Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 2 posty(ów) ] 
 Błąd/niedopowiedzenie tekstu w jednej ze wskazówek 
Autor Wiadomość
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 6 Sty 2012, o 22:56
Posty: 12
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 4 razy
Post Błąd/niedopowiedzenie tekstu w jednej ze wskazówek
Witam, chciałbym na szybko zgłosić błąd tekstu w jednej ze wskazówek, czyli krótkich tipów/informacji które ukazują się nam wraz z wejściem do gry

Obecnie brzmi ona następująco:

Cytuj:
Sprzedaż rzeczy u kowala daje 30jej wartości wyrażonej w złocie.


1) brak spacji między "30" a jej"
2) odnosimy się do rzeczy, czy do wartości? Jeśli do rzeczy, to powinno być 30 % wartości rzeczy, czyli "ich" -> Rodzaj męski, liczba mnoga (chociaż i to dziwnie brzmi. Tutaj sam nie wiem, ale myślę, że w założeniu chodziło o cenę (30% ceny wyrażonej w złocie) ale czy można zmienić formę czasownika bez powiadomienia czytelnika do czego się on odnosi?
3) 30 czego? My oczywiście wiemy, że chodzi o procenty (30 procent [%]) ale nie każmy się innym domyślać.
4) "Rzecz" brzmi tak...Zwyczajnie. Dla mnie rzecz to kamień, szmatka, hulajnoga, banan czy Głośnik. Rzecz odnosi się do wszystkiego, bo wszystko wokoło to jedna wielka rzecz -> w przeciwieństwie do słowa "przedmiot" (analogicznie do sprzętu czy owoców) który, myślę, pasowałby tu idealnie.
5) Niektóre przedmioty dają więcej (nadpisane) niektóre mniej (uszkodzone) więc tutaj wprowadzacie czytelnika w błąd.

5) Całe te zdanie jest jakieś dziwne... Niemniej jest ono stanowczo do zmiany. Jeśli miałbym zaproponować coś od siebie, to wyszłoby coś takiego:

Cytuj:
Za sprzedaż nieuszkodzonych przedmiotów otrzymujemy 30% wartości wyrażonej w złocie.


Można to trochę rozwinąć i napisać:

Cytuj:
Za sprzedaż uszkodzonych/nieuszkodzonych/nadpisanych przedmiotów otrzymujemy odpowiednio 15/30/55% wartości wyrażonej w złocie.


Pozdrawiam i mam nadzieję że nie narozrabiałem zakładając ten temat.
Even


28 Lut 2012, o 04:48
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 Lis 2010, o 01:32
Posty: 4230
Miejscowość: Cagliharmon
Podziękowano: 107 razy
Otrzymanych podziękowań: 303 razy
Post Re: Błąd/niedopowiedzenie tekstu w jednej ze wskazówek
Ten tip zostanie niedlogo wywalony ^^


28 Lut 2012, o 16:33
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 2 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 255 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron