Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 16 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 Domyślne ustawienia atak/obrona 
Autor Wiadomość
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2011, o 22:31
Posty: 290
Podziękowano: 5 razy
Otrzymanych podziękowań: 8 razy
Nick w grze: Silwer
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Domyślne ustawienia atak/obrona
Witam!

Mam pewien pomysł odnośnie ustawienia domyślnego ataku/obrony.

Grając w grupie często jest tak że jeden z graczy musi odejść od komputera a prowadzący grupe tego nie zauważy albo dana osoba o tym nie powie.Kiedy następuje atak to jeden gracz praktycznie nie istnieje w grp - nie atakuje i sie nie broni.Drużyna traci siłę uderzeniową i np. gdy ryc sie zagapi traci rozkaz który jak wiadomo jest przydatny.

Konkretnie chodzi mi o to czy jest możliwe wprowadzenie ustawienia domyślnego po upływie czasu.Miało by to zastosowanie tylko wtedy gdy dany gracz nie wykona żadnego ruch w czasie przeznaczonym na ustawienie ataku/obrony - puste pola ataku i obrony.Dałoby to szanse gapowiczom na przeżycie rundy a jeśli dany gracz ma w tym ustawieniu skill drużynowy to ekipa nie traci na nieobecności gracza.

Myślą że jest to dobry pomysł ale nie wiem jak to wygląda od strony technicznej.Jeśli jest wykonalne to może warto o tym pomyśleć :)

Pozdrawiam.

_________________
Silwer - Rycerz 107 lvl - Tolnor


3 Sie 2011, o 19:17

Podziękowali: Fate's Whisper (3 Sie 2011, o 19:39)
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2011, o 17:10
Posty: 594
Miejscowość: s2
Podziękowano: 123 razy
Otrzymanych podziękowań: 35 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Domyślne ustawienia atak/obrona
Pomysl bezsensu i nie do wykonania, skad system mailby wiedziec czy kogos nie ma przed kompem, czy przez dluzszy czas nie rusza myszka?

_________________
‎"I bierz co Ci dane, bądź losu panem!"

Pomoglem? Daj kufelek browarka :=)


https://www.facebook.com/pages/The-Prid ... 2137125151 Like'nij! 2 admin strony fanowskiej na fejsie!


3 Sie 2011, o 19:31
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 Lip 2011, o 12:58
Posty: 42
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 6 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Domyślne ustawienia atak/obrona
Pomysł według mnie godny poważnego rozważenia. Czasami zdarzyło mi się, że musiałem nagle odejść od komputera, np ze względu na pilny telefon, dzwonek do drzwi lub gdy poczułem woń przypalającego się obiadu. W takim losowym przypadku, dobrze by było, gdyby nasz bohater zrobił cokolwiek. :)

AdiQ napisał(a):
Pomysl bezsensu i nie do wykonania, skad system mailby wiedziec czy kogos nie ma przed kompem, czy przez dluzszy czas nie rusza myszka?

Z technicznego punktu widzenia, pozwolę sobie zaproponować, aby "system" automatycznie ustawiał taktykę nr 1 w przypadku, gdy po upływie czasu gracz nie ma rozdanych żadnych punktów akcji. Takie rozwiązanie wydaje się być proste do wprowadzenia i nie wymaga żadnego nowego interfejsu.

Oczywiście jestem na tak.

_________________
And so I left - cold of heart and soul. Forced to the road, and the long, bitter night.


3 Sie 2011, o 19:38
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2011, o 22:31
Posty: 290
Podziękowano: 5 razy
Otrzymanych podziękowań: 8 razy
Nick w grze: Silwer
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Domyślne ustawienia atak/obrona
No przecież napisałem.... jeśli gracz nie wykona żadnego ruchu a CZAS SIĘ SKOŃCZY to wtedy wskakuje ustawienie domyślne.Jeśli kliknie w zegar albo ustawi coś w polu ataku/obrony to wtedy nie ma mowy o ustawieniu domyślnym.System nie ma nad czym sie "zastanawiać".Jest aktywność gracza jak leci czas - nic sie nie dzieje , czas się skończył a gracz nie wykonał żadnego ruchu(nie ustawił choćby jednego ataku-BRAK AKTYWNOŚCI) - wskakuje ustawienie domyślne.Myślę że ma to sens...

_________________
Silwer - Rycerz 107 lvl - Tolnor


3 Sie 2011, o 19:48
Profil
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Gru 2010, o 19:03
Posty: 67
Miejscowość: Niby landia
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Domyślne ustawienia atak/obrona
Pomysł ni się podoba ,ale wydaje mi się ,że to będzie trudne do wprowadzenia :|

_________________
Image
*******************************************************************************************************


3 Sie 2011, o 19:50
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2011, o 03:06
Posty: 2255
Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 216 razy
Otrzymanych podziękowań: 865 razy
Nick w grze: Szymdaro
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Domyślne ustawienia atak/obrona
Dla mnie pomysł mało sensowny. Skoro ktoś musi odejść niech napisze "zw", zajmuje to sekundę i problemu nie ma. Ustawianie pierwszej taktyki to marnowanie jednego slota, nie ustawie sobie 552 i oleje taktykę, gdyż wykorzystuje się kilka ustawień.

Poza tym - największy minus to fakt, że często świadomie nie klikamy zegara, w ogóle nas nie ma. Idziemy z kimś klikamy w pierwszej turze bind a reszta walki jest dla nas tylko klikaniem zegara (przykład zgrzytów - jako ryc na ustawienia potrzebuje sekundę, klikam bind, zegar, drugi bind i znikam, walka trwa z minutę i akurat wrócę na następną). Wasza propozycja zakłada, że musiałbym sobie bind ten ustawić jako pierwszy i byłby on stały.

Są też skrajne przypadki grania rund bez defa - bawiąc się w rosyjską ruletkę :)

Dla mnie problem jest niszowy, a roboty sporo. Ogólnie nie.

@down: Faktycznie przy braku danych PA w walce może mieć to sens, nigdzie nie widzę 3x takiej propozycji, o której Ty piszesz. "puste pola ataku i obrony." - często gramy bez deffa, więc uniemożliwiałoby to takie właśnie granie - tylko to jest napisane w pierwszym poście.

@2x down: nie wyobrażam sobie, że ktoś jak ja rzuca co rundę rozkaz, bo ma to w pierwszym bindzie. I za chwilę 0 many.

_________________
Mój kanał na YT

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.


Ostatnio edytowany przez Szymdaro 4 Sie 2011, o 00:23, edytowano w sumie 6 razy



3 Sie 2011, o 21:09
Profil WWW
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 Lip 2011, o 12:58
Posty: 42
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 6 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Domyślne ustawienia atak/obrona
Szymdaro napisał(a):
Poza tym - największy minus to fakt, że często świadomie nie klikamy zegara, w ogóle nas nie ma. Idziemy z kimś klikamy w pierwszej turze bind a reszta walki jest dla nas tylko klikaniem zegara (przykład zgrzytów - jako ryc na ustawienia potrzebuje sekundę, klikam bind, zegar, drugi bind i znikam, walka trwa z minutę i akurat wrócę na następną). Wasza propozycja zakłada, że musiałbym sobie bind ten ustawić jako pierwszy i byłby on stały.

Krytykujesz propozycję, której nawet nie zrozumiałeś.
Trzy razy było napisane, że domyślna taktyka ma się aktywować jeśli gracz nie ma przydzielonych żadnych punków akcji. A przecież jak w tej swojej przykładowej walce klikniesz drugi bind, to masz przydzielone punkty akcji. Prawda?

Szymdaro napisał(a):
Dla mnie problem jest niszowy, a roboty sporo. Ogólnie nie.

Czy według Ciebie sporo roboty, to dodanie do kodu programu instrukcji:
Jeśli przydzielone punkty akcji = 0, to ustaw taktykę numer 1?

Błagam, jeśli krytykujecie jakieś pomysły, to zapoznajcie się dokładnie z ich treścią i podawajcie przemyślane argumenty. Przez taką ignorancję ciekawy pomysł może zostać odrzucony. :(

_________________
And so I left - cold of heart and soul. Forced to the road, and the long, bitter night.


3 Sie 2011, o 22:39

Podziękowali: Silwer (3 Sie 2011, o 22:49)
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2011, o 22:31
Posty: 290
Podziękowano: 5 razy
Otrzymanych podziękowań: 8 razy
Nick w grze: Silwer
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Domyślne ustawienia atak/obrona
[quote="Szymdaro"]Dla mnie pomysł mało sensowny. Skoro ktoś musi odejść niech napisze "zw", zajmuje to sekundę i problemu nie ma. Ustawianie pierwszej taktyki to marnowanie jednego slota, nie ustawie sobie 552 i oleje taktykę, gdyż wykorzystuje się kilka ustawień.


Pisałem o tym że jak ktoś odchodzi i o tym informuje to prowadzący grp może tego nie zauważyć.
Co do marnowania slota też się nie zgodzę - kto powiedział że ustawienie domyślne ma być ustawieniem defensywnym?Ma być optymalnym a wydaje mi się że większość graczy ma takie przypisane właśnie pod pierwszy slot.

_________________
Silwer - Rycerz 107 lvl - Tolnor


3 Sie 2011, o 23:03
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2010, o 18:45
Posty: 332
Podziękowano: 34 razy
Otrzymanych podziękowań: 358 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Domyślne ustawienia atak/obrona
pomysł dobry i przydatny, jeśli od momentu wczytania walki nie było kliknięcia na żadnym ustawieniu i żadnej akcji przestawiania kropek, system automatycznie ładuje ustawienie nr 1, lub ustawia def 5/5/2, wielu graczom by to życie uratowało, pisanie zw nie zawsze jest zauwazone, możne się tez pojawić porostu za późno..

jestem za

_________________
Nigdy nie kłóć się z głupcem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy.


3 Sie 2011, o 23:57
Profil
Pogromca Valdaroga

Rejestracja: 5 Lis 2010, o 16:10
Posty: 1201
Podziękowano: 17 razy
Otrzymanych podziękowań: 112 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Domyślne ustawienia atak/obrona
Mi się nie podoba. Taern i tak ledwo co dostał szybkie ustawienia (a tych miało nie być). A teraz jeszcze chcecie domyśle ustawianie taktyki? To przesada, jestem na nie.

_________________
Lester - Barbarzyńca 70 lvl - [off] - 24.02.2013; [próba powrotu] - 05.05.2019 - 71 lvl


4 Sie 2011, o 11:03
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 16 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron