Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
 Polszczyzna 
Autor Wiadomość
Uczeń Simona

Rejestracja: 18 Lip 2010, o 23:58
Posty: 66
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 5 razy
Post Re: Polszczyzna
Pal szesc zwykle bledy ortograficzne, typu rz/ż, u/ó ch/h. Razi toto w oczy, ale jest jeszcze w granicach tolerancji.

Gorzej kiedy taki delikwent zupelnie nie czuje roznicy pomiedzy rz/ż/sz trz/cz/ t/d/p i/j f/w g/k u/ó/ł ą/ę/oł/eł/ou dź/c (sorki "ce z kreska" mi nie odbija). Czasem po prostu siedze i czterowyrazowy komunikat rozpracowuje przez piec minut (nierzadko pytajac zony czy moze ona cos z tego rozumie), zastanawiajac sie po jakiemu gosc pisze. Niestety wiekszosc zle piszacych pisze wlasnie w taki sposob.

No chyba ze pisze to niewidomy (oni pisza fonetycznie), to przepraszam bardzo, nie chcialem urazic.

Co do Strofowania/poprawiania tudziez zwracania uwagi - nie zawsze to pomaga, ale raz sie udalo - zauwazylem u jednego "objechanego" gracza poprawe, przynajmniej czesciowa. Byc moze pomoglo to ze nie tylko ja ale tez i kilku lewelem wyzszych graczy dolaczylo sie do hm... uwag na temat ortografii delikwenta.


21 Cze 2011, o 13:15
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2011, o 15:08
Posty: 25
Miejscowość: Katowice
Podziękowano: 4 razy
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Post Re: Polszczyzna
JA MA DYSLEKSJĘ!!! ale staram się jak najmniej robić błędów nawet koleżanka mnie poprawia cały czas

_________________
Venedek S2
Klasa: łucznik
Lvl: 21
Rary na sobie: maiarot, anabolik i arcan
Rary w depo: piro
Postać powstała 19.11.2011
Cel: mistrz pvp/pvm, zbieracz rarów i zabicie po 1000 razy każdego moba
"Śmierć będzie ostatnim wrogiem którego pokonamy"


22 Cze 2011, o 15:21
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 27 Maj 2011, o 00:37
Posty: 89
Miejscowość: dortmund
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 3 razy
Post Re: Polszczyzna
magus napisał(a):
Pal szesc zwykle bledy ortograficzne, typu rz/ż, u/ó ch/h. Razi toto w oczy, ale jest jeszcze w granicach tolerancji.

Gorzej kiedy taki delikwent zupelnie nie czuje roznicy pomiedzy rz/ż/sz trz/cz/ t/d/p i/j f/w g/k u/ó/ł ą/ę/oł/eł/ou dź/c (sorki "ce z kreska" mi nie odbija). Czasem po prostu siedze i czterowyrazowy komunikat rozpracowuje przez piec minut (nierzadko pytajac zony czy moze ona cos z tego rozumie), .


gratuluje ze zone wciagasz w gre jeszcze :)

kazdy pisze jak mu wygodnie i nikt na to nic nie poradzi...
nie to jedna i nie jedyna gra ktora ma problem z takimi graczami
inne gry ktore w regulaminie karaja graczy za bledy ort. lub wywalaja ich z czatu
stracili mnostwo graczy przez to i sami gm-y i modowie w te gry juz tylko graja
oraz takie cwoki co tylko poprawiac by innych chcieli...
ale jak im sie gafe strzeli to nawet sami siebie nie poprawiaja bo poco ?


22 Cze 2011, o 19:59
Profil
Uczeń Simona

Rejestracja: 18 Lip 2010, o 23:58
Posty: 66
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 5 razy
Post Re: Polszczyzna
W inne gry nie gralem... no moze oprocz jednej, na ktorej nabawilem sie takiego "dystansu" do gier typu MMO(*) ze Taernu sprobowalem ze 3 miesiace po tym jak o nim uslyszalem. A tak to chociaz staz mialbym solidny...

Ale uwaga poniekad sluszna... skoro tworcy sprzedaja pewien produkt i chca zeby byl atrakcyjny...

A co powiesz krejzolko na taki post (pisze tak jak "niektorym" wygodnie):

F jne gry nje grauem no morze oprutsz iednei na kturej napawiuem śe tajefo :tyzdancu" do grie dybó MMO rze tearnu zprubowauem ze czy miehy po trzaśe jak o nim ósłyrzauem. A tag to hodźazr ztarz miaubym soldny...

i tak mimo wysilkow nie jestem oddac w stanie tragedii ktora czasem na czacie wystepuje. banami nie ma co karac (biznes is biznes, sorki za spolszczenie pisowni niekoniecznie poprawne slownikowo :) ), ale poprawki uwazam jak najbardziej na miejscu... a jak sie lepek poczuje urazony i nabluzga - sa od tego czatowi Cerberzy. nie wiem jak na innych serwerach to wyglada, ale na S1 dziwnym trafem oprocz jednego MG (przypuszczam ze cerberka tez ma), generalnie ani moderzy ani MG nie robili razacych bledow ortograficznych.

* RPG, Strategii


23 Cze 2011, o 00:26
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Lip 2010, o 13:31
Posty: 2670
Podziękowano: 189 razy
Otrzymanych podziękowań: 67 razy
Post Re: Polszczyzna
Podkreślenia błędów nie mają sensu z powodu wielu nazw własnych w Taernie i używania słów powszechnie uważanych za poprawne, lecz w słowniku nie widniejących. Zbyt wiele podkreśleń. Zaś opracowanie skryptu podkreślającego tylko błędy ortograficzne, językowe itp wymaga znowuż zbyt wiele czasu w porównaniu do efektu.

Najlepszy sposób jaki widzę, to zwracanie uwagi i poprawianie pomyłek na bieżąco. W skrajnych przypadkach - kneblowanie recydywistów. Ewentualnie można by jakoś zachęcić ludzi do weryfikowania własnych słów.

_________________
"Rząd wciąż chce naszego dobra, a my mamy go już tak mało."


23 Cze 2011, o 00:42
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lut 2011, o 14:50
Posty: 139
Miejscowość: Kwidzyn/ Mansfield
Podziękowano: 16 razy
Otrzymanych podziękowań: 9 razy
Post Re: Polszczyzna
Czy polszczyzna to klimat gry??

Dla mnei nei powinno sięz tym nic robicm jest ku temu wiele powodów, dyslekcja, analfabetyzm, nie znajomosć słów, slang regionu - może kaszuba , slązaka i górala też będziemy ścigać?? bo nie piszą poprawnie po polsku??? nazwy własne???

Dla mnie admini majączym się zajmować, a temat problemu tego typu powinien być na dalekim planie- bądź wogule nie powinien mieć miejsca.

Zobaczcie ile błedów może zrobić każdy (nie mam na myśli tu tylko otrografii, ale i literówki, składnie, logike....)

Dla mnie pomysł zacny, ale nie trafiony - i tym nie powinna zajmować się administracja - bo może powinniśmy zmienić regulamin, gdzie gracz akceptując regulamin zgadza sięna kare za błedy ort.... nie trafione


23 Cze 2011, o 10:38
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 27 Maj 2011, o 00:37
Posty: 89
Miejscowość: dortmund
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 3 razy
Post Re: Polszczyzna
Guli ma racje
administracja opowinna sie zajmowac udoskanalaniem gry, oraz jej bugami i problemami likwidowaniem
gm-owie i moderatorzy maja co do roboty na czacie, pomagaja jak ktos czegos nie wie i knebluja jak ktos miesem zuca
a bledy ortograficzne albo to ze ktos gwara pisze to jest normalne i tego nigdy sie nieczym nie zwalczy...
owszem fajnie ze takie pomysly powstaja na takie tematy..sa zacne i przemyslane choc nie do konca...
bo gra straci jak inne gry stracily graczy kiedy bedzie sie ich karalo za pisownie...
pozatym kto zgodzi sie na regulamin w ktorym widnieje na czerwono ze kneble dla tych co nie pisza poprawna polszczyzna ..? :))))
malo tego kto ukara moda czy gm-a za bledy w pisowni ?
nikt wiec dlaczego ktos ma karac graczy za blad w pisowni ?
takich ludzi sie poprawia na czacie lub niezwraca sie uwagi na to co dana osoba pisze i gra sie dalej


23 Cze 2011, o 13:22
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2011, o 16:43
Posty: 169
Podziękowano: 6 razy
Otrzymanych podziękowań: 5 razy
Post Re: Polszczyzna
Trzeba sobie z tym radzić i poprawiać błędy polszczyzny jak i nazw wlasnych.
Bo nie kupie przedmiotu o nazwie morttmale (martumal) wystarczy tylko poprawiać .
Błędy ortograficzne były ,są i będą.

_________________
SARNASES Łucznik 63 s2
Start Gry :D 14.12.2010 . Takich czasów nawet najstarsi górale nie pamietają.
Jestem z wami już rok!!!


23 Cze 2011, o 13:56
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 4 Maj 2011, o 22:35
Posty: 88
Podziękowano: 57 razy
Otrzymanych podziękowań: 8 razy
Post Re: Polszczyzna
Gwara a błędy ortograficzne to co innego. Przeciwko gwarze chyba nikt nic nie ma. A błędy ortograficzne po prostu rażą. Popatrzcie, który post łatwiej i przyjemniej się czyta - mój, czy np. krejzolki? Poprawianie graczy na czacie - owszem, jest słuszne. Aczkolwiek byłoby zapewne skuteczniejsze, gdyby za poważne i nagminne błędy ortograficzne groziły krótkie kneble.


23 Cze 2011, o 15:04
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 22 Cze 2011, o 17:29
Posty: 15
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Post Re: Polszczyzna
Guliwher napisał(a):
Dla mnei nei powinno sięz tym nic robicm jest ku temu wiele powodów, dyslekcja, analfabetyzm, nie znajomosć słów, slang regionu - może kaszuba , slązaka i górala też będziemy ścigać?? bo nie piszą poprawnie po polsku??? nazwy własne???



(macha rączką xD) ja jestem ślązaczką i mam dyslekcje ale jak piszę po śląsku to rzadko kiedy czasami tak mi się napisze bo ja zbytnio nie umiem śląskiego, a w Katowicach mieszkom


#Up

ale Krejzolka nie używa znaków polskich ja grałam w jednej grze że się nie dało ich używać to była masakra bo na chacie pisali zamiast "ż" to "rz", "Ó" to "u" itp. to była masakra

_________________
nick: Jenna
lvl: 32
klasa: VD
Cel postaci: wszystko po trochu
rar EQ: Czengi i Martumal...


wkrótce będzie barba


23 Cze 2011, o 21:47
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron