Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 64 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
 Postać, która kojarzy mi się z zaklęciem z Harrego Pottera 

Co sądzisz o Avadzie?
Nie mam zdania. 5%  5%  [ 3 ]
Nie przeszkadza mi jego aktywność na forum. 27%  27%  [ 17 ]
Nie podobają mi się jego działania. 68%  68%  [ 43 ]
Razem głosów : 63

 Postać, która kojarzy mi się z zaklęciem z Harrego Pottera 
Autor Wiadomość
Post Re: Postać, która kojarzy mi się z zaklęciem z Harrego Potte
Poza tym dowiedziałem sie ze mroczna Siostra nie potrafi używać dostępnych narzędzi na forum.

Grzesioen ma 259 postów
Avad ma 1099 postów

Podziekowania dla Avada pochodza w dużej części od jego stronnikow politycznych czyli sa bardzo subiektywne. Wlasnie dlatego nie sa zadnym wskaznikiem. Dla porownania GMowie/Admini/ogólnie członkowie ekipy najczęściej dostają podziękowania za bycie samym członkiem ekipy.

Wlasnie dlatego podziekowania nie sa jakimkolwiek wskaznikiem. Kazdy powinien znac swoja wartosc. (literowki poprawione)


Ostatnio edytowany przez seba11pl 3 Sie 2018, o 17:11, edytowano w sumie 2 razy



3 Sie 2018, o 16:47
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2011, o 22:55
Posty: 578
Miejscowość: Parowar
Podziękowano: 478 razy
Otrzymanych podziękowań: 2053 razy
Nick w grze: Inkwizycja
Serwer: Tolnor
Post Re: Postać, która kojarzy mi się z zaklęciem z Harrego Potte
A jakby Ci taki nachodźca zastukał do domu i takim tekstem:

t % t# c& 2^<zą `N 8`×7`B`C = ` C t`×81 7R`B`NiJ 4 $j $ hU5 e7Y2^ = 52$ 5~B5 m.D 7E`V 1]NY 31[F = 7U11D`Mj 55% Á

(tak podaje słownik elficki, tlumaczenie na polski poniżej)

Jestem uchodzcą z Syrii, tajemniczym elfem z północy tylko uszy mam za krótkie, uratatuj mnie!

To co byś wtedy Avad zrobił, he?

_________________
"Zawsze mam rację z prostego powodu-nie chrzanie głupot" - Kalart

"Moja refleksja jest taka że kneblować każdy umie, domagać się sprawiedliwości wobec innych " - Mroczna

"Wybacz jeżeli uraziłam Twoje myślenie" - Ruuda


3 Sie 2018, o 16:47
Profil ICQ WWW
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Kwi 2014, o 20:11
Posty: 156
Podziękowano: 13 razy
Otrzymanych podziękowań: 56 razy
Serwer: Tolnor
Post Re: Postać, która kojarzy mi się z zaklęciem z Harrego Potte
@Avad

Gdyby tak było dostalbyś podziękowanie w 3/4 Twoich postach :D

A tak na poważnie, dałem 0 podziękowań, tłumaczyłem to wcześniej.

_________________
Image
Image
Image
Image


3 Sie 2018, o 17:19
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 1 Sie 2013, o 12:32
Posty: 180
Miejscowość: Salem
Podziękowano: 347 razy
Otrzymanych podziękowań: 258 razy
Nick w grze: AvadKevadra
Serwer: Tolnor
Post Re: Postać, która kojarzy mi się z zaklęciem z Harrego Potte
gromak napisał(a):
A jakby Ci taki nachodźca zastukał do domu i takim tekstem:

t % t# c& 2^<zą `N 8`×7`B`C = ` C t`×81 7R`B`NiJ 4 $j $ hU5 e7Y2^ = 52$ 5~B5 m.D 7E`V 1]NY 31[F = 7U11D`Mj 55% Á

(tak podaje słownik elficki, tlumaczenie na polski poniżej)

Jestem uchodzcą z Syrii, tajemniczym elfem z północy tylko uszy mam za krótkie, uratatuj mnie!

To co byś wtedy Avad zrobił, he?

Po primo uchodźcom się jest do pierwszego bezpiecznego kraju, więc nijak Polska się nie łapie do tych krajów, po secundo prawdziwym uchodźcom trzeba stworzyć warunki do życia w ich rejonie, chyba że Gromciu uważasz że Europa jest w stanie przyjąć całą Afrykę i pół Azji to ci gratuje wyobraźni. Czy bym pomógł? Pewno tak. Tylko taki ktoś musiałby pilnie słuchać i udowodnić mi ż jest po właściwej stronie.

Tak już jest w życiu Panie Sebo że zazwyczaj brawa biją zwolennicy a nie przeciwnicy, myślisz że Gromciu ma lajki wszystkie od przeciwników?

_________________
"Zmiany bez pośpiechu, zgodnie z planem, konkretne. Potrafię zaskoczyć życie, biorę z niego co najlepsze. Choć pomysły miało wredne, jestem niewygodnym graczem, zawsze do celu biegnę własnym wytyczonym szlakiem."


3 Sie 2018, o 17:22
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2011, o 22:55
Posty: 578
Miejscowość: Parowar
Podziękowano: 478 razy
Otrzymanych podziękowań: 2053 razy
Nick w grze: Inkwizycja
Serwer: Tolnor
Post Re: Postać, która kojarzy mi się z zaklęciem z Harrego Potte
AvadKevadra napisał(a):
Po primo uchodźcom się jest do pierwszego bezpiecznego kraju, więc nijak Polska się nie łapie do tych krajów, po secundo prawdziwym uchodźcom trzeba stworzyć warunki do życia w ich rejonie


No właśnie, ale jakby to był śniady Elf na przykład z Syrii, to przecież jemu tylko lepiej w Polsce, bo tam same pustynie, a u nas lasy po horyzont!

To jakby taki czarnoskóry Elf Ci się w życiu wydarzył i poprosił o ostatnią strzałę, żeby zabić okrutnego gnoma, to pomógłbyś czy nie?

_________________
"Zawsze mam rację z prostego powodu-nie chrzanie głupot" - Kalart

"Moja refleksja jest taka że kneblować każdy umie, domagać się sprawiedliwości wobec innych " - Mroczna

"Wybacz jeżeli uraziłam Twoje myślenie" - Ruuda


3 Sie 2018, o 18:02
Profil ICQ WWW
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 1 Sie 2013, o 12:32
Posty: 180
Miejscowość: Salem
Podziękowano: 347 razy
Otrzymanych podziękowań: 258 razy
Nick w grze: AvadKevadra
Serwer: Tolnor
Post Re: Postać, która kojarzy mi się z zaklęciem z Harrego Potte
gromak napisał(a):
AvadKevadra napisał(a):
Po primo uchodźcom się jest do pierwszego bezpiecznego kraju, więc nijak Polska się nie łapie do tych krajów, po secundo prawdziwym uchodźcom trzeba stworzyć warunki do życia w ich rejonie


No właśnie, ale jakby to był śniady Elf na przykład z Syrii, to przecież jemu tylko lepiej w Polsce, bo tam same pustynie, a u nas lasy po horyzont!

To jakby taki czarnoskóry Elf Ci się w życiu wydarzył i poprosił o ostatnią strzałę, żeby zabić okrutnego gnoma, to pomógłbyś czy nie?

Jeżeli miałoby to pomóc w walce z tyranem to pewno tak.

_________________
"Zmiany bez pośpiechu, zgodnie z planem, konkretne. Potrafię zaskoczyć życie, biorę z niego co najlepsze. Choć pomysły miało wredne, jestem niewygodnym graczem, zawsze do celu biegnę własnym wytyczonym szlakiem."


3 Sie 2018, o 18:20
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2011, o 22:55
Posty: 578
Miejscowość: Parowar
Podziękowano: 478 razy
Otrzymanych podziękowań: 2053 razy
Nick w grze: Inkwizycja
Serwer: Tolnor
Post Re: Postać, która kojarzy mi się z zaklęciem z Harrego Potte
A kto jest tym tyranem?

_________________
"Zawsze mam rację z prostego powodu-nie chrzanie głupot" - Kalart

"Moja refleksja jest taka że kneblować każdy umie, domagać się sprawiedliwości wobec innych " - Mroczna

"Wybacz jeżeli uraziłam Twoje myślenie" - Ruuda


3 Sie 2018, o 18:53
Profil ICQ WWW
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2014, o 21:24
Posty: 95
Podziękowano: 25 razy
Otrzymanych podziękowań: 243 razy
Nick w grze: Vanessa
Serwer: Tolnor
Post Re: Postać, która kojarzy mi się z zaklęciem z Harrego Potte
AvadKevadra napisał(a):
Po primo uchodźcom się jest do pierwszego bezpiecznego kraju, więc nijak Polska się nie łapie do tych krajów, po secundo prawdziwym uchodźcom trzeba stworzyć warunki do życia w ich rejonie, chyba że Gromciu uważasz że Europa jest w stanie przyjąć całą Afrykę i pół Azji to ci gratuje wyobraźni. Czy bym pomógł? Pewno tak. Tylko taki ktoś musiałby pilnie słuchać i udowodnić mi ż jest po właściwej stronie.


O tyle o ile Avad czasem klepie tak, że mam dość to w tej kwestii muszę się w pełni zgodzić. Nie mam nic do uchodźców, ale większość z tych ludzi, którzy teraz się zjeżdżają to jakieś chore nawet nie umiem tego nazwać.
Zacznijmy od tego, że większość to faceci... to w ogóle jest chore.
Facet zostawia rodzine w kraju objętym wojną i sam ucieka... coś tu śmierdzi na kilometr. Rozumiem kobiety, dzieci...
Jeżeli faktycznie jest tam tak źle to sądzę, że prawdziwy facet zaryzykuje, by sprowadzić rodzine do Europy, a sam zostanie jeżeli nie ma możliwości ucieczki większej ilości osób, a jeżeli jest to ucieknie z rodziną, no ale tam większość na tych łodziach to faceci w sile wieku. Rozumiem, że nie muszą mieć rodzin, ale właściwie po co oni tu jadą i czemu wielu z nich zachowuje się jakby byli u siebie...?
Gdyby oni tak wojowali tam u siebie jak wojują i skaczą u nas to ta cała wojna już dawno by się tam pokończyła i wszyscy by się wytłukli.

W ogóle to niezły paradoks jest! Rozumiecie to... ONI UCIEKAJĄ PRZED WOJNĄ I PRZYŁAŻĄC DO EUROPY SAMI JAKIEŚ BURDY ROBIĄ.

Dobra, koniec tematu, bo się odpaliłem a to nawet nie na temat. W sumie nie wiem co w tym temacie jest na temat i o co tu chodzi. Równie dobrze możemy w nim pogadać o pogodzie na Antarktydzie. Lubicie pingwiny? Ja lubię. Chciałbym kiedyś pojechać na Antarktydę. Na sawannę też. Takie klimaty odkrywcze.

_________________
Tikki! Kropkuj! Taaaaaaak!
Niesamowita Biedronkaaaaa!


3 Sie 2018, o 20:15
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lip 2014, o 19:56
Posty: 176
Podziękowano: 21 razy
Otrzymanych podziękowań: 36 razy
Nick w grze: XionzeDrut
Serwer: Tolnor
Post Re: Postać, która kojarzy mi się z zaklęciem z Harrego Potte
@gromak

co Ty opowiadasz ?
Podasz nam jakieś powódy dla którego uchodźcy powinni przybywać do Europy?
Bo ja mam kilka przeciw.
1).
Kwestia Prawna - Łamiemy prawo międzynarodowe, tak jak pisał Avad, uchodźcą jest się w pierwszym kraju nie ogarniętym wojną. Syria nie graniczy z żadnym krajem UE.
2).
Kwestie finansowe - bardziej opłacalna jest pomoc na miejscu, za te same pieniądze można kupić albo wytworzyć więcej żywności i innych produktów potrzebnych im życia. W nas jest dużo drożej, niż w afryce.
3).
Kwestie etyczne - Uchodźcy giną podczas podróży do Europy, na pontonach. Setki osób się topi oficjalnie, nie wiemy ile ofiar jest nieoficjalnie, ile łódeczek wypływa i słuch o nich zanika? Ponton opada na dno jak flak, ciała zjadają ryby, śladu nie ma.
4).
Kwestia mafii - istnieje mafia która trudni się nielegalnym przemytem/przewozem ludzi do Europy. Czerpią z tego ogromne korzyści, ludzie tracą majątki aby dostać się tutaj i nic z tym procederem nie możemy zrobić.
5).
Kwestia wojny - wojna dotyczy jedynie Syrii, uchodźcy z tego kraju to około 5-7% ogółu. Przyczepiłeś się do tych ludzi, ale to tylko mały odsetek osób o których mówisz. Czemu mamy przyjmować to 90%+ innych narodowości? Opowiedz o tym.

Wszystko sprowadzasz, jak rasowy jaśnie-oświecony lewak, do głupiego rasizmu, że chodzi wyłącznie o kolor skór, czy inne tam aspekty wyglądu. Niby zarzucasz rasizm ale sam piszesz tak, jakby murzyn był niezdolną do życia bezmózgą istotą i jeżeli biały człowiek nie wsadzi mu do gęby jedzenia, nie rozkaże gryźć i połknąć to ten biedny zdechnie z głodu na pustyni. Zdziwi cię to ale tak nie jest, to są inteligentni ludzie, którzy są zdolni do samodzielnego życia. Są tak mądrzy, że przybywają tłumnie na nasz kontynent, nawet z narażeniem życia, żeby żyć z socjalu i nic nie robić.

Wymyślasz jakiegoś śniadego elfa, jakbyś mówił do dzieci z przedszkola. Dla mnie mogą być niebiescy, fioletowi, mogą mieć wszystkie kolory -być tęczowi, albo nie mieć żadnego - być przezroczyści, chodzi o to że nie mają powodu tu przybywać.

Jeżeli dla Ciebie powodem przyjmowania uchodźców jest wyłącznie kolor skóry to masz słaby argument.

Możesz powiedzieć, że tam jest bieda i przybywają tu za lepszym życiem.
To prawda, ale nie tak się rozwiązuje takie problemy.
W takiej sytuacji należy postąpić jak Chińczycy, oni zainwestowali w kopalnie i przemysł we wschodniej afryce. Sami uzyskali dostęp do złóż, a tam gdzie są Chińczycy, nie ma głodu ani biedy. W koło kopalni wyrosły miasta w których tubylcy żyją dostatnio. Wilk syty i owca cała.
Jaśnie oświecone elity Europy wolą dawać rybę, zamiast wędki.

No ale dobrze, ja się rozpisałem - dlaczego nie.
Teraz czekam, aż napiszesz swoje argumenty - czemu tak.

_________________
Smok w dalszym ciągu siedział na pagórku, wesoło machając ogonem.
~A. Sapkowski.

Zabijcie gorgunów! Zabijcie orków! Niczym innym nie ucieszycie Dzikich
Ludzi —odparł Ghan-buri-Ghan. —Rozpędźcie złą pogodę i ciemności jasnymi mieczami!
~J.R.R. Tolkien


3 Sie 2018, o 22:38
Profil
Uczeń Simona

Rejestracja: 22 Maj 2014, o 16:17
Posty: 67
Podziękowano: 113 razy
Otrzymanych podziękowań: 203 razy
Nick w grze: Panisamozlo
Serwer: HardCore
Post Re: Postać, która kojarzy mi się z zaklęciem z Harrego Potte
seba11pl napisał(a):
Poza tym dowiedziałem sie ze mroczna Siostra nie potrafi używać dostępnych narzędzi na forum.

Znaczy że nie jestem genialna? Chlip Chlip...
seba11pl napisał(a):
(literowki poprawione)

Znaczy nie jesteś genialny? Chlip Chlip...
seba11pl napisał(a):
Kazdy powinien znac swoja wartosc.

Ślicznie napisane, od Gromaka ściągnąłeś?

_________________
Krzywdząc innych, krzywdzisz sam siebie.


4 Sie 2018, o 00:16
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 64 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron