Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 oszuści a dzialanie systemu 
Autor Wiadomość
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2013, o 14:55
Posty: 173
Miejscowość: Gdańsk
Podziękowano: 18 razy
Otrzymanych podziękowań: 35 razy
Nick w grze: Crazyzdf
Odpowiedz z cytatem
Post oszuści a dzialanie systemu
zaczne od tego ze ostanimi czasy dalem sie oskubac z kasy ale pociesza mnie to ze i 3 pozostale osoby tez, nie duzo bo sama sciepa na DZ... Koles zebral kase , wyszedl z party i zniknol...

oczywiscie ss jest prosze nie zwraacac uwgi na wypowiedzi

Image

oraz czesc 2

Image

no i dobrze , stalo sie i jak dziala system...

a no zwyczajnie zle a wrecz beznadziejnie , nie mam zadnych watpliwosci...

odrazu z kacia zglosilem sprawe do thanata no bo byl, zapytalem co zrobic jak ktos wydyma kogos na siano .. pokazalem ss , no bo co tu ukrywac doszlo do oszustwa, zlodziejstwa poprostu,

jak wygladala reakcja, gm napisal pw do tej osoby z ultimatum zeby oddal kase albo ban.

oczywiscie my tez cisnelismy goscia oddawaj kase zlodzieju a ten w zaparte ze to nie on ze go hakierzy napadli zapewne (blahahaha) no i kasy nie oddal i thanat go zbanowal tak mysle ..

Co dalej ... zapytalem thanata czy odda mi kase i reszcie - nie ma takiej mozliwosci uslyszalem i uslyszalem jeszcze ze gosc ma sam oddac kase , zapytalem jak jak ma bana w odpowiedzi nie wiem...

no i tak dziala system poszkodowane osoby nie maja na co liczyc jak cie ktos jawnie okradnie to straty nieodzyskasz...


reasumujac, zawsze uwazalem ze gm to taki policjant ( bez obrazy) w grze , zreszta ma wszelkie opcje i kase czy przedmioty nawet sila moze wyszarpac by jednak krzywda zostala wyrownana jednak nic podobnego , zalu nie mam zapewne zrobil co mogl zapewne maja jakies wytyczne , ale jakie by nie byly sa zle i niedzialaja jak nalezy..

Zwyczajnie powinien goscia zlapac za przyslowiowe jaja, pokazac ss (niezbite dowody) i oddawaj sianoczy tam przedmiot po dobroci , nie to powinien wyszarpac straty sila i oddac poszkodowanej osobie czy osoba , przeciez to takie proste , a tu dzialanie systemu co dalo nic, gosc ma bana zapewne ze kilka miesiecy mu zejdzie wroci i ma na koncie hajs a poszkodowana osoba co ma?? nic nawet satysfakcji ze taki typek dostal bana, satysfakcja by byla jakby mu odebrano to co zrabowal i nastapil zwrot ale system jest zly...


oczywiscie opisalem przyklad jak to bylo, nie wiem pierwszy raz takie cos mialo miejsce na moich oczach z moim udzialem moze sa inne drogi by straty sie wrocily , no to tylko 40k specjalnie na glowie niestaje by odzyskac ale zawsze strata...

chcialbym zeby sie ktos wypowiedzial dlaczego system dziala tak a nie inaczej lub czy sa inne rozwiazania niz takie jakie zastosowal thanat


11 Lut 2014, o 21:37
Profil WWW
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2011, o 03:06
Posty: 2255
Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 216 razy
Otrzymanych podziękowań: 865 razy
Nick w grze: Szymdaro
Odpowiedz z cytatem
Post Re: oszuści a dzialanie systemu
Proponuję następnym razem to Ty zbieraj siano i problem się całkowicie rozwiązuje, żadnego błędu, żadnej winy systemu czy czego tam chcesz. To tylko i wyłącznie czynnik ludzki, ktoś jest złodziejem, a Ty mu zaufałeś, sam dobrowolnie przekazałeś mu złoto, to Cię okradł. Żadnych pretensji do nikogo jak tylko do siebie. Tyle w temacie.

_________________
Mój kanał na YT

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.


11 Lut 2014, o 21:46
Profil WWW
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2013, o 14:55
Posty: 173
Miejscowość: Gdańsk
Podziękowano: 18 razy
Otrzymanych podziękowań: 35 razy
Nick w grze: Crazyzdf
Odpowiedz z cytatem
Post Re: oszuści a dzialanie systemu
niezupelnie, oczywiscie mozna tak napisac jak ty , ale nawet w realu jesli sa dowody , i sa rzeczy np skradzione one do ciebie wroca ... tak ze niemasz szkody nawet jak juz w lombardzie np tel jest policja go wyszarpie za free i ty go dostaniesz...

tu mi mowisz zaufales zlodziejowi???? a co mial na czole napisane zlodziej??? NIE

gra jest tez powazna oczywiscie dalem przyklad z reala jak to sam HM i inni podaja przyklady z reala to i ja sie podpieram , tak czy siak jest system dzialania na oszustow i zlodzieji w grze tylko czemu nie dziala jak nalezy oto sie rozchodzi... pokrzywdzona osoba w grze juz taka bedzie i nie mozna liczyc na odzyskanie niczego... TYlko niby z jakiego powodu nie, ciezko odebrac gosciowi kase i oddac poszkodowanym czy tam przedmiot?? pare klikniec a co mi daje ze gosc znbanowany tez nic .. chocby chcial teraz siano oddac to nie odda...


szymdaro tak wyskoczyles moze to twoj jakis funfel ??


11 Lut 2014, o 21:54
Profil WWW
Uczeń Simona

Rejestracja: 26 Sie 2012, o 11:38
Posty: 65
Miejscowość: Chocianów
Podziękowano: 22 razy
Otrzymanych podziękowań: 26 razy
Nick w grze: Hellland
Odpowiedz z cytatem
Post Re: oszuści a dzialanie systemu
Crazy ja nie rozumiem dlaczego płaczesz, Thanatoss zrobił co mógł, i pamiętaj to tylko gra, dałeś mu kase - straciłeś zapewne został już ukarany z tego powodu. Za bardzo bierzesz to do siebie, i nie porównuj gry z normalnym życiem bo to mija się z celem. Może znów przyda się odpoczynek od gry? Mamy na s3 1- go aktywnego GM'a który robi co może by serwer działał jak dotychczas. A na te chwilę masz nauczkę by nie powierzać swoich "pieniędzy" byle komu.

_________________
Rycerz 140 lvl s7/Ostlor R.I.P
100 lvl wbity: 21.06.2013 19:54
140 lvl wbity: 17.12.2015 20:34


Sheed 100 lvl Ostlor Active!
100 lvl wbity: 2019-9-26 22:01

Bo podnieść się, to jest sztuka.


11 Lut 2014, o 22:03
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2010, o 22:03
Posty: 4171
Miejscowość: 100lica
Podziękowano: 452 razy
Otrzymanych podziękowań: 1822 razy
Nick w grze: HeavenM
Odpowiedz z cytatem
Post Re: oszuści a dzialanie systemu
Crazyzdf napisał(a):
szymdaro tak wyskoczyles moze to twoj jakis funfel ??


za to pytanie temat leci do zgniatarki...


11 Lut 2014, o 22:04
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2013, o 14:55
Posty: 173
Miejscowość: Gdańsk
Podziękowano: 18 razy
Otrzymanych podziękowań: 35 razy
Nick w grze: Crazyzdf
Odpowiedz z cytatem
Post Re: oszuści a dzialanie systemu
oczywiscie heaven niczego innego sie nie spodziewalem...

tak wlasnie myslalem ze zamiast jako admin wypowiedziec sie na nurtujacy mnie temat to uciszysz sprawe temat wciskajac w jakis badziewny dzial zeby ludzie omijali z daleka... brawo mistrzu


11 Lut 2014, o 22:06
Profil WWW
Współpracownik Gnarla

Rejestracja: 27 Lis 2012, o 18:09
Posty: 222
Podziękowano: 507 razy
Otrzymanych podziękowań: 216 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: oszuści a dzialanie systemu
Szymdaro a ja powiem tak,zaczyna się od drobnostek a co będzie się działo za kilka lat? Sami twórcy zrobili taki system, dodatkowo co gorsze na bossa i nie zobaczysz czy dana osoba Cie nie oszuka... Co prawda na bossy wychodzi jeszcze to w małych ilościach typu dz,ale spójrzmy na to tak,jak na przykład wszystkie przedmioty na selene by taki typek sobie zabrał, już odrazu mamy coraz większe straty... Co prawda Crazy pisał w większości denerwujące rzeczy, wręcz nieznośnie to tym razem się wstawie za tym :) Pozatym to tylko gra i dla GM'a to nie jest wielki problem stworzyć przedmiot czy nawet odebrać przedmiot, wiadomo już od dawna co mogą GM'i tylko myślę, że zbyt dużo mają na głowie i przez to takie rzeczy umykają!

Widzę,że niestety temat trafił do strefy zgniotu,wielkie szkoda ale i tak postanowiłem to napisać :)


11 Lut 2014, o 22:09
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Sie 2013, o 09:01
Posty: 544
Miejscowość: Piaseczno
Podziękowano: 626 razy
Otrzymanych podziękowań: 451 razy
Nick w grze: Szpitalnik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: oszuści a dzialanie systemu
Dla twojej wiadomości: ten twój złodziej to zwykły dzieciak, w necie typowy kozak, z tych, co z dumą zaorałby 10 lvl na afku (mam go w znajomych - miałem do teraz - wiem jaki jest). Ale skoro mówisz, że dostał bana, to chyba jednak się zadośćuczynienie należy - nie wiem crazy, podejrzewam, że jak zwykle kręcisz i lamentujesz bez pokrycia, bo dla mnie ban dla kolegi Micha = automatcznie zwrócenie wam kasy. Może gdybyś był poważny na codzień, to i ciebie poważniej traktowanoby w podobnych sprawach.

_________________
Spoiler:


11 Lut 2014, o 22:10
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2013, o 14:55
Posty: 173
Miejscowość: Gdańsk
Podziękowano: 18 razy
Otrzymanych podziękowań: 35 razy
Nick w grze: Crazyzdf
Odpowiedz z cytatem
Post Re: oszuści a dzialanie systemu
zadnej kasy nikt nie dostal spowrotem a bana ponoc thanat mu zasadzil ... krece ciekawe jak system kuleje i tyle


11 Lut 2014, o 22:14
Profil WWW
Pogromca Valdaroga

Rejestracja: 4 Kwi 2011, o 23:13
Posty: 1301
Podziękowano: 26 razy
Otrzymanych podziękowań: 502 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: oszuści a dzialanie systemu
W przypadku udowodnienia oszustwa jedynym działaniem administracji jest ukaranie winowajcy. Nie odkręcają oszustwa z prostego powodu - gracze muszą mieć świadomość, że ich działania są związane z pewnymi konsekwencjami.
Przede wszystkim służy to ograniczeniu przypadków, gdy administracja musi aktywnie uczestniczyć w sporze i go rozstrzygać. Co wiąże się często z wysłuchaniem obu stron, przeglądaniem logów i wielu podobnym sytuacjom, które zajmują sporo czasu.
Dlaczego taka polityka wobec oszustw ogranicza podobne przypadki? Przede wszystkim wymusza ostrożność. Mając np. NU przedmioty - to dany gracz na pewno przemyśli czy pożyczy item na czas turnieju, wiedząc że może go stracić.
Warto przy tym zaznaczyć, że odbanowanie zazwyczaj wymusza rekompensatę, o ile to możliwe (np. item nie został sprzedany/wyrzucony).

PS: Crazyzdf - sposób, w jaki poprosiłeś o wyjaśnienie takiego postępowania GM jest wysoce nieuprzejmy i dlatego temat spotkał się z takim traktowaniem. Gdybyś napisał go w bardziej wyważony sposób, sądzę że HM postarałby się odpowiedzieć na zadane pytanie. Moim zdaniem i tak powinien odpowiedzieć - gracze powinni być świadomi, w jaki sposób administracja reaguje na podobne sytuacje.
PS2: Nie jestem z administracji, więc nie znam polityki GMów wobec oszustw - ale sądzę że decyzja Thanatossa nie wynikała z jego własnej inicjatywy, ale z wytycznych adminów wobec takich przypadków. Inaczej mówiąc - gdyby GM postąpił inaczej, prawdopodobnie popełniłby samowolkę.


13 Lut 2014, o 06:17
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 14 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron