Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 5 posty(ów) ] 
 Bezpodstawne pomawianie o oszukiwanie przy handlu Platyną 
Autor Wiadomość
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 13 Sie 2011, o 10:39
Posty: 25
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Post Bezpodstawne pomawianie o oszukiwanie przy handlu Platyną
Dotyczy gracza Mazurelk na s3

Najpierw screen:
http://imageshack.us/photo/my-images/339/mazurelk.jpg/

Jak widać gracz piszże że jestem oszustem w handlu Platyną.
Napisałem na handlowym ogłoszenie ze sprzedam 500 platyn. Gracz ten napisał do mnie że kupi ale pod warunkiem że najpierw platyna potem złoto. Ponieważ to ja sprzedaje to ja stawiam warunki, a jeśli one kupującemu nie pasują to nie musi kupować u mnie. Przekazałem to Graczowi, a ten zamiast zrozumieć zaczął mi pisać że jestem oszustem, że książkowym przykładem oszusta nawet jestem ( życzę dalszej miłej lektury kaczora Donalda ). Na privie także zaczął straszyć swoimi przyjaciółmi GM-ami itd itd itd. niekończąca się historia.
pewnie by to spłynęło po mnie gdyby nie fakt że zaczął to pisać na globalu i np kolejna osoba z którą już prawie dobiłem targu ( ustalaliśmy cenę ) wycofała się po tym jak zobaczyła co gracz Mazurelk piszę. Jestem zatem na tym stratny około 2,5 kk-3 kk złota, a także reputację, którą w oczywisty sposób 75 lvl może psuć.
Dlatego proszę o ukaranie gracza, tak by na przyszłość pamiętał że oskarżenia rzuca się nie jak mięso tylko wtedy gdy ma się na to dowody.
pozdrawiam,
kropek s3


14 Wrz 2011, o 09:06
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2010, o 22:03
Posty: 4171
Miejscowość: 100lica
Podziękowano: 452 razy
Otrzymanych podziękowań: 1822 razy
Nick w grze: HeavenM
Post Re: Bezpodstawne pomawianie o oszukiwanie przy handlu Platyn
powiem tak
z SSa nie do końca widać że oskarża Cie o to, że jesteś oszustem - widać to w dalszej części rozmowy na ogólnym i za to dostał knebla, rozmawiałem z nim na Priv i przestrzegłem przed tego typu sformułowaniami, jednak z drugiej strony gracz w imię wyższego dobra chciał przestrzec innych przed ryzykiem transakcji i zrobil to trochę nieumiejętnie...

żeby uniknąć tego typu oskarżeń, załóż wątek na forum, opublikuj ofertę, transakcje uzgadniaj w porozumieniu z GMem - jeśli już w ofercie wzywasz na priv to faktycznie rodzi to podejrzenia - nie będę ukrywał, że od razu Cie sprawdziłem i to bez komentarza gracza Mazurelk..., bo tego typu konstrukcja oferty jest bardzo często wykorzystywana przez oszustów.

jednocześnie powiedziałeś A, to powiedz B - proszę o dowody, iż gracz powoływał się na przyjaciół GMów...


14 Wrz 2011, o 09:19
Profil
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 13 Sie 2011, o 10:39
Posty: 25
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Post Re: Bezpodstawne pomawianie o oszukiwanie przy handlu Platyn
Powiedziałem A mówię i B.

jednak dla Ciebie jeśli sformułowanie :
" uwaga na kropekkw Przekręt na platynę " nie jest jasne to nie wiem czy ten screen będzie jasny.
Mam szczęście bo akurat z gry nie wychodziłem więc odnalazłem

http://img714.imageshack.us/img714/1584/mazurekl2.jpg

P.S. być może nie znam jeszcze dokładnie regulacji dotyczących platyna- zakładam ze nie muszę znać bo uczciwie nią chce handlować, więc raczej nie będę potrzebował zgłoszeń skoro biorę złoto najpierw. Jak widziałeś zapewne trochę już platy kupiłem, więc idąc dalej trochę kasy zainwestowałem więc już dochodząc do wniosku raczej nie chciałbym złapać bana w głupi sposób.
P.S. po cóż Ci był ten link z przyjaciółmi GM-ami ?

Edited:
przepraszam, ale przypomniała mi się afera firmy mięsnej- bodajże Constaru jak sprzedawali lewe mięcho- nagłośniono sprawę w mediach- Sanepid przeprowadził milion kontroli i firma zaczęła się... kosmicznie rozwijać, wykorzystując sytuacje- np reklamy z hasłem ze prawdopodobnie najbardziej sprawdzone mięso w Polsce sprzedają:) świetny krok :) tak teraz ja będę miał najczystsza platynę :)


14 Wrz 2011, o 09:27
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2010, o 22:03
Posty: 4171
Miejscowość: 100lica
Podziękowano: 452 razy
Otrzymanych podziękowań: 1822 razy
Nick w grze: HeavenM
Post Re: Bezpodstawne pomawianie o oszukiwanie przy handlu Platyn
ok, dziękuję za SSa - dowiem się co to za kumpel GM, bo na pewno nie ja. Nie lubię takiego powoływania się na znajomych.

Co do kary to tak jak napisałem, knebla dostał więc dyskusja jest bezprzedmiotowa.

A co do umawiania, to Twój wybór - faktycznie nie ma takich regulacji ale ich wprowadzenie to nie jest kłopot i można to zrobić choćby dzisiaj. Zwróciłem Ci jednak uwagę, że tak postępuje wielu oszustów, których i ja sam ścigałem więc żeby uniknąć podobnych sytuacji można to robić w sposób w jaki napisałem powyżej i wtedy nie tyle Ty co kupujący ma pewność, że nie będzie wtopy...


14 Wrz 2011, o 11:41
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Maj 2011, o 02:57
Posty: 109
Miejscowość: Edinburgh
Podziękowano: 59 razy
Otrzymanych podziękowań: 18 razy
Nick w grze: Bella
Post Re: Bezpodstawne pomawianie o oszukiwanie przy handlu Platyn
Z wlasnego doswiadczenia wiem, ze najpierw wysyla sie platyne, pozniej dopiero odbiera za to pieniadze. Zwroc uwage, ze gracz na takim poziomie nie bedzie probowal oszukiwac, szkoda bana za taki drobiazg. Poza tym jest pelno oszustow, gdzie ktos nie wyslal platyny, a nie w odwrotna strone. Sama do niedawna sprzedawalam na s3 platyne hurtowo, po 500+ i zawsze to ja slalam pierwsza, nie widze w tym zadnego problemu. Poza tym zawsze, tak jak to juz uczyniles, mozesz robic screeny takiej transakcji i wtedy, jesli ktos Ci nie da zlota za platyne zglosic to na forum. Szczerze mowiac, sama pomyslalabym, ze ktos chce mnie oszukac, gdyby napisal, ze najpierw chce zloto. Inna sprawa, ze zawsze mozna sie umowic na tzw 50/50 :)

_________________
Bella
knight 95 - ON
druid 90 - OFF
server EU

- The Black Pearl -


14 Wrz 2011, o 21:30
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 210 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron