Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 6 posty(ów) ] 
 ogółem 
Autor Wiadomość
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 16 Lut 2011, o 13:29
Posty: 3
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Post ogółem
Zacznę od tego, że dialogi w grze są fajnie pisane i mają swój klimat, ale jest w nich mnóstwo błędów, poczynając od opisów postaci, po dialogi w samej grze. Jest ich na tyle dużo, że ciężko wymieniać konkretne błędy, bo trzeba by było dużo się rozpisywać. Są to błędy typu: tekst nie mieści się w ramce, albo po wyborze jakiejś opcji w rozmowie przerywa dialog. Oprócz tego ortografia, ale to jeszcze jakoś idzie znieść. Czasami nie wiadomo o co chodzi, np: rozmawiając z Emilką w karczmie , ona mówi coś o jakimś Hansie, ale mówi to w taki sposób jakby już wcześniej coś o nim wspominała, ale tak nie było i nie wiadomo kim jest ten Hans. Oprócz tego można by poprawić opisy postaci, tzn. zrobić Barbarzyńcę "dumą Taernu" i poprawić błędy. Najlepiej jakby ktoś zmobilizował się i sprawdził poprawność dialogów oraz ich sensu w kontekście rozmowy, bo takim pisaniem o każdym błędzie na forum, to jednak trochę czasu zajmie ich naprawa.


17 Kwi 2011, o 13:33
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Sie 2010, o 14:54
Posty: 1213
Podziękowano: 3 razy
Otrzymanych podziękowań: 18 razy
Post Re: ogółem
Skoro mówi tak, jakby już kiedyś o nim wspomniała, to na pewno wspomniała.

Ale dobrze, gdybyś podał konkrety, bo nasz tekściarz nie będzie szukał wiatru w polu.

_________________
Image - by Xarxas


17 Kwi 2011, o 17:02
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Lip 2010, o 13:31
Posty: 2670
Podziękowano: 189 razy
Otrzymanych podziękowań: 67 razy
Post Re: ogółem
Nie musisz pisać. Wrzucaj screeny.jpg. Zgłoszenie jednego błędu tekstowego w taki sposób to kilka sekund.

Zmobilizować się i przejrzeć wszystkie teksty? Wiesz ile ich jest? :roll:

Ja puściłbym skrypt, który każdy tekst trawi/sprawdza ze słownikiem, po czym wyrzuca pozycje ze słowami, których nie ma w słowniku.
Ale błędów tekstowych jest już naprawdę niewiele, gdy porównam to do mojego startu w Taernie. :P

_________________
"Rząd wciąż chce naszego dobra, a my mamy go już tak mało."


17 Kwi 2011, o 18:03
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Cze 2009, o 17:01
Posty: 1084
Podziękowano: 130 razy
Otrzymanych podziękowań: 267 razy
Post Re: ogółem
Konkrety mości panowie. Bo z taką uwagą kompletnie nic zrobić nie można. Prośba do autora wątku: za każdym razem jak coś Ci nie podpasuje wal screena i wrzucaj do działu z błędami. Pozdrawiam.


18 Kwi 2011, o 10:21
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 16 Lut 2011, o 13:29
Posty: 3
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Post Re: ogółem
no to konkrety, na razie z początku gry :

1.opisy postaci przy wyborze klasy.
jako że jest to wizytówka gry, bo mamy z tym do czynienia na samym początku przygody z Taernem, powinny być ładne i poprawne, a jest inaczej. część umiejętności jest napisane z malej, a część z dużej litery, oprócz tego nie wszędzie są myślniki. jeśli wszyscy są "dumą Taernu", to dlaczego barbarzyńca nie?
2.przy rozmowie z Koldem Tizemlinem, po wyborze opcji szlifowania kryształów pojawia się tekst z ramką, przy czym tekst nie mieści się w niej i wychodzi poza nią.
3.przy rozmowie z Emilką w karczmie, gdy wybierzemy opcję w której jest coś o kablowaniu Buźce na temat Hansa, dialog się urywa.

to kilka takich które mnie rzuciły się w oczy, ale grając dalej chciałbym aby takowe się nie zdarzały. najlepiej jakbyście znaleźli jakiegoś testera, który grając od początku sprawdzi wszystkie dialogi, bo zdaję sobie sprawę, że pisząc grę nie zawsze można zobaczyć wszystkie niejasności, większość błędów wychodzi dopiero w grze.


24 Kwi 2011, o 11:51
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Lip 2010, o 13:31
Posty: 2670
Podziękowano: 189 razy
Otrzymanych podziękowań: 67 razy
Post Re: ogółem
Czyli:
1. Trzeba rozwiązać wychodzenie opcji dialogu poza ramki, poza okno gry. // Może proponowany już scroll, gdy opcji jest ponad x?
2. Poprawić estetycznie opisy profesji widoczne przy tworzeniu postaci. // Tutaj z dużej litery są nazwy Statystyk :P .
3. Nie mam pojęcia, o co chodzi z Emilką. Jakiś Quest, czy rozmowa niezależna? W każdym razie prosta poprawka.

No, z tym coś już można zrobić. Dzięki za zgłoszenie, a jakbyś spotkał jeszcze jakieś niedociągnięcia, to temat jest otwarty ;) .

// 2. Poprawione, czeka na wgranie. Oprócz estetyki opisu profesji, uczyniłem Dumą Taernu również Barbarzyńcę :P.

_________________
"Rząd wciąż chce naszego dobra, a my mamy go już tak mało."


24 Kwi 2011, o 12:14
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 6 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 247 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron