka Zakonu, jednak nie później niż do osiągnięcia poziomu Legionisty. Można też inaczej ustalić zasady sponsoringu. Zasady tego rozwiązania zostawia się do uzgodnienia pomiędzy członkami Zakonu. Sponsorujący ma jednak prawo prosić sponsorowanego o zasponsorowanie wskazanego przez siebie kandydata do Zakonu. Prośba taka powinna być traktowana jako sprawa honorowa, chyba że wystąpiła przed osiągnieciem, przez wcześniej sponsorowanego członka Zakonu, statusu „żołnierza” .
2. Poprzez jednorazową wpłatę całej kwoty, jednak nie później niż w chwili awansu na Żołnierza.
3. W ratach, dowolnej wysokości i dokonywanych w dowolnym momencie. Ostatnia rata nie powinna być wpłacona później niż w momencie awansu na Żołnierza.
4. Poprzez przystąpienie do systemu „opłat awansowych”. System ten polega na dokonywaniu, przy każdym awansie na następny level, wpłat kwoty złota wynikającej z pomnożenia uzyskanego poziomu level, przez 100 szt. złota (np. w chwili awansu na 11 level kwota ta wyniosłaby 1.100 szt. złota).

§ V. Składki.

Ust.13. W celu zapewnienia odpowiednich funduszy na rozwój i rozbudowę gildii Zakon Różyca, ustala się składki członkowskie. Składki dzielą się na obowiązkowe i dobrowolne.
Ust.14. Składki obowiązkowe to system „opłat awansowych”. System ten polega na dokonywaniu, przy każdym awansie na następny level, wpłat kwoty złota wynikającej z pomnożenia uzyskanego poziomu level, przez 100 szt. złota (np. w chwili awansu na 11 level kwota ta wyniosłaby 1.100 szt. złota, przy awansie na 36 level, kwota wynosi 3.600 szt. złota).
Ust.15. Dla członków Zakonu posiadających zwierzęta gildowe, do składek obowiązkowych należy również karma potrzebna do karmienia zwierząt. Ilość i rodzaj karmy jest zależny od posiadanego zwierzęcia.
Ust.16. Składki dobrowolne to wpłaty złota oraz platyny w dowolnej wysokości i w dowolnym momencie. Z chwilą wykupienia terenu i postawienia pierwszych budynków, do składek dobrowolnych zaliczać się będzie również materiały i surowce potrzebne do rozbudowy gildii.
Ust.17. W związku z zapisami § IV. (Wpisowe), wszyscy aspiranci i kadeci Zakonu są zwolnieni ze składek członkowskich.

§ VI. Konwent Zakonu.

Ust.18. Władzę w „Zakonie Różyca” sprawuje Konwent Generalis. W skład Konwentu Generalis wchodzą Kanclerz, Konwent Superioris oraz Konwent Inferioris.
Ust.19. Kanclerz jest stanowiskiem niewybieralnym i nierotacyjnym, przynależnym założycielowi Zakonu. Kanclerz jest funkcją nadzorczo-ustawodawczą, o następujących uprawnieniach:
1. Kanclerz jest jedyna osobą mogącą dodawać, znosić i zmieniać zapisy Decretum Constituistis.
2. W uzasadnionych przypadkach ma prawo samodzielnie ustalać prawa gildii, a także znosić oraz zmieniać prawa i zarządzenia Konwentu Superioris.
3. Decyzje Kanclerza są wiążące i wchodzą w życie w trybie natychmiastowym oraz na czas nieokreślony, chyba że wyraźnie zaznaczy inaczej.
4. Decyzje Kanclerza nie podlegają zaskarżeniu w żadnej formie, co nie znaczy że nie mogą być zmienione lub cofnięte. Wymaga to jednak rozpatrzenia sprawy przez Konwent Superioris, który wystawia odpowiednią prośbę/wniosek do ponownego rozpatrzenia Kanclerzowi.
5. Kanclerz ma prawo, dwa razy w roku lub w uzasadnionych wypadkach, zmienić skład osobowy Konwentu Superioris i Inferioris. Postawą tych zmian będą rażące naruszenia praw Zakonu, czyny szczególnie negatywnie wpływające na wizerunek zakonu, oraz uzasadnione wnioski większej grupy członków Zakony.
Ust.20. Konwent Superioris jest głównym organem decyzyjno-wykonawczym Zakonu, w skład którego wchodzą dwie osoby (najlepiej powyżej 40 lvl.). Członkom Konwentu Superioris przynależny jest tytuł „stratega”. Konwent Superioris jest organem nierotacyjnym oraz niewybieralnym w sposób demokratyczny i posiada następujące uprawnienia.
1. Konwent Superioris (z zastrzeżeniem ust.6.) ustala, znosi i zmienia prawa ogólne obowiązujące w Zakonie. Jest jedynym organem władnym (z zastrzeżeniem ust.6.) rozpatrywać spory członków Zakonu, oraz skargi na prawa i zarządzenia.
2. Konwent Superioris ustala, i nadzoruje warunki wzajemnego współżycia, a zwłaszcza pojedynków miedzy członkami Zakonu. Konwent Superioris powinien organizować (w miarę możliwości i zgody właścicieli portalu) turnieje dla członków Zakonu. Powinien też pomagać i nadzorować turnieje oraz pojedynki organizowane przez innych członków Zakonu.
3. Decyzje dotyczące poważnych kar, jak choćby wykluczenia z Zakonu, wymagają zgody całego Konwentu Superioris. Decyzje te wymagają również akceptacji Kanclerza Zakonu.
5. Pozostałe decyzje nie wymagają bezpośredniej akceptacji Kanclerza, czy całości Konwentu Superioris. Decyzje Konwentu, jak i poszczególnych jej członków, wchodzą w życie z dniem następnym.
6. Decyzje Konwentu wchodzą na czas 21 dni, zaś pojedynczych członków na czas 10 dni. Jest to czas potrzebny na ewentualne skargi, zażalenia i dyskusję członków Zakonu, oraz uzyskania akceptacji Konwentu Superioris i/lub Kanclerza. Po tym czasie, w przypadku braku skarg i zażaleń, decyzje te obowiązują na czas nieograniczony.
7. W przypadku skarg i zażaleń oraz braku akceptacji większości Konwentu/Kanclerza, decyzje Konwentu (albo jej członków) ulegają zawieszeniu lub anulacji, nie później jednak niż po okresie wymienionym w pkt.6. ust.7.
Ust.21. Konwent Inferioris jest organem doradczo-wykonawczym w liczbie do 6 członków Zakonu (najlepiej od 24 lvl.). Konwent Inferioris jest wybierany przez członków Konwentu Superioris. Każdy członek Konwentu Superioris ma prawo wybrać 1-2 członków Konwentu Inferioris, którzy będą jego pomocnikami. Dwóch członków, ma prawo wybrać Kanclerz. Członkom Konwentu Inferioris przynależy status „taktyka”, chyba że posiadają własny, wyższy. Konwent Inferioris posiada następujące uprawnienia.
1. Zbieranie informacji, uwag i wniosków od członków Zakonu, na podstawie których tworzy własne propozycje zmian i ulepszeń w działaniu Zakonu.
2. Prowadzić negocjacje i proponować rozwiązania w sporach między członkami Zakonu. W przypadku nie uzyskania, dla proponowanego rozwiązania, akceptacji stron sporu, ma prawo zaproponować je pod rozwagę Konwentu Superioris.
3. W sprawach małej wagi związanych z współżyciem członków Zakonu, lub w szczególnie uzasadnionych przypadkach, członek Konwentu Inferioris ma prawo wydawać własne decyzje obowiązujące przez okres 24-ch godzin. W tym okresie powinien uzyskać akceptację Konwentu Superioris ( lub któregoś z jej członków).
4. Ważność decyzji członka Konwentu Inferioris może być wydłużona, maksymalnie do 3 dni. Warunkiem takiego wydłużenia jest uzyskanie poparcia przez jeszcze, co najmniej 1-2 członków Konwentu Inferioris.

§ VI. Ustanowienia końcowe.

Ust.22. Jako że podstawowym celem gry „Taern” jest dobra zabawa, tak zapisy Decretum Constituistis, jak i wszelkie inne Dekrety i Ustawy będą przestrzegane na zasadzie dobrowolnej uznaniowości. Niemniej założyciel Zakonu, wraz z jej członkami, liczy na pełne przestrzeganie zasad koleżeństwa i współdziałania wynikających z wszelkich praw ustanowionych dla Zakonu. Członkowie Zakonu powinni to gwarantować własnym honorem.
Ust.23. Z zasady dobrowolnej uznaniowości zostają wykluczone występki związane z nagminny i złośliwym łamaniem zasad współżycia i koleżeństwa wobec członków Zakonu.
Ust.24. Wszelkie pozostałe sprawy, nieuregulowane w Decretum Constituistis, zostaną ogłoszone osobnymi Dekretami i Ustawami.


Kanclerz Zakonu Różyca
Irracja.

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/