Odpowiedz  [ 85 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna
 Loteria przedmiotów- spróbuj swojego szczęścia! 
Autor Wiadomość
Współpracownik Gnarla

Rejestracja: 10 Wrz 2011, o 11:56
Posty: 172
Podziękowano: 60 razy
Otrzymanych podziękowań: 79 razy
Nick w grze: Wilgefortz
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Loteria przedmiotów- spróbuj swojego szczęścia!
Lol, nawet nie pomyślałem że to piramida finansowa.

Odebrałem to jako event gracza, co przeważnie polega na tym że organizator coś od siebie oferuje a nie próbuje doić biorących udział, tj. cała kwota ze zbiórki trafi do jednej osoby, a organizator od siebie dorzuca item. No ale jak widać januszy biznesu nie brakuje.

Wobec czego jest to taki sam wałek jak za10groszy i podobne.


18 Cze 2019, o 18:32
Profil
Współpracownik Gnarla

Rejestracja: 27 Lis 2012, o 18:09
Posty: 222
Podziękowano: 507 razy
Otrzymanych podziękowań: 216 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Loteria przedmiotów- spróbuj swojego szczęścia!
luky napisał(a):
Lol, nawet nie pomyślałem że to piramida finansowa.

Odebrałem to jako event gracza, co przeważnie polega na tym że organizator coś od siebie oferuje a nie próbuje doić biorących udział, tj. cała kwota ze zbiórki trafi do jednej osoby, a organizator od siebie dorzuca item. No ale jak widać januszy biznesu nie brakuje.

Wobec czego jest to taki sam wałek jak za10groszy i podobne.


Dlatego napisałem, że jak ktoś chce sam zorganizować to mogę mu wytłumaczyć i pomóc w tym zwyczajnie. Jeśli taka osoba nie chce się zaangażować samemu, to ja mogę zrobić to za niego - stąd opłata lekka dla mnie :) Zarazem zwycięzca cieszy się nie tanim rarem za niewielką cenę, którą odrobi od kilku godzin do tygodnia max? :D Tak samo pieniądze trafiają do mnie jako, że wystawiam swój przedmiot - jedynie daję trochę koledze o nicku DamianCzad, ze względu, że specjalnie dla mnie zrobi wyłonienie zwycięzcy na streamie - aby nie było żadnych przekrętów :) Za darmo w tym świecie nic nie ma, więc dziwię się, że niektóre osoby nie są w stanie tego pojąć :D


18 Cze 2019, o 18:38
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 5 Maj 2016, o 21:55
Posty: 91
Podziękowano: 648 razy
Otrzymanych podziękowań: 41 razy
Nick w grze: bomburek
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Loteria przedmiotów- spróbuj swojego szczęścia!
W sumie fajny konkurs, tylko kto z mniejszych wytrzaśnie 13kk? Proponuje 6,5kk z możliwością kupna więcej niż tylko 1 głosu. Mniejszych będzie stać, a więksi bendą zadowoleni hehe. A Ty dostaniesz tyle samo hajsu, tylko 2x więcej głosów będziesz musiał zebrać, ale zbierzesz raczej, ponieważ myślę, że hlvn kupię więcej losów :P


18 Cze 2019, o 18:42
Profil
Współpracownik Gnarla

Rejestracja: 10 Wrz 2011, o 11:56
Posty: 172
Podziękowano: 60 razy
Otrzymanych podziękowań: 79 razy
Nick w grze: Wilgefortz
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Loteria przedmiotów- spróbuj swojego szczęścia!
Proponowałbym przeniesienie tematu do odpowiednich działów:
-strefa zgniotu
-względnie targowisko
oraz nie mamienie próby wyłudzenia firmowaniem przez ekipę
Way napisał(a):
Obecnie negocjuje warunki reklamy z ekipą, więc myślę, że jak na czatach to się pojawi to znajdą się chętni.


Swoją drogą nie zdziwiłbym się gdyby na liście pojawiło się 20 waycośtamów.


18 Cze 2019, o 18:46

Podziękowali: AvadKevadra (18 Cze 2019, o 19:51)
Profil
Współpracownik Gnarla

Rejestracja: 27 Lis 2012, o 18:09
Posty: 222
Podziękowano: 507 razy
Otrzymanych podziękowań: 216 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Loteria przedmiotów- spróbuj swojego szczęścia!
kolega112999 napisał(a):
W sumie fajny konkurs, tylko kto z mniejszych wytrzaśnie 13kk? Proponuje 6,5kk z możliwością kupna więcej niż tylko 1 głosu. Mniejszych będzie stać, a więksi bendą zadowoleni hehe. A Ty dostaniesz tyle samo hajsu, tylko 2x więcej głosów będziesz musiał zebrać, ale zbierzesz raczej, ponieważ myślę, że hlvn kupię więcej losów :P



Na razie planuję to robić na 50 osób ze względów właśnie takich jak piszesz- skąd znaleźć ludzi, którzy chcą wziąć udział :/ Stąd taka cena biletu,a nie inna. Zarazem też będę miał dla Was ofertę dodatkowych 2-ch biletów, drugi za 2kk,trzeci za 1kk, czyli stopniowo awansujecie swoją szansę 1wszy bilet - 13kk ---- drugi bilet 2kk --- trzeci bilet 1kk. Bilety dodatkowe nie zapychają tych 50-ciu miejsc,a Wasz nick na kole loterii pojawia się 3x. Mam nadzieje, że zrozumiale to napisałem. Też mam świadomość, że im więcej osób tym mniejsza szansa na wygraną,a 50 osób myślę, że sprawia pozór dość wysokiej szansy na wygraną? :) Dodatkowo będą tym razem 2 loterie naraz - 1 przedmiot na który obecnie się decyduję,bo to albo będzie istav albo sentorion - dla tych którzy nie mają dużo pieniążków,a drugim jakim jest Cień Tarula - tutaj już niestety trzeba by było wyłożyć więcej :P Jak jakieś jeszcze pytania to serdecznie zapraszam!

Pozdrawiam :)

@Edit

luky napisał(a):
Proponowałbym przeniesienie tematu do odpowiednich działów:
-strefa zgniotu
-względnie targowisko
oraz nie mamienie próby wyłudzenia firmowaniem przez ekipę
Way napisał(a):
Obecnie negocjuje warunki reklamy z ekipą, więc myślę, że jak na czatach to się pojawi to znajdą się chętni.


Swoją drogą nie zdziwiłbym się gdyby na liście pojawiło się 20 waycośtamów.


Planowałem początkowo targowisko,ale po negocjacji z Szymdaro uznaliśmy, że karczma będzie lepszym miejscem. Zarazem po co mam brać udział we własnej loterii gdzie 20stoma postaciami bym musiał wyłożyć 260kk (jeśli bym brał udział w loterii przedmiotu, który będzie należał do kogoś)? Zwyczajnie mi się to nie opłaca,bo nie daje mi to 100% szans na zgarnięcie przedmiotu, który i tak mi nie jest potrzebny. Zarazem o jakim wyłudzeniu mówimy? To, że gracze chcą brać udział w hazardzie,bo im się zwyczajnie podoba? Czy to, że jak loteria się nie odbędzie,to wszystkie pieniądze oddam?


Ostatnio edytowany przez Way, 18 Cze 2019, o 18:51, edytowano w sumie 1 raz



18 Cze 2019, o 18:48
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2018, o 08:55
Posty: 22
Podziękowano: 10 razy
Otrzymanych podziękowań: 61 razy
Nick w grze: KubusLekk
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Loteria przedmiotów- spróbuj swojego szczęścia!
luky napisał(a):
Proponowałbym przeniesienie tematu do odpowiednich działów:
-strefa zgniotu
-względnie targowisko
oraz nie mamienie próby wyłudzenia firmowaniem przez ekipę
Way napisał(a):
Obecnie negocjuje warunki reklamy z ekipą, więc myślę, że jak na czatach to się pojawi to znajdą się chętni.


Swoją drogą nie zdziwiłbym się gdyby na liście pojawiło się 20 waycośtamów.


A ja proponuję, żebyś nie podpowiadał ekipie co mają robić bo oni znają się na tym lepiej od ciebie i będą wiedzieli jak postąpić. Jeśli nie podoba ci się temat to proszę go zgłosić i jeśli ekipa uzna, że coś jest nie tak to go zapewne przeniesie albo usunie. Pisząc takie posty zaśmiecasz tylko to forum.


18 Cze 2019, o 19:32
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2011, o 22:55
Posty: 578
Miejscowość: Parowar
Podziękowano: 478 razy
Otrzymanych podziękowań: 2053 razy
Nick w grze: Inkwizycja
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Loteria przedmiotów- spróbuj swojego szczęścia!
Chodzi o to, że w momencie gdzie jawnie przyznajesz, że organizując tą loterię planujesz na przedmiocie zarobić 2x tyle, ile jest wart na rynku, to pojawiają się ludziom pewne wątpliwości.

Na przykład, że wygranym będzie jakiś Twój "dalszy" kolega i że na przedmiocie zarobisz 12kk + 6kk rynkowej wartości minus działka dla kolegi.

Na przykład, że losowanie będzie ustawione

Na przykład, że ekipa reklamowałaby (co wspomniał luky) Twój świetny sposób na zarobek dużej kasy

Na przykład, na przykład, na przykład.... Długo można by wymieniać i ja wcale nie twierdzę, że którykolwiek z powyższych przykładów jest choćby bliski prawdy, a jedynie próbuję przedstawić ci punkt spojrzenia na sprawę innych ludzi.

Ale fakt, do udziału przecież nikt nie zmusza.

_________________
"Zawsze mam rację z prostego powodu-nie chrzanie głupot" - Kalart

"Moja refleksja jest taka że kneblować każdy umie, domagać się sprawiedliwości wobec innych " - Mroczna

"Wybacz jeżeli uraziłam Twoje myślenie" - Ruuda


18 Cze 2019, o 19:45

Podziękowali: Szakti (18 Cze 2019, o 23:13)
Profil ICQ WWW
Współpracownik Gnarla

Rejestracja: 27 Lis 2012, o 18:09
Posty: 222
Podziękowano: 507 razy
Otrzymanych podziękowań: 216 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Loteria przedmiotów- spróbuj swojego szczęścia!
gromak napisał(a):
Chodzi o to, że w momencie gdzie jawnie przyznajesz, że organizując tą loterię planujesz na przedmiocie zarobić 2x tyle, ile jest wart na rynku, to pojawiają się ludziom pewne wątpliwości.

Na przykład, że wygranym będzie jakiś Twój "dalszy" kolega i że na przedmiocie zarobisz 12kk + 6kk rynkowej wartości minus działka dla kolegi.

Na przykład, że losowanie będzie ustawione

Na przykład, że ekipa reklamowałaby (co wspomniał luky) Twój świetny sposób na zarobek dużej kasy

Na przykład, na przykład, na przykład.... Długo można by wymieniać i ja wcale nie twierdzę, że którykolwiek z powyższych przykładów jest choćby bliski prawdy, a jedynie próbuję przedstawić ci punkt spojrzenia na sprawę innych ludzi.

Ale fakt, do udziału przecież nikt nie zmusza.


To jest forma pracy, więc jeśli na coś poświęcam czas, to chyba logiczne że na tym chcę zarobić albo wyjść na 0,bo mówimy tutaj o grze - nie interesie życiowym,więc czemu mam zaprzeczać temu, że zarobię na tym. To tak samo jakby twórcy gry The pride of taern mieliby nie mówić, że zarabiają na Nas na tym, że zamawiamy platynę czy gramy zwyczajnie - to jest oczywiste i taki jest ten świat. Zarazem otwarcie o tym mówię, bo taką loterię może zrobić każdy i ja nie widzę w tym problemu, że ktoś zabierze ten pomysł - ba,nawet pomogę takiej osobie coś zorganizować,co już napisałem to w tym temacie.

Nie ustalam wygranego, bo od tego jest koło loterii do którego wrzucam nicki - zarazem zadbałem o to,by każdy mógł zobaczyć to na żywo - nie ma możliwości bym to ustawił jak to będzie na żywo i o to walczyłem przy ekipie. Youtube jest mi tylko potrzebny do tego, żeby wyniki były jak najbardziej rzeczywiste i każdy mógł stwierdzić - aha to nie jest przekręt. Zadbam również o to by do każdego z osobna, co wziął udział napisać kopertę kiedy losowanie się odbędzie i gdzie - będzie to dosyć trudne, bo koperta w taernie ucina znaki i będę musiał pisać instrukcję gdzie znaleźć wyniki losowania. - opisałem to w jednym poście jak i pierwszym poście.

Ekipa jakby miała reklamować mój sposób to sądzę, że jedynie w sposób taki, iż by zmechanizowała cały proces - od momentu zbierania kasy poprzez naciśnięcie przycisku, po moment losowania na żywo (Emilka kręcąca kołem z nickami - wg mnie efekt WOW :P) - po moment jakby cała loteria się nie udała poprzez brak uczestników - znów przycisk do odbioru kasy. Początkowo miałem prosić o to Dantaliona i też na start chciałem powiedzieć, że pomagają mi sprzedać przedmiot i to może być główny problem całego systemu - ale do tego nie doszło,bo się zwyczajnie nie pchałem, bo Dant miał swoje obowiązki gdzie miał się odezwać - ale rozumiem czemu nie odezwał się,gdyż ma tonę innych obowiązków.

Nie ukrywam tutaj niczego i nie zamierzam - bo też sporządzam z ludźmi umowę,w której mówię po ile są bilety,za ile przedmiot zejdzie, ile daje osobie, która ma przedmiot, ile ja biorę z tego prowizji + pomału będą bilety dodatkowe (wielki odzew na pw za tym miałem jak i w tym temacie 1 odzew był), więc wszystko pięknie jest rozpisane i osoba jest w 100% świadoma jak to wszystko wygląda, bo zwyczajnie mi na tym zależy - bycie wiarygodnym.


18 Cze 2019, o 20:01

Podziękowali: kolega112999 (18 Cze 2019, o 21:57)
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 1 Sie 2013, o 12:32
Posty: 180
Miejscowość: Salem
Podziękowano: 347 razy
Otrzymanych podziękowań: 258 razy
Nick w grze: AvadKevadra
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Loteria przedmiotów- spróbuj swojego szczęścia!
luky napisał(a):
Proponowałbym przeniesienie tematu do odpowiednich działów:
-strefa zgniotu
-względnie targowisko
oraz nie mamienie próby wyłudzenia firmowaniem przez ekipę
Way napisał(a):
Obecnie negocjuje warunki reklamy z ekipą, więc myślę, że jak na czatach to się pojawi to znajdą się chętni.


Swoją drogą nie zdziwiłbym się gdyby na liście pojawiło się 20 waycośtamów.

Ja link do swojego sklepu w jednym z tematów mojego autorstwa musiałem usunąć bo ponoć łamało to regulamin, tu mamy jawną ofertę handlową i ekipa milczy, a może nawet wesprze gracza, to jest ta sławna równość wszystkich? Jestem zdecydowanie przeciwny takim "konkursom".

_________________
"Zmiany bez pośpiechu, zgodnie z planem, konkretne. Potrafię zaskoczyć życie, biorę z niego co najlepsze. Choć pomysły miało wredne, jestem niewygodnym graczem, zawsze do celu biegnę własnym wytyczonym szlakiem."


18 Cze 2019, o 20:16

Podziękowali: Szakti (18 Cze 2019, o 23:15)
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 10 Mar 2019, o 22:28
Posty: 0
Podziękowano: 8 razy
Otrzymanych podziękowań: 2 razy
Nick w grze: MrParadise
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Loteria przedmiotów- spróbuj swojego szczęścia!
Co do tych wszystkich "ale" wyżej... Random.org + stream z losowania chyba załatwiłby parę wątpliwości.


18 Cze 2019, o 20:48

Podziękowali: 2 kolega112999 (18 Cze 2019, o 21:58), Way (18 Cze 2019, o 20:48)
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 85 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron