Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 4 posty(ów) ] 
 Regulamin pare zmian 
Autor Wiadomość
Uczeń Heremona

Rejestracja: 20 Cze 2011, o 23:04
Posty: 526
Miejscowość: Kutno
Podziękowano: 12 razy
Otrzymanych podziękowań: 9 razy
Serwer: HardCore
Post Regulamin pare zmian
Witam. Mam kilka propozycji, ktore mozna wniesc do gry i na pewno wyjda na dobre gracza a obecnej sytuacji raczej nie pogorsza.

- Uwazam, ze moznaby wprowadzic system, ktory po uplywie pol roku kasowalby ostatni wpis do kartoteki banow/knebli/warnow. Cos w podobie do pkt otrzymanych za jazde pojazdem, ktore sa kasowane po uplywie roku.
W ostatecznosci nie byly by brane pod uwage po uplywie tego okresu.

- Uwazam rowniez, ze liczba otrzymany wpisow to naszej kartoteki nie powinna byc tajemnica dla gracza, gdyz kazdy ma prawo wiedziec za co i kiedy otrzymal wpis.
Mozna by dodac taki podglad podczas logowania postaci do gry

- Mozna wprowadzic system, ktory zliczalby otrzymane wpisy i np po otrzymaniu odpowiedniej liczby pkt np 25 osoba otrzymywala by automatycznie bana na jakis okres czasu.
Zliczanie polegaloby na:

*Knebel 10 min - pomylenie kanalow np ogolny z handlowym- 1 pkt
*Knebel 30 min - linki spoza taern itp. - 2 pkt
*Knebel 60 min - wulgryzmy itp. - 5 pkt
*Knebel 720 min - Dzialania majace wplyw na szkode innego gracza - 8pkt
*Ban - np Oszustwa zwiazane z handlem postaciami - do wyjasnienia na forum popartego dowodami o niewinnosci - misieczny ban lub Delete konta


Powyzsze propozycje nie wplyna negatywnie na sprawnosc czatu lecz moga go jeszcze poprawic. Osoby, ktore maja sporo takich ostrzezen beda sie usilnie pilnowaly
aby nie otrzymac wpisu gdyz pociaglo by to za nimi dodatkowe konsekwencje.

25 pkt do otrzymania na okres pol roku jest wystarczajacy choc mozna to zmienic jak rowniez propozycje co do pkt liczonych za wykroczenia powyzej wymienione.


Temat zakladam ze wzgledu na osoby ktore posiadaja wiele wpisow i nie maja mozliwosci zostania np. Modem itp.:) lub sa surowiej karane za wpisy, ktore otrzymaly na poczatku istnienia swojego konta.


Krytyka mile widziana:P Mogly by wypowiedziec sie w tej kwesti ktos z administracji. Mysle, ze taki system nie jest trudny do wprowadzenia

Pozdrawiam

_________________
--
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki na cud trzeba chwilę poczekać ;)


14 Wrz 2011, o 09:39
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2011, o 03:06
Posty: 2255
Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 216 razy
Otrzymanych podziękowań: 865 razy
Nick w grze: Szymdaro
Post Re: Regulamin pare zmian
Czy taki system jest potrzebny? Nie sądzę, na razie to chyba nawet nasz serwer roku nie ma, ale pewny nie jestem. Można wprowadzić takie kasowanie, ale niekoniecznie.

Co do świadomości własnych kar - powinniśmy wiedzieć ile tego mamy, jeśli dostajemy. Wiadomo, że niektórzy przy całym mnóstwie knebli ich raczej nie sumują, ale na pewno wiedzą, że dostali ich bardzo dużo. Automatycznie wiąże się z tym system karania za recydywę - już wprowadzony, gracze mający na swym koncie wiele przewinień są mocniej karani, więc Twój pomysł już działa, ale w innej postaci. Tak jak jest sądzę, że jest dobrze. Są inne przedziały kneblowania tak swoją drogą.

Ogólnie coś podobnego obecnie działa, Ty chciałbyś jeszcze bardziej rygorystycznego regulaminu. Ja nie mam nic przeciwko, ale pewnie wiele osób w ciągu tygodnia zebrałoby 25 ptk, a co dopiero przez pół roku.

_________________
Mój kanał na YT

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.


14 Wrz 2011, o 10:05
Profil WWW
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2010, o 22:29
Posty: 1435
Podziękowano: 52 razy
Otrzymanych podziękowań: 100 razy
Post Re: Regulamin pare zmian
Cytuj:
- Uwazam, ze moznaby wprowadzic system, ktory po uplywie pol roku kasowalby ostatni wpis do kartoteki banow/knebli/warnow. Cos w podobie do pkt otrzymanych za jazde pojazdem, ktore sa kasowane po uplywie roku.
W ostatecznosci nie byly by brane pod uwage po uplywie tego okresu.


Ale po co? Co to ma na celu?

Cytuj:
- Uwazam rowniez, ze liczba otrzymany wpisow to naszej kartoteki nie powinna byc tajemnica dla gracza, gdyz kazdy ma prawo wiedziec za co i kiedy otrzymal wpis.
Mozna by dodac taki podglad podczas logowania postaci do gry


Odpada, zaczęło by się prześciganie w tym kto ile ma knebli.

Cytuj:
- Mozna wprowadzic system, ktory zliczalby otrzymane wpisy i np po otrzymaniu odpowiedniej liczby pkt np 25 osoba otrzymywala by automatycznie bana na jakis okres czasu.
Zliczanie polegaloby na:

*Knebel 10 min - pomylenie kanalow np ogolny z handlowym- 1 pkt
*Knebel 30 min - linki spoza taern itp. - 2 pkt
*Knebel 60 min - wulgryzmy itp. - 5 pkt
*Knebel 720 min - Dzialania majace wplyw na szkode innego gracza - 8pkt
*Ban - np Oszustwa zwiazane z handlem postaciami - do wyjasnienia na forum popartego dowodami o niewinnosci - misieczny ban lub Delete konta


Moim zdaniem zupełnie nie potrzebne od tego są modzi czatu i GM.

Cytuj:
Temat zakladam ze wzgledu na osoby ktore posiadaja wiele wpisow i nie maja mozliwosci zostania np. Modem itp. lub sa surowiej karane za wpisy, ktore otrzymaly na poczatku istnienia swojego konta.


I jak sobie to wyobrażasz ? Osoba która w ciągu 6 miesięcy zdobywa 50+ knebli/kar ma po pól roku wyczyszczone konto i może startować na stanowisko moderatora czatu??? To tak jak by ktoś kto w ciągu roku zdobywa 24pkt karne za jazdę samochodem startował na instruktora :P


14 Wrz 2011, o 10:17
Profil
Uczeń Heremona

Rejestracja: 20 Cze 2011, o 23:04
Posty: 526
Miejscowość: Kutno
Podziękowano: 12 razy
Otrzymanych podziękowań: 9 razy
Serwer: HardCore
Post Re: Regulamin pare zmian
Pirek napisał(a):
Cytuj:
- Uwazam, ze moznaby wprowadzic system, ktory po uplywie pol roku kasowalby ostatni wpis do kartoteki banow/knebli/warnow. Cos w podobie do pkt otrzymanych za jazde pojazdem, ktore sa kasowane po uplywie roku.
W ostatecznosci nie byly by brane pod uwage po uplywie tego okresu.


Ale po co? Co to ma na celu?


Podam to na swoim przykladzie kiedy zaczynalem swoja kariere w Taern.
Kiedys posiadalem 2 konta na 1 mialem dosc sporo gorowki ze sie tak wyraze i probowalem ja w jakis sposob przelozyc co sie wiazalo z odpaleniem 2 klijentow na 1 komputerze. Prob bylo z 30 to byl okres kiedy posiadalem okolo 9 lvl'a wszystkie te proby sa zapisane w mojej kartotece co obecnie wyklucza mnie jako zostanie modem:/
Obecnie przez okres ponad 60 lvl;i nie otrzymalem zadnego knebla a moja osoba nie jest brana pod uwage podczas wyborow.
W tamtym okresie nie znalem zbytnio regulaminu za co teraz mam byc karany...

W dodatku dziwi mnie fakt, ze modem zostaja 20 lvl'e bez warnow itp a osoba z 70 lvl'em tylko dla tego, ze zle wystartowala jest skreslona.


Pirek napisał(a):
Odpada, zaczęło by się prześciganie w tym kto ile ma knebli.


Nie bylo by scigania sie w zdobywaniu knebli, gdyz byloby to widoczne tylko dla osoby, ktora posiada to konto. Nie powstal by zaden ranking.
Po za tym proby kozaczenia w ilosci knebli konczyly by sie banem lub inna kara na jakis okres czasu.


Pirek napisał(a):
Moim zdaniem zupełnie nie potrzebne od tego są modzi czatu i GM.


Niby tak lecz ograniczylo by to liczbe modow potrzebnych do pilnowania porzadku a nowi modzi byli by wybierani z osob, ktore na to w jakis sposob zasluzyli a nie jak ma to miejsce obecnie, gdzie osoby, ktore widze 1 raz na oczy swieca na zielono.


Pirek napisał(a):
I jak sobie to wyobrażasz ? Osoba która w ciągu 6 miesięcy zdobywa 50+ knebli/kar ma po pól roku wyczyszczone konto i może startować na stanowisko moderatora czatu??? To tak jak by ktoś kto w ciągu roku zdobywa 24pkt karne za jazdę samochodem startował na instruktora :P


zle mnie zrozumiales. Po uplywie pol roku od ostatniego knebla kasowany jest tylko ten, od ktorego otrzymania minal okres 6 miesiecy a nie wszystkie jakie posiadamy
tak jak ma to miejsce w czyszczeniu pkt za mandaty itp.

A co do instruktora to osoba, ktora miala na koncie 24 pkt za zla jazde po uplywie roku moze zostac instruktorem a nawet egzaminatorem:P Znam 1 taka osobe co jest egzaminatorem a w mlodosci prawie prawojazdy stracila:)

_________________
--
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki na cud trzeba chwilę poczekać ;)


14 Wrz 2011, o 11:05
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron