Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 10 posty(ów) ] 
 Zlecenie na zabicie gracza 
Autor Wiadomość
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 13 Paź 2011, o 23:18
Posty: 92
Podziękowano: 123 razy
Otrzymanych podziękowań: 173 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Zlecenie na zabicie gracza
Witam
Podczas gry wpadłem na pewien pomysł.
Proponuję wprowadzenie zleceń na zabojstwo.
Forma: list gończy. Coś jak w westernach: "Wanted dead or alive".
Ogłoszenia byłyby zamieszczane np: przy wyjściu z miasta na basztach. Każdy gracz by mógł podejśc i przeczytać (tak jak w karczmie ranking) kto jest w danym momencie poszukiwany.
Kto pierwszy zrealizuje zlecenie - nagroda jego!
Dostępne mogłyby być u jakiegos npc. Każdy gracz, który by zostal zabity przez innego mogłby skorzystać z takiej opcji. Szedłby wówczas do tego npc i dawal zlecenie na zabójstwo (z zemsty czy w ramach potrzeby poczucia sprawiedliwości). Zlecenie powinno oczywiście kosztować i te pieniążki odbierałby wykonawca zlecenia po udanej exterminacji. Myślę że urozmaiciłoby to rozgrywkę i dało (zwlaszcza slabszym) graczom nowe możliwosci. W sumie nie bez znaczenia jest fakt, możliwości wyładowania frustracji no i chyba taka opcja znacznie podniosłaby poczucie sprawiedliwosci odnośnie reguł rzadzących grą.
Z drugiej strony mogłyby się pojawić ciekawe implikacje np: ktoś kto ma zlecenie zostaje przekupiony przez osobę poszukiwaną itp.
W zakresie kosztu to tak: powinien byc istotny i mocno rosnący z każdym kolejnym zleceniem. Jedynie pierwsze zlecenie przysługiwałoby każdemu graczowi gratis - wówczas nagroda pochodziłaby z gry.
Oczywiscie najważniejszym elementem w tym pomyśle jest chęć graczy do wykonywania tych zleceń. I tutaj można wprowadzić oprócz gratyfikacji pieniężnej dodatkowe bonusy - czy to w postaci materialnej czy też innej (medale, klasyfikajca, stopnie itd) - pozostawiam tą kwestię do decyzji zespolu Taern

z pozdrowieniami
LisarioIII

P.S Uwaga z edycji - Hrabia stwierdził (przy okazji dzięki za pierwszą odpowiedź do mnie w moim życiu forumowca - zapamiętam :), że ten temat był wieloktrotnie wałkowany - to może jest coś na rzeczy.?


Ostatnio edytowany przez lisarioIII, 14 Paź 2011, o 23:09, edytowano w sumie 1 raz



13 Paź 2011, o 23:30
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2011, o 16:43
Posty: 169
Podziękowano: 6 razy
Otrzymanych podziękowań: 5 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zlecenie na zabicie gracza
Po ilosci napisanych przez cb postów nie bede krzyczal :D.
Byly juz dziesiatki takich tematow . Przejrzyj forum , wpisz kluczowe slowo a wyniki ci sie wyswietlą.

_________________
SARNASES Łucznik 63 s2
Start Gry :D 14.12.2010 . Takich czasów nawet najstarsi górale nie pamietają.
Jestem z wami już rok!!!


13 Paź 2011, o 23:48
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 13 Paź 2011, o 23:18
Posty: 92
Podziękowano: 123 razy
Otrzymanych podziękowań: 173 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zlecenie na zabicie gracza
SARNASESo napisał(a):
Po ilosci napisanych przez cb postów nie bede krzyczal :D.
Byly juz dziesiatki takich tematow . Przejrzyj forum , wpisz kluczowe slowo a wyniki ci sie wyswietlą.


Hej - kazdy kiedys zaczynal nie? :P
Jak dobrze zrozumialem to tu jest miejsce na nowe pomysly wiec podzielilem sie moim :)
BTW przegladalem forum i nie widzialem takiego tematu, nie wiem jakies slowo kluczowe masz na mysli..
pozdr
LisarioIII


14 Paź 2011, o 00:23
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2011, o 02:38
Posty: 1597
Miejscowość: Szczecin
Podziękowano: 109 razy
Otrzymanych podziękowań: 101 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zlecenie na zabicie gracza
viewtopic.php?f=121&t=8000&hilit=wanted

a proszę ja Cię bardzo:)


14 Paź 2011, o 10:40
Profil
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 25 Lip 2011, o 19:42
Posty: 31
Miejscowość: Lubin
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zlecenie na zabicie gracza
Pomysł raczej troszkę nie przemyślany. Czy możesz sobie wyobrazić ile ofiar padałoby dla zwykłej zabawy większych leveli? Nie wszyscy są uczciwymi ludźmi. Uważam, że pomysł zbędny :|

_________________
Napioor barb, s1


24 Paź 2011, o 17:03
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lut 2011, o 10:24
Posty: 627
Miejscowość: Mokradła .
Podziękowano: 101 razy
Otrzymanych podziękowań: 154 razy
Nick w grze: DaQu
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zlecenie na zabicie gracza
Ogłoś się na handlowym ze bijesz ludzi za kase, mnie tak napisalo z 10 ludzi i zarobilem 120k D:


24 Paź 2011, o 17:09
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 13 Paź 2011, o 23:18
Posty: 92
Podziękowano: 123 razy
Otrzymanych podziękowań: 173 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zlecenie na zabicie gracza
Hej

jopjop napisał(a):
Pomysł raczej troszkę nie przemyślany. Czy możesz sobie wyobrazić ile ofiar padałoby dla zwykłej zabawy większych leveli? Nie wszyscy są uczciwymi ludźmi. Uważam, że pomysł zbędny :|


Dzięki za uwagi, w tym jednak przypadku nie mogę się zgodzic. Ja napisałem wyraźnie:" Każdy gracz, który by zostal zabity przez innego mogłby skorzystać z takiej opccji" - więc nie byłoby mozliwosci zabawy większych leveli.


TheDaQ napisał(a):
Ogłoś się na handlowym ze bijesz ludzi za kase, mnie tak napisalo z 10 ludzi i zarobilem 120k D:

Hej, Efekt w sumie podobny - jest ded. Jednak idea zdecydowanie odmienna, jak również zasady. Mój pomysł to lista Wanted i twierdzę że takie rozwiązanie dodałoby sporo nowego smaczku grze, zwłaszcza odnośnie zabijania innych graczy. Ta adrenalinka gdy sie widzi swoje dane na liście poszukiwanych:) Wielkośc nagrody swoją drogą nie? Przecież w przypadku notorycznych "przestępców" pula mogłaby zdecydowanie rosnąc.
Osobna kwestia o której również wspominałem to ranking i nagrody dla najlepszych wykonawców zleceń - tego nie kupisz na czacie. W sumie to najlepsi moglliby miec np: złote gwiazdy szeryfa nad postacią zamiast czachy czy tarczy.

pozdrawiam
LisarioIII


pozdrawiam
LisarioIII


25 Paź 2011, o 22:34
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011, o 21:20
Posty: 407
Podziękowano: 12 razy
Otrzymanych podziękowań: 17 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zlecenie na zabicie gracza
Pomysł na prawdę wart doprowacowania, ale!
Jest jedno wielkie ale...

Wyrżnąłbym cały zamek kilka razy, uzbierałbym porządną nagrodą za moją główkę i umówiłbym się z kumplem, by mnie zabił parę razy na zlecenie, a kasa po połowie.


Dlatego, sugeruję by można było wziąć maksymalnie zlecenia na 3 głowy na raz, a jedyną nagrodą jest dodatkowy exp i jakieś osiągnięcie w rankingu.
Po za tym, osoba która zginie od działającego na zlecenie straci więcej expa <- zapobiegnie to wyżej wymienionemu procederowi współpracy zleceń z zleceniobiorcami.

Parę moich propozycji:
- wysokość minimalna kwoty koniecznej do zlecenia zabójstwa zależy od rankingu pvp zlecenia i jej lvla - Wpłacanie więcej niż wymaga tego kwota minimalna skutkuje zwiększeniem expownej nagrody dla zleceniobiorcy i zwiększeniem expownej "kary" dla celu, oczywiście, nie będą to różnice kolosalne, a na pewno nie taki, by opłacało się składać na kogoś zlecenie i samemu je wykonywać dla sporego expa.
Zabicie danego celu można zlecić raz na tydzien, zlecenie trwa póki cel nie zostanie zabity przez kogoś kto wziął to zlecenie.

_________________
Fiefiór -s3

http://www.youtube.com/watch?v=bmhVqOY22l8


25 Paź 2011, o 22:48
Profil
Uciekinier Taernijczyk
Awatar użytkownika

Rejestracja: 6 Lis 2011, o 22:55
Posty: 4
Miejscowość: Toruń
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zlecenie na zabicie gracza
można spróbować

_________________
Chcę być Administratorem Czatu :D


6 Lis 2011, o 23:56
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 9 Lis 2011, o 10:15
Posty: 4
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zlecenie na zabicie gracza
to zależy czy bic małe lvle czy duże :)


10 Lis 2011, o 21:32
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 10 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 176 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do: