Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
 Podmiana forum 
Autor Wiadomość
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2016, o 19:10
Posty: 19
Podziękowano: 192 razy
Otrzymanych podziękowań: 25 razy
Serwer: Ostlor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Podmiana forum
Tak w sumie to myślę, że jakby ekipa zrobiła praktycznie nowe forum, które wyglądałoby zupełnie inacsej to można by było nawet wybaczyć ten brak połowy treści forum. Niestety nic się nie zmieniło i forum wygląda nadal tak samo jak wyglądało 10 lat temu więc no.


21 Paź 2019, o 10:44

Podziękowali: 2 Dantalion (23 Paź 2019, o 14:27), LesiakZLN (21 Paź 2019, o 11:31)
Profil
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 25 Cze 2019, o 17:52
Posty: 31
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 15 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Podmiana forum
Dantalion napisał(a):
Zapewne nie rozjaśniłem wszystkiego, ale mam nadzieję, że choć część. Postaram się, abyśmy mogli kontynuować dialog.


Jakkolwiek do Ciebie mam dużo szacunku, to niestety zasada odpowiedzialności zbiorowej (zresztą podobną stosujecie do graczy, tzn. wszyscy są w jednym śmierdzącym worku) stawia Cię w szeregu ekipy, tej ekipy ...Kumasz? ;) No to prowadźmy dialog! bez niedomówień, kłamstw, mataczenia i te inne synonimy kręcenia. Nie jesteśmy już 9 letnie brzdące...walcie prosto z mostu. Zamierzacie iść drogą rozwoju, tak gry, jak i forum, czy po prostu "samograj" -wyciągnijmy ile się da, a reszta na złom. Szczerość i pełne informacje nam się chyba należą. Planujemy, zamierzamy, rozważamy to słowa, którymi większość już rzyga, za przeproszeniem.


21 Paź 2019, o 12:22

Podziękowali: AvadKevadra (21 Paź 2019, o 12:36)
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2015, o 21:41
Posty: 331
Podziękowano: 91 razy
Otrzymanych podziękowań: 621 razy
Nick w grze: Dantalion
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Podmiana forum
Black napisał(a):
Rozjaśniłeś wystarczająco, dziękuję za odpowiedź.
Pozostaje tylko kwestia : czy możesz wyjawić, jakie inne rozwiązania powstaną na miejsce forum?


To nie jest tak, że coś będzie zamiast forum. Chodzi mi, że forum może służyć komunikacji - wiadomo. Nie musi jednak być jedynym kanałem stricte informacyjnym. Dla przykładu, tak jak podałem, można wykorzystać mechanizmy wewnątrz gry do komunikatów (np. aktualności). Tam, odebrać takie info może znacznie więcej osób. Swego czasu prosiliście, aby więcej tam się działo. Innym dodatkiem, który ma w sumie masę możliwości jest Discord, o którym wielokrotnie wspominaliście. Poza tym, co wiedziałem sam, na szkoleniach, w których uczestniczyłem mówiono (i wyjaśniano w jaki sposób), że można to narzędzie wykorzystać w różnorodny sposób, jeśli chodzi o komunikację czy informowanie. Rzecz jasna nie każdy musi mieć discorda (tak samo jak nie każdy musi mieć konto na forum). Oczywiście mile widziane Wasze opinie bo dla mnie to też jest jakiś sygnał ;)

DepeChe napisał(a):
Odnosnie konkursu zwiazanego z poradnikami; to jakas konkretna zapowiedz czy pomysl "do szuflady"?


Biorę się za myślenie o tym konkursie, bo do tego też trzeba jakoś sensownie podejść ;) Jak pisałem w innym temacie, może to również przydać się pod BR. No i zaangażować część graczy w jakiś projekt, co wydaje mi się dobrym pomysłem.

@Tymczasowy dziękuję za wspomniany szacunek ;) Jak najbardziej rozumiem to, o czym piszesz w kwestii niedomówień itp., bo dość często zdarzało się, że coś było przedstawione mało klarownie. Dlatego staramy się wysłuchać i przyjąć sugestie ewentualnych zmian (żeby nie było, czytam wszystko :D).


23 Paź 2019, o 14:36
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 13 Lut 2018, o 02:39
Posty: 18
Podziękowano: 12 razy
Otrzymanych podziękowań: 44 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Podmiana forum
Co do aktualności w grze - fajnym pomysłem byłoby dodanie migawki jak np na czacie + wiadomość na kopertę kiedy coś nowego tam się pojawia - rozpiski turniejowe/aktualizacje itp - przynajmniej mi często zdarza się po prostu zapominać sprawdzać czy jest coś nowego :D


23 Paź 2019, o 14:44

Podziękowali: 3 Dantalion (23 Paź 2019, o 14:51), Glasnix (23 Paź 2019, o 16:53), Way (23 Paź 2019, o 14:45)
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2015, o 21:41
Posty: 331
Podziękowano: 91 razy
Otrzymanych podziękowań: 621 razy
Nick w grze: Dantalion
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Podmiana forum
TaernowyNupek napisał(a):
Co do aktualności w grze - fajnym pomysłem byłoby dodanie migawki jak np na czacie + wiadomość na kopertę kiedy coś nowego tam się pojawia - rozpiski turniejowe/aktualizacje itp - przynajmniej mi często zdarza się po prostu zapominać sprawdzać czy jest coś nowego :D


Podrzucę Drygowi i się sprawdzi jak to wygląda od strony technicznej na obecnym silniku. Nie mogę jednak obiecać, że się uda (najpierw trzeba wybadać temat). Ale sam pomysł bardzo fajny. Wielu graczy jest przyzwyczajonych, że wcześniej nic się tam kompletnie nie działo, więc nawet tam nie zaglądają.


23 Paź 2019, o 14:56

Podziękowali: TaernowyNupek (23 Paź 2019, o 15:30)
Profil
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 25 Cze 2019, o 17:52
Posty: 31
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 15 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Podmiana forum
Chciałbym tylko dodać, że zgodnie z tym co
Na wikipedii ktoś napisał(a):
Forum ... – [ ] forma grup dyskusyjnych, która służy do wymiany informacji i poglądów między osobami o podobnych zainteresowaniach przy użyciu przeglądarki internetowej.
nie jest to twór tylko i wyłącznie do kontaktów Ekipa-gracz bo tu dobrze sprawdza się info w aktualnościach jak i support. To przede wszystkim miejsce, gdzie możemy popisać o tym co nas boli, jakie my jako gracze widzielibyśmy zmiany, poprawki, ulepszenia. Podzielić się wiedzą o grze, czy po prostu...pośmiać się. Tu możemy się rozpisać inaczej niż na czacie, wrócić do wpisów poprawić przeanalizować wpisy innych, więc "alternatywne kanały informacyjne" nie zastąpią forum, a jedynie usprawnią "przekaz informacji"
Tu taka dygresja "Zejdźcie Bogowie między lud, stańcie się nim, posłuchajcie o czym rozmawiają, a będziecie wiedzieć jak mocno jesteście boscy" dlatego potrzebna jest osoba z tego niedostępnego Olimpu, nie taka która będzie "regulaminem", ale taka która będzie rozmawiała naszym językiem.


24 Paź 2019, o 11:09
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2015, o 21:41
Posty: 331
Podziękowano: 91 razy
Otrzymanych podziękowań: 621 razy
Nick w grze: Dantalion
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Podmiana forum
Cytuj:
nie jest to twór tylko i wyłącznie do kontaktów Ekipa-gracz bo tu dobrze sprawdza się info w aktualnościach jak i support. To przede wszystkim miejsce, gdzie możemy popisać o tym co nas boli, jakie my jako gracze widzielibyśmy zmiany, poprawki, ulepszenia. Podzielić się wiedzą o grze, czy po prostu...pośmiać się. Tu możemy się rozpisać inaczej niż na czacie, wrócić do wpisów poprawić przeanalizować wpisy innych, więc "alternatywne kanały informacyjne" nie zastąpią forum, a jedynie usprawnią "przekaz informacji"


Jasne, że tak. Dlatego między innymi chcę dążyć to poprawy komunikacji i poświęcić trochę czasu na to, jak też pomocnych kanałów - mam nadzieję, że mi pomożecie ;) Część wcześniejszych uwag z forum mam zapisaną w plikach tekstowych, część nowszych ostatnio do mnie doszła, jak pisałem z niektórymi graczami na PW w grze.


24 Paź 2019, o 16:25

Podziękowali: Way (24 Paź 2019, o 16:59)
Profil
Pogromca Valdaroga

Rejestracja: 5 Lis 2010, o 16:10
Posty: 1201
Podziękowano: 17 razy
Otrzymanych podziękowań: 112 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Podmiana forum
Dantalion napisał(a):
Innym dodatkiem, który ma w sumie masę możliwości jest Discord, o którym wielokrotnie wspominaliście. Poza tym, co wiedziałem sam, na szkoleniach, w których uczestniczyłem mówiono (i wyjaśniano w jaki sposób), że można to narzędzie wykorzystać w różnorodny sposób, jeśli chodzi o komunikację czy informowanie. Rzecz jasna nie każdy musi mieć discorda (tak samo jak nie każdy musi mieć konto na forum). Oczywiście mile widziane Wasze opinie bo dla mnie to też jest jakiś sygnał ;)


Zaczynając od Discorda - bardzo fajne narzędzie do komunikacji, ale z kilkoma wyjątkami.
Po pierwsze - nie powinno zastąpić forum. Discordem można się posłużyć aby polepszyć przepływ informacji. Fajne jest to, że można z niego korzystać na telefonie i w formie powiadomień - bez potrzeby ciągłego zaglądania na forum czy do gry. Nie wiem w jaki sposób dokładnie, ale na Discord można skonfigurować boty. Tzn: pojawia się na forum ważny post dotyczący update'u, nowości, informacji od administracji - bot automatycznie po opublikowaniu posta wrzuca link do niego w odpowiednim kanale aplikacji i możemy od razu dowiedzieć się co się dzieje. Można mieć Discord, a nie posiadać konta na forum i być na bieżąco.
Poza tym jeśli zdarzyła by się jakaś sytuacja niedostępności gry/forum w związku z np. atakami ddos, z którymi ostatnio pojawia się spory problem - Discord korzysta z innych serwerów i spokojnie można skomunikować się z graczami jak wygląda problem.

W przypadku Discord kierował bym się raczej w stronę tylko i wyłącznie kanałów informacyjnych dla kontaktu Gracz-Ekipa. Dla kontaktu Gracz-Gracz kanały offtopic/spam/ogólne jak najbardziej, ale przy dużej ilości osób szczerze wątpię, aby Ekipa była w stanie taką ilość informacji odczytać i na wszystko odpisać. I tu właśnie przechodząc do forum...

Forum powinno obowiązkowo zostać jako kanał komunikacyjny Gracz-Ekipa, kiedy Ekipa chce dowiedzieć się jakie zdanie mają Taernijczycy na dany temat. Tu można o wiele łatwiej napisać długi post, wrzucić link, załącznik, zdjęcie, założyć ankietę. Jak dla mnie forum to must have.

Co do pewnej organizacji forum - ilość działów, zawarta w nich treść itp, to można ustalić. Chodzi mi o coś innego - skoro moderatorzy forum i tak muszą czytać wszystkie posty, aby pilnować porządku forum, to mogą równie dobrze zająć się przekierowaniem ważnych tematów od graczy do odpowiednich członów ekipy. Tak, aby administratorzy nie musieli czytać wszystkich postów w celu poszukiwania tego jednego, w którym gracze pilnie oczekują na odpowiedź w ważnej sprawie. Administratorzy są przekierowywani bezpośrednio do tego tematu, w którym oczekuje się na odpowiedź od nich. Wiem, to może rodzić pewien problem - moderatorzy będą przekierowywać tematy subiektywnie. Ale chyba lepiej nawet tak, niż w cale.
Poza tym nie wszystkie tematy to są tematy do Administracji. Na część z nich pewnie bez problemu są w stanie odpowiedzieć Inżynierowie.

I jeszcze w sprawie forum, a dokładnie w sprawie działu "Poradniki" - bo to chyba jest clou tego, co na forum stało się ostatnio. Szkoda, to prawda. Ale tego nie wrócimy, więc potrzeba stworzyć nowe. Nowe, lepsze, ciekawsze, dokładniejsze. Wikipedia jest bardzo dużą bazą danych, ale trzeba znać grę, żeby wiedzieć jak ją obsługiwać i trzeba wiedzieć czego szukać. Poradniki są o tyle fajne, że potrafią bezpośrednio pokierować gracza na jakąś drogę, dzięki której będzie grało mu się przyjemnie - co za tym idzie będzie chciał w ogóle grać. Brak wiedzy i materiałów tłumaczących zasady gry potrafi być zniechęcający. Jeżeli to gracze dla graczy mają pisać poradniki, a ma być za to nagroda - miejmy nadzieję że zainteresowanie będzie duże i uda się tym zachęcić graczy.

Dlaczego jednak mam co do tego wątpliwości? High-endowy gracz, który zna swoją postać bardzo dokładnie jest w stanie to opisać, ale zapewne ciężko będzie mu przypomnieć sobie co robił x lat temu jak zaczynał grę. Dużo się od tamtej pory zmieniło, dużo się zapewne jeszcze zmieni. Gracze nie mają dostępu do żadnych narzędzi i jedyne co mogą zrobić opisując rozgrywkę low- lub mid-lvl, to to co obecnie przypuszczają, bądź pamiętają. Zapewne nikt nie utworzy nowego konta, tylko po to, żeby przejść tą drogę jeszcze raz i napisać dokładny poradnik.

I jeszcze kanał komunikacyjny wewnątrz gry - również potrzebny, w formie czysto informacyjnej Ekipa-Gracz, gdzie otrzymujemy powiadomienie o ważnej informacji dotyczącej gry z odnośnikiem do całego tematu na forum. Oczywiście niektóre (niekoniecznie wszystkie) działy forum powinny być widoczne bez zalogowania.
Fajnie było by, gdyby dostępny był również kalendarz wewnątrz gry, w którym można było by sprawdzić wszystkie nadchodzące zapowiedziane eventy.

_________________
Lester - Barbarzyńca 70 lvl - [off] - 24.02.2013; [próba powrotu] - 05.05.2019 - 71 lvl


29 Paź 2019, o 00:53
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2011, o 19:01
Posty: 2181
Podziękowano: 262 razy
Otrzymanych podziękowań: 697 razy
Nick w grze: desacred
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Podmiana forum
Boże, Lester, Ty żyjesz! 0_o

W kwestii forum.
Cytuj:
Rzecz jasna nie każdy musi mieć discorda (tak samo jak nie każdy musi mieć konto na forum)
Jak i nie musi być w grupie fb ani przeglądać bloga. Za to każdy gracz ma adres e-mail i tam powinny trafiać najważniejsze informacje dla społeczności. Takie jak np. changelogi, (których 90% nie czyta, 9% które przeczyta nie zrozumie, po czym powtarza to tamtym 90% :roll: ) Informacje o restartach, dużych ewentach typu zaduszkowy, możliwość zakupu flagi itp. W ogóle przesyłanie powiadomień na e-mail może obudzić wielu nieaktywnych graczy, ale co ja tam się znam...

Poradniki na forum. Ile osób zagląda tu, żeby się czegoś dowiedzieć? Jaki procent społeczności? Większość nowych osób nie mających pojęcia jak grać robi dwie rzeczy 1 - szuka grupy na fb i do niej dołącza; 2 - zadaje pytanie na grupie "ej jak rozdac umki i staty na bb27 i jaki pet do watachy" (tak, watachy specjalnie przez ch). Tam też dostaje odpowiedź od grona tak samo doświadczonych graczy jak on i tak to się kręci. Jeśli na fb będą podlinkowane tematy/działy z forum to może "może" będzie to miało jakiś sens.

Tak na marginesie, na fb młodzież klnie jak szewce na lewo i prawo to taka nowa moda czy bezstresowe wychowanie? Pamiętam, że nim (i przez co) wymixowałem się z grupy na fejsie wyjaśniając coś komuś rzeczowo i używając bodaj zwrotu "zapierdalasz" dostałem tam 24h. Jak tak to będzie wyglądało, to ilość osób mających pojęcie nie tylko o tym "jak rozdac umki i staty na bb27 i jaki pet do watachy" będzie z grupy uciekało.

_________________
"Fałszywa skromność to najgorszy rodzaj pychy."

"Nie znam się, to się wypowiem."
"Znam się na wszystkim, na niczym dobrze."


29 Paź 2019, o 10:25

Podziękowali: kolega112999 (29 Paź 2019, o 15:19)
Profil WWW
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2011, o 03:06
Posty: 2255
Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 216 razy
Otrzymanych podziękowań: 865 razy
Nick w grze: Szymdaro
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Podmiana forum
Z tym się Des zgadzam - maila, w teorii, ma każdy. Wiadomo, że kiedyś nie można było go zmienić, obecnie można, ale pewnie jakiś minimalny promil graczy loguje do gry nie posiadając dostępu do @ na którym konto jest założone. Wiemy, że takie przypadki są, bo sami pisali o tym na forum, że nie mogą czegoś zrobić na supporcie, bo nie potwierdzili @.

Kiedyś ekipa wykorzystała kilkukrotnie @ do wysłania info - kodu odzyskiwania, było info o jakiejś promocji i pewnie coś jeszcze. Przez ponad 8 lat kojarzę dosłownie 3 wiadomości. Pocztę pewnie sprawdza więcej osób niż różne inne formy komunikacji, bo każdy ma swoją ulubioną - czy to w grze aktualności, czy forum, blog, fb, discord czy to ma jeszcze wymyślicie.

Moim zdaniem częściej info mogłoby być również przy logowaniu, nie tylko wtedy kiedy jest restart albo awaria, ale jakieś wydarzenie właśnie. Nawet bez wejścia w aktywności każdy to zauważy. Świetny pomysł to mruganie aktualności, o ile dacie radę to zrobić.

O mnie jeśli chodzi to blogi czytam, czasami coś napiszę, na forum jestem prawie od początku gry. Z innych form nie korzystam i jakoś nie mam zamiaru tworzyć kont na fb czy discordzie.

_________________
Mój kanał na YT

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.


29 Paź 2019, o 15:45
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron