Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
 Zarządzanie złotem w skarbcach gildiowych 
Autor Wiadomość
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Cze 2011, o 18:45
Posty: 328
Podziękowano: 83 razy
Otrzymanych podziękowań: 213 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zarządzanie złotem w skarbcach gildiowych
Może problem prawdopodobnego złodziejstwa dał by sie jakoś rozwiązać typu
Wpis na forum mistrza gildii->potwierdzenie każdego członka gildii->I interwencja Gm dotycząca wypłaty kasy.
Taka opcja mogła by obowiązywać tylko w naprawdę indywidualnych sytuacjach typu fuzja chec rozwiązania przy czym kazdy by swoją działke dostał...zawsze mozna to ogadac

_________________
Galmachar-Barbarzyńca 140lvl Ostlor Image

Żmij
Attawa
Skin Blasku
Allenor


28 Lis 2011, o 18:59
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Cze 2011, o 23:45
Posty: 134
Miejscowość: Gdansk
Podziękowano: 19 razy
Otrzymanych podziękowań: 3 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zarządzanie złotem w skarbcach gildiowych
Ludzie w jakich Wy gildiach żyjecie? Nie wyobrażam sobie żeby w zgranej grupie ktoś sobie w kieszeń schował wspólne pieniądze.Zgadzam się z autorką, w końcu coś powinno być zrobione ze skarbcem.Żaden szanujący sie gracz nie będzie czyhał na te wirtualne pieniądze,możecie byc pewni.W gildiach zgranych się wie komu mozna ufać a komu nie.A jeśli komuś nie można to się go usuwa,proste.

_________________
Caryca-Druid-s3


28 Lis 2011, o 19:00

Podziękowali: Vanilla (28 Lis 2011, o 19:25)
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Kwi 2011, o 20:41
Posty: 689
Miejscowość: Zawiercie
Podziękowano: 134 razy
Otrzymanych podziękowań: 91 razy
Nick w grze: Kraldjur
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zarządzanie złotem w skarbcach gildiowych
Farr no jak widać po ich zachowaniu, nie każda gildia to Vendetta, w której są uczciwi ludzie. Niestety.

_________________
Żmijcia, ŁK 87 lvl [Ostlor]
Kraldjur , MO 67lvl [Ostlor]

Spelmastare, DT 45 lvl [Ostlor]


28 Lis 2011, o 19:04
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2010, o 22:03
Posty: 4171
Miejscowość: 100lica
Podziękowano: 452 razy
Otrzymanych podziękowań: 1822 razy
Nick w grze: HeavenM
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zarządzanie złotem w skarbcach gildiowych
rozumiem idee elastycznego zarządzania ale:
1) jestem przeciwnikiem pełnej swobody wpłat i wypłat z Gildii - sytuacje są różne i takie zabezpieczenie jest racjonalne;

2) uważam, że faktycznie warto rozważyć mechanizmy agregujące zasoby dwóch łączących się Gildii;

Co do golda i pożyczek to myślę ze zdrową zasadą powinno być trzymanie golda we własnym depo a do Gildii idzie wkład, który traktujemy jako zasób 'wydany' a nie zdeponowany...


28 Lis 2011, o 19:04

Podziękowali: Vanilla (28 Lis 2011, o 19:25)
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 11 Kwi 2011, o 20:48
Posty: 11
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zarządzanie złotem w skarbcach gildiowych
Moim zdaniem możliwość wypłaty powinien mieć tylko kanclerz, bo to on początkowo inwestuje w gildię i dopiera osoby, które nie są pierwszymi lepszymi (po to są rozmowy na chacie lub inne metody "rekrutacji").

Oczywiście to tylko pomysł który można zawsze zmodyfikować.

_________________
Vadios s3


28 Lis 2011, o 19:09
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Kwi 2011, o 20:41
Posty: 689
Miejscowość: Zawiercie
Podziękowano: 134 razy
Otrzymanych podziękowań: 91 razy
Nick w grze: Kraldjur
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zarządzanie złotem w skarbcach gildiowych
W chwili obecnej kiedy gildie zbierają kasę na siedziby to zasób jest ani wydany ani zdeponowany, a i tak nie mamy do niego żadnego dostępu, choćby nie wiem jak bardzo był nam potrzebny.

_________________
Żmijcia, ŁK 87 lvl [Ostlor]
Kraldjur , MO 67lvl [Ostlor]

Spelmastare, DT 45 lvl [Ostlor]


28 Lis 2011, o 19:10
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 30 Wrz 2011, o 08:17
Posty: 9
Podziękowano: 7 razy
Otrzymanych podziękowań: 6 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zarządzanie złotem w skarbcach gildiowych
Nie wiem dlaczego niektórzy tak przyparli się do aspektu złodziejstwa w gildii...
Podobnie jak Caryca - nigdy przenigdy nie poszłabym do gildii całkowicie obcych mi osób, o których nic nie wiem, z którymi nie miałam nic do czynienia lub też ledwo ich znam. To nie np. Tibia czy Margonem, gdzie głównie grają nastolatki i dzieci, zaś klany liczą czasem nawet po 70 osób, a kryterium doboru jest lvl czy posiadany eq...

To jest gra dla dorosłych, większość osób które znam lepiej lub mniej, przekroczyła próg 20 roku życia. To coś oznacza.

Mało tego, jak podkreśliłam w poście głównym, gildie tworzą się z grup znanych sobie graczy, znajomych. Tak wiec wiemy z kim gramy, jaki ten ktoś jest.

Fakt, że zawsze znajdą się osoby nieuczciwe, lecz jeśli takie kryterium mielibyśmy zastosować, to równie dobrze należałoby zlikwidować handel złotem / przedmiotami a w szczególności platyną. No bo tam również istnieje spore ryzyko defraudacji / wyłudzenia / oszustwa.

Co do do ograniczeń wypłat mogę się zgodzić. Tu wystarczyłoby takie uprawnienia zapewnić 2-3 najwyższym rangom. Specjalna zakładka / lub też miejsce pod okienkiem do wpłat i wypłat, chronologicznie opisywałoby wszelkie transakcje.

Jeśli zdarzyłoby się nieszczęście w postaci wypłaty wszelkich zasobów gildii np. przez Stratega, wystarczyłoby zrobić screen i przedstawić sprawę GMowi.

Co do hipotetycznej kradzieży funduszy przez Założyciela (co wydaje mi się absurdalne) , to wystarczyłoby utworzyć logi gildii. Dokładnie tak jak logi posiada każdy gracz. GM C-Thru :P


28 Lis 2011, o 19:23
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2010, o 22:29
Posty: 1435
Podziękowano: 52 razy
Otrzymanych podziękowań: 100 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zarządzanie złotem w skarbcach gildiowych
Mi się to nie podoba. z ww. przyczyn. Skarbiec jest po to by wpłacać tam kasę tylko na potrzeby gildii a nie miejsce do przechowywania kasy na rary. Zaraz zaczęło by się przyjmowanie członków za kasę i wywalanie ich, a osoby mające dostęp do opcji wypłaty(nie mówię że wszystkie) napychały by sobie kieszenie, lub "zaufany" strateg mający full opcji uciekł by z kasą, Znane są mi takie przypadki z innej gry i to była plaga takie sprawy zajmowały b.dużo czasu!

Ilość wpłacanego złota jest ilością jaką jest się w stanie poświęcić na gildię i jej rozbudowę jeśli ktoś wpłaca 1kk jego sprawa. A to że na koncie gildii jest 20kk co jest strasznie kuszące to inna sprawa i po to właśnie ta kasa jest "zamrożona"


28 Lis 2011, o 19:31
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Kwi 2011, o 20:41
Posty: 689
Miejscowość: Zawiercie
Podziękowano: 134 razy
Otrzymanych podziękowań: 91 razy
Nick w grze: Kraldjur
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zarządzanie złotem w skarbcach gildiowych
Jeśli macie takich wspaniałych kumpli, że przy pierwszej lepszej okazji by was okradli, to serdecznie współczuję. :)

_________________
Żmijcia, ŁK 87 lvl [Ostlor]
Kraldjur , MO 67lvl [Ostlor]

Spelmastare, DT 45 lvl [Ostlor]


29 Lis 2011, o 18:59
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2011, o 03:06
Posty: 2255
Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 216 razy
Otrzymanych podziękowań: 865 razy
Nick w grze: Szymdaro
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zarządzanie złotem w skarbcach gildiowych
Ja jestem przeciw. Zupełnie nie pasuje mi idea korzystania z skarbca jak z depo dla wszystkich. To, że złoto osoby x trafia do gildii nie oznacza, że właśnie przez skarbiec ma ona zamiar swoje złoto udostępnić innej osobie z gildii, bo jej akurat brakuje. Można nie wpłacać wcześniej i problemu nie ma.

_________________
Mój kanał na YT

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.


29 Lis 2011, o 21:12
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 99 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron