Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
 Absurdalny ban. 
Autor Wiadomość
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 5 Maj 2016, o 21:55
Posty: 91
Podziękowano: 648 razy
Otrzymanych podziękowań: 41 razy
Nick w grze: bomburek
Serwer: Tolnor
Post Re: Absurdalny ban.
Gratulacje wygrałeś.

Na zlocie postawię Ci piwo jak będę pamiętał i się spotkamy.


Ogólnie nie zazdroszczę Ci sytuacji. Na forum jesteś spoko. Gadałeś z Dantalionem albo Uzim? Ci dwaj gm wydają się spoko. Ogólnie na przyszłość bym nie używał przeglądarki, którą masz na wyposażeniu. Odinstalowałbym. MOże firefoks?

A czy do tego czy słusznie czy nie? Dla mnie pomiędzy. Ogólnie nieużywałeś (co jest prawdobodobne) ale mogłeś używać (co większość graczy by robiła) a więc moim zdaniem lepiej pojechać schematem i banować jak leci niż wyszukiwać pojedyncze przypadki. Powinny sprawdzić i odbanować. Jak nie to naprawdę szkoda :/


19 Sty 2020, o 22:28
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Cze 2013, o 15:13
Posty: 139
Miejscowość: Rzeszów
Podziękowano: 94 razy
Otrzymanych podziękowań: 134 razy
Nick w grze: Kaladin
Serwer: Tolnor
Post Re: Absurdalny ban.
Nie wiem kto ci rozpatrywał to zgłoszenie, ale powiedzieć, że powinien wylecieć na zbity pysk to delikatne określenie. Zasada domniemania niewinności jest powszechnie znana, nie słyszałem jednak o domniemaniu bycia winnym :lol: .

O sytuacji, gdy admini sprawdzają na prośbę gracza logi, słyszałem często, nawet ostatnio w związku z cichą aferą o pewnym barbie który miał więcej właścicieli niż ty lat stażu :lol: .

Takie potraktowanie to tylko dowód na brak jakiegokolwiek zainteresowania klientem i nieprofesjonalizm osoby, która ci "rozpatrywała" to zgłoszenie. Wracając do punktu pierwszego - [ciach] z ekipy.

Bez wulgaryzmów proszę ~Uzi

_________________
For what shall it profit a man, if he shall gain the whole world, and lose his own soul?


19 Sty 2020, o 22:38

Podziękowali: 2 Dzumandziii (20 Sty 2020, o 02:05), SvcII (21 Sty 2020, o 00:43)
Profil
Uciekinier Taernijczyk
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sty 2020, o 14:48
Posty: 4
Podziękowano: 4 razy
Otrzymanych podziękowań: 2 razy
Serwer: Tolnor
Post Re: Absurdalny ban.
Jeśli sytuacja ma się tak, jak ją przedstawiłeś to ktoś tu sobie w kulki leci, tobie życzę szybkiego unbana i wyjaśnienia sprawy.
Myślę, że za niedługo Dant albo ktoś inny napisze coś tutaj a my zaspokoimy swoją ciekawość w kwestii tego co się tu zadziało.

_________________
Miłego dnia wszystkim (◍•ᴗ•◍)❤


19 Sty 2020, o 22:57
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 19 Lip 2012, o 18:04
Posty: 12
Miejscowość: Bielsko-Biała
Podziękowano: 6 razy
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Nick w grze: Betrezen
Serwer: Tolnor
Post Re: Absurdalny ban.
Od siebie mogę dodać, że kiedyś spotkałem się z podobną sytuacją u znajomego. Tak samo jak u Ciebie na początku nie wiedział za co ten ban i dopiero na supie go oświecili. Różnica między wami jest taki że jego ostatecznie odbanowali, ale i tak miał dwumiesięczną przymusową przerwę. Dodatkowo poszperałem w odmętach moich ss i udało mi się znaleźć tylko tyle http://prntscr.com/qpya9a


19 Sty 2020, o 23:15
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 15 Mar 2019, o 20:35
Posty: 19
Podziękowano: 3 razy
Otrzymanych podziękowań: 14 razy
Serwer: Tolnor
Post Re: Absurdalny ban.
Trochę przykro się to czyta, jak przez głupi błąd można stracić ośmioletnie konto. Surowość tej kary jest nieadekwatna i zamiast robić coś aby animacji nie dało się faktycznie omijać, wygodniej zbanować gracza. Zaiste przyszłościowe podejście. Po takich lekturach grać się odechciewa.


19 Sty 2020, o 23:31

Podziękowali: kolega112999 (19 Sty 2020, o 23:33)
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 8 Lut 2018, o 01:56
Posty: 1
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Post Re: Absurdalny ban.
Absurdalna sytuacja. W pełni zgadzam się z kerklisem i Blackiem. Druga sprawa to to, że twórcy jakiejś śmiesznej gierki, która od kilku lat wymiera narzucają Ci z jakiego oprogramowania możesz korzystać. Co to w ogóle za podpowiedzi - "Dlaczego nie korzystasz z Chroma/Firefoxa?"? Nie po to istnieje na rynku tyle rozwiązań żeby ograniczać się do tego co jest wygodne dla kogoś. Każdy dostosowuje narzędzie których używa do tego co jest dla niego najlepsze.


20 Sty 2020, o 02:04
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 13 Lut 2018, o 02:39
Posty: 18
Podziękowano: 12 razy
Otrzymanych podziękowań: 44 razy
Serwer: Tolnor
Post Re: Absurdalny ban.
Mnie natomiast bardzo denerwuje podejście banujących do zbanowanych. Traktują ich z góry, jakby przed nim siedział dziesięcioletni głupek, który tłumaczy się tym, że w szkole logował i dlatego okradli konto kolegi.

Bolesne i bardzo współczuje sytuacji.


20 Sty 2020, o 03:57
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 31 Sie 2018, o 03:29
Posty: 13
Podziękowano: 5 razy
Otrzymanych podziękowań: 4 razy
Nick w grze: SkiOppai
Serwer: Tolnor
Post Re: Absurdalny ban.
troche smieszne bo na serverze hc polowa topki poleciala za coowona a unbana i tak dostali po 3-6 miesiacach xd


20 Sty 2020, o 09:49
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Cze 2019, o 19:59
Posty: 18
Podziękowano: 3 razy
Otrzymanych podziękowań: 12 razy
Nick w grze: BlogerRebel
Serwer: Tolnor
Post Re: Absurdalny ban.
OtoN napisał(a):
W porównaniu do tego jak żwawo napisałem na support, odpowiedź dostałem z prędkością lekko wygimnastykowanego żółwia. Czekałem niecierpliwie 2 dni na odpowiedź, po dobie dopisując kolejną wiadomość.


SLA zgłoszeń
W zależności od działu pomocy na jaki zakładane jest zgłoszenie różnią się czasy minimalne naszych reakcji. Poniżej spis czasów reakcji GM/Adminów

Platyna i płatności 48h [2dni]
Questy 168h [7dni]
Dane Osobowe 504h [21 dni]
Cała reszta supportu 120h [5dni]


Cytuj:
Prawda o tym "oprogramowaniu" była taka, że posiadałem przeglądarkę umożliwiającą coś takiego na komputerze i korzystałem z niej w innych celach, nigdy w tej grze, o czym powiedziałem, powiedziałem również, że udowadniają to moje logi z gry, w których z tego co się dowiedziałem można sprawdzić w jakim czasie ubijam potwory i w jakim czasie powinienem, coś jak w przypadku wyrzucenia z gry za opóźnianie. Wszystko wygląda legit, admini sprawdzają logi czego wcześniej widocznie nie zrobili i odbanowywują mnie, bo nigdy nie użyłem tego w grze.

§7 ZEWNĘTRZNE OPROGRAMOWANIE
Zabrania się korzystania z obcego oprogramowania w celu ulepszenia, automatyzacji, przyśpieszenia, spowolnienia możliwości gry (np. botów, cheatów). W szczególności zabronione jest:

używanie programów wpływających na animacje,
używanie programów do automatyzacji procesu zdobywania zasobów,
używanie programów wspomagających walki.

Używanie takiej przeglądarki chyba kwalifikuje się pod ten punkt prawda? Skoro system gry wychwycił u Ciebie w logach fakt że przyśpieszeń które przeglądarka oferuje używałeś. Zaznaczę również że tak wygląda opis przeglądarki:
"Pozostałe funkcje oferowane przez przeglądarkę to możliwość kontroli prędkości gry w przeglądarce, wsparcie dla gestów myszki, nagrywanie i odtwarzanie rozgrywki czy wsparcie dla gamepadów."

Cytuj:
W prawdziwym życiu wyglądało by to mniej więcej tak, że człowiek który posiada broń skazywany jest za jakiś występek z jej użyciem bez udowadniania, że on tego dokonał.

Samo posiadanie broni bez zezwolenia jest karalne nie mówiąc już o użyciu :)
Analogicznie posiadałeś i używałeś przeglądarki przyśpieszającej animacje i za to zostały nałożone sankcje.


Cytuj:
Po paru dniach oczekiwania na pomoc od kogoś wyżej napisałem ponownie w tym zgłoszeniu na supporcie, przypominając ponownie o sytuacji znajomych, że unban za to miał miejsce na odpowiednich warunkach (coś typu zabranie rzeczy z eq chyba), więc czy nie ma opcji warunkowego odbanowania mnie, za co zostałem tj. kulturalnie wyśmiany - Dostałem odpowiedź, że jakby Administracja poszła na taki układ to wszyscy musieliby dostać taki wyjątek i mieć warunkowe odbanowanie, na dodatek nie uwierzono mi, że taki unban miał miejsce. Na razie nie wymieniam żadnych nicków, ale powiem tylko, że odesłałem do odpowiedniego GMa, żeby dowiedział się, że to faktycznie miało miejsce i dopisałem że dalej wierzę w szansę na odbanowanie.
Odpowiedział tylko, że nie z jego strony i zamknął zgłoszenie
.

Podejrzewam że gdybyś przyznał się do winy (logi nie kłamią), okazał skruchę, obiecał poprawę i nie był swoimi odzywkami arogancki i bezczelny to rozmowa wyglądałaby pewnie zupełnie inaczej.
Taka moja rada - przemyśl swoje zachowanie i próbuj za pół roku.

Cytuj:
Po zapoznaniu się z tą śmieszną historią chciałbym teraz ja zapoznać się z tym co sądzicie na ten temat. Czy według was zostałem słusznie zbanowany, a może odwrotnie?

Czytając moje wypowiedzi, możesz wywnioskować co o tym sądzę ;)

_________________
Bloger - rycerz z klasą!


20 Sty 2020, o 10:00
Profil
Współpracownik Gnarla

Rejestracja: 26 Mar 2012, o 20:07
Posty: 228
Podziękowano: 92 razy
Otrzymanych podziękowań: 162 razy
Post Re: Absurdalny ban.
Bloger napisał(a):
Używanie takiej przeglądarki chyba kwalifikuje się pod ten punkt prawda? Skoro system gry wychwycił u Ciebie w logach fakt że przyśpieszeń które przeglądarka oferuje używałeś

Ktoś tu chyba lubi wypić i nietrzeźwy jeszcze po weekendzie- przeczytaj jeszcze raz treść tematu.

Bloger napisał(a):
Samo posiadanie broni bez zezwolenia jest karalne nie mówiąc już o użyciu :)

To w Taern trzeba mieć zezwolenie na korzystanie z konkretnej przeglądarki ? ;) Pijany jeszcze jak nic.
A jak jesteś przekonany co do swojej trzeźwości i słuszności porównania to dołożę do siebie, że niech w metaforze autora tematu będzie to broń czarnoprochowa w realiach polskich, jeżeli to ma jakiekolwiek znaczenie ( miejsce do którego odnosi się metafora) :)

Bloger napisał(a):
Podejrzewam że gdybyś przyznał się do winy (logi nie kłamią), okazał skruchę, obiecał poprawę i nie był swoimi odzywkami arogancki i bezczelny to rozmowa wyglądałaby pewnie zupełnie inaczej.

Jakie logi i do jakiej winy?

Cytuj:
Czytając moje wypowiedzi, możesz wywnioskować co o tym sądzę ;)

Po twoich można się przynajmniej uśmiechnąć, po autorze tematu współczuć.

_________________
piss.

https://www.youtube.com/watch?v=AN7ImRR6IHs



sub me


20 Sty 2020, o 10:08

Podziękowali: Black (20 Sty 2020, o 15:30)
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron