Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 9 posty(ów) ] 
 Czat boczny u konwojeta 

Czy czat boczny w konwo powinien być też handlowy?
Tak 33%  33%  [ 3 ]
Nie 67%  67%  [ 6 ]
Razem głosów : 9

 Czat boczny u konwojeta 
Autor Wiadomość
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 5 Maj 2016, o 21:55
Posty: 91
Podziękowano: 648 razy
Otrzymanych podziękowań: 41 razy
Nick w grze: bomburek
Serwer: Tolnor
Post Czat boczny u konwojeta
Witam
Jako, że wiele osób wysyła oferty nie tylko na czacie handlowym, lecz także na czacie bocznym w konwo, wpadłem na pomysł, żeby także i w tym miejscu można było wysyłać swoje oferty.
W końcu konwojent jest miejscem wymiany towarów na pieniądze, lub inne towary, więc czemu by nie mógł by pełnić także i formy czatu handlowego? Oficjalnie nie pełni takiej formy, ale nieoficjalnie to już co innego. Przynajmniej na Larkasie.
A żeby nie robić bałaganu Gm proponuję w narzędziach Gm rozdzielić opcje czat boczny na czat boczny i czat konwo, a to od strony gracza w sumie nic nie trzeba by było zmieniać (Myślę, że to niezbyt trudne, tylko tyle, że może być żmudne).
Pozostaje więc także kwiestia regulaminu. Tutaj myślę, że wystarczyłoby dodać do regulaminu do punktu 3, podpunktu 3 tekst "Czat boczny u konwojeta może być wykorzystywany do wysyłania ofert handlowych"

A jeśli macie jakiejś pytania o których nie pomyślałem, zapraszam do ich zadawania :D


9 Gru 2017, o 20:10
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 11 Lip 2016, o 20:17
Posty: 92
Miejscowość: Rzeszów
Podziękowano: 446 razy
Otrzymanych podziękowań: 95 razy
Nick w grze: GiveLife
Serwer: HardCore
Post Re: Czat boczny u konwojeta
Cześć :)

Już wypowiadałem się w tej kwestii, jednak zabiorę głos raz jeszcze :P

Na czacie bocznym, jak na każdym innym czacie obowiązuje regulamin, z tą niewielką różnicą, że nie jest cały czas moderowany, w odróżnieniu od innych. Zaś w momencie gdy Moderator jest obecny przy łamaniu regulaminu na czacie bocznym niezależnie w jaki sposób (handel/obrazy/spam), niezależnie gdzie - czy w Trentis, Beirn, czy u Konwojenta ma prawo przyznać karę.
Mnie wielokrotnie zdarzało się przyznać warna/knebla - jesli tak wynikało z historii Gracza za handel w konwo.
Dlatego też byłbym przeciwny takim zmianom :twisted:

@Edit:
Rozmawialiśmy na ShoutBoxie, o to mi chodziło :)

_________________
Do zobaczenia... kiedyś ;)


9 Gru 2017, o 20:41
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 5 Maj 2016, o 21:55
Posty: 91
Podziękowano: 648 razy
Otrzymanych podziękowań: 41 razy
Nick w grze: bomburek
Serwer: Tolnor
Post Re: Czat boczny u konwojeta
A mógłbyś dorzucić linka z tematem gdzie podałeś argumenty?

Ja osobiście nie znalazłem tego tematu :/ A szukałem pod frazami handel, czat boczny, konwojent


9 Gru 2017, o 20:56
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2011, o 03:06
Posty: 2255
Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 216 razy
Otrzymanych podziękowań: 865 razy
Nick w grze: Szymdaro
Post Re: Czat boczny u konwojeta
Moim zdaniem taka zmiana nie jest potrzebna.

Celowo wprowadzono czat handlowy i to na nim gracze mogą pisać oferty. Nie bez powodu jest też tam ograniczenie 10 minut, którego na czacie bocznym nie ma. Dodatkowo czat ten ma zasięg globalny, a nie fragmentu mapy.

To główne powody, dla których jestem przeciw takiej zmianie. Handel na swoje wydzielone miejsce, dedykowany czat, a pisanie co 10 sekund na bocznym ofertą w konwojencie nie jest niczym dobrym - to zwykły spam, skierowany raptem do kilku osób, łamanie zasad regulaminu. Bardzo często jestem świadkiem jak gracze w konwojencie spamują ofertami lub co gorsza spamują żebrząc - co też jest zabronione.

Poza tym - czy tylko konwojent? Na każdej innej mapie miałby obowiązywać regulamin bez zmian? Bardzo często widzę takie same oferty np.: w depozycie, w Beirn, w górach koldów, tak samo żebranie. Nie widzę żadnego argumentu, który popierałby taką zmianę poza przyzwyczajeniem czy wygodą graczy, ale zdaje mi się, że blokada na czacie handlowym jest wystarczającym kontrargumentem.

Dla mnie regulamin w tej kwestii jest dobrze skonstruowany i nie ma potrzeby go zmieniać, tylko jest potrzeba go stanowczo egzekwować, tak aby oduczyć graczy złych nawyków.

Pozdrawiam

_________________
Mój kanał na YT

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.


9 Gru 2017, o 21:39
Profil WWW
Uczeń Simona

Rejestracja: 4 Lis 2016, o 12:57
Posty: 48
Podziękowano: 4 razy
Otrzymanych podziękowań: 36 razy
Nick w grze: Dervis
Post Re: Czat boczny u konwojeta
Wystarczyłoby wprowadzić obiecane lata temu targowisko i ludzie nie obchodziliby regulaminu( idzie małe levele zrozumieć, oni nie zarobią ja proszkach, daily questach dropach czy mięsie i nie mogą czekać miesiącami żeby wycebulić za rara 200k więcej jak zazwyczaj to robi większość beirnowców). Taern to gra która dzielnie zwalcza problemy nieznane w żadnej innej rozgrywce.


9 Gru 2017, o 22:38
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 5 Maj 2016, o 21:55
Posty: 91
Podziękowano: 648 razy
Otrzymanych podziękowań: 41 razy
Nick w grze: bomburek
Serwer: Tolnor
Post Re: Czat boczny u konwojeta
Szym przekonałeś mnie, poza tym jak Dervis zaznaczył. Targowisko by rozwiązało problem z handlem.

Zamykamy temat czy czekamy aż ktoś jeszcze się wypowie?

Decyzja należy do Ciebie. Możesz zamknąć lub jeśli chcesz, daj znać tutaj lub na pw ;) ~Give


9 Gru 2017, o 22:57
Profil
Post Re: Czat boczny u konwojeta
edytujesz pierwszy post i na poczatku tej listy powinno byc "zamknij temat"
Image

To moim zdaniem offtop, ale wyjątkowo trafna odpowiedź do autora tematu. Można zamknąć swój temat samemu, lecz również służymy pomocą - Szymdaro


9 Gru 2017, o 23:55
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 3 Sty 2017, o 18:23
Posty: 117
Miejscowość: Szczecin
Podziękowano: 82 razy
Otrzymanych podziękowań: 35 razy
Nick w grze: Bali
Serwer: Tolnor
Post Re: Czat boczny u konwojeta
Czat handlowy to jeszcze jeszcze a nie ciągłe nieustanne proszenie graczy o jakieś śmieci czy kasę :D

_________________
"Już od najmłodszych lat zielony jest nasz świat "


10 Gru 2017, o 00:29
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 5 Maj 2016, o 21:55
Posty: 91
Podziękowano: 648 razy
Otrzymanych podziękowań: 41 razy
Nick w grze: bomburek
Serwer: Tolnor
Post Re: Czat boczny u konwojeta
W sumie komentarz Balizatara przekonał mnie do zamknięcia tematu. Poza tym Giv dzięki za info, że to nie było na forum xd. A jak ktoś naprawde będzie chciał coś napisać, to do któregoś z modów z prośbą otworzenie tego tematu się skieruje i pisze tu :p

To pomogę, zamknę i zarchiwizuję - Szymdaro


10 Gru 2017, o 00:36
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 9 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 137 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron