Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
 Kula u nogi 
Autor Wiadomość
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 16 Lip 2015, o 12:35
Posty: 41
Miejscowość: Łesos
Podziękowano: 31 razy
Otrzymanych podziękowań: 14 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kula u nogi
Way napisał(a):
Problem w tym, że jak dalej będą takie kary, to nie ważne co by się działo na instancji to nagle trzeba z taką osobą dokończyć instę mimo, że zachowuje się źle - typu specjalne nieogarnianie, ignorowanie na uwagi członków drużyny,atakowanie na instancji (można wymieniać wiele takich zachowań) i takim osobom chętnie bym nie pozwolił dokończyć insty,ale czy obecny system to weryfikuje? Jak widać w tym temacie w ogóle, o ile sens jest weryfikować takie zgłoszenia. Moim zdaniem powinno to zostać w kwestii gracza czy chodzi z takim osobnikiem, który specjalnie/niespecjalnie blokuje pt,by ktoś nie mógł skończyć insty ;)

W moim odczuciu będzie jak z pvp - ktoś przypadkowo zablokuje pt, inny ktosiek specjalnie się obrazi, że ten niby zablokował specjalnie i będą lecieć kulki co 5 minut :D



Dlatego na Instancje chodzi się z Vipami (znajomymi)?


A to że ktoś "specjalnie" marnuje czas innym członkom drużyny, sorry zgodziłeś się na instancję z takowym graczem i jako gracz masz "obowiązek" dokończyć takową instancje, Ekipy nie interesuje czy coś Ci nie pasuje, skoro poszedłeś na to z własnej woli.


Za celowe uniemożliwienie dokończenia instacji dla jakiejkolwiek osoby w mojej opinii powinny lecieć kule u nogi, a następnie za recydywę bany, chyba że zostało to jakoś udokumentowane.


Tylko po co dokumentować celowe afczenie/nieogarnianie czy tam inne głupoty, skoro można po prostu uniemożliwić wykonanie instacji dla gracza i następnie pisać post na Forum, że jaki to ja zostałem pokrzywdzony ponieważ otrzymałem "Kule u Nogi" i nie mam dowodów na poparcie swoich słów?


Taka sprawa w pierwszej kolejności powinna iść na Support, a następnie można przytoczyć swój przykład na Forum i zaproponować zmiany w Regulaminie aby był bardziej "Sprawiedliwy".


Z poszanowaniem ŁesHores

_________________
ŁesHores-Sh 124lvl
Gildia:Świnki Morskie

"Łes, po prostu Łes"


6 Sty 2020, o 17:44
Profil
Współpracownik Gnarla

Rejestracja: 27 Lis 2012, o 18:09
Posty: 222
Podziękowano: 507 razy
Otrzymanych podziękowań: 216 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kula u nogi
"Dlatego na Instancje chodzi się z Vipami (znajomymi)?"

Trzeba najpierw kogoś poznać by mieć go w vipach,a sytuacji jest multum gdzie nie znasz ludzi, czy to perspektywa nowego gracza, czy to perspektywa gracza, który wraca do gry po x latach, aż po połączenie serwerów. Wiadomo, dużo osób pyta czy warto z jakimś osobnikiem chodzić na jakiekolwiek wyprawy,ale spotkałem się dopiero z tym na high lvlu,a nie każdy musi tak robić.

"A to że ktoś "specjalnie" marnuje czas innym członkom drużyny, sorry zgodziłeś się na instancję z takowym graczem i jako gracz masz "obowiązek" dokończyć takową instancje, Ekipy nie interesuje czy coś Ci nie pasuje, skoro poszedłeś na to z własnej woli."

Ten drugi ktoś też marnuje czas poprzez nieogarnianie, bądź nawet atakowanie na instancji, bo kto Ci zakazuje atakować jak są na instancji czerwone pola,a potem można narzekać, że zły gracz nie wpuścił go na bossa i ten "zły gracz" dostanie karę,a nie osobnik, co atakował :)

"Za celowe uniemożliwienie dokończenia instacji dla jakiejkolwiek osoby w mojej opinii powinny lecieć kule u nogi, a następnie za recydywę bany, chyba że zostało to jakoś udokumentowane.


Tylko po co dokumentować celowe afczenie/nieogarnianie czy tam inne głupoty, skoro można po prostu uniemożliwić wykonanie instacji dla gracza i następnie pisać post na Forum, że jaki to ja zostałem pokrzywdzony ponieważ otrzymałem "Kule u Nogi" i nie mam dowodów na poparcie swoich słów?"

Dla mnie to jest parodia by co chwilę robić ssy, by mieć "na zaś" jak ktoś wpadnie na pomysł podesłania kogoś na sup - w moim odczuciu lepiej robić ssy na kogoś,a nie na swoją obronę :D


6 Sty 2020, o 17:55

Podziękowali: Szakti (6 Sty 2020, o 19:28)
Profil
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 25 Cze 2019, o 17:52
Posty: 31
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 15 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kula u nogi
...innymi słowy:
niech funkcyjni nie zachowują się jak unijne pajacyki i niech nam dadza swobodę w zarządzaniu swoją grą


6 Sty 2020, o 18:04
Profil
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 16 Lip 2015, o 12:35
Posty: 41
Miejscowość: Łesos
Podziękowano: 31 razy
Otrzymanych podziękowań: 14 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kula u nogi
Way napisał(a):
Dla mnie to jest parodia by co chwilę robić ssy, by mieć "na zaś" jak ktoś wpadnie na pomysł podesłania kogoś na sup - w moim odczuciu lepiej robić ssy na kogoś,a nie na swoją obronę :D


Czyli co druga Twoja instancja tak wygląda, że komuś uniemożliwiasz wykonanie instancji?
Nie wiem jak u Ciebie, ale ja miałem aż jedną taką instację, ale każdy zadaje się z kim chce, co najwyżej mogę tylko współczuć i specjalnie dla tej jednej instacji wykonałem dokumentację na swoją obronę.

Ale czekaj!
Tak istnieje coś takiego jak domniemanie niewinności, ale druga strona konfliktu udowodniła ci że popełniłeś takowe działanie, podsumowując: Jesteś winny, ponieważ nie masz nic na swoją obronę, więc ta twoja "Parodia" może doprowadzić cię do otrzymania kary, ponieważ to nie są liczne przypadki tylko pojedyncze, więc łaskawie możesz wykonać jednego może dwa zrzuty ekranu, ale każdy gra jak chce i odpowiada za swoje błędy w własnym zakresie.


Edit.

Tymczasowy napisał(a):
...innymi słowy:
niech funkcyjni nie zachowują się jak unijne pajacyki i niech nam dadza swobodę w zarządzaniu swoją grą


Jestem za!
Będę zapraszać osoby których nie toleruje, które zaszły mi za skórę, których nie lubię na Beirnowe Bossy (Morany/Admirały), a następnie będę im uniemożliwiał choćby dojście do Bossa, ponieważ idzie to zabić we 4 na spokojnie, oby więcej takich pomysłów od graczy, sama przyjemność i kary nie otrzymam!
Bo przecież za co?

_________________
ŁesHores-Sh 124lvl
Gildia:Świnki Morskie

"Łes, po prostu Łes"


6 Sty 2020, o 18:10
Profil
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 25 Cze 2019, o 17:52
Posty: 31
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 15 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kula u nogi
wzheroes napisał(a):
Jestem za!
Będę zapraszać osoby których nie toleruje, które zaszły mi za skórę, których nie lubię na Beirnowe Bossy (Morany/Admirały), a następnie będę im uniemożliwiał choćby dojście do Bossa, ponieważ idzie to zabić we 4 na spokojnie, oby więcej takich pomysłów od graczy, sama przyjemność i kary nie otrzymam!
Bo przecież za co?


No właśnie? za co? Jak myślisz ile razy Ci się uda taka wspaniała zabawa? Wbrew opiniom, gracze nie sa tacy głupi jak Ci się wydaje...
To, że nie do końca zrozumiałeś "przekazu" nie znaczy, że nie ma tam sensu.
Żonglowanie uczuciami innych kończy się towarzyskim wykluczeniem. Dobrej zabawy życzę.


6 Sty 2020, o 18:30
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2014, o 00:22
Posty: 95
Miejscowość: Mokotów
Podziękowano: 10 razy
Otrzymanych podziękowań: 148 razy
Nick w grze: Postrach
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kula u nogi
wzheroes napisał(a):
Jestem za!
Będę zapraszać osoby których nie toleruje, które zaszły mi za skórę, których nie lubię na Beirnowe Bossy (Morany/Admirały), a następnie będę im uniemożliwiał choćby dojście do Bossa, ponieważ idzie to zabić we 4 na spokojnie, oby więcej takich pomysłów od graczy, sama przyjemność i kary nie otrzymam!
Bo przecież za co?


Pójdziesz raz, i drugi raz już Cie nikt nie weźmie przez to, proste, czy nie?

Tak samo mogę powiedzieć o osobach, które hopają specjalnie przez znajomych na grupki eventowe/czepmy tylko dla swoich korzyści, a kiedy napisze im się, żeby uciekł bo wbił się na miejsce zaplanowanej innej osoby, to tego nie czyni, stoi na defie i czeka na koniec walki, i co w tedy? Pewnie ktoś powie, nie musisz go trzymać w znajomych, to tak samo teraz ja odniose się do blokowania pt na instancjach, nie musiał go nikt brać na instancje/nie musiał z nimi iść, proste? Czy jednak za jedno są kary a za drugie już nie?

Tak tylko dla przykładu, przez prawie 2 tygodnie trwał event świąteczny, respiły na polanie lotne czempy ala kanar, z których leciało więcej fantów niż za normalne grupkowe zlecka, przez cały event napotkałem ponad 10 osób, które tracił godność człowieka za 5 prezentów, hopając specjalnie przez znajomych na grupke, stojąc na full defie i czekając na swoją "nagrodę", ale według administracji to błąd nasz, no bo po co trzymaliśmy go w znajomych :) Tak na marginesie, po evencie okazało się że zaoszczędziłem ponad 10 slotów w znajomych, bo z super znajomych w jednej chwili zostali pazerami za 2kk, z chęcią nazwy delikwentów wypisał bym na forum publicznym, ale to sobie już daruje.

Każdy sobie rzepkę skrobie :]

_________________
https://www.youtube.com/c/Pogrro
140Lv VD Tolnor ~ Pogrro
140Lv MO Tolnor ~ Postrach


https://prnt.sc/qns0gv - 2,8k mięsek / 3,1k prestiżu w 24h.

Image


6 Sty 2020, o 18:36

Podziękowali: Szakti (6 Sty 2020, o 19:31)
Profil WWW
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 16 Lip 2015, o 12:35
Posty: 41
Miejscowość: Łesos
Podziękowano: 31 razy
Otrzymanych podziękowań: 14 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kula u nogi
CzaRus napisał(a):
wzheroes napisał(a):
Jestem za!
Będę zapraszać osoby których nie toleruje, które zaszły mi za skórę, których nie lubię na Beirnowe Bossy (Morany/Admirały), a następnie będę im uniemożliwiał choćby dojście do Bossa, ponieważ idzie to zabić we 4 na spokojnie, oby więcej takich pomysłów od graczy, sama przyjemność i kary nie otrzymam!
Bo przecież za co?


Pójdziesz raz, i drugi raz już Cie nikt nie weźmie przez to, proste, czy nie?


To było tylko przedstawienie zachowań które po wprowadzeniu takiego pomysłu by były dozwolone i co do takich akcji, gram tylko z Vipami, więc bym mógł sobie pozwolić na liczne takie zachowania, o ile w taką stronę by to poszło, tylko idiota by wykonywał takie działania na własną rękę.

_________________
ŁesHores-Sh 124lvl
Gildia:Świnki Morskie

"Łes, po prostu Łes"


6 Sty 2020, o 18:41
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Paź 2019, o 15:55
Posty: 22
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 6 razy
Nick w grze: Razenas
Serwer: Ostlor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kula u nogi
Co to za głupi przykład ze znajomymi xd

Oczywiście, że to wasz problem. Przyjmujac ich do znajomych pozwalaliscie im wbijac. Moze macie złe kryterium przyjęcia do znajomych?

Sytuacja z tematu - jesli typy rzeczywiscie nic nie robily to po prostu ich unikaj, przekaż swoim znajomym i gildii. Jak rzeczywiscie cos odwalaja to po pewnym czasie stana sie na tyle slawni.

nie zabranie kogos na bossa bo robił za mało = chamstwo. Zablokowanie slota po dedzie = chamstwo (chyba ze to v1 stawiane i zasady były uzgadniane).

_________________
Jeśli biorę udział w jakiejś dyskusji i mam rację to mi to wystarcza. Nawet jeśli o drugiej stronie jest cały tłum. Bo wiadomo, że liczy się jakość, a nie ilość. A lvl i godziny spędzone w grze nie robią na mnie wrażenia.


6 Sty 2020, o 22:34
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2014, o 00:22
Posty: 95
Miejscowość: Mokotów
Podziękowano: 10 razy
Otrzymanych podziękowań: 148 razy
Nick w grze: Postrach
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kula u nogi
Co to za głupi przykład z instancją xd

Oczywiście, że to wasz problem. Biorąc kogoś na instancje, pozwalacie im robić co chcą. Może macie złe kryterium wybierania kogoś na wyprawe?

Czym się różni przyjmowanie kogoś do znajomych i przyjmowanie kogoś na instancje?

// To jak to jest, dlaczego kula u nogi jest za zablokowanie komuś pt na bosie uniemożliwiając mu szanse na drop, a jak ktoś wbije się na Selene i ją ukradnie, to nic za to nie ma, coś tu jest chyba nie tak? Bo skoro kulki są tylko dla prowadzącego instancje, to w czym problem będąc chamskim, wpuścić inne osoby na instancje i ją "ukraść"? :D Ile razy już tak była przejmowana Selena, i jakie były konsekwencje? No właśnie :) W dodatku autor tematu dostał kuleczke za darmową instancje, Selena troche kosztuje, to jak to wygląda? :lol:

_________________
https://www.youtube.com/c/Pogrro
140Lv VD Tolnor ~ Pogrro
140Lv MO Tolnor ~ Postrach


https://prnt.sc/qns0gv - 2,8k mięsek / 3,1k prestiżu w 24h.

Image


7 Sty 2020, o 07:47
Profil WWW
Mistrz Gry
Awatar użytkownika

Rejestracja: 6 Sie 2015, o 12:14
Posty: 43
Miejscowość: wwa
Podziękowano: 64 razy
Otrzymanych podziękowań: 19 razy
Nick w grze: Uzi
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kula u nogi
Witam,
kula u nogi może być za różne rzeczy, aczkolwiek najczęściej jest za zablokowanie pt na bosie czy też zabranie tej insty np. na Duchu Zamku. Jeśli ktoś wejdzie na bosa pozostawiając resztę pt na odpo przed zejściem do niego.

Można też ją dostać jako warunek unbana (unban+kula+np knebel) lub po prostu jako zwykła kara za przewinienie z czatu co jest niezwykle rzadkim przypadkiem ale tak-mozna ją dostać.

Kula w przypadku pierwszym najczęściej trafia do prowadzącego wyprawę ponieważ tylko on ma możliwość odblokowania wyprawy.

Odwołania od kuli piszemy na support i tylko GM/Admin mają możliwość jej nałożenia oraz zdjęcia.

Pozdrawiam.

_________________
138 Druid, Tolnor


7 Sty 2020, o 10:20
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron