Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 8 posty(ów) ] 
 Czat w grze a zachowanie graczy. I brak reakcji MODa 
Autor Wiadomość
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2011, o 02:54
Posty: 233
Miejscowość: Częstochowa
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 17 razy
Post Czat w grze a zachowanie graczy. I brak reakcji MODa
Przepraszam bardzo jeżeli pomyliłem działy. Jeśli tak się stało proszę o przesunięcie a nie usunięcie tematu.

Otóż Przychodzę tutaj by jakoś porozmawiać na temat w/w. Osobiście uważam, że przekleństwa używane na czacie powinny zostać w ogóle zabronione. A nie tak jak jest to napisane w regulaminie, że po godzinie 22 można użyć wulgaryzmu a do Moderatora/GMa należy ocena czy wypowiedź powinna być ukarana czy też nie. Dzisiaj tj. 19 kwietnia 2011 około godziny 22:50 spotkałem się z nieprzyjazną sytuacją wypowiedzeniową skierowaną w moim kierunku, co jak można nazwać, ugodziło w moją godność (oczywiście screena mam) i Moderator nie zareagował a nawet jeśli, to nie upomniał gracza.
Odchodząc od mojego tematu była też inna sytuacja, w której gracz zachował się niekulturalnie wobec innego, który pytał z ciekawości po prostu o jakąś rzecz a dostał można powiedzieć wulgarną wypowiedź. Moderator nie zareagował. Też screen tutaj zrobiłem.
Nie udało mi się zrobić jedynie screena gdzie gracz na czacie użył słowa cytuje "pomidor znowu to" i nie został nawet upomniany. Nie mówię żeby od razu był knebel no ale chociaż małe upomnienie żeby jednak nie używał takiego słowa, które mogłoby być zastąpione innym. Czyż nie ładniej by wyglądało to stwierdzenie bez wulgaryzmu?

Moim zdaniem czat powinien być czystym i przejrzystym miejscem do wypowiedzi ale z zachowaniem kultury osobistej. I mimo późnych godzin nie powinno być udogodnień takich jak w § 3 ust1 pkt 2 o godzinie 22:00.

Również w kompetencji Moderatora nie leży fakt taki aby upomnieć innego gracza używając też spamu enterowego np.
"za dużo gadasz
i nie na temat"
Jeżeli już chce Moderator tak napisać to może w jednej linijce? Zresztą czemu upomina o "i nie na temat" ? Może ktoś po prostu zaczyna nowy temat do rozmowy? Zbędne komentarze nie są potrzebne. Sam też uważam, że święty nie jestem i też popełniam błędy pisząc niekiedy na czacie ale przeglądam go cały czas.

Prawdopodobnie tylko z mojej strony wychodzi taka opinia i raczej nikt się tym nie zainteresuje bo przecież po co sobie kłopotów robić większych. Ale mam nadzieję, że nie przejdzie to obojętnie wobec osób które doświadczyły tego samego bez żadnego wsparcia od Moderatora.


19 Kwi 2011, o 23:42
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Lip 2010, o 13:31
Posty: 2670
Podziękowano: 189 razy
Otrzymanych podziękowań: 67 razy
Post Re: Czat w grze a zachowanie graczy. I brak reakcji MODa
Nie usuwamy tematów tak ot. ;)
W Regulaminie nie jest powiedziane, że można używać wulgaryzmów.
Jest powiedziane*, że są lżej traktowane. *Przynajmniej teraz. (:

Natomiast co innego wulgaryzm, a co innego obelgi, obrazy i poniżanie.
Ten drugi typ przewinień winien być karany o wiele intensywniej.

Większość Twoich uwag jest słuszna. Podaj serwer oraz nazwę postaci. Przydałby się też dowód sytuacji, uzasadnienie tematu. Jeśli screen jest prywatny, ślij go do mnie w PM (na dole po lewej). Wtedy powiem więcej.

Edit
Sprawa jest kontynuowana na prv.

_________________
"Rząd wciąż chce naszego dobra, a my mamy go już tak mało."


19 Kwi 2011, o 23:51
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2011, o 14:43
Posty: 18
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Post Re: Czat w grze a zachowanie graczy. I brak reakcji MODa
Wogle wszelkie wulgaryzmy powinny byc zabronione nawet po 22:00 bo nieletni teraz nieida spac po 22:00 czasy sie zmienily i dzieciaki nawet o 24:00 ogladaja tv lub biegaja po grach w necie
a obraza czy to na priv czy to na czacie jak i na bocznym powinna byc zawsze surowo karana po okazaniu ss oczywiscie...ale powiedzmy sobie prawde znajomosci robia swoje...i niechce sie gm owi karac za slowo pomidor bo on zna tego gracza lub uwaza ze to nikogo nie zbulwersowalo a jak sie napisze prosbe o upomnienie lub knebel to nam sie odpisze ze po 22 mozna i to jest koniec rozmowy
tak wiec do niczego niedojdziemy tu z wulgami na czacie ato powinno byc jak najbardziej na 1miejscu do zrobienia :!:

_________________
Glupota z czasem staje sie norma w spoleczenstwie


3 Maj 2011, o 14:53
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Lip 2010, o 13:31
Posty: 2670
Podziękowano: 189 razy
Otrzymanych podziękowań: 67 razy
Post Re: Czat w grze a zachowanie graczy. I brak reakcji MODa
Po 22 wulgarnosć nie "jest dozwolona" tylko jest "lżej traktowana".
To kolosalna różnica i moderatorzy powinni ją zauważyć.

_________________
"Rząd wciąż chce naszego dobra, a my mamy go już tak mało."


3 Maj 2011, o 15:05
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2011, o 14:43
Posty: 18
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Post Re: Czat w grze a zachowanie graczy. I brak reakcji MODa
owszem powinni ale nie robia tego dlatego to jest duzy problem:( z ktorym sobie ta gra nie radzi
sa gm-owie ktrzy upomna a potem zaknebluja ale to jakies 2% tylko

_________________
Glupota z czasem staje sie norma w spoleczenstwie


3 Maj 2011, o 15:25
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Cze 2009, o 16:34
Posty: 3515
Podziękowano: 108 razy
Otrzymanych podziękowań: 1521 razy
Post Re: Czat w grze a zachowanie graczy. I brak reakcji MODa
Tu są 2 strony medalu. Większość krzyczy, że modzi dają kneble za byle co(w domyśle lekkie wulgaryzmy) i są za surowi.


3 Maj 2011, o 17:57
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2011, o 14:43
Posty: 18
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Post Re: Czat w grze a zachowanie graczy. I brak reakcji MODa
A tak naprawde wulgaryzmy powinny byc karane nawet surowo to by sie kazdemu odechcialo nawet slowo dupa napisac

kazdy kto dostal knebel to sie zali jest to normalne ale wulgaryzmow nie powinno sie lekcewarzyc nawet po
22:00

Ers: Ja, wujek Ersar, polecam Tobie słownik. :)

_________________
Glupota z czasem staje sie norma w spoleczenstwie


3 Maj 2011, o 23:59
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Sie 2010, o 14:54
Posty: 1213
Podziękowano: 3 razy
Otrzymanych podziękowań: 18 razy
Post Re: Czat w grze a zachowanie graczy. I brak reakcji MODa
Oj tam zaraz lekceważyć. Nikt niczego nie lekceważy, tylko przymyka oko. :mrgreen:

W nocy grają przeważnie sami dorośli ludzie, którzy od czasu do czasu przeklną, bo rozmawiają o czymś, mam za to dać knebla? Nie. Jeżeli umieją opanować się w dzień to po 22, można na to przymknąć oko. A po godzinie 0, już na pewno. :]

Myślę, że temat można zamknąć.

_________________
Image - by Xarxas


4 Maj 2011, o 12:43
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 8 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 215 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron