Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 16 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 s3 - parodia taernu 
Autor Wiadomość
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 22 Lip 2011, o 00:29
Posty: 33
Podziękowano: 18 razy
Otrzymanych podziękowań: 12 razy
Nick w grze: JogiK
Post s3 - parodia taernu
Serwer: S3
Nazwa postaci:
Czas:
Opis:
Do napisania tu tego rodzaju tematu skłoniły mnie ostatnie wydarzenia na s3, demianowanie pewnego moderatora, ktory w moich oczach byl jednym z niewielu ludzi, ktory cos robil. Czemu odpadl skoro tak sie staral? potafil wyrazić swoją opinie, która nie spodabała się reszcie. tak skończyła się kariera naszego moderatora. Przedwczoraj zmniejszyła się liczba smodow na s3 , a w kolejnych dniach dowiadujemy się, że Żmijcia ma iście szatański plan wprowadzenia na posade gm pewnego barbarzyńcy lvl 74 z powodu nieznanych nikomu zasług .
Ciekawe co trzeba zrobić aby stać się modem mając zaledwie taki lvl? Kolejne pytanie jakie sie nasuwa to co trzeba zrobic by na takim lvl dostać gm? Sądzicie, ze taki człowiek jest w stanie w dostatecznym stopniu pomagać osobom, ktorego tego potrzebują , a maja lvl 100+? osob z lvl 100+ niestety bądź stety jest coraz więcej , a naszymi jedynymi problemami nie jest to, ze nie wiem "jak wyjsc z kszyszaka""kolega mnie zabil, co robic?". Niektóre problemy wymagają interwencji ze strony osoby, ktora ma o tym jakieś pojęcie.
Kolejnym pytaniem jakie można wysnuć jest dlaczego ,np. moderator Thanatoss nie dostanie gm, skoro ma lvl , nie ma na niego zażaleń, a pomoc można od niego uzyskać zawsze? Sądze, ze najlepszą odpowiedzią mogą być słowa Żmijki, ktora zasugerowała, ze Thanatoss zadaje sie ze zlymi ludżmi i ta kwestia nie pozwala mu być gm. Wiem, wiem, jestem szporkiem , płacze, jestem stronniczy, ale w grze to gm powinien być bezstronny. Nie wymagam już tego od modów i sm, chociaż od Nich częściej sie to otrzymuje.
Chcemy więc tworzyć gre , w ktorej głowną ideą staje sie obsadzenie stanowisk swoimi ludźmi i życie w pseudohomeostazie? Sądzę, ze powinno sie wymagać niestety więcej. Wyłanianie gm i wszystkich istot modopobnych to pomysł administracji , więc nie nam to osądzać. Możemy jednak osądzić to jakie osoby zostały wybrane na dane stanowisko, a tu mozemy mieć wiele do życzenia. Pewnie pierwszy komentarz pod postem wykaże , ze bardzo sie myle i nie powinienem nie doceniac czyjejś pracy bo sam nie zrobiłbym tego lepiej. Nie miałem jednak okazji ;)
Proszę , więc o refleksje na temat tego w jaką stronę idziemy, może katastrofa to zbyt duże słowo dla tak banalnej sprawy. Jedno jednak jest pewne, idziemy w złą stronę " wrong way, wrong way - kamień i nad rzekę" .
Jeśli w jakimś administratorze, uciemiężonym gmie, moderatorze znajdzie się cząsteczka , ktora przytaknie tej sprawie , niech sie wypowiada. Moze to zmieni więcej niż żalosny płacz userów , którzy prawo głosu mają tylko pozorne.
Jeśli mam być szczery od czasow Nahnau ( nie pamietam dokladnego nicku) nie spotkalem sie z probą profesjonalnej pomocy. Nie mowie, ze gm ma być hakerem Pentagonu ale co jest 5 powinien wiedzieć bo jak wiadomo niestety tylko userom - RELOG to nie wszystko, czyszczenie ciastek także nie naprawia wszystkiego, a do takich rozwiązań jesteśmy najcześciej spychani. Dlatego często nawet jesteśmy zostawiani z problemami sami sobie i szukamy rozwiazań na własną reke, a od tego są inni. Dostają za to profity.Dla nas gra powinna być tylko przyjemnością gdyż wykładamy na to realne piniądze, czesto spotykamy sie ejdnak z czymś zupełnie odwrotnym. Tak jak ataki ddos były nie do zatrzymania pewnego czasu , tak wiekszosc błedów można wyeliminowac profesjonalnym serwisem.
Dla osób oględnie czytajacych post podkreślam raz jeszcze, ze post ten nie jest płaczem tylko wskazaniem na cos co nie powinno sie dziać.
Pisząc ten post ciągle zastanawiałem się jak szybko ten temat zostanie zamkniety bądź zepchnięty w niebyt bo niestety jesteśmy powoli przywilejowani tylko do tego by przytakiwać i stać sie marionetkowymi personami.


Pozdrawiam, s3 :)

_________________
"Wystarczą dwa udane skoki dziennie, tak jak mawiali Adam Małysz i Al Capone"

http://www.pown.it/3901/33587185 ->> s7 wend :D


18 Mar 2013, o 15:55

Podziękowali: 3 Kotna (18 Mar 2013, o 16:13), MloDy (18 Mar 2013, o 22:09), teem2 (18 Mar 2013, o 20:58)
Profil
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 3 Lut 2012, o 15:01
Posty: 53
Podziękowano: 134 razy
Otrzymanych podziękowań: 55 razy
Nick w grze: Draka
Serwer: Ostlor
Post Re: s3 - parodia taernu
Sprawa wygląda nieciekawe 74 lvl na GM'a gracz, który nigdy nie był na Jaskółce, chyba że na s0 (mutantem) i taka osoba ma pomagać ludziom w problemach .... jakoś nie widzi mi się to. Jak widać kolesiostwo i przydupasy zbierają miód a my dalej zostajemy bez profesjonalnej pomocy i obsługi serwera, nie mówiąc że na s4 GM'em jest osoba która nie skończyła Gimbazy. Uniwersum Taerna schodzi na psy, a smod który stracił swoje przywileje, zaliczał się do jednego z najlepszych jacy byli na s3 i aż żal pupe ściska jak się słyszy, że stracił to co miał za to, że powiedział prawdę o administracji s3 :-) (do Madam nikt nic nie ma) Jaja sobie z nas robicie dajcie 30 lvlowi GM'a będzie pomagał ludziom na Krzyżaku.

_________________
NECROPOLIS

Allenor
Washi


Ostatnio edytowany przez NWO 18 Mar 2013, o 16:51, edytowano w sumie 2 razy



18 Mar 2013, o 16:21
Profil
Uciekinier Taernijczyk
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2011, o 16:05
Posty: 7
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Post Re: s3 - parodia taernu
Czyli według Was gracz mający niski lvl nie może zostać GMem. Nie liczy się jego doświadczenie ani znajomość mechaniki gry bo patrzycie na za niski według Was lvl i do tego nie znacie człowieka :) a skąd wiecie że się nie nadaje? Śniło Wam się? Dziwny tok rozumowania. Zresztą decyzja kto zostaje GMem nie należy do jednej osoby.


18 Mar 2013, o 16:35
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Maj 2011, o 21:41
Posty: 2129
Podziękowano: 468 razy
Otrzymanych podziękowań: 593 razy
Post Re: s3 - parodia taernu
JoGiK napisał(a):
plan wprowadzenia na posade gm pewnego barbarzyńcy lvl 74 z powodu nieznanych nikomu zasług .
Ciekawe co trzeba zrobić aby stać się modem mając zaledwie taki lvl?[/i]

Pamiętaj, że lvl to nie wszystko.


JoGiK napisał(a):
Wiem, wiem, jestem szporkiem , płacze, jestem stronniczy[/i]

Dokładnie tak to wygląda :)

_________________
Rzuff - s2 (Taern.pl)
Rzuffi - s1 (Taern.com)
Rzuff na YT: http://goo.gl/84D78E

Image


18 Mar 2013, o 16:38
Profil
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 22 Lip 2011, o 00:29
Posty: 33
Podziękowano: 18 razy
Otrzymanych podziękowań: 12 razy
Nick w grze: JogiK
Post Re: s3 - parodia taernu
mam pomysł , ale potrzeba mi ochotników. Kolega ma 40lvl, moze zostać gm? dużo czyta global, wie jakie gracze mają problemy .
Raczej to, ze kolega umie pisac kody to tu sie nie zda ( o ile umie, to nie ta funkcja). Gm ma pomagac ludziom , z roznorodnych lvl, a na ta chwile nie ma nikogo 100+ z gm bo zadaja się ze złymi ludźmi.

_________________
"Wystarczą dwa udane skoki dziennie, tak jak mawiali Adam Małysz i Al Capone"

http://www.pown.it/3901/33587185 ->> s7 wend :D


18 Mar 2013, o 16:43
Profil
Pogromca Valdaroga

Rejestracja: 4 Kwi 2011, o 23:13
Posty: 1301
Podziękowano: 26 razy
Otrzymanych podziękowań: 502 razy
Post Re: s3 - parodia taernu
Lv, lv... sam mam 100 lv, a czuję że za kilka miesięcy nawet to nie będzie wystarczająco wysoki poziom, by uznać że ktoś jest "hlv". Ważniejszy jest staż w grze i doświadczenie.
Bo co zrobić, jeśli znam ryców 90+ lv, co może i mają zrobionych kilkadziesiąt inst podlodowcowych, skoro w PvP ogarniają na poziomie nowego gracza, a trzeba tłumaczyć takie rzeczy jak "Trun jest tu, Rentor tam, tak, po relogu zlecenie znika".
Dajcie mi przepytać tego GM z najbardziej problematycznych questów, z ciągle istniejących bugów i z wiedzy o Taernie. Inaczej trudno bym ocenił, czy się nadaje.
S5 udowodniło, że 100 lv można nabić w trzy miesiące. W tym czasie można zostać mistrzem expienia, ale nijak nie pozna się gry w dostatecznym stopniu, by być pomocnym dla doświadczonych graczy.


Ostatnio edytowany przez Kyth Moire, 18 Mar 2013, o 16:52, edytowano w sumie 1 raz



18 Mar 2013, o 16:48
Profil
Uciekinier Taernijczyk
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2011, o 16:05
Posty: 7
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Post Re: s3 - parodia taernu
Oceniasz niski lvl, a nie pracę jaką człowiek może wkładać. Może zaczekaj z opiniami jak ktoś już zdąży się wykazać.


18 Mar 2013, o 16:50
Profil
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 3 Lut 2012, o 15:01
Posty: 53
Podziękowano: 134 razy
Otrzymanych podziękowań: 55 razy
Nick w grze: Draka
Serwer: Ostlor
Post Re: s3 - parodia taernu
Kyth ty jemu nie zadawaj pytań bo i tak nie będzie znał odpowiedzi (zostaje GM bo jest poplecznikiem, ludzie będą sobie zadawali pytania, kto to jest? jego nikt nie zna, totalnie anonimowa postać ), to on zada Ci pytanie "jaką grać profkom".

_________________
NECROPOLIS

Allenor
Washi


18 Mar 2013, o 16:53
Profil
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 22 Lip 2011, o 00:29
Posty: 33
Podziękowano: 18 razy
Otrzymanych podziękowań: 12 razy
Nick w grze: JogiK
Post Re: s3 - parodia taernu
co do oceniania zasług , droga moja Velcanesca . Miałem okazje widzieć "kariere GumisiaKabiego" i chociaz był to mod z jakim można porozmawiać , odkryć po wysłaniu ss co robie źle , a co kolega robi źle bądź otrzymac podpowiedź gdzie znajde danego npc to i tak okazal sie za słaby. Tu panuje chyba teoria chcesz cos miec? zrob to sam

_________________
"Wystarczą dwa udane skoki dziennie, tak jak mawiali Adam Małysz i Al Capone"

http://www.pown.it/3901/33587185 ->> s7 wend :D


18 Mar 2013, o 16:59
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2011, o 03:06
Posty: 2255
Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 216 razy
Otrzymanych podziękowań: 865 razy
Nick w grze: Szymdaro
Post Re: s3 - parodia taernu
Że GK stracił modka się dowiedziałem, dlaczego - nie. Nie wnikam, nigdy chyba nawet z nim nie rozmawiałem, więc ciężko mi powiedzieć, że był dobrym modem.

Nie wiem szczerze o kogo chodzi, kto dostał taką nominację czy ma dostać. Niestety jako moda czy smoda nie kojarzę low/med lvl, do nich po pomoc nigdy się nie zgłaszam.

Zgadzam się jednak, że osoba mająca GM'a powinna mieć wiedzę o mechanizmach w grze. Nie musi mieć 100+ lvl, byleby ktoś takiego GM'a przeszkolił odpowiednio z wszystkiego z czym może się w grze spotkać. A wiadomo - szkoleń takich nie ma. Jak sam gracz się nie dowie, to i czasem mało który GM czy admin może pomóc, bo też im drygu wszystkich tajemnic nie zdradza. Mam świadomość, że gracze często korzystali z niekompetencji GM'ow mocno czerpiąc z tego korzyści. Lepiej takich sytuacji unikać.

Co do wybierania - wydaje mi się, że system wybierania przez adminów jest dobry, gdyby to gracze mieli rządzić to już tej gry by nie było. Czy zawsze wybierają dobrze? Nie wiem. Czy wybierają osoby bez winy tylko z zasługami? To na pewno nie. Musimy mieć świadomość, że ktoś nam pomagać musi. Ludzie nie pchają się do ekipy drzwiami i oknami, często są tam osoby mocno niekompetentne (może tylko dla tej platki), no ale - ktoś musi.

Nie wiem czy wszyscy mają świadomość jak ekipa wygląda w środku - długo by o tym pisać. Na pewno mogłoby być lepiej, od testerów zaczynając a na GM'ach/adminach kończąc. Biorąc pod uwagę kompetencje, zaangażowanie ludzi, życzliwość czy chociażby bezkonfliktowość to można w ekipie znaleźć spore braki. Teraz nie jest na s3 jak dawniej, że wojna między dwoma topowymi frakcjami była na każdym poziomie, że modzi wyzywali się z gm'ami na młotku, pod tym względem jest o niebo lepiej.

To samo tyczy się członków ekipy, którzy łamali regulamin wielokrotnie czy robili inne niepożądane rzeczy, a mimo wszystko nadal dostawali propozycje smodów/gmów, ba, nawet adminów :)

A kończąc trzeba mieć świadomość, że większość ludzi odpowiednich na dane stanowiska, którym często je proponowano dziękowali uprzejmie. Często też sami z nich rezygnowali. Nie staną się nowymi czy starymi członkami ekipy, bo po prostu nie chcą z wielu powodów m. in: postrzeganie przez graczy, brak czasu, brak chęci, motywacji, obecna sytuacja i organizacja w ekipie czy brak perspektyw. Temat był poruszany od dawna, odkąd pamiętam wielokrotnie.

Ostatnio próbowano zmienić coś w ekipie organizując testy dla chętnych, nie wiem jak z frekwencją, ale błędy w upie się pojawiły, chociaż nie w tak dużych ilościach jak miało to miejsce poprzednio. Może temat ekipy i jej reorganizacji nie zostanie zapomniany, gdy o nim przypomnimy? Bazując na naszych doświadczeniach wiadomo jak to się skończy, gdy poruszano sprawy mało ważne, ważne i te najważniejsze ... Są priorytety i tyle.

Pozdro

_________________
Mój kanał na YT

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.


Ostatnio edytowany przez Szymdaro, 18 Mar 2013, o 17:15, edytowano w sumie 1 raz



18 Mar 2013, o 17:00
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 16 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 215 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron