Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
 Wywiad z Drygiem - jeszcze więcej pytań! 
Autor Wiadomość
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 13 Lut 2018, o 02:39
Posty: 18
Podziękowano: 12 razy
Otrzymanych podziękowań: 44 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Wywiad z Drygiem - jeszcze więcej pytań!
Witajcie - tutaj Galajus,

Wywiad z Drygiem szerokim echem przeszedł przez całą społeczność Taernu. Słuchając go nazbierała mi się dość pokaźna pula kolejnych pytań - bo czemu nie dopytać o to co się nie zmieściło, czy rozwinąć to co nowego się dowiedzieliśmy.
Wywiad trwał i tak bardzo długo a też ile można sobie przywłaszczać ojca gry na dość krótkim evencie - PGA :D

Link do wywiadu: https://youtu.be/JqS2wGrnYSc

Tutaj misja dla Was - jakie jeszcze macie pytania związane z 3D jak i obecną wersją gry? Wiele tematów można poruszyć i tak samo ciekawie o nich rozmawiać jak na PGA, także bardzo serdecznie zapraszam do dyskusji!

Jeśli trafi się okazja to spróbuje ponownie przeprowadzić parę wywiadów w formie rozmowy, tym razem przez czat głosowy ale nic nie obiecuje - tym bardziej, że jeśli kogoś zaciągnę do rozmowy to w tym samym momencie odciągam go od pracy nad 3D :P

Na początku może zadam tylko jedno pytanie, dużo wygodniej będzie rozmawiać, gdybać czy sugerować różne rzeczy gdy będziemy płynnie przechodzić z jednego tematu na drugi niż wywalać całą "amunicję" na starcie ;)

Pojawiła się zapowiedź targowiska wraz ze startem 3D - w związku z tym możemy mieć wiele pytań o jego funkcjonowanie.

Zastanawiam się czy jest już stworzona cała koncepcja tego udogodnienia czy może dopiero rozpisywane są pomysły.
Interesujące jest czy wystawiane przedmioty będą cały czas u nas czy np zostają na targowisku i jak ktoś zdecyduje się na zakup to po prostu ściąga mu złoto/platynę z postaci (platynę w paczkach czy tylko z postaci!?), przedmiot pojawia się u niego w plecaku, zapłata u sprzedawcy i transakcja się kończy.

Równie dobrze targowisko może pełnić tylko rolę tablicy ogłoszeń gdzie ludzie wystawiają przedmiot i nadal mają go przy sobie a kiedy ktoś sobie wyszuka interesującą go ofertę pisze na PW do posiadacza i tak jak obecnie po prostu idą konwo :D

Takie dwie opcje najszybciej przyszły mi do głowy, obie mają swoje wady i zalety, przy pierwszej zamrażamy sobie przedmiot - oczywiście można by było dodać opcję ściągnięcia przedmiotu z targowiska ale pojawia się pytanie czy samo wystawienie będzie darmowe czy nie.
Natomiast przy drugiej opcji (wystawieniu przedmiotu ale zostaje on u nas) odbijamy się od ściany w postaci łapania osób, które są online - przez to część ofert staje się nieosiągalna - tu znów pytanie jeśli ta opcja się pojawi czy oferty będą filtrowane między osoby online i offline.

Czekam na kontynuację dyskusji przez innych i zapraszam ekipę do udzielania ewentualnych odpowiedzi! :D


23 Paź 2019, o 15:27

Podziękowali: Dantalion (23 Paź 2019, o 15:35)
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 8 Mar 2015, o 14:06
Posty: 91
Podziękowano: 6 razy
Otrzymanych podziękowań: 41 razy
Nick w grze: Bedessy
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wywiad z Drygiem - jeszcze więcej pytań!
Wydaję mi się, że wystawianie ofert na targowisku będzie raczej darmowe, sprzedający będzie miał do wyboru pomiędzy wystawieniem go na licytację i ustaleniem konkretnej ceny w opcji 'Kup teraz'. Przypuszczam, że item kierowany będzie do 'depozytu' Targowiska i kupujący będzie dany item odbierać z tego depozytu (alternatywnie sprzedający będzie odbierać zapłatę).

Pytanie ode mnie.

Jak stwórcy oceniają całokształt serwera HC? Czy wszystko poszło zgodnie z ich założeniami? Jeśli nie, to czy myśleli kiedyś o połączeniu tego serwera z innym/zamianie go na zwykły? Czy zastanawiali się kiedykolwiek nad zmianą 'mechaniki' (przykładowo zamiast śmierci zabierającej itemy i exp i bossach (w dużej mierze, nie oszukujmy się, osłabionych), bossy wzmocnione ale za to śmierć o wiele łaskawsza)? Jaka była ich wizja Beirn przy tworzeniu serwera?

_________________
Bedessy [140] Voodoo [ON]
#Free_JanekHc #Free_KacperekHc #Free_TakaDruidka #Free_ZjaraanyMis #Free_ZłyŁuczek
#Free_SexyPlayboj


23 Paź 2019, o 15:56

Podziękowali: 3 AbrtHC (23 Paź 2019, o 16:24), Skioppai (23 Paź 2019, o 16:11), TaernowyNupek (23 Paź 2019, o 16:08)
Profil
Współpracownik Gnarla

Rejestracja: 27 Lis 2012, o 18:09
Posty: 222
Podziękowano: 507 razy
Otrzymanych podziękowań: 216 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wywiad z Drygiem - jeszcze więcej pytań!
1. Zastosowanie glifów bakalarskich - czy będzie coś więcej? Obecnie tego gromadzi się od cholery...
2. Czy w 3d postacie i moby nie będą zasłaniać innych (ryc zasłaniający ludzi w pt- głównie widoczność kliknięcia, smok kościsty/gmo zasłaniający resztę mobów, że nie idzie kliknąć)
3. System potków - czy dalej będzie przeciąganie na postać? Słyszałem z pga, że nie dało się przeciągnąć i tylko przyciskiem można było potnąć.
4. Czy wszystkie pelki będą wyglądać tak płasko? Przykład ulgi http://prntscr.com/pn7bd0 - wygląda to masakrycznie...
5. Jak działa obecny system dropa? Czy on jest na gracza czy na dany slot w walce? Chodzi tutaj o to,by później mieć porówananie czy późniejsza zmiana systemu jest lepsza,czy gorsza.
6. Targowisko - czy będzie ono jak w innych grach np. jak w tibii/ jak ono dokładnie będzie wyglądało (nie wiem czy znacie tytuł i daję go tylko po to byście mieli porównanie a nie na celu reklamy innej gry)
7. Mario Lodowy i Aqua - Czy będą jakieś eventy gdzie będzie jakiś teleport co by przenosił w te instancje (tak jak obecnie w eventach przenosicie Nas czasem na stare mapy taernu)? Jeśli nie,to co z rarami, które obecnie mamy czy to uszkodzone,czy założone - nie wywołają one na jakiś czas monopolu i przewagi postaci?
8. Czy będzie jakiś lepszy pet ze szpilą niegildiowy? Obecnie mamy kruka, który jest słaby i borsuka, który jest średnio dostępny,a kolan mamy dużo (szczególnie aquatona, który jest mega mocny i spodziewałbym się kolejnego peta takiego,ale w wersji szpili)
9. Czy ekrany walki będą już w full hd? Obecna rozdzielczość to 1280x768 . Czy jeśli będzie full hd skupicie się na elementach typu tabelki hp/mana/kondy, wielkość mobów i postaci czy jednak na otoczeniu? Grałem w różne gierki gdzie zaniedbano wielkość postaci i strasznie ciężko się grało.
10. Czy w 2d wejdzie jeszcze jakaś psycho broń dla barbarzyńcy? Obecnie Mag Ognia ma przewagę poprzez bronie z ivraula, które są wcześniej i łatwiej dostępne.
@Edit:
11. W 3d zauważyłem, że nie ma już 4-rech slotów na broń podręczna tylko 3 sloty, czy to zmiana celowa czy przeoczenie?
12. W 3d postawa mośka jak i vd są bardzo podobne,czy to nie będzie mylące jak gracze się poskinują?

Pozdrawiam i jak będę miał więcej pytań to chętnie napisze w temacie :)


Ostatnio edytowany przez Way, 27 Paź 2019, o 13:45, edytowano w sumie 1 raz



23 Paź 2019, o 20:25
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Paź 2019, o 15:55
Posty: 22
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 6 razy
Nick w grze: Razenas
Serwer: Ostlor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wywiad z Drygiem - jeszcze więcej pytań!
Toxic napisał(a):
Wydaję mi się, że wystawianie ofert na targowisku będzie raczej darmowe, sprzedający będzie miał do wyboru pomiędzy wystawieniem go na licytację i ustaleniem konkretnej ceny w opcji 'Kup teraz'. Przypuszczam, że item kierowany będzie do 'depozytu' Targowiska i kupujący będzie dany item odbierać z tego depozytu (alternatywnie sprzedający będzie odbierać zapłatę).


Oby nie przesadzili z dostępem do licytacji. To bardzo groźne narzędzie, pewnie się skończy na tym, że na początku powstanie ogromny chaos bo każdy będzie chciał cwaniakować, h lvle standardowo najbardziej.

Ciekawe czy powstaną dodatkowe punkty do regulaminu, które będą jakoś sankcjonować oszustwa handlowe. Do teraz oszustwa polegały na podawaniu graczom pytającym się o cene zbyt dużych cen przez znajoych sprzedającego lub jego gildiie.

Cytuj:
10. Czy w 2d wejdzie jeszcze jakaś psycho broń dla barbarzyńcy? Obecnie Mag Ognia ma przewagę poprzez bronie z ivraula, które są wcześniej i łatwiej dostępne.

Gramy w tą samą gre? XD mag nadal ma magiczną luke miedzy 45 a 75, dodatkowo gnat jest strasznie cienki, ja na swoim mo wolałem nosić tężec + ulepszona tarcza. Alternatywą jest drogi urntsul i smuga. (z dostępnością tych ostatnich tez bywa róznie) Poza tym nawet bez psycho magowie zawsze mieli Istav na 80 lvl, a te psycho to wcale nic szałowego jeśli ktoś nie zamierza poświęcać (marnować) czasu na ich expienie. Moim zdaniem i tak lepiej expić Vogurun i leciec na 115 lvl niż marnować czas na expienie psycho, które ci nic nie daje, bo taki mo do 115 lvl to co będzie robić takiego super?

Cytuj:
7. Mario Lodowy i Aqua - Czy będą jakieś eventy gdzie będzie jakiś teleport co by przenosił w te instancje (tak jak obecnie w eventach przenosicie Nas czasem na stare mapy taernu)? Jeśli nie,to co z rarami, które obecnie mamy czy to uszkodzone,czy założone - nie wywołają one na jakiś czas monopolu i przewagi postaci?


Tego się strasznie boje, chyba ekipa powinna się wytłumaczyć od razu, żeby potem nie doszło, że już jacyś gracze zaczęli składować zapasy rarów. A może już infromacja dotarła na serwery i widać podwyżki cen?

_________________
Jeśli biorę udział w jakiejś dyskusji i mam rację to mi to wystarcza. Nawet jeśli o drugiej stronie jest cały tłum. Bo wiadomo, że liczy się jakość, a nie ilość. A lvl i godziny spędzone w grze nie robią na mnie wrażenia.


24 Paź 2019, o 20:45
Profil
Współpracownik Gnarla

Rejestracja: 27 Lis 2012, o 18:09
Posty: 222
Podziękowano: 507 razy
Otrzymanych podziękowań: 216 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wywiad z Drygiem - jeszcze więcej pytań!
razena napisał(a):
Cytuj:
10. Czy w 2d wejdzie jeszcze jakaś psycho broń dla barbarzyńcy? Obecnie Mag Ognia ma przewagę poprzez bronie z ivraula, które są wcześniej i łatwiej dostępne.

Gramy w tą samą gre? XD mag nadal ma magiczną luke miedzy 45 a 75, dodatkowo gnat jest strasznie cienki, ja na swoim mo wolałem nosić tężec + ulepszona tarcza. Alternatywą jest drogi urntsul i smuga. (z dostępnością tych ostatnich tez bywa róznie) Poza tym nawet bez psycho magowie zawsze mieli Istav na 80 lvl, a te psycho to wcale nic szałowego jeśli ktoś nie zamierza poświęcać (marnować) czasu na ich expienie. Moim zdaniem i tak lepiej expić Vogurun i leciec na 115 lvl niż marnować czas na expienie psycho, które ci nic nie daje, bo taki mo do 115 lvl to co będzie robić takiego super?


Skoro masz wątpliwości do danego przedziału to możesz zadać pytanie o balans,ale rozumiem, że dogryzanie i zawiść jest lepsza niż pokazywanie danego problemu? Oby dalej tak forum działało to na pewno będzie coraz więcej tematów :lol: :lol: :lol:

Co do reszty to właśnie problem w tym, że Tobie się nie chce expić,a komuś zachcę,bo raczej oboje wiemy, że jest trend "dmg bez epika to fuu", to te bronie z ivra mogą być dobre i dawać przewagę :P


27 Paź 2019, o 13:51

Podziękowali: Tchala (27 Paź 2019, o 15:17)
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Cze 2013, o 15:13
Posty: 139
Miejscowość: Rzeszów
Podziękowano: 94 razy
Otrzymanych podziękowań: 134 razy
Nick w grze: Kaladin
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wywiad z Drygiem - jeszcze więcej pytań!
Tyle pytań, a odpowiedzi brak, to jest bolączka tego forum. Jak to ktoś ujął w innym temacie, sprawy denne i nieważne nabierają dużego rozgłosu i mają odzew nawet od Dryga, a tymczasem taki jeden, malutki temat, który by zaspokoił ciekawość wielu graczy, jest olewany od ponad pół tygodnia. Trochę szkoda, że priorytety wyglądają jak wyglądają, jeśli już należy coś zmienić, to właśnie to.

_________________
For what shall it profit a man, if he shall gain the whole world, and lose his own soul?


27 Paź 2019, o 14:41
Profil
Inżynier
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2015, o 15:00
Posty: 157
Miejscowość: Wrocław
Podziękowano: 34 razy
Otrzymanych podziękowań: 181 razy
Nick w grze: Daro
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wywiad z Drygiem - jeszcze więcej pytań!
Spoiler:


Hej, część pytań się przewija przez nas, więc co nieco mogę odpowiedzieć.

1. Tak, planujemy dodać nowe funkcjonalności do glifów bakalarskich, jest na to wstępnie rozpisany pomysł, omawialiśmy go na spotkaniu i jeśli nic nie stanie na przeszkodzie to powinno coś się pojawić - daty nie deklaruje, bo z nimi potem są kłopoty, ale mam nadzieję że w wersji 2D jeszcze ;)
Ogólnie temat glifów będzie szerzej ujęty przy okazji craftingu, ale to już przy wersji 3D i jeszcze nie do końca jest pewna postać tego aspektu.

2. Na pewno wszystkie takie smaczki będą zgłaszane i poprawiane przy okazji wszystkich szczebli testów (nasze węwnętrzne, CBT, OBT). Widoczność gotowości (kliknięcia) też nie jest już zaklepana, że będzie wyglądać tak a nie inaczej.

3. Tak, na PGA fukcjonował tylko system z podręcznym menu, ale jak się dowiadywałem wcześniej to oba będą dostępne w 3D, chociaż nie brałbym tej informacji jako pewnik. Cel jest na pewno taki, żeby system potania był nie mniej efektywny od tego jaki jest teraz, ale jego postać może ulec jeszcze zmianie. Potanie z dedykowanego Menu z potkami było całkiem dobrze odebrane na PGA, nie licząc tego że jest tam w tym momencie ustawiony cooldown.

4. Zgłaszałem i osobiście mam nadzieję że nie :D ale przy okazji następnych testów przypomnę się o tym drygowi. Na pewno nie chcemy żeby skiny teraz uważane za ładne i unikalne straciły na wartości po premierze BR, chociaż trzeba brać pod uwagę fakt, że ich wygląd może ulec zmianie - tak jak i wszystkich przedmiotów. Jednym przypadnie do gustu, innym nie.

5. Aktualnie tak (cytat dryga):

Drop przypisywany do drużyny.
Do każdej drużyny możemy przypisać przedmioty lub sprzęt, który zdropi z niej po jej ubiciu. Dla każdej sztuki sprzętu ustalamy oddzielną szansę. Gdy drużyna pada dla każdego przedmiotu/sprzętu przeprowadzone jest oddzielne losowanie czy udało się go dropnąć. Jeżeli tak to trafia do puli dropu. Następnie losowane jest na który slot spadnie dany item.

a) przypisujemy przedmioty / sprzet do druzyny
b) po ubiciu losowanie dla itemka każdego z indywidualną szansą na drop
c) losowanie na który slot wpadnie drop


Istnieje również coś takiego jak drop w "droppacku", różni się to tym że tam możemy zdefiniować ile chcemy żeby spadło itemów z szansą 100% że tyle spadnie. Tak działa np. drop flaszek na lodowym.

6. Mieliśmy o tym krótką rozmowę, ale nie ma jeszcze ustalonej finalnej wersji i nie chcę prorokować jak by miało to wyglądać. Jednak po tej rozmowie wiem, że prace zmierzają bardziej w kierunku Targowiska jako osobnej funkcjonalności, gdzie będzie można robić aukcje, kupować, sprzedawać, wyszukiwać itemki w sposób chociaż po części automatyczny. Jak pojawi się jakiś bardziej "konkretny" koncept (czyt. drygu zaprogramuje to tak jak ma być :D) to postaramy się podrzucić zajawkę, może na blogu?

7. Będziemy o tym dyskutować jutro (tj. poniedziałek) na spotkaniu engowym. Raczej chcielibyśmy uniknąć sytuacji, że przez zamknięcie niektórych instancji wywróci się ekonomia. Jak coś ustalimy to dam Wam znać.

8. Nie jest ustalone, ale temat petów (i 4 i 5 klatki) będzie ruszany po premierze BR. Ale słuszna uwaga, dzięki.

9. Chodzi Ci o tło walki? Na pewno będzie to dobrze wyglądać w full HD - w sumie już wygląda. Na targach PGA gracze grali na monitorach full HD i wyglądało to ładnie.
Według mnie to dość istotny element, który od razu rzuca się w oczy, więc jak zauważymy że w tym aspekcie jest lipa to będzie to poprawiane.

10. W 2D na 100% nie. W 3D nie wiadomo, nie dyskutowaliśmy na ten temat. Chociaż ja osobiście (grając bb) nie odczułem problemu z broniami na mid-game.

11. Tutaj nie jestem pewien. Takie rzeczy będą ustalane na sam koniec, jest to dość łatwe do zmiany.

12. Postawy postaci są nieskończone. Raczej zostanie rozróżnienie tak jak w wersji 2D, bo dobrze to działa.

pzdr

_________________
Barb 140, Tolnor.


27 Paź 2019, o 16:08

Podziękowali: 3 drygu (28 Paź 2019, o 16:39), Treamer (27 Paź 2019, o 22:38), Way (27 Paź 2019, o 17:06)
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 7 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 32 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron