Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 20 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
 "Rycerz" Taernu 
Autor Wiadomość
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Sie 2010, o 21:51
Posty: 274
Miejscowość: Sochaczew
Podziękowano: 55 razy
Otrzymanych podziękowań: 88 razy
Nick w grze: MamBanaNieGram
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Rycerz" Taernu
jeśli mi ktos stresci ten temat to sie wypowiem :)

BBoy twoj 1 post to jak Pan Tadeusz ... juz wole sobie ksiazke przeczytac niz cb ^ ^


9 Sie 2011, o 22:48
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Cze 2011, o 23:49
Posty: 150
Podziękowano: 3 razy
Otrzymanych podziękowań: 5 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Rycerz" Taernu
Akurat posiadam rycka i to jest jedyna profesja jaką gram (aczkolwiek "bawiłem" się każdą inna poza sheedem). Co do celności to się zgodzę, z tym jest istotny problem ale jest w trakcie "napraw". W związku z całą resztą to trochę nie przemyślane wypowiedzi. Jeżeli chodzi o bicie solo to zwróć uwagę, że mobek z reguły dopiero w 3 rundzie zmienia defa całkowicie na ataki z bliska (rozwiązaniem może być seria kamieni aby się zdekoncentrował). Sam też mam problem na 80%+ trafić chociaż raz gdzie np. Ghadira na 12% potrafi wsadzić wszystko celnie ale ta kwestia była już nie raz poruszana. Ochrona żeby szła na resztę ekipy BEZSENS, jaka to wtedy byłaby ochrona (przelicz fakt ile dedów mogłoby by się posypać w zespole przez coś takiego). Z racji znania tematu jako rycek to zawsze jak druid (lub ktoś inny) ma dostać na bosach (nie mówię kiedy ktoś na zwykłym mobku miał problemy i mało hp zostało) ochronkę to ZAWSZE zaraz za nią ryc nakłada blok (i nie rozwinięty na 4 tylko 6-7 aby wytrzymywał 5 ciosów). Dam ci krótki przykład :
na FYO 1-sza runda takty u mnie to rozkaz 3pa, blok 3pa, ochrona 4pa na druida, 2 ataki po 1pa def 000, zawsze na 5 miejscu i najrzadziej ded. Inny przykład...Smok lodowy, tam to rycek najrzadziej (albo wcale, na 15 smoków na samym nim zaliczyłem 2 dedy, gdzie są ludzie co na każdym smoku mają po 2 dedy ) PADA a stoi na 5 miejscu.

Reasumując: Teamt celności trafny, reszta LIPA, tabelki jeszcze gorsze. Swoim rycem SOLO całą wieże robię (nie każda profa na 70lvl jest wstanie). A odnośnie czyjejś wypowiedzi co do gryzienia u Barby.......MOCNO przydatny i chętnie rozwijany skil zwłaszcza do solówek z bosami (bardzo silna trutka)

_________________
BadylBamber s2


10 Sie 2011, o 07:15
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Cze 2011, o 15:22
Posty: 22
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 3 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Rycerz" Taernu
Badyl napisał(a):
A odnośnie czyjejś wypowiedzi co do gryzienia u Barby.......MOCNO przydatny i chętnie rozwijany skil zwłaszcza do solówek z bosami (bardzo silna trutka)


Zacytuje tu zdanie z poradnika, ktory zostal mi przeslany, jednak nieopublikowany.

"Jeśli chodzi o gryzienie, osobiście testowałem je zaraz po wprowadzeniu, ale zrezygnowałem całkowicie. Efekt powala to prawda, przy czterokrotnym gryzieniu + efekcie dynki, Grizzly obrywal w 2 rundzie 2,3k HP, lecz co z tego gdy krytykiem, pada w 1, na 3 uderzenia, dynka + 2 krytyki. Na bossach, nie ma czasu na zabawę w gryzienie, lepiej zabrać kolekcjonerowi 4,5k Hp w 1 rundzie, niż dawać gryzienie (które nie zawsze wejdzie tak jakbyśmy chcieli)"

Wiec poza pokonaniem bloku u ryca wielu zastosowan nie ma.

Co do tych bajek to skomentowalabym, ale biorac pod uwage moj smiech z niektorych czesci, to nawet nie zamierzam czytac do konca.

_________________
"Żeby ktoś miał szczęście, ktoś inny musi poczuć jego brak."

Chodzić po świecie nie znając jego zasad, to jak błąkać się po wielkiej bilbiotece nie dotykając książek.


10 Sie 2011, o 16:06

Podziękowali: 2 Bboy_Sayan (10 Sie 2011, o 16:08), Galmachar (10 Sie 2011, o 20:38)
Profil
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 20 Maj 2011, o 16:51
Posty: 28
Podziękowano: 7 razy
Otrzymanych podziękowań: 8 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Rycerz" Taernu
Sam gram ryckiem i patrząc na tego posta, brak mi słów..
po pierwsze jak już ktoś z przedmówców napisał: "Rycek jest ok"!
Nie wspomniałeś o zaletach, gdyż ryceusz w przeciwieństwie do innych klas jest dużo wcześniej brany na bossy, ze wzgledu na rozkaz, blok i ochrone.
Niektóre wypowiedzi troszku przesadzone są, bo nie widzialem rycka który ma 3k hp, no może poza Fadronem :)
Umiejętność rzucania buffów na 2 PA bez inwestowania w wiedzę znacznie by ułatwiła grę, ale gdyby to było takie proste, to nie byłoby zabawy :) Rycerz nie jest prostolinijną postacią :) i można dzięki temu rozwijać go w różnych kierunkach, jeden zainwestuje w siłę i ma mocne hity, inny w wiedzę i rzuca buffy, a jeszcze inny wpakuje 3k hp i ma niezłego tanka :)
Wydaje mi się że problem leży tutaj bardziej w edukacji graczy, albowiem często spotkałem się już z tekstem: czemu bijesz tylko raz, albo wcale? Bo wielu posiadających tylko magiczne postacie się wydaje, że rycerz daje na blok i ochrone po 1 PA. Poza tym nie mam zastrzeżeń do rycka. Aczkolwiek w dobie gdy druid bije z wiedzy, MO podpala z wiedzy, warto byłoby się zastanowić nad ochroną i blokiem ze zręczności, albo przynajmniej usprawnieniem wzoru, na wiedzę, aby nie trzeba było jej aż tyle inwestować, tracąc przy tym cenne punkty zręki i siły.

_________________
Rycerz to nie profesja.. Rycerz to styl bycia!
---------------------------------------------
Gastaut rycerz 71vl S1
Lirianna druid 33lvl S1
Gastly -> już niedługo kox łuk na S1 :P


14 Sie 2011, o 14:04

Podziękowali: Dieeu (14 Sie 2011, o 18:09)
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 1 Maj 2011, o 19:21
Posty: 17
Podziękowano: 10 razy
Otrzymanych podziękowań: 4 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Rycerz" Taernu
Gastaut podzielam twoja opinie odnosnie przekierowania bloku i innuch buffuf z wiedzy na zrecznosc. trzeba tylko znalezc dobrego postowicza by napisal o tym w propozycjach :D.
moim zdaniem dawanie w wiedze rycowi to marnotrawienie punktow ( sam mam dane do 20) ale by bufy jako tako wchodzily to trzeba troche stracic.

prosba do jakiegos git ryca : napiszcie z propozycjach , a moze cos usprawnia fizoli

_________________
Vvikk s2


14 Sie 2011, o 14:25

Podziękowali: Buszcik (14 Sie 2011, o 14:32)
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Sie 2010, o 21:51
Posty: 274
Miejscowość: Sochaczew
Podziękowano: 55 razy
Otrzymanych podziękowań: 88 razy
Nick w grze: MamBanaNieGram
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Rycerz" Taernu
to ja dla łuka tez poprosze dawanie starej i okrzyku od zr :)

Bylo dobrze jak bylo a wy na sile chcecie cos zmienic tak jak u Mo ...


14 Sie 2011, o 17:36
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2011, o 23:51
Posty: 43
Miejscowość: W. Podleś
Podziękowano: 67 razy
Otrzymanych podziękowań: 16 razy
Nick w grze: masart
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Rycerz" Taernu
Co wy z tymi zmianami? Nie możecie poczekać, na finałowe gildie, a po nich podklasy. Przecież jest dobrze jak jest.

_________________
Masart s2


14 Sie 2011, o 18:13
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011, o 16:20
Posty: 44
Podziękowano: 5 razy
Otrzymanych podziękowań: 10 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Rycerz" Taernu
stek bzdur...

mówisz że byłeś na mocnych bossa, to znaczy ze masz na myśli wszystkie dostępne bossy czy do ducha zamku?

powiedz mi jaka inna klasa dałaby rade zabić modliszkę w 2 (ryc + druid) której zostało 20k hp? (oczywiście po update kiedy nie można uciekać)

na fyo swoim ryckeim wyciągam 1500 dmg, to więcej niż mo 70-, do tego w osiągnięciach masz post Slefirra, gdzie zdemontował fyo i gmo solo.

PvP- vd, mo, sheedy, barby w zasięgu (lvl dowolny), osobiście nie mogę obejść łuka i druida (60+), ale z tego co wiem inni mają na to metody.

Mass PvP- 5 vs 5, ochrona bezcenna, rozkaz tak samo, nie wspominam o tarczy.

Co do tej twojej celności- ja mam 188/255 i jakoś nie narzekam, a to nie koniec. Do tego gdybym ciągle trafiał to bym bił jak MO, a to on ma być głównym dps'em z założenia prawda? :]


14 Sie 2011, o 19:22
Profil
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 20 Maj 2011, o 16:51
Posty: 28
Podziękowano: 7 razy
Otrzymanych podziękowań: 8 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Rycerz" Taernu
Level, ja nie narzekam :) Albowiem dzięki temu jest pewna różnorodność wśród rycków. Tylko zasugerowałem coś takiego, jeśli dalej pójdziemy na rękę kolejnym magicznym klasom. Chodzi tutaj o to że MO narzekają, że nie umieją rycka pokonać w pvp, no ale nie oszukujmy się, każda klasa ma jakieś słabe strony i dla jako takiego bilansu tak powinno zostać.
Wracając do tematu rycka, kolega po prostu nie trafił w klasę przeznaczoną dla niego i tutaj jest proste rozwiązanie tego problemu:
-Jeśli nie podoba Ci się rycerz w takim wydaniu, załóż nową postać, poznaj jej dobre i złe strony i przestań narzekać :)

_________________
Rycerz to nie profesja.. Rycerz to styl bycia!
---------------------------------------------
Gastaut rycerz 71vl S1
Lirianna druid 33lvl S1
Gastly -> już niedługo kox łuk na S1 :P


16 Sie 2011, o 13:33
Profil
Uczeń Heremona

Rejestracja: 20 Cze 2011, o 23:04
Posty: 526
Miejscowość: Kutno
Podziękowano: 12 razy
Otrzymanych podziękowań: 9 razy
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Rycerz" Taernu
Gram barbem i powiem wam ze mam gorsza celnosc niz wy. Jak chcecie miec celniej to ladujcie w zr a nie w hp<jakie to proste:)> chcecie miec duzo hp i nie tracic przy tym celnosci za duze koxy by sie z rycow porobily.

Jesli chodzi o dmg to wbij wyzszy lvl, zaluz palke z Wendigo i powiedz jaka jest roznica:) dmg masz identyczne jak barb i celniejsze, przy mniejszym zuzyciu kondycji z blokiem otrzymywane dmg jest znikome.

Teraz ponarzekam troche na barba:P
-Spala duzo kondycji
-slaba celnosc
-na 75 lvl'u+ dmg ryca i barba jest identyczne z korzyscia dla ryca
-brak debufow skutecznie zmniejszajacych celnosc przeciwnika, jakies tam sa

Niech barb wkoncu zacznie sie czyms wyrozniac....

Jesli chodzi o loot to faktycznie na 1 miejsce jest ponad 60% rarow:) Niech Drygu to naprawi wkoncu bo to fizole sa na 4 i 5 gdzie dostaja po ... a niczym sie im nie odplaca

_________________
--
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki na cud trzeba chwilę poczekać ;)


16 Sie 2011, o 16:23
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 20 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 104 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron