Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
 Zarządzanie złotem w skarbcach gildiowych 
Autor Wiadomość
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 30 Wrz 2011, o 08:17
Posty: 9
Podziękowano: 7 razy
Otrzymanych podziękowań: 6 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Zarządzanie złotem w skarbcach gildiowych
Wypłaty z skarbca gildyjnego.


Chciałabym przedstawić propozycje poprawki zarządzania złotem w ramach funduszy gildiowych, a tym samym rozwiązanie problemu wielu klanów, znacząco utrudniającego rozgrywkę, oraz przeczącego idei gildii.

Już tłumaczę dlaczego:

  • raz wpłacona tam suma, zostaje na zawsze "zamrożona" w ów skarbcu. Można oczywiście spożytkować ją na rozbudowę siedzib, lecz to w zasadzie wszystko. A co z potrzebami gildiowiczy? Oni są mniej ważni? Co nam po siedzibach jeśli zaniedbamy dobro naszych ziomków? Przecież gildię tworzą ludzie własnie, a nie te pixelowe skorupy.

  • W razie problemów finansowych któregoś członka gildii, nie istnieje opcja posłużenia się tą "utopioną" sumą, by go wspomóc.
    Gildia to nie przypadkowa zbieranina graczy, ale paczki znajomych którzy chcą grać razem i sobie nawzajem pomagać. Tak więc, nie ma tu mowy o jakichś nadużyciach. Celem stricte jest pomoc jeden drugiemu, w tym przypadku realizowana poprzez pożyczkę / dotację (w zależności jak dana gildia się umówi).

  • W przypadku likwidacji gildii, również nie da się odzyskać uzbieranych funduszy (tych w skarbcu). Nie rozumiem powodów takiego rozwiązania.
    Skarbiec gildiowy działa przecież na zasadzie grupowego / klanowego sejfu, do którego dostęp posiadają uprawnieni / wybrani członkowie. A więc powinna być opcja swobodnego wpłacania i wypłacania uzbieranego majątku, (patrz punkty wyżej).

  • Obecnie, pracowita gildia, która na coś zbiera / gromadzi majątek musi robić to albo przez depozyty personalne (niewygodna opcja, gdyż nie wiadomo ile mamy złota, trzeba każdorazowo sprawdzać i podliczać), albo właśnie "utopić" fundusze w skarbcu. Jeśli jednak dojdzie do fuzji / likwidacji, tracimy wszystko. To bardzo nie w porządku.

Każda szanująca się gra MMORPG, która wprowadza klany / hordy / gildie (wszystko jedno jak je nazwiemy) od razu zapewnia graczom pełen panel zarządzania tymże tworem własnie. A wśród rozmaitych opcji są również te dot. złota. I nie robią tego bezcelowo - wszystko to ma maksymalnie umilić rozgrywkę, ułatwić ją graczom i sprawić by widzieli oni cel w byciu w gildii.


Myślę, że dość jasno przedstawiłam sprawę. Zapraszam do dyskusji na rzeczony temat. W razie wątpliwości / krytyki (oczekuję merytorycznej, konstruktywnej krytyki, nie zalewu krytykanctwa), również proszę o wpisy, ustosunkuję się do nich.


28 Lis 2011, o 18:30

Podziękowali: 6 Caryca (28 Lis 2011, o 19:01), Estmar (28 Lis 2011, o 20:07), Galmachar (28 Lis 2011, o 18:32), Hass (28 Lis 2011, o 18:33), tojox (28 Lis 2011, o 18:38), Zmijka (28 Lis 2011, o 18:58)
Profil
Uczeń Simona

Rejestracja: 28 Kwi 2011, o 17:45
Posty: 63
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zarządzanie złotem w skarbcach gildiowych
Mi się podoba tak jak jest jesli była by możliwosc wypłacania kasy gildi to jakas osoba dam przyklad uzbieralo sie 15kk szef wyplaca i rozwiazuje gildie i jest 15kk do przodu


28 Lis 2011, o 18:36
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Cze 2011, o 18:45
Posty: 328
Podziękowano: 83 razy
Otrzymanych podziękowań: 213 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zarządzanie złotem w skarbcach gildiowych
Całkowicie popieram.Niekiedy w skarbcu gildii mogą być zamrożone duże kwoty które można by czasem inaczej wykorzystać.Nie mówcie mi proszę ze jedynym miejscem na takie przechowywanie z możliwością wypłaty będzie depo gildyjne :).Najlepiej by było wprowadzić mozliwość wypłacenia pieniędzy przez kanclerza ew jeszcze strategów.Bo czasem gildia wpłaci full kasy ze składek czy innych rzeczy a one sobie leżą i się kurzą.A bywają potrzeby nagłe typu szybka pożyczka bo mi brakuje 2kk do opoki. Pozdrawiam

Ps chciałem dodać ze obecnie po wprowadzeniu budynków wiele gildii sie łączy.Dlaczego wiec miała by ich kasa przepasc

_________________
Galmachar-Barbarzyńca 140lvl Ostlor Image

Żmij
Attawa
Skin Blasku
Allenor


Ostatnio edytowany przez Galmachar, 28 Lis 2011, o 18:42, edytowano w sumie 1 raz



28 Lis 2011, o 18:38

Podziękowali: Vanilla (28 Lis 2011, o 18:56)
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011, o 06:08
Posty: 232
Miejscowość: Warszawa
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 20 razy
Nick w grze: Djcompany
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zarządzanie złotem w skarbcach gildiowych
Popieram w 100%.
Czasami są takie sytuacje, że trzeba pomóc kumplowi a przy sobie kaski brak a w gildii multum:D

_________________
Image
Image


28 Lis 2011, o 18:40

Podziękowali: Vanilla (28 Lis 2011, o 18:56)
Profil WWW
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Cze 2011, o 18:45
Posty: 328
Podziękowano: 83 razy
Otrzymanych podziękowań: 213 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zarządzanie złotem w skarbcach gildiowych
RealAngel napisał(a):
Mi się podoba tak jak jest jesli była by możliwosc wypłacania kasy gildi to jakas osoba dam przyklad uzbieralo sie 15kk szef wyplaca i rozwiazuje gildie i jest 15kk do przodu

Jak powiedziała Vanilia gildia z zalożenia ma być grupą przyjaciół ufających sobie.Nie wyobrażam sobie sytuacji by ktoś szedł do gildii przypadkowo i od razu wielkie sumy wykładał.

_________________
Galmachar-Barbarzyńca 140lvl Ostlor Image

Żmij
Attawa
Skin Blasku
Allenor


28 Lis 2011, o 18:40

Podziękowali: Vanilla (28 Lis 2011, o 18:56)
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 11 Kwi 2011, o 20:48
Posty: 11
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zarządzanie złotem w skarbcach gildiowych
A dla mnie pomysł w sam raz. Sam miałem sytuację że chciałem odzyskać pieniądze gdyż planowałem zmianę gildii. I bardzo się zasmuciłem dowiedziawszy się iż nie ma takiej możliwości nawet za porozumieniem stron i interwencją GM'a :|

A co do posta RealAngel, jak już twórca tematu wspomniał że gildia to zlepek znajomych którym względnie się ufa. Poza tym jeśli ktoś nas oszuka i nawet zmieni nick można skorzystać z /rename i wiadomo jak nazywa się nas oszust.

Pozdrawiam V.

_________________
Vadios s3


28 Lis 2011, o 18:44

Podziękowali: Vanilla (28 Lis 2011, o 18:56)
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lut 2011, o 10:24
Posty: 627
Miejscowość: Mokradła .
Podziękowano: 101 razy
Otrzymanych podziękowań: 154 razy
Nick w grze: DaQu
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zarządzanie złotem w skarbcach gildiowych
Ale po kiego ci to? by wziasc kase i uciec za granice??
Buu mnie się nie podoba :)


28 Lis 2011, o 18:49
Profil
Uczeń Simona

Rejestracja: 10 Wrz 2011, o 18:13
Posty: 45
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 2 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zarządzanie złotem w skarbcach gildiowych
Mi też się nie podoba.Ktoś może sobie wypłacić kaske z gildi i uciec poprostu i gildia ma LIPE.


28 Lis 2011, o 18:53
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 30 Wrz 2011, o 08:17
Posty: 9
Podziękowano: 7 razy
Otrzymanych podziękowań: 6 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zarządzanie złotem w skarbcach gildiowych
Może i są w tej grze osoby tak pazerne / łapczywe na pixele, że wystarczy dać im okazję, by oni uczynili z niej użytek, np okradli własną gildię. Jednakże, tak na prawdę cały handel miedzy graczami również stwarza ku temu okazję, a jednak nikt nie wpadł na to by go zlikwidować, bo stwarza zagrożenie. To od ludzi zależy jak wykorzystają powierzone im narzędzia. Jedni wszędzie będą doszukiwać się sposobów na matactwa / oszustwa itp. inni, po prostu racjonalnie z tego skorzystają.
Tak wiec to nie jest argument The Daq


28 Lis 2011, o 18:54
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Kwi 2011, o 20:41
Posty: 689
Miejscowość: Zawiercie
Podziękowano: 134 razy
Otrzymanych podziękowań: 91 razy
Nick w grze: Kraldjur
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zarządzanie złotem w skarbcach gildiowych
Podpisuje się wszystkimi kończynami pod tym pomysłem. Może zdarzyć się taka sytuacja, że ktoś znalazł fajną ofertę na rarka, ale nie ma przy sobie kasy, a nie chce żeby ona przepadła. Koledzy z gildii są spłukani, bo wszystko wpłacili do niej i leży tam zamarznięta i niewykorzystywana. I okazja przepada...

_________________
Żmijcia, ŁK 87 lvl [Ostlor]
Kraldjur , MO 67lvl [Ostlor]

Spelmastare, DT 45 lvl [Ostlor]


28 Lis 2011, o 18:55

Podziękowali: Vanilla (28 Lis 2011, o 18:56)
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 170 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron