Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 16 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
 Domyślne ustawienia atak/obrona 
Autor Wiadomość
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 Lip 2011, o 12:58
Posty: 42
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 6 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Domyślne ustawienia atak/obrona
@kerklis: Ja uważam, że to się powinno aktywować tylko, gdy nie zostały przypisane żadne punkty akcji i zegar nie został kliknięty. Gdyby to się aktywowało również w przypadku, gdy nie nastąpiła żadna zmiana w ustawieniach, to byłoby według mnie źle - jako argument niech posłuży przykład opisany kilka postów wyżej przez Szymdaro.

@Lester: Czy mógłbyś rozwinąć swoją myśl? Podać jakiś argument?
W czym widzisz przesadę? W tym, że w losowym przypadku ktoś musi nagle odejść od komputera i chce aby w tym czasie jego postać zrobiła cokolwiek?

_________________
And so I left - cold of heart and soul. Forced to the road, and the long, bitter night.


4 Sie 2011, o 11:15
Profil
Pogromca Valdaroga

Rejestracja: 5 Lis 2010, o 16:10
Posty: 1201
Podziękowano: 17 razy
Otrzymanych podziękowań: 112 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Domyślne ustawienia atak/obrona
Cytuj:
W tym, że w losowym przypadku ktoś musi nagle odejść od komputera i chce aby w tym czasie jego postać zrobiła cokolwiek?

Chociażby. Kiedyś nie było nawet szybkich strategii, więc ktoś jak odchodził, to nie miał w sumie żadnej możliwości ustawienia czegokolwiek. Teraz wysarczy kliknąć któreś z 2/4 ustawień. A walki, to miał być element zręcznościowy, jeżeli mamy automatyczne ustawianie to już w ogóle tego nie ma i będzie za łatwo.
Przypadki chodzą po ludziach, dedy też ;)

_________________
Lester - Barbarzyńca 70 lvl - [off] - 24.02.2013; [próba powrotu] - 05.05.2019 - 71 lvl


4 Sie 2011, o 11:33
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 Lip 2011, o 12:58
Posty: 42
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 6 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Domyślne ustawienia atak/obrona
Lester napisał(a):
A walki, to miał być element zręcznościowy, jeżeli mamy automatyczne ustawianie to już w ogóle tego nie ma i będzie za łatwo.

Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że to automatyczne ustawianie będzie działało tylko wtedy, gdy użytkownik absolutnie nic nie zrobi. I nie będzie posiadało sztucznej inteligencji, tylko będzie dawało taktykę pierwszą z brzegu.
Nie traktowałbym tego jako ułatwienia dla ogółu graczy, ale jako deskę ratunku w sporadycznych losowych przypadkach. Domyślne ustawienie będzie się "odpalało" tak rzadko, że gdyby nie łatwość wprowadzenia tej zmiany, to sam bym był przeciwny. ;)

Ale oczywiście możesz mieć swoje zdanie i je szanuję. :)

_________________
And so I left - cold of heart and soul. Forced to the road, and the long, bitter night.


4 Sie 2011, o 11:44
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 Lis 2010, o 01:32
Posty: 4230
Miejscowość: Cagliharmon
Podziękowano: 107 razy
Otrzymanych podziękowań: 303 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Domyślne ustawienia atak/obrona
Jestem na nie. Przykladowo ktos lowi dorsze i jest afk, a inna osoba podejdzie i zaatakuje go. Gracz bedzie mial szanse sie obronic mimo, ze go nie ma, a jak sie afkuje na czerwonych polach, to to w przypadku ataku czyjegos powinien byc wyrok smierci.


4 Sie 2011, o 15:32
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 Lip 2011, o 12:58
Posty: 42
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 6 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Domyślne ustawienia atak/obrona
O tym nie pomyślałem, to jest dobry argument. :)
Można by ewentualnie dodać warunek, że domyślna taktyka się nie ustawia, gdy postać wydobywa jakiś surowiec, ale to już zaczyna komplikować sytuację...

_________________
And so I left - cold of heart and soul. Forced to the road, and the long, bitter night.


4 Sie 2011, o 15:38
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2011, o 22:31
Posty: 290
Podziękowano: 5 razy
Otrzymanych podziękowań: 8 razy
Nick w grze: Silwer
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Domyślne ustawienia atak/obrona
Mi chodziło o to by to ustawienie domyślne działało tylko w PT.Jeśli ktoś gra sam i zostawia postać na czerwonym polu to jest jego ryzyko.Zaszkodzi tylko sobie.Ale jeśli gra z drużyną i zaśpi to może zaszkodzić całej drużynie co może popsuć zabawe.


Więc dla jasności - GRA W DRUŻYNIE - USTAWIENIE DOMYŚLNE DZIAŁA
- GRA SOLO - NIE MA MOWY O USTAWIENIU DOMYŚLNYM


Jeśli ktoś zostawia postać bez opieki to robi to świadomie więc czemu mu pomagać?
Ale w drużynie bierność gracza nie zaszkodzi tylko jemu ale całej drużynie.
Mam nadzieje że tym razem wyraziłem się jaśniej. :)

_________________
Silwer - Rycerz 107 lvl - Tolnor


4 Sie 2011, o 17:53
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 16 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 87 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron