Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 4 posty(ów) ] 
 screeny 
Autor Wiadomość
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 26 Lut 2011, o 18:41
Posty: 33
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Post screeny
Mam do was jedno pytanie. Jak się robi screeny? Bo ja chcę stworzyć swój własny screen i mnie to interesuje


6 Maj 2011, o 21:20
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Lip 2010, o 13:31
Posty: 2670
Podziękowano: 189 razy
Otrzymanych podziękowań: 67 razy
Post Re: screeny
Screen to ekran. Screen shot (ss) to zrzut ekranu.

Pod Windows'em zrzucasz takowy najprościej przyciskiem Print Screen (PrScr) do schowka, po czym otwierasz Paint'a i używasz skomplikowanej klawiaturowej inkantacji Ctrl + V. Ewentualnie ściągasz program ScreenHunter, który to nie wymaga tego klawisza, ustawiasz dowolny skrót klawiszowy dla pobrania obrazu i do wyboru masz cały ekran, region do zaznaczenia, okienko. Można też ustawić gdzie automatycznie ma wypluwać ss'y.

Pzdr.

_________________
"Rząd wciąż chce naszego dobra, a my mamy go już tak mało."


6 Maj 2011, o 21:25
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2011, o 12:06
Posty: 92
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 2 razy
Post Re: screeny
Jeśli masz laptopa (tak jak mua) to masz taki niebieski klawisz "Fn" ...

Znajduje się on w lewym dolnym rogu klawiatury, obok "Windowsa" i "ctrl"...

W prawym górnym rogu klawiatury masz także przyciski Insert, a pod nim pisze "prt sc"

Aby wykonać screen shot'a na laptopie po prostu musisz nacisnąć te DWA klawisze JEDNOCZEŚNIE...

Dzięki temu obraz, który chcesz zapisać z danego momentu w czasie posługiwania się komputerem zapiszą Ci się w SCHOWKU .

Następnie otwierasz najprostszy program jaki jest (tak tak, zgadliście, to Paint ), wybierasz KOMBINACJĘ klawiszy "CTRL + V" (oczywiście bez "+") jednocześnie, lub "V" po "Ctrl" i powstaje zrzut screen shot'a na ekran...

Następnie wyierasz "Plik" w lewym górnym rogu Paint'a i zapisujesz w wybranym folderze i na końcu "ZAPISZ".

Gratuluję, właśnie wykonałeś swojego (być może 1st) "skrina".

_________________
Quamus - S3


6 Maj 2011, o 22:31
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 6 Maj 2011, o 15:21
Posty: 23
Podziękowano: 3 razy
Otrzymanych podziękowań: 8 razy
Post Re: screeny
Aha, więc to tak! Ja myślałem, że trzeba zrobić zdjęcie telefonem, przesłać, obrobić, zapisać, znowu gdzieś posłać... Bardzo użyteczne info :D


20 Maj 2011, o 20:07
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 192 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron