Odpowiedz  [ 92 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna
 Opłaty za użytkowanie działek gildiowych 
Autor Wiadomość
Współpracownik Gnarla

Rejestracja: 2 Lip 2011, o 20:26
Posty: 205
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 10 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opłaty za użytkowanie działek gildiowych
Sorry za literówkę w nazwie nicka Heaven (w poście Haeven)


25 Mar 2014, o 21:42
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2010, o 22:03
Posty: 4171
Miejscowość: 100lica
Podziękowano: 452 razy
Otrzymanych podziękowań: 1822 razy
Nick w grze: HeavenM
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opłaty za użytkowanie działek gildiowych
Co do nicku to nie przejmuj się - nie jestem małostkowy :).
EDOX napisał(a):
"...po UPku mam nadzieję to się zmieni - jak nie, to opłaty podniesiemy..."
czyli można sie spodziewać, że opłaty mogą zostać podniesione do dowolnej wysokości

Oczywiście, że mogą zostać podniesione - nikt nie da gwarancji, że przyjęte stawki są raz na zawsze. To co mogę obiecać to fakt, iż staramy się ich wysokość modelować w taki sposób,żeby niebyły uciążliwe teraz i ewentualnie w przyszłości jeśli zdecydujemy się je podnieść. Aktywni gracze, członkowie licznych gildii, nawet tych na dorobku nie mają się czego obawiać - wszelkie te opłaty ledwie w niewielkim stopniu będą odczuwalne.


25 Mar 2014, o 21:55
Profil
Współpracownik Gnarla

Rejestracja: 2 Lip 2011, o 20:26
Posty: 205
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 10 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opłaty za użytkowanie działek gildiowych
Heavenmaker
uspokoiłeś mnie swoim zapewnieniem


25 Mar 2014, o 22:27
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Mar 2012, o 21:22
Posty: 96
Miejscowość: Oxenfurt
Podziękowano: 109 razy
Otrzymanych podziękowań: 157 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opłaty za użytkowanie działek gildiowych
@Heavenmaker
Cytuj:
Nie wyręczaj się innymi. Gildie, których członkowie nie mają potrzeby, ochoty ich utrzymywać i rozwijać powinny upadać - obecnie trwają, są przedmiotem handlu - po UPku mam nadzieję to się zmieni - jak nie, to opłaty podniesiemy.


Parafrazując Twoje słowa można by napisać: "Nie wyręczaj się innymi. Gry, których twórcy nie potrafią zapanować nad ich rozwojem powinny upadać".

Broń Boże nie życzę tego Taernowi ale... Najpierw wprowadzacie gildie i działki - ani słowa o tym, że w przyszłości będą jakieś dodatkowe opłaty. Sytuacja teoretyczna, ale myślę jak najbardziej możliwa: Gracze wykupują za ciężkie pieniądze działkę, poświęcają czas i złoto, by rozbudować gildię. Gildia się rozwija, osiąga jakiś wysoki poziom. Z czasem jak wszystko na tym świecie upada - zostaje 2-3 graczy. Nie grają już co dzień, może nie mają czasu, może ochoty. Zajrzą do gry raz na tydzień, raz na miesiąc - może rzadziej - na godzinę lub dwie. To nie grzech, nie ma obowiązku grać codziennie. Dlaczego chcecie ich karać i zabierać im to, co zbudowali ciężką pracą? Jeżeli już nie można inaczej, to zwróćcie złoto włożone w działkę i budynki. Jeśli wrócą do gry i zaczną znowu grać częściej będą mieli z czym zaczynać od nowa. Prawo nie powinno działać wstecz. Inaczej nazwałbym to... hymm jak to nazwać? No chyba inaczej się nie da - to zwyczajne złodziejstwo.

Naprawdę tak ogromnym problemem jest dostawianie nowych działek? Nie da się napisać skryptu, który zrobi to automatycznie, po zapełnieniu ostatniej wolnej planszy?

Z całą pewnością prościej jednak będzie zwalić odpowiedzialność na graczy.


25 Mar 2014, o 23:37

Podziękowali: legos95 (27 Mar 2014, o 20:54)
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2011, o 22:55
Posty: 578
Miejscowość: Parowar
Podziękowano: 478 razy
Otrzymanych podziękowań: 2053 razy
Nick w grze: Inkwizycja
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opłaty za użytkowanie działek gildiowych
Ludgar napisał(a):
Sytuacja teoretyczna, ale myślę jak najbardziej możliwa: Gracze wykupują za ciężkie pieniądze działkę, poświęcają czas i złoto, by rozbudować gildię. Gildia się rozwija, osiąga jakiś wysoki poziom. Z czasem jak wszystko na tym świecie upada - zostaje 2-3 graczy. Nie grają już co dzień, może nie mają czasu, może ochoty. Zajrzą do gry raz na tydzień, raz na miesiąc - może rzadziej - na godzinę lub dwie. To nie grzech, nie ma obowiązku grać codziennie. Dlaczego chcecie ich karać i zabierać im to, co zbudowali ciężką pracą? Jeżeli już nie można inaczej, to zwróćcie złoto włożone w działkę i budynki. Jeśli wrócą do gry i zaczną znowu grać częściej będą mieli z czym zaczynać od nowa. Prawo nie powinno działać wstecz. Inaczej nazwałbym to... hymm jak to nazwać? No chyba inaczej się nie da - to zwyczajne złodziejstwo.
.


Nie rozumiem Twojej logiki - rozwijasz gildię, zostaje w niej 3 graczy którzy logują się raz na miesiąc na 2 godziny (tak napisałeś i na podstawie tego, logiczny plan administracji nazywasz złodziejstwem) - to w czym problem ? Skoro przestali grać to najwyraźniej nie interesuje ich gra, więc też nie interesuje ich złoto czy surowce które wydali na budynki/działkę. Wersja druga - interesuje ich gildia, ale robią sobie np. we trójkę półroczną pauzę - wpłacają odpowiednią ilość złota do skarbca, logując się raz na miesiąc na 10 minut tylko po to, żeby sprawdzić jego stan w skarbcu i idą dalej "odpoczywać". Ewentualnie poświęcają 40 minut raz na 2 miesiące i wspólnie robią zlecenie na kasę. Po pół roku wracają i dalej rozwijają gildię. Trzecia wersja: nie grają, gildia się kasuje, wracają i zapisują się do gildii która pewnie i tak jest już bardziej rozwinięta od ich poprzedniej.


Wszystkie trzy opcje są lepsze od pozostawiania martwych gildii i ciągłego jęczenia "kiedy dodacie nowe działki" i dodawania kolejnych numerów u konwojenta.

Poza tym - po co graczowi który loguje na jedną godzinę raz na 2 miesiące gildia ?

_________________
"Zawsze mam rację z prostego powodu-nie chrzanie głupot" - Kalart

"Moja refleksja jest taka że kneblować każdy umie, domagać się sprawiedliwości wobec innych " - Mroczna

"Wybacz jeżeli uraziłam Twoje myślenie" - Ruuda


25 Mar 2014, o 23:51
Profil ICQ WWW
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opłaty za użytkowanie działek gildiowych
Wszyscy sie tak rozochocili (podobnie jak z sytuacja druida przed UPem. Jeszcze UPa nie bylo, a druidzi juz narzekali). Nikt z nas nie wie jak bedzie wygladal pobor oplat - moze to bedzie 1k, moze 10k. Watpie, zeby byla to jakas stawka, ktorej nikt nie podola ze wzgledu tez na gildie, w ktorych sa dosyc niskie lvle, bo jak wiadomo zarobek na niskich lvlach czasem jest ciezki.
Mysle, ze bedzie to tylko taka igielka, ktora bedzie w pewien sposob przypominajka i elementem, ktory zdyscyplinuje niektore Gildie :) przed wprowadzeniem zmian nie ma co z gory zakladac, ze bedzie zle - wprowadza to chaos i odstrasza graczy :p
Zawsze mozna zapytac, dowiedziec sie, upewnic co do niktorych spraw i tak jak ktos wyzej napisal uspokoic sie :)


25 Mar 2014, o 23:55
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Mar 2012, o 21:22
Posty: 96
Miejscowość: Oxenfurt
Podziękowano: 109 razy
Otrzymanych podziękowań: 157 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opłaty za użytkowanie działek gildiowych
@gromak
Rozumiem, że jak coś kupiłem, zapracowałem, a nie używam, to gdy zostanie mi to zabrane powinienem się cieszyć? Po co mi to, w końcu nie używam. W cztery litery z kasą i czasem.

Być może, zacząłbym z czasem używać, a w tym konkretnym przypadku wrócił do gry, ale skoro twórcy wymyślili inaczej... Idźmy dalej, jak ktoś się nie loguje z dwa miesiące - usuwać mu konto. Po co miejsce zajmuje? W końcu nie gra.

Jednak tego już twórcy nie zrobią. Liczą, że gracz kiedyś wróci i da się na nim zarobić. Nic w tym złego, po to stworzyli grę. Dobrze by było jednak szanować również czas graczy i zostawić im to co stworzyli "własnymi rękoma", nie sądzisz?


Ostatnio edytowany przez Ludgar, 26 Mar 2014, o 02:47, edytowano w sumie 1 raz



26 Mar 2014, o 00:13
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Cze 2012, o 14:48
Posty: 92
Podziękowano: 191 razy
Otrzymanych podziękowań: 117 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opłaty za użytkowanie działek gildiowych
opłaty za gildie powinno się pobierać wyłącznie w platynie!

_________________
okrucieństwo jest naszą powinnością , bo cóż wredniejszego ....
tożsamość,nienawiść,pamięć

nie


26 Mar 2014, o 02:17
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2011, o 22:55
Posty: 578
Miejscowość: Parowar
Podziękowano: 478 razy
Otrzymanych podziękowań: 2053 razy
Nick w grze: Inkwizycja
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opłaty za użytkowanie działek gildiowych
Ludgar - Ty widzę nadal nie rozumiesz... Jak kupisz sobie auto a pół roku później wyjedziesz na 4 letni rejs dookoła świata i zostawisz je na parkingu pod domem to po powrocie wyrazisz zdziwienie, że:

a)zostało ukradzione
b)rozebrane na części
c)nie nadawało się do użytku
d)całe zardzewiało a przy próbie odpalenia słychać tylko dziwne dzwięki?

We wszystkich wypadkach po powrocie będziesz musiał ponieść koszty, żeby postawić te auto "na nogi". No chyba, że byłeś zapobiegliwy i przed wyjazdem zleciłeś komuś żeby się tym autem zaopiekował i wstawił do garażu raz na jakiś czas je używając.

Nic dziwnego, że rzeczy o które nie dbamy popadają w ruinę - mi taki aspekt wprowadzony do gry nie przeszkadza - tym bardziej, że martwych gildii w Taernie jest zwyczajnie za dużo.

_________________
"Zawsze mam rację z prostego powodu-nie chrzanie głupot" - Kalart

"Moja refleksja jest taka że kneblować każdy umie, domagać się sprawiedliwości wobec innych " - Mroczna

"Wybacz jeżeli uraziłam Twoje myślenie" - Ruuda


26 Mar 2014, o 08:30
Profil ICQ WWW
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Cze 2012, o 14:48
Posty: 92
Podziękowano: 191 razy
Otrzymanych podziękowań: 117 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opłaty za użytkowanie działek gildiowych
opłata od gilidii z budynkami tylko ?
czemu te bez budynków są wolne ?

może w next upie wprowadź :
-opłate o petów ( tak , gromak , psa trzeba szczepić , kupić mu kaganiec , zabawki , legowisko , torebki na kloce , i masa innych kosztów )
-podatek od ulepszonego eq - stać kogoś ze ma +10 , to niech płaci za ochronę bo mu okradną te świecidełka

z tego co widze to niektórzy z ekipy powinni płacić podatek od cebulactwa

_________________
okrucieństwo jest naszą powinnością , bo cóż wredniejszego ....
tożsamość,nienawiść,pamięć

nie


26 Mar 2014, o 12:54
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 92 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 87 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron