Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 3 posty(ów) ] 
 Błędy z wiki. 
Autor Wiadomość
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Maj 2011, o 14:07
Posty: 24
Podziękowano: 3 razy
Otrzymanych podziękowań: 2 razy
Post Błędy z wiki.
Zamieszczę tu serię błędów tych ważnych i błahych .
Oczywiście doceniam ilość pracy włożonej w stworzenie wiki, ale przydałoby się wnieść kilka poprawek.

1. To jest błąd dość ważny, gdyż opis w którym występuje kieruje graczy w miejsce z którego większość nie wyjdzie żywa.
A chodzi mi o opis dojścia do miejsca w którym kupimy białego ogara.

Atakuje fizycznie, używa: Trans, Strach, Ryk, Krwawienie. Zakupić można go u Wilczego w Lesie Orków..
Niby drobna różnica ale istotna.
[Poprawione - Mysth]

2. Opisy map. Tu większość użytkowników może uznać że się czepiam. Możliwe że faktycznie tak jest .

Bagna.
Kraina dla bardziej doświadczonych graczy, przeciwnicy są tu silniejsi, a w jaskiniach grasuje gigantyczny Krzyżak - poprawniej było by w tunelach, tym bardziej że później to słowo nam się powtarza.
[Poprawione - Mysth]

Wioska rybacka.
Ci którym obrzydło życie w mieście, udają się do wioski rybackiej, morskie powierzę dobrze wpływa na zdrowie, a przeciwnicy nie są zbyt silni, tylko w jaskiniach panuje, okrutny herszt bandytów. - powietrze :)
[Poprawione - Mysth]

Masyw dmorther.
Lokacja, w której na razie nie ma żadnych większych ilości NPC oraz questów. Znajduje się za Wąwozem Zakręt i można tu wykonywać opłacalne zlecenia.- warto by zaktualizowac o studnie, jako przejscie do bossa .
[Poprawione - Mysth]

3. Tu już na pewno większość uzna że się czepiam. Co do opisów NPC, niech one beda w jednolitej formie, albo informacje oglne sa podane w ramce po prawej stronie , albo niech beda ładnie wypunktowane.
[NPC będą jeszcze przechodzić sporą edycję, w której wszyscy zostaną prawdopodobnie opisani z infoboxem po prawej stronie - Mysth]

Kern - zaatakowany przez wojska Utoru, umierający pijaczek leżący na schodach, który nawet w chwili śmierci prosi nas o flaszkę. - flaszkę ? Raczej manierke wody .
[Poprawione - Mysth]

Taernijski Strażnik - Wartownik strzegący przejścia do portu.- u którego mozemy dostac zadanie ograbienia domu pewnego martwego kupca.
[Dodane - Mysth]

Darko Gnarl - rodowity Taernijczyk który swą młodość spędził na hulaszczym trybie życia, co przypłacił utratą lewej kończyny. Po przegranej wojnie Taernu z Utorem, osiadł w Haligardzie i tu dorobił się swej fortuny na nie zawsze uczciwych interesach, stając się jedną z najbardziej znanych i wpływowych osób w Haligardzie. Obecnie mieszkaniec Trentis i stały bywalec Karczmy. - nie jestem pewny czy lewej. Patrząc na obrazek faktycznie stracil noge po naszej lewej ale z perspektywy Darko jest to bardziej prawa.
[Poprawione - Mysth]

Kowal Woberg - warto zaktualizowac o quest zapach drewna.
[Dodane - Mysth]

Simon - wszystk fajnie ale czy on czasem nie siedzi na kamieniu ?
[Poprawione - Mysth]

Czysza - wizerunek raczej należy bardziej do Goraza .
[Wywalam Czysze - Mysth]

Drwale Jacek, Marek - ich wizerunki też nie bardzo pasują jeden to jakiś krwawiący staruszek, a drugi zbój.
[Tak samo jest w grze, więc tu nie ma żadnych nieprawidłowości - Mysth]

Felix - czy Feliks . inaczej na wiki inaczej pod wizerunkiem
[Poprawione - Mysth]

Co do NPC questowych, bardzo fajnie że są i jest coś o nich napisane, ale czy ich opisy musza jednoczesnie byc perfidnym spoilerem do zadan ?
[Zastanawiam się, czy nie usunąć ich na dobre - Mysth]

Deon - Jak tam dojść: Drogi dotarcia do tego NPC są różne, lecz najprostsza jest z Trentis: wracamy się do Wioski (północne wyjście z miasta), a stamtąd w prawo do Lasu i dalej na wschód aż do Wymarłej Osady. U jej wrót stoi Deon. - może warto by dopisać ze wioski rybackiej ? Było by to klarowniejsze.
[Tu raczej chodzi o Wioskę Romana (choć zmieniłam opis) - Mysth]

Roman - rolnik zamieszkujący Wioskę na przedmieściach Trentis, ojciec Emilii. Znany ze swego pieniactwa, gburliwej natury oraz ciężkiej ręki wobec córki. Nienawidzi sąsiada za to, że ten nie chce mu sprzedać receptury bimbru. Nie jest też miły dla nas. - co to jest pieniactwo ?
[ http://portalwiedzy.onet.pl/23444,,,,pi ... haslo.html - Mysth]

Murrag - do usług warto dodać przerabianie dorszy na filety .
[Dodane - Mysth]

Potwór Jaworny - Jak tam dojść: Z wioski Rybackiej idziemy w prawo, górę traktu (zaczyna się on przy koldzie Tizemlinie, centralna część mapy) aż do kopalni. Stamtąd idziemy w dół aż do pierwszego rozwidlenia, skręcamy w prawo i idziemy korytarzem do samego końca. - opis jest ciężki do odgadnięcia, trakt lepiej nazwac po imieniu sciezka oblakanych i prosciej jest droge wytlumaczyc zaczynajac trase od bramy w Trentis
[Poprawione - Mysth]

Lars - Jak tam dojść: Alaril to II mapka. Zaraz po wejściu na nią, idziemy lekko w górę i w lewo. Karczma będzie po prawej stronie, a zaraz przy niej Lars. - w gore i w lewo a kraczma jest w prawo. O tak to ma logike, da sie to prosciej napisac. Zaraz po wejsciu na nią wystarczy isc w gore trzymajac sie traktu, karczma jest po prawej stronie.
[Karaczma jest w lewo :P - Mysth]

Turvill - Jak tam dojść: Alaril to II mapka. Zaraz po wejściu na nią, idziemy lekko w górę i w lewo. Karczma będzie po prawej stronie, na jej wysokości odbijamy w lewo, za mostem, przed wejściem do Osady Druidów spotkamy Turvilla. - w gore lewo prawo lewo . Tak jak wczesniej, opis od karczmy jest w sam raz chociaz mozna zaznaczyć ze trzeba przejsc przez mokradła.
[Nieco przerobiłam - Mysth]

Aegustahephium - tak jak wczesniej
[Nieco przerobiłam - Mysth]

Lesgar - Informacje ogólne, zabraklo paru elemantow takich jak pochodzenie i zawod.

Sigius - brakuje informacji o skupie rogow demona
[Informacje o skupowaniu rogów muszę całkowicie pousuwać, bo to zbędny spoiler - Mysth]

Generalnie kazdy NPC w Alaril procz Adaira ma ten sam logicznie nie logiczny opis, lekko w gore i w lewo to moze byc wieza z bossami, a nie karczma .

Dalang - literówka przy opisie dojscia, brak kilku informacji oglolnych jak przy Lesgarze, Wile, Landau, Zoharze, Mirandzie, Jorisie, Peterze i tak dalej i tak dalej
[Poprawione, z tym, że Joris ma dobry opis dojścia - Mysth]

Karlim - powinien byc zaznaczony jako questowy. I nazwa questa to Gość Lesgara wym. 30 lv
[Całkiem go wywaliłam - Mysth]

Żwieja - literówka Bendiriadą
[Nie widzę tam literówki - Mysth]

Kold Joris - warto zaktualizować o peta.
[Dodane - Mysth]

Wilczy - warto zaktualizowac o peta oraz questa.
[Dodane - Mysth]

Petr - warto zaktualizowac o quest zjawa.
[Dodane - Mysth]

Kherk - wydaje mi sie ze questowy
[Chyba nie questowy, ale sprawdzę - Mysth]

Sulog - jego zlecenia nie ograniczaja sie do wybicia niedzwiedzi.
[Poprawione - Mysth]

Noll - kim on jest ? Sprawa powtarzajaca sie conajmniej kilka razy przy roznych NPC
[Póki on sam za dużo o sobie nie mówi ja nie mam co wpisać :P - Mysth]

Pierwszy kapłan - aktualizacja o nowgo questa
[Dodane - Mysth]

Flavio - aktualizacja o questa :)
[Dodane - Mysth]

Alwan - brak zdania przy opisie
[Podobnie jak z Nollem - Mysth]

4. Questy i Bossy. To już ostatki tego co mam do napisania .

Literówka przy queście Próba - Arkanegrina. Brakuje przy jego opisie tego zadania.
[Poprawione - Mysth]

Zaimm nie powinien być liczony jako boss ?
[Nie, to mini boss, podobnie jak Dębiak, Rizurul i Morkvirr - Mysth]


No i to na tyle.

_________________
Gehenna - S2

Doombringer - S4


13 Lis 2011, o 19:31

Podziękowali: 2 EsAmo (14 Lis 2011, o 19:53), Mystheria (13 Lis 2011, o 23:30)
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Maj 2011, o 14:07
Posty: 24
Podziękowano: 3 razy
Otrzymanych podziękowań: 2 razy
Post Re: Błędy z wiki.
Dziękuje za szybką odpowiedź, ale mam jeszcze pewne zastrzeżenia co do komentarzy :)


Co do Larsa. Nadal twierdzę że karczma jest po prawej, tak jak i to na wiki jest napisane . :)


Cytuj:
Dalang - literówka przy opisie dojscia, brak kilku informacji oglolnych jak przy Lesgarze, Wile, Landau, Zoharze, Mirandzie, Jorisie, Peterze i tak dalej i tak dalej
[Poprawione, z tym, że Joris ma dobry opis dojścia - Mysth]


Nie chodziło mi tu o opis dojścia, a brak kilku elementów w informacjach ogólnych. Opis jest jak najbardziej poprawny .

Cytuj:
Alwan - brak zdania przy opisie
[Podobnie jak z Nollem - Mysth]


chodzi mi o brak zadania jakie od niego otrzymujemy. Chyba ze juz jest dodane .

Bardzo miło się z Tobą współpracuje Mysth :)

_________________
Gehenna - S2

Doombringer - S4


14 Lis 2011, o 12:36
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 Lis 2010, o 01:32
Posty: 4230
Miejscowość: Cagliharmon
Podziękowano: 107 razy
Otrzymanych podziękowań: 303 razy
Post Re: Błędy z wiki.
Mi tez jest milo :)
Zadanie do alwana dodane, a co do reszty, to prawdopodobnie opracuje nowy infobox (ten obecny srednio mi sie podoba), a nastepnie przerobie i uzupelnie dane we wszystkich NPC.


14 Lis 2011, o 22:21
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 3 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 281 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron