Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 5 posty(ów) ] 
 Starzy znajomi. 
Autor Wiadomość
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Maj 2011, o 14:07
Posty: 24
Podziękowano: 3 razy
Otrzymanych podziękowań: 2 razy
Post Starzy znajomi.
Przeglądałem dziś listę questów na wiki i wpadłem na pewną zagadkę.
Otóż chciałem zrobić zadanie
Starzy znajomi [lv. 38]
ale wymagany jest ukończony quest
Wyższa sprawiedliwość [lv 42]
gdzie wymagany jest quest
Powrót Posła [lv.42]
gdzie potrzeba nam wykonanych
Ku Chwale Ojczyzny [lv.40] oraz Zatruta Nellin [lv.42]
I tu do pierwszego wymagane jest Buisness is buisness lub czarna owca [lv.40].
A do Nellin trzeba nam W obronie kobiety [lv.42]

Dalej do zadania na 40 lv. musimy mieć
Wybór [lv.40]
Gdzie trzeba mieć wykonaną
Dusze kamienia [lv.40]


Podsumowując do wykonania zadania na 38 poziom musimy mieć wykonane zadanie na poziomy 40 i 42.
Troche dziwne.

_________________
Gehenna - S2

Doombringer - S4


12 Gru 2011, o 03:57
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2011, o 03:07
Posty: 1229
Podziękowano: 78 razy
Otrzymanych podziękowań: 463 razy
Nick w grze: Gildartz
Post Re: Starzy znajomi.
Nie mam pewności, co do wszystkich wymienionych przez Ciebie questów, jednak większość ma w sobie pewną zależność, która zmusza do tego, by trzeba było wykonywać questy na wyższym lvl. Większość wymienionych przez Ciebie questów wymaga wejścia do Kemenak, więc nic dziwnego, że trzeba zrobić Duszę Kamienia, który to quest wstęp do miasta Koldów umożliwia. Niemniej jednak w Taernie nie chodzi o levele, przynajmniej nie w questach. Wszystkie mają się łączyć i mieć jedną fabułę. Wyjaśnię na przykładzie czysto hipotetycznym:
W queście XYZ (lvl 40) musimy się udać do kolda A, którego to kolda poznajemy dopiero w queście ZYX (lvl 42), więc dopiero po zrobieniu questu ZYX będziemy mogli wrócić do questu XYZ. Level wpisany przy questach nie pokazuje, na jakich levelach mamy dany quest robić, tylko pokazuje to, na jakim levelu razem z ekipą podobnych sobie leveli damy radę ten quest wykonać, czyli:
Mając quest na lvl 40, nie znaczy to, że musimy go na 40 zrobić, ponieważ wtedy damy mu radę. Pokazuje to, że wtedy damy mu radę razem z jakąś ekipą na mniej więcej 40 lvl. Jeżeli chcemy go zrobić sami (choć nie wszystkie da się zrobić solo), to i tak musimy mieć o wiele większy lvl, doskonały przykład to quest Próba, w którym trzeba zdobyć paskudztwo. Próba jest na 42, ale mało kto na 42 zdobywanie paskudztwa by przeżył.

Więc nie sugeruj się zbytnio levelami, które są umieszczone przy questach, to nie jest wskaźnik sugerujący, kiedy musimy robić dany quest. :)

@ Edit ironka:
Napisałem wyraźnie, że nie damy rady solo, a w grupie, jak to w grupie... Wystarczy dobrze czytać. Wyobrażasz sobie jakiegoś vd czy mo, jak na 42 levelu wchodzi do jaskini i przechodzi bez zgona przez Vomitora i dwa Karakany? Moja wyobraźnia tego raczej nie ogarnia. :) Poza tym nie spotkałem jeszcze gracza, który questy z wyższymi levelami, robiłby od ręki - wbija 50 lvl i wszystkie dostępne questy do 50 lvl ma wykonane. Nie mówię, że takich nie ma, ale zapewne jest ich niewiele. Więc to moim zdaniem nie ma sensu, poprawka byłaby jedynie kosmetyczna, poza tym w niczym nie przeszkadza, nie umrze, jak te dwa levele, w porywach nawet więcej, poczeka. Więc raczej nie opłaca się tego zmieniać, bo pożytek w sumie żaden, a zapewne pracy przy takim czymś sporo.

_________________
Image
Image
Image


12 Gru 2011, o 05:25
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2011, o 21:16
Posty: 1021
Podziękowano: 39 razy
Otrzymanych podziękowań: 175 razy
Post Re: Starzy znajomi.
motasz pan;pp wymagany lvl wskazuje kiedy damy radę dany quest zrobić, chociaż tak naprawdę nie wskazuje, bo na przykład 'próby' nie damy?

pewnie że nic nam nie sugeruje kiedy coś musimy, ale kiedy możemy już tak - minimalny lvl to ma być minimalny lvl, ewidentnie w podanym przykładzie nie jest, więc wypadałoby poprawić. moim zdaniem przynajmniej;p


@ Edit Gildartz
a też trzasnę edit:D
5 x 42 lvl też nie dadzą rady z paskudztwem, w tym rzecz.

i @Gehenna
'napisał ironka' jest cudne, chyba sobie wstawię w sygnaturkę ^^


Ostatnio edytowany przez ironka, 13 Gru 2011, o 00:28, edytowano w sumie 1 raz



12 Gru 2011, o 05:47
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Maj 2011, o 14:07
Posty: 24
Podziękowano: 3 razy
Otrzymanych podziękowań: 2 razy
Post Re: Starzy znajomi.
Chodzi mi dokładnie o to co powiedział Ironka.
To trochę nie logiczne żeby quest z minimalnym lv. 38 wymagał zrobienia zadań na lv. 40 i 42. Taka drobna kosmetyczna poprawka bardzo by pomogła.
Należę do osób które robią zadania od razu po wbiciu odpowiedniego lv. z bardzo prostej przyczyny, łatwy exp i często dużo darmowego złota. Szczególnie kiedy chodzi o s4.
Wiadomo większości zadań nie robi się samemu, ale można je zaczynać i robić do momentu w którym drużyna będzie potrzebna.
Oczywiście większość graczy zaczyna swoje zdania albo na bardzo wysokich lv, albo po wbiciu 1 czy też 2 . Ale w tym przypadku muszę wykonać nie krótką serię najróżniejszych zadań aby dojść do tego 1 i to jeszcze po wbiciu aż 4 lv. jak nie więcej.
Bo jak napisałem w pierwszym poście lista jest na prawdę imponująca i wątpie że 2 lv starczą aby je wszystkie wykonać.

_________________
Gehenna - S2

Doombringer - S4


12 Gru 2011, o 20:59
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 Lis 2010, o 01:32
Posty: 4230
Miejscowość: Cagliharmon
Podziękowano: 107 razy
Otrzymanych podziękowań: 303 razy
Post Re: Starzy znajomi.
Wydaje mi sie, ze obecnie nie sa wymagane te questy, ale administrator wspominal, ze poustawia wymagania tak, by moc wpisac te questy jako wymagane do rozpoczecia Starych znajomych, wiec tak tez napisalam na wiki (po prostu wyprzedzilam fakty).


12 Gru 2011, o 23:55
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 332 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron