Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 9 posty(ów) ] 
 Schematy zachowań dla zwierzaków 

Czy jesteś za wprowadzeniem poniższych schematów zachowań zwierzaków?
Tak - w całości 84%  84%  [ 21 ]
Tak - bez ograniczenia poziomowego 8%  8%  [ 2 ]
Tak - przy zmienionych profitach dla kont premium 4%  4%  [ 1 ]
Nie - pomysł nietrafiony 4%  4%  [ 1 ]
Razem głosów : 25

 Schematy zachowań dla zwierzaków 
Autor Wiadomość
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 7 Lip 2011, o 01:10
Posty: 11
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Post Schematy zachowań dla zwierzaków
Mam propozycję wprowadzenia schematów zachowań dla pupili. Obecnie zachowują się czasem w sposób co najmniej dziwny, a mianowicie potrafią w rundzie nie podjąć żadnej akcji. Wprowadzenie poniższych zmian miałoby na celu zlikwidowanie takich sytuacji i w pewnym stopniu wpływanie na poczynania zwierzaków (w końcu psy, a może i nietoperze, są z natury inteligentne, powinny więc dać się tresować :) ). Zmiany te mogłyby wyglądać następująco:

Dla posiadaczy kont zwykłych wybór pomiędzy zachowaniem agresywnym i defensywnym.
Zachowanie agresywne - zwierzak poświęca co najmniej 7PA w atak, atakuje co najmniej 3x.
Zachowanie defensywne - zwierzak poświęca co najmniej 8PA w obronę, debuffuje, ew. pozwala sobie na sporadyczny atak.

Ikonki mogłyby wyglądać następująco: zachowanie agresywne - dwa skrzyżowane miecze umieszczone na lewo od schematów ataku gracza; zachowanie defensywne - tarcza, umieszczona poniżej zach. agres.

Dla posiadaczy kont premium dodatkowo wybór czy zwierzak ma atakować przeciwników najsilniejszych, czy najsłabszych (decydująca ilość hp). Opcja wyboru różnych stylów ataku mogłaby znajdować się w "menu" pupila. Dodatkowo gracz ma możliwość podglądu celu ataku zwierzaka (np. poprzez stworzenie koła pod stopami celu w kolorze, powiedzmy, niebieskim lub innym widocznym).

Opcjonalnie tresura mogłaby być możliwa po osiągnięciu przez zwierzaka określonej ilości poziomów, analogicznie do pojawiających schematów walki postaci na poziomie 8. Powstałoby wtedy logiczne uzasadnienie wprowadzenia zmian, jako efektu tresury. Jako że zwierzaki zdobywają poziomy wolniej niż postacie proponowałbym poziom 5 (w stosunku do bazowego, tj. np. 35 dla 30lvl ogarów).

Zamieszczam także ankietę, aby łatwiej mi było poznać opinie graczy. Jestem otwarty na krytykę, wszelkie własne pomysły i modyfikację prosiłbym wpisywać poniżej, z chęcią wykorzystam najlepsze. Pro publico bono ofc :)


Ostatnio edytowany przez DrLubicz 12 Lip 2011, o 21:09, edytowano w sumie 2 razy



12 Lip 2011, o 19:29
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2011, o 03:06
Posty: 2255
Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 216 razy
Otrzymanych podziękowań: 865 razy
Nick w grze: Szymdaro
Post Re: Schematy zachowań dla zwierzaków
Było już nie raz.

dużo się na forum wypowiadasz to proszę dorzuć trochę treści - jesteś za czy przeciw? jeśli się wypowiadałeś na ten temat to daj proszę link - sam komentarz że już było to trochę za mało...
Heavenmaker


edit: Ogólnie popieram pomysł tylko jeśli chodzi o wybieranie celu dla peta oraz opcje ofensywna / defensywna, nie ingerowanie w jego każdy ruch. Na przyszłość się poprawię :P

_________________
Mój kanał na YT

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.


Ostatnio edytowany przez Szymdaro, 12 Lip 2011, o 20:51, edytowano w sumie 1 raz



12 Lip 2011, o 19:35
Profil WWW
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2010, o 22:03
Posty: 4171
Miejscowość: 100lica
Podziękowano: 452 razy
Otrzymanych podziękowań: 1822 razy
Nick w grze: HeavenM
Post Re: Schematy zachowań dla zwierzaków
mnie się pomysł podoba - problem jaki mam to fakt, że nie wszystkie pupile dają się wytresować (bo to co proponujesz to wynik ewentualnej tresury)...


12 Lip 2011, o 19:36
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 7 Lip 2011, o 01:10
Posty: 11
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Post Re: Schematy zachowań dla zwierzaków
Szymdaro - przejrzałem forum w zakresie propozycji zmian w grze i nie znalazłem podobnego topica, jeśli mógłbyś nakieruj mnie na takowy :)


12 Lip 2011, o 19:43
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Lip 2011, o 12:45
Posty: 93
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 4 razy
Post Re: Schematy zachowań dla zwierzaków
Jestem na nie- gracze z premium byliby lepsi od graczy bez(o wiele,a nie tak zapewne mialo byc), a nie kazdego stac

_________________
S3


12 Lip 2011, o 19:47
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2011, o 17:46
Posty: 30
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Post Re: Schematy zachowań dla zwierzaków
Dla mnie pomysł świetny pomysł, z premium w szczególności. Ogółem uważam, że gra oferuje zbyt mało opcji dla graczy kupujących platynę, więc jestem jak najbardziej na tak. Zawsze gra ma ten dochód z czegoś.


12 Lip 2011, o 19:54
Profil
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 5 Cze 2011, o 22:21
Posty: 42
Miejscowość: Za Granica
Podziękowano: 13 razy
Otrzymanych podziękowań: 6 razy
Post Re: Schematy zachowań dla zwierzaków
Mr_Crash napisał(a):
Jestem na nie- gracze z premium byliby lepsi od graczy bez(o wiele,a nie tak zapewne mialo byc), a nie kazdego stac


hehe... i tak ma byc, nie moze byc tak ze bd na -1 ( tzn... ze by nie bylo po co kupowac premium )

niestety ale premium to premium mozna powiedziec PRO :D
( dzieki premium, platyn, i innych rzeczy support utrzymuje serwery )

Jezeli was nie stac poproscie rodzicow jezeli nie jestesci pelnoletni i moze kupia.

@topic
jestem za... wkurza mnie jezeli pet robi to co chce musi byc jakos kontrolowany -.-

Pozdrawiam Lucas

_________________
Obecnie gram na S1

Lucas Soczek Barbarzyńca 40+

:D

Gram rzadko...


12 Lip 2011, o 20:06
Profil
Pogromca Valdaroga

Rejestracja: 5 Lis 2010, o 16:10
Posty: 1201
Podziękowano: 17 razy
Otrzymanych podziękowań: 112 razy
Post Re: Schematy zachowań dla zwierzaków
Tak, także jestem za opcją kontrolowania petów. A może dać umiejętności związane z ich tresurą, które dodają dodatkowe opcje? A nie konto premium.
W każdym bądź razie tak dla kontrolowania poczynań petów.

_________________
Lester - Barbarzyńca 70 lvl - [off] - 24.02.2013; [próba powrotu] - 05.05.2019 - 71 lvl


12 Lip 2011, o 20:58
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 4 Maj 2011, o 22:35
Posty: 88
Podziękowano: 57 razy
Otrzymanych podziękowań: 8 razy
Post Re: Schematy zachowań dla zwierzaków
Zagłosowałem na opcję ze zmienionymi profitami premium. Chodzi mi o to, że te profity powinny im co najwyżej dodać jedną opcję - byłby to atak psa na tego samego potwora co właściciel. Nie spowodowałoby to przepaści między graczami bez premium, a tymi z premium, a jednocześnie udogodniłoby im grę.


13 Lip 2011, o 18:04
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 9 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron