Odpowiedz  [ 92 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna
 Opłaty za użytkowanie działek gildiowych 
Autor Wiadomość
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2014, o 17:56
Posty: 408
Miejscowość: Gorzów Wielkopolski
Podziękowano: 72 razy
Otrzymanych podziękowań: 95 razy
Nick w grze: Loth
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opłaty za użytkowanie działek gildiowych
Ja nie wiem o co ten płacz, moja gildia ma warownie na 3 poziomie, 16 członków a składki tygodniowe wzrosły o aż 10k!!! Nie wiem jak to zniosę, tyle się zarabia miesiącami :P te składki naprawde są minimalne

_________________
Loth 100 Druid

Setka wbita: 2016-9-9 22:23


1 Kwi 2014, o 21:23
Profil
Uciekinier Taernijczyk
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lut 2013, o 22:15
Posty: 1
Miejscowość: Białystok
Podziękowano: 3 razy
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Nick w grze: GreedX
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opłaty za użytkowanie działek gildiowych
Heavenmaker napisał(a):
Greed napisał(a):
Co do bycia chamskim to nie chcę przytaczać twoich wypowiedzi do pewnych osób bo no cóż pokazało by to tylko że jesteś małostkowym małym człowieczkiem. A w realu za takie odzywki do kobiety dostałbyś najpewniej liścia w ryj ...

Przytocz, nie krepuj się - ja się niczego co napisałem nie wstydzę i tam gdzie się zapędziłem tam przeprosiłem, a tam gdzie uważam, że napisałem prawdę to i dzisiaj powtórzę. Nie wzruszają mnie również teksty o 'liściach w ryj' czy o 'małych ludziach' - życie mnie już nauczyło, że takie teksty miotają ludzie, którzy sami doskonale pasują do opisu.

Dlatego powtórzę po raz ostatni - opłaty zostały wprowadzone i nie będą zdjęte. Być może ich wysokość kiedyś ulegnie zmianie - choć obecnie nie mamy tego w planach.



Temat opłat to mnie ani ciepli ani ziębi, pomysł uważam za idiotyzm ale biorąc pod uwagę inne wasze pomysły to można się przyzwyczaić do tego że od czasu do czasu rzucacie takimi perełkami. Co do przytaczania przykładów to życie mnie nauczyło że brudy należy prać w ograniczonym gronie. Co do "tego typu tekstów" to skoro nie potrafisz podjąć poważnej rozmowy i pewnych kroków to cóż :) jeszcze chyba nie wprowadziliście do regulaminu zapisu że nie można mieć własnego zdania na pewne tematy i wyrażać swoją opinie.

no nie wprowadziliśmy, fakt...
ale nie uciekaj, powiedziałeś A, to powiedz B - przytocz przykład za który z liścia mi należny dać - nie bądź leń, wysil się i znajdź ten przykład - błyśnij... a moze Ty jesteś z tych co tylko głośno trajkotają, ale nic sensownego powiedzieć nie potrafią?
~HM


1 Kwi 2014, o 22:23
Profil
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 1 Lis 2012, o 19:35
Posty: 65
Miejscowość: Taern
Podziękowano: 10 razy
Otrzymanych podziękowań: 14 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opłaty za użytkowanie działek gildiowych
Uczepiliscie sie jednej osoby HM'a jak sami wiecie badz ogranicza was to nie on podejmuje ostateczne decyzje. Jak dla mnie ten pomysl ma plusy i minusy lecz tych minusow praktycznie sie nie odczuwa przy graniu.


2 Kwi 2014, o 02:58
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 18 Gru 2012, o 00:18
Posty: 14
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 39 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re:
Heavenmaker napisał(a):
No cóż mogę na to powiedzieć. Jak nie masz argumentów ad meritum to jedziesz ad personam. Mnie Twoje wyzwiska nie wzruszają, bo żeby mnie obrazić to trzeba mieć do tego zdolność. I masz rację, na szcunek trzeba zapracować i uważam, że Twórcy Taerna juz dawno na niego zapracowali swoimi rękoma, głowami, nieprzespanymi nocami. Tymczasem tych Twórców obraża się tu non stop, wyzywa od leni, idiotów, debili czy buraków. Zwłaszcza, gdy tak komuś wygodnie, bo mu argumentów brak. Zwłaszcza, gdy największym osiągnięciem części tych obrazajacych jest zdany test szóstoklasisty.
I tak, będę się obruszal i będę tepil chamskie i prostackie inwektywy sugerujące ze ktoś z Twórców kogoś okradł. Każdy kto tak twierdzi w kontekście np. opłat za działki gildii pisze bzdury i głupoty.

Wysłane z mojego SGP321 przy użyciu Tapatalka



HM tak zgodzę się z tym co napisałeś, tylko 2 sprawy:

po 1
Dlaczego pomimo że podobno jest serwer testowy , to gracze ciągle dostają upy po których więcej rzeczy się sypie niż działa prawidłowo :>
po 2
Jak to jest ze po upie praktycznie jedyne 2 rzeczy jakie działały w miare dobrze to pvp i właśnie składka gildijna... jak to się dzieje , że składka gra ale już np są problemy z logowaniem, problemy z tym ze paru osobom zniknęły pety całkowicie , na s4 wyjdziesz pod keme a tam zwieszone postacie fizycznie ich tam nie ma ale sobie w walkach stoją i nie tylko tam niedługo las z postaci będzie można zrobić ... :) , a jakimś cudem ściaganie kasy działa prawidłowo

I to właśnie mi się nie podoba, czy my chociaż 1 raz doczekamy się updatu po którym powiedzmy chociaż 90% rzeczy będzie działać dobrze i uwaga update nie zepsuje niczego co do tej pory działało dobrze ... :)


2 Kwi 2014, o 12:07
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2010, o 22:03
Posty: 4171
Miejscowość: 100lica
Podziękowano: 452 razy
Otrzymanych podziękowań: 1822 razy
Nick w grze: HeavenM
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opłaty za użytkowanie działek gildiowych
Bardax napisał(a):
po 1
Dlaczego pomimo że podobno jest serwer testowy , to gracze ciągle dostają upy po których więcej rzeczy się sypie niż działa prawidłowo :>

Przede wszystkim nie masz danych, żeby ocenić że więcej rzeczy sie sypie niż działa poprawnie, bo change log to nie jest enumeratywna lista wszystkich zmian - tylko tych kluczowych, często sprowadzonych do dwóch zdań - w praktyce dotykających szeregu elementów i fragmentów kodu. Oczywiście, rozumiem frustracje graczy - ona nas dotyka pewnie nawet bardziej - nie zmienia to jednak faktu, że takie rzeczy niestety się zdarzają i zdarzać będą. Nie zmienia to również faktu, iż za każdym razem dokładamy wszelkich starań aby te błędy wyłapywać.

Bardax napisał(a):
po 2
Jak to jest ze po upie praktycznie jedyne 2 rzeczy jakie działały w miare dobrze to pvp i właśnie składka gildijna... jak to się dzieje , że składka gra ale już np są problemy z logowaniem, problemy z tym ze paru osobom zniknęły pety całkowicie , na s4 wyjdziesz pod keme a tam zwieszone postacie fizycznie ich tam nie ma ale sobie w walkach stoją i nie tylko tam niedługo las z postaci będzie można zrobić ... , a jakimś cudem ściaganie kasy działa prawidłowo


Co do zmian to dam prosty przykład opierający się na czymś, co może być bliższe graczom tj. formułach Excela:
=suma(A1:A30) - niech to będzie odpowiednik kodu do naliczania podatków od Gildii

=ZŁĄCZ.TEKSTY("/addSprzet ";" ";$B$1;JEŻELI(B4="rar";" 768 ";JEŻELI(B4="psycho";" 260 ";JEŻELI(B4="set";" 158 ";JEŻELI(B4="epick";" 453 ";" pick "))));C4;" ";D4;JEŻELI(E4="dmg";" 13";JEŻELI(E4="n-dmg";" 8";"pick"))) - niech to będzie odpowiednik kodu dla sprzętu lub blokady expienia peta powyżej lvl gracza, bo to w tym miejscu pojawiły się problemy - jak ktoś zna excela ten zobaczy, że w dłuższej formule szereg danych zaciąganych jest z innych miejsc, a te inne miejsca mają swoje formuły, często dłuższe od tej przytoczonej - czy to daje pewien obraz skali możliwych błędów?

Mam nadzieje że tak i mam nadzieję, ze pomoże to zrozumieć problem z kodowaniem i błędami oraz rozwieje wszelkie spiskowe teorie dotyczące pobierania opłat za działki.

Bardax napisał(a):
I to właśnie mi się nie podoba, czy my chociaż 1 raz doczekamy się updatu po którym powiedzmy chociaż 90% rzeczy będzie działać dobrze i uwaga update nie zepsuje niczego co do tej pory działało dobrze ...

Uwierz, nam też się to nie podoba i robimy co się da, aby błędów było coraz mniej. Niestety ale kod Taerna jest skomplikowany i niekiedy zmiana jednej rzeczy wpływa na 10 innych - Drygu w trakcie debugowania wyłapie 9 z nich a 1 przeoczy - zdarza się i testerzy nie są w stanie tego wykryć.


2 Kwi 2014, o 12:25
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 22 Lip 2013, o 14:21
Posty: 1
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Nick w grze: Greenwar
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opłaty za użytkowanie działek gildiowych
Przytaczasz przylkad kodu i w ogole kodowania gry na temat ktorej 99% graczy nie ma pojecia skoro stworzyliscie gre dbajcie o jej grywalnosc bo zeby wszystko gralo ok nie bylo by tekstow typu taern z prze dwoch lat bylo lepsze odbiegam tu od tematu bo dyskusja poszla juz chyba dawno kolo tematu skladek. kolejna sprawa dotyczy interpretacji kar co tez jest wielkim znakiem zapytania bo jedni za to samo dostaja kare a inni dalej sobie sie bawia w najlepsze a z tego co wiem to kary juz nie sa kwestia kodu gry

Piszesz o jakiś karach, jakiś osobach, a konkrety? Kto, kiedy jaka kara lub jakiej kary brak?
~HM


2 Kwi 2014, o 19:26
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 22 Lip 2013, o 14:21
Posty: 1
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Nick w grze: Greenwar
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opłaty za użytkowanie działek gildiowych
viewtopic.php?f=70&t=35387


kara dotyczaca mojej osoby za brak niewiedzy z tego co widze tez uczestniczysz w tej dyskusji wiec powinienes wiedziec o co mi chodzi


2 Kwi 2014, o 19:51
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2010, o 22:03
Posty: 4171
Miejscowość: 100lica
Podziękowano: 452 razy
Otrzymanych podziękowań: 1822 razy
Nick w grze: HeavenM
Odpowiedz z cytatem
Post 
No i pięknie, podałeś link. A jak to się ma do stwierdzeń że jedni za to samo dostają karę a inni nie, tam dowodów nie przedstawiasz. To są wciąż oskarżenia bez pokrycia i maja się nijak do faktów.

Wysłane z mojego SGP321 przy użyciu Tapatalka


2 Kwi 2014, o 20:58
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2011, o 22:55
Posty: 578
Miejscowość: Parowar
Podziękowano: 478 razy
Otrzymanych podziękowań: 2053 razy
Nick w grze: Inkwizycja
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opłaty za użytkowanie działek gildiowych
A ja bym natomiast bardzo prosił prowadzących spór w temacie zupełnie innym niż wysokość wprowadzonych stawek za używanie działki gildiowej o przeniesienie jej na PW lub założenie odrębnego tematu.

_________________
"Zawsze mam rację z prostego powodu-nie chrzanie głupot" - Kalart

"Moja refleksja jest taka że kneblować każdy umie, domagać się sprawiedliwości wobec innych " - Mroczna

"Wybacz jeżeli uraziłam Twoje myślenie" - Ruuda


2 Kwi 2014, o 23:14

Podziękowali: MaxMar (2 Kwi 2014, o 23:33)
Profil ICQ WWW
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 Lis 2010, o 01:50
Posty: 1466
Miejscowość: Płock
Podziękowano: 201 razy
Otrzymanych podziękowań: 140 razy
Nick w grze: Darkhen
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opłaty za użytkowanie działek gildiowych
Heavenmaker napisał(a):
Skoro kanclerz czy strateg ma problem w dyscyplinowaniu graczy do wnoszenia składek to znaczy, że:
a) kiepski kanclerz
b) kiepska gildia
c) kiepscy członkowie


Tu się zgodzę ale z 2 strony jakie kanclerz/strateg ma narzędzia do dyscyplinowania graczy?
Zmiana rangi która tak naprawdę znaczy tyle co zmiana numerka i ewentualne usuniecie z gildii.
Może warto pomyśleć nad wprowadzeniem jakiś narzędzi typu ograniczenie dostępu do świątyni przez degradacje rangi (na podobnej zasadzie jak jest to rozwiązane w przypadku klatek) czy tez możliwością usuwania petów z klatek przez kanclerza/stratega.

Nie wiem może i takie pomysły były już rozważane ale na pewno pomogły by w utrzymaniu dyscypliny w gildii.

_________________
Łucznik 124lvl Larkas - OFF
Rycerz 64lvl Larkas - OFF

27-12-2016 Koniec przygody z The Pride of Taern.


10 Kwi 2014, o 13:36

Podziękowali: Podwójny (10 Kwi 2014, o 17:00)
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 92 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron