Odpowiedz  [ 85 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna
 Loteria przedmiotów- spróbuj swojego szczęścia! 
Autor Wiadomość
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2014, o 00:22
Posty: 95
Miejscowość: Mokotów
Podziękowano: 10 razy
Otrzymanych podziękowań: 148 razy
Nick w grze: Postrach
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Loteria przedmiotów- spróbuj swojego szczęścia!
KubusLekk napisał(a):
Pogro piszesz, że ta insta ma same plusy, to czemu nie korzystasz z jej darów? A no tak bo to trzeba mieć stale dobre pt, dużo czasu, i kozacka postać.
Quis ma 16 itemow na 8 lvl, troche go to czasu kosztowalo i mase pieniedzy. Na ponad 100 taruli ubitych, a czasu poszlo z 400h bo to nieudane proby, odkrywanie sekretow insty itp. Zdropil ostatnio 1 rar cien tarula, to najlepsza nagroda bedzie sprzedanie tego za 300kk?
Sam zainwestowalem w full eq 10/11/12 mase czasu i złota nie po to żeby zarabiać prawie tyle samo co na moranie gdy chodziłem na 115lvl


Kolego, średnio chce mi się z tobą wchodzić w dyskusje, ale skoro zaczynasz to ok, piszę że ta insta ma same plusy? Wypowiedziałem się tylko o cenach przedmiotów za 2 godziny spacerku dla osób, które mają wystarczające eq by bez problemu pokonać oba bosy, przypomnij mi z kim pierwsze godziny spędzałeś na tej instancji, by ją rozpracować czy chociażby zapoznać się. Stałego pt może nie koniecznie trzeba mieć, wystarczy mieć odpowiednie osoby nadające się na tą instancje, nie takie, które ledwo dają sobie rade z moraną. Czemu w tym momencie zaprzestałem latanie na tą inste? Rozwijam mośka, który w kilka miesięcy osiągnął to co niektórzy w kilka lat, i nie mam czasu jak i ochoty logować na vd, tak tylko dopowiem, gdyby nie inwestycja w mo, a w vd - już dawno latał bym w zbroji i pelerynie, a reszte możesz dodać sobie sam.
Podałeś na przykład jedyną osobe z Dunebu, która miała takie wyexpienie eq - a żeby takowe posiadać z pewnością potrzeba kilka lat gry (może granie na multi do chwili obecnej również dołożyło swój sukces? :lol: ) Na instancji znajdują się 2 bosy, rozumiem że na 100 taruli i ~150-200 mahetów spadł mu tylko cień? Trochę słaby droprate, ale z pewnością po reolach i kasie na minus nie wyszedł, więc nie ma nad czym płakać, równie dobrze mogliście ustalić wspólny podział skoro macie "stałe pt" i w nim osoby o większym i mniejszym szczęściu do dropów, ludzie jakoś mają na koncie kilka set moran wybitych bez dropa i muszą z tym niestety żyć, że paski i rece sa po 100kk a na raki i kulki muszą wydawać i niestety im tam reole nie lecą, by po samych 2 bosach wyjść na 0 a nawet na +.
Sam zainwestowałeś dużo kasy na ulepy? Zanim tam latałeś miałeś już wysoko ulepszone eq, dzięki swojemu szczęściu do ulepszania, nie jesteś jednym z tych, którzy wyłożyli setki kk by wbić jeden item na +10, no i nie narzekaj tak na morane, bo to nie mi z 200 moran poleciło 10 kasków.

Spokojnie, z początku kaski również kupowały osoby, które lubiły wpakować hajsik, i brali je nawet po 600kk, a teraz? cena 4x mniejsza, dopiero po roku instancja Tarula została na tyle zapoznana, że jest praktycznie "farmiona" do tego tylko pomogły przedmioty od maheta/tarula. Dlatego licz się z tym, że konkurencja powoli przychodzi, i już nie będziesz miał monopolu na rarach z tarula. Póki co to Wy wymyśleliście taką cene za te rary, i jeżeli nie będzie konkurencji, cene nadal wy możecie ustalać, rok temu naszyjniki ludzie za 500kk+ kupowali? kupowali, wystarczy że ten kto będzie chciał się ubrać, ten sie ubierze, bo dla takiego nie jest problemem wyłożyć swoja wypłate na gre, jednak dla "normalnych" graczy ta cena jest troche przesadzona. Stąd też nie macie klientów na te przedmioty, i czekacie zapewne na właśnie takiego "platynowca", lub osobę, której spadnie epik.



@Way
Cytuj:
Tak znalazły się, a jeśli chcesz wiedzieć konkretnie co gdzie i jak to proszę, o to lista :

Cień tarula za 850kk na raty dla gracza Alkall
Ziraki za 40k platy, dla osoby która pisała z lolka i nie pamiętam nicku
Salmurn za latarnie życia + 10k platy,dla lolka, którego też nicku nie pamiętam
Zalla 38% (nie pamiętam dokładnie %) za latarnie życia dla Evileye


A więc tylko potwierdziłeś to co napisałem - nie znalazły się osoby, które specjalnie zarabiał kilka miesięcy na rar za 800kk+, jest tylko jeden przykład alkala, który finalnie wziął na raty.

_________________
https://www.youtube.com/c/Pogrro
140Lv VD Tolnor ~ Pogrro
140Lv MO Tolnor ~ Postrach


https://prnt.sc/qns0gv - 2,8k mięsek / 3,1k prestiżu w 24h.

Image


Ostatnio edytowany przez CzaRus, 26 Cze 2019, o 18:31, edytowano w sumie 1 raz



26 Cze 2019, o 18:25
Profil WWW
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2013, o 18:25
Posty: 20
Podziękowano: 10 razy
Otrzymanych podziękowań: 36 razy
Nick w grze: DepeChe
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Loteria przedmiotów- spróbuj swojego szczęścia!
"Zmieniasz temat,bo brakuje argumentów czy używasz argumentów, które nie mają sensu, bo w tamtym aspekcie raczej twierdziłeś, że tylko twórcy mają wdrażać pomysły do gier,a gracz już sam z siebie nie może :D"

Temat jest ciagle ten sam, zarabianie na wystawianiu komus przedmiotow i loteria na ktora jak widze ludzie nie wyrazaja w wiekszosci aprobaty. Zarabianie na pomyslach zostaw tworcom gry jak juz mowilem. Chyba ze wszedles z nimi w scisla wspolprace, to wtedy juz wyplata nie w placie, nie w goldzie, a w zlotowkach i nie od graczy, tylko od wlasciciela gry:).

Dzial od pomyslow nie sluzy do zarabiania, tylko do rozwijania tej gry, przy ktorej lubimy siedziec i spedzamy przy niej sporo czasu. A co do braku argumentow... jak zamkniesz oczy nie znaczy ze zniknales, tak samo to co do Ciebie napisalem. Chyba ze uwazasz inaczej... Wtedy dalsza rozmowa nie ma sensu:)

_________________
MO Asphyxia 140 lvl
SH DepeChe 140 lvl
Cinderella Aquaton 140 lvl
Techtah Aquaera 140 lvl
Justice Motyl 140 lvl


26 Cze 2019, o 18:30
Profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Loteria przedmiotów- spróbuj swojego szczęścia!
Nie przesadzajmy, Way nikogo nie zmusza do udziału, jeśli ktoś jest na tyle głupi/odważny to niech bierze udział, przegra w kolejnych 10 loteriach i mu się znudzi albo zrozumie jak to działa (statystyka).

Mnie jedynie boli, że ten temat znajduje w karczmie. Tzn rozumiem, że teraz jest tu dyskusja ale dla Waya to nadal temat do promocji tej loterii i nadal wrzuca tu informacje na jej temat. Uważam, że te dwa wątki powinny być conajmniej rozdzielone, wtedy dyskusja mogłaby się toczyć dalej, a w temacie własciwym (zakładam, że byłby w targowisku) wypowiadałby się tylko Way.


26 Cze 2019, o 18:33
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 3 Sty 2017, o 18:23
Posty: 117
Miejscowość: Szczecin
Podziękowano: 82 razy
Otrzymanych podziękowań: 35 razy
Nick w grze: Bali
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Loteria przedmiotów- spróbuj swojego szczęścia!
DepeChe napisał(a):
"Zmieniasz temat,bo brakuje argumentów czy używasz argumentów, które nie mają sensu, bo w tamtym aspekcie raczej twierdziłeś, że tylko twórcy mają wdrażać pomysły do gier,a gracz już sam z siebie nie może :D"

Temat jest ciagle ten sam, zarabianie na wystawianiu komus przedmiotow i loteria na ktora jak widze ludzie nie wyrazaja w wiekszosci aprobaty. Zarabianie na pomyslach zostaw tworcom gry jak juz mowilem. Chyba ze wszedles z nimi w scisla wspolprace, to wtedy juz wyplata nie w placie, nie w goldzie, a w zlotowkach i nie od graczy, tylko od wlasciciela gry:).

Dzial od pomyslow nie sluzy do zarabiania, tylko do rozwijania tej gry, przy ktorej lubimy siedziec i spedzamy przy niej sporo czasu. A co do braku argumentow... jak zamkniesz oczy nie znaczy ze zniknales, tak samo to co do Ciebie napisalem. Chyba ze uwazasz inaczej... Wtedy dalsza rozmowa nie ma sensu:)



Po przeczytaniu twojej wypowiedzi i nie tylko twojej to stwierdzam , że masz ból dupy o to , że ktoś ma pomysł na biznes i zarobek , będą chętni to się zgłoszą i losowanie zostanie rozpoczęte , skoro ekipa wyraziła na to zgodę to jest okej ;)
Polecam także @DepeChe z korzystania korekty aby lepiej się czytało ;)

Pozdrówki ;)

_________________
"Już od najmłodszych lat zielony jest nasz świat "


26 Cze 2019, o 18:36

Podziękowali: BonieDydy (26 Cze 2019, o 18:41)
Profil
Współpracownik Gnarla

Rejestracja: 27 Lis 2012, o 18:09
Posty: 222
Podziękowano: 507 razy
Otrzymanych podziękowań: 216 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Loteria przedmiotów- spróbuj swojego szczęścia!
CzaRus napisał(a):



@Way
Cytuj:
Tak znalazły się, a jeśli chcesz wiedzieć konkretnie co gdzie i jak to proszę, o to lista :

Cień tarula za 850kk na raty dla gracza Alkall
Ziraki za 40k platy, dla osoby która pisała z lolka i nie pamiętam nicku
Salmurn za latarnie życia + 10k platy,dla lolka, którego też nicku nie pamiętam
Zalla 38% (nie pamiętam dokładnie %) za latarnie życia dla Evileye


A więc tylko potwierdziłeś to co napisałem - nie znalazły się osoby, które specjalnie zarabiał kilka miesięcy na rar za 800kk+, jest tylko jeden przykład alkala, który finalnie wziął na raty.



Właśnie nie tyle problem jest w tym, że my narzekamy iż nie schodzą,a raczej w tym że osoby których nie stać i wiedzą, że to zwyczajnie stanieje oburzają się zamiast poczekać aż to stanieje i kupić sobie spokojnie, bez nerwów.

@ Depeche

Gdyby twórcy zrobili taki system to uwierz mi, że oni by chcieli przyciągnąć uwagę klienta i też by na tym zarobili i to właśnie złotówki, o których wspominasz, w końcu gra nie jest rozwijania za darmo i są dodawane do niej mechanizmy, z których korzystasz, a oni zarabiają :D więc masz rację,jak sam to stwierdziłeś "Wtedy dalsza rozmowa nie ma sensu:)" :D

@Seba

Way napisał(a):

Planowałem początkowo targowisko,ale po negocjacji z Szymdaro uznaliśmy, że karczma będzie lepszym miejscem.


Tak jak mówiłem, czytanie i rozeznanie się w temacie coś boli tutejszych użytkowników :)

Zarazem zostawiłem temat do dyskusji, bo jak widać z początków były rozmowy luźne i dotyczące loterii,teraz nagle ludzie dostali szału jakiegoś :D


26 Cze 2019, o 18:39
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2011, o 22:55
Posty: 578
Miejscowość: Parowar
Podziękowano: 478 razy
Otrzymanych podziękowań: 2053 razy
Nick w grze: Inkwizycja
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Loteria przedmiotów- spróbuj swojego szczęścia!
Wcześniej wspomniałem, że nikt nikogo do kupowania losów nie zmusza, ale już oczyma wyobraźni widzę oburzenie na supporcie (zakładając, że uda się uzbierać 50 chętnych na "losy" za 18kk) graczy którzy będą czuli szwindel, bo w końcu 18kk to przeszło 1000 platy, a te przeszło 1000 platy to 100 zeta...

Wolałbym wepchnąć jednak tą 100 do byle jakiego automatu w podrzędnym barze - szanse na wygraną dużo jednak większe, niż "Jackpot" u Waya :lol:

Ciężko się tu nie zgodzić z przedmówcami, że o ile jeszcze losowanie butów z lodowego było (tyle o ile) w miarę w porządku ze względu na symboliczną kwotę, tak już reklamowanie zarobku (i to nie małego) pod przykrywką "rozrywki" w obecnej postaci jest po prostu zwykłym handlem w stylu "s1 Piena", a który to, z tego co się orientuję powinien odbywać się na określonych zasadach i w odpowiednim dziale - bo tu nie gra różnicy, czy ktoś kogoś lubi, czy nie - skoro czyiś sklep jest usuwany z powodu elfickich wyrażeń albo czyjaś twórczość jest kasowana, bo "nie ma związku z Taern" tak uważam, że zarobkowa loteria nie powinna mieć miejsca na forum, a tym bardziej w Karczmie.

Niech ktoś, kto nie podziela mojego zdania w tej kwestii, poda mi chociaż JEDEN pozytyw tej loterii dla Taernu i jego społeczności. Tylko proszę bez "bo można wygrać" - możesz wziąć 100 złotych i wygrać 100.000 na jednorękim bandycie, ale nawet, jeżeli się ta sztuka uda, to znaczy, że właściciel zarobił więcej.

Edit: równie dobrze mogę zrobić "loterię" z "losem" za 1kk w ciemno - liczba biletów i uczestników będzie nieograniczona, a na końcu zbiórki kupię rar za 80% zebranej kwoty na rynku i potem rozlosuję ją pomiędzy uczestnikami. Jakbyś to wtedy Way nazwał, bo wiem, że ostatnio wyrywny jesteś w wyrażaniu opinii na temat innych ?

_________________
"Zawsze mam rację z prostego powodu-nie chrzanie głupot" - Kalart

"Moja refleksja jest taka że kneblować każdy umie, domagać się sprawiedliwości wobec innych " - Mroczna

"Wybacz jeżeli uraziłam Twoje myślenie" - Ruuda


Ostatnio edytowany przez gromak, 26 Cze 2019, o 19:10, edytowano w sumie 1 raz



26 Cze 2019, o 18:58

Podziękowali: 3 Agatx (26 Cze 2019, o 19:54), DepeChe (26 Cze 2019, o 19:04), MatasQ (26 Cze 2019, o 19:00)
Profil ICQ WWW
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2014, o 00:22
Posty: 95
Miejscowość: Mokotów
Podziękowano: 10 razy
Otrzymanych podziękowań: 148 razy
Nick w grze: Postrach
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Loteria przedmiotów- spróbuj swojego szczęścia!
Balitazaar napisał(a):

Po przeczytaniu twojej wypowiedzi i nie tylko twojej to stwierdzam , że masz ból dupy o to , że ktoś ma pomysł na biznes i zarobek , będą chętni to się zgłoszą i losowanie zostanie rozpoczęte , skoro ekipa wyraziła na to zgodę to jest okej ;)
Polecam także @DepeChe z korzystania korekty aby lepiej się czytało ;)

Pozdrówki ;)


Rozumiem że ktoś, kto ma odmienne zdanie na jakiś temat, podając przy tym stosowne argumenty i wymianę zdań, ma po prostu ból dupy? Polecam się bardziej wyedukować.
Czy ktoś tu ma problem, z tym, że jest to wbrew zasadą, i dlaczego ekipa wyraziła na to zgode? (no dobra nie licząc avada xd)


Way napisał(a):
Zarazem zostawiłem temat do dyskusji, bo jak widać z początków były rozmowy luźne i dotyczące loterii,teraz nagle ludzie dostali szału jakiegoś :D


Może dlatego że z początku były same viereny, które kosztują 10kk a i tak zyskałeś dzięki temu 12, teraz natomiast widzę stawkę podnosisz, spoko że wpadłeś na tak genialny plan zarobkowy, nie musisz już wystawiać zdropionych przedmiotów na handlowy, tylko tworzyć loterie i pod tą przykrywą jeszcze więcej gromadzić profitów. Ja serio nic do tego nie mam, baw się w to dalej, tylko wyjaśniam jak z mojej perspektywy i wielu innych to wygląda, zacząłeś od vivek - niby fajna zabawa niby loteryjka, zaraz salmurn lawina nu i powoli przeistacza się to w całkiem dobry biznes pod przykrywką zabawy, "bo ludzie mnie prosili", odskoczni itp..
Tak jak ktoś wyżej wspomniał, gdyby faktycznie było to "zwykłą zabawą", myślę że łączna kwota była by takiej samej wartości jak na handlowym lub niższa (ale tak tak, zaraz powiesz że salmurnu na handlu nie ma i możesz sobie nawet 2kkk cene wymyślić)

Cytuj:
Oczywiście chylę czoła nad pomysłowością, jak opitolić nieschodzącego rara za jego dwukrotna cenę, i to tak żeby wyglądało ze jest to event dla całego servera:)

XD o tym samym pisałem od początku

_________________
https://www.youtube.com/c/Pogrro
140Lv VD Tolnor ~ Pogrro
140Lv MO Tolnor ~ Postrach


https://prnt.sc/qns0gv - 2,8k mięsek / 3,1k prestiżu w 24h.

Image


Ostatnio edytowany przez CzaRus 26 Cze 2019, o 19:16, edytowano w sumie 4 razy



26 Cze 2019, o 19:02
Profil WWW
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2010, o 18:45
Posty: 332
Podziękowano: 34 razy
Otrzymanych podziękowań: 358 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Loteria przedmiotów- spróbuj swojego szczęścia!
Jak dla mnie sytuacja moralnie niesmaczna.

Takie odczucie miałem zaraz po przeczytaniu pomysłu o loterii, a teraz to odczucie jedynie się pogłębiło i utwierdziło.

Moralnie tak gdzieś miedzy handlarzyną autami a akwizytorem providenta.

Oczywiście chylę czoła nad pomysłowością, jak opitolić nieschodzącego rara za jego dwukrotna cenę, i to tak żeby wyglądało ze jest to event dla całego servera:)

Świetne przejście od przedmiotu śmieciowego, żeby pomacać stan frajerów na servie, do zbroi z tarula, która wisi na rynku już pewnie ze 3 miechy i jakoś się nie sprzedała.

No i podpięcie do tego jeszcze lawiny od jakiegoś randoma, co by wyglądało ze to prawie aukcja grzecznościowa:) wisienka na torcie

Heroiczna walka Waya żeby to jakoś tłumaczyć jest bez sensu, i wali hipokryzja na kilometr.

"Zabawa dla frajerow" tak sie ta loteria powinna nazywać, bez żadnych tłumaczeń, chce zgarnąć kasy tyle i tyle. Kropka.

A skoro ekipa to firmuje, czy zezwala, to podatek od loterii, podatek dla "wygrywającego"

Jasno, zwięzłe i transparentnie.

Ps.
Wypisanie na ogólnym forum kto co i za ile kupił, raczej wam klienteli nie przysporzy, to tez bylo niesmaczne.

_________________
Nigdy nie kłóć się z głupcem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy.


26 Cze 2019, o 19:08

Podziękowali: 7 baloczi (26 Cze 2019, o 22:23), Budda (27 Cze 2019, o 02:17), CzaRus (26 Cze 2019, o 19:10), DepeChe (26 Cze 2019, o 19:13), gromak (26 Cze 2019, o 19:11), LosLukaszos (26 Cze 2019, o 23:00), MatasQ (26 Cze 2019, o 19:12)
Profil
Współpracownik Gnarla

Rejestracja: 27 Lis 2012, o 18:09
Posty: 222
Podziękowano: 507 razy
Otrzymanych podziękowań: 216 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Loteria przedmiotów- spróbuj swojego szczęścia!
gromak napisał(a):
Edit: równie dobrze mogę zrobić "loterię" z "losem" za 1kk w ciemno - liczba biletów i uczestników będzie nieograniczona, a na końcu zbiórki kupię rar za 80% zebranej kwoty na rynku i potem rozlosuję ją pomiędzy uczestnikami. Jakbyś to wtedy Way nazwał, bo wiem, że ostatnio wyrywny jesteś w wyrażaniu opinii na temat innych ?


Jeśli pozwolisz, to odpowiem tylko na to gdyż na resztę już odpowiedziałem w tym temacie. Co do liczby uczestników mi nic do tego, możesz ich wrzucić ile chcesz,a co do reszty ciężko mi ocenić na czym to w ogóle miało polegać, tak czy siak zapewne chodzi o zarobek Twój to nic mi do tego, ja lubię podejmować ryzyko, więc jakbym zobaczył cały projekt na czym on miał polegać to pewnie wziąłbym udział, zarazem tak samo jak w loterii Sukursa na s1 wziąłem udział :)


26 Cze 2019, o 19:20
Profil
Współpracownik Gnarla

Rejestracja: 26 Mar 2012, o 20:07
Posty: 228
Podziękowano: 92 razy
Otrzymanych podziękowań: 162 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Loteria przedmiotów- spróbuj swojego szczęścia!
Way napisał(a):
Sam tak napisałeś, że nikogo na to nie stać skoro się nie sprzedaje ;)

Dobrze, a więc podam to na tacy:
Zacznij dostrzegać, że "nikogo nie stać"="nie jest warte określonej ceny".
Chyba, że sytuacja dotyczy monopolu.

_________________
piss.

https://www.youtube.com/watch?v=AN7ImRR6IHs



sub me


26 Cze 2019, o 21:57
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 85 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron