Odpowiedz  [ 155 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16  Następna
 Dysharmonia - bb < mo na Tarulu i Mahecie - prośba o staty 
Autor Wiadomość
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 18 Lip 2016, o 22:52
Posty: 10
Podziękowano: 15 razy
Otrzymanych podziękowań: 14 razy
Nick w grze: Panshedzik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dysharmonia - bb < mo na Tarulu i Mahecie - prośba o sta
@up
Tyle że barba w full eq przeważnie nie jest brany na tą inste i to nie chodzi o bycie wybrednym.
Na ostlor barba który bije w morane po 2,6 jest brany tylko przez dobrych znajomych na tą inste. Dla porównania mosiek pod moc który na wrazce bije w morane po prawie 2k jest dużo chętniej brany a to jest dla mnie i dla wielu innych osób żartem.


18 Gru 2019, o 13:01
Profil
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 7 Maj 2018, o 18:05
Posty: 33
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 10 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dysharmonia - bb < mo na Tarulu i Mahecie - prośba o sta
PanSh napisał(a):
@up
Tyle że barba w full eq przeważnie nie jest brany na tą inste i to nie chodzi o bycie wybrednym.
Na ostlor barba który bije w morane po 2,6 jest brany tylko przez dobrych znajomych na tą inste. Dla porównania mosiek pod moc który na wrazce bije w morane po prawie 2k jest dużo chętniej brany a to jest dla mnie i dla wielu innych osób żartem.

Ale ty piszesz o morce czy tarulu?jeżeli morka to zaskoczyleś mnie i zapewnisz uśmiech na mej twarzy :) osobiscie uważam,że to nie kwestia profesji nawet tylko sama mentalność ludzi i pewne przekonania tworza ten cały bałagan.Kilka lat temu latanie z barbą co 2,6k oral to był zaszczyt :lol:


18 Gru 2019, o 13:08
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 20 Lut 2018, o 14:44
Posty: 24
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 5 razy
Nick w grze: Bestiaa
Serwer: Ostlor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dysharmonia - bb < mo na Tarulu i Mahecie - prośba o sta
Rockyy, czy Ty naprawdę uważasz, że ten Temat powstał bo tak się komuś podoba? Statystyki z Bloga pokazały jak jest. Ja grając Barbą nie mogę się załapać na tą Instę, a już idąc tam widać to w Statystykach jaka jest skuteczność zabijania przez Barbów i MO. I nie, to nie jest wina tego, że moja Postać jest słaba, znam także dużo lepszych od siebie i z rozmowy z nimi jestem w stanie wywnioskować, że mają te same Problemy. Skuteczność zabijania, Czas spędzony na Inście, Slot... Po Twoich wpisach zgaduję, że grasz MO i nie chcesz widzieć problemu bo wtedy Barby też byłyby brany tam i Tobie, jak i paru innym jest to pewnie nie na Rękę. Trzeba podejść do tego objektywnie i chcieć zauważyć Problem. Jeżeli Problem nie zostałby rozwiązany, to załóżmy, że każdy Barba, który nie może pójść tam swoją Profesją założyłby sobie MO i automarycznie inne MO mieliby mniej wolnych Slotów, chyba logiczne... Jeżeli chodzi o to, to wyjdzie na to samo, więc nie widzę przeciwstawień, dlaczego pewne zmiany nie miałyby zostać wprowadzone.


18 Gru 2019, o 13:44

Podziękowali: Ich Bin Plox (18 Gru 2019, o 14:41)
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2011, o 18:33
Posty: 206
Miejscowość: Trentis
Podziękowano: 102 razy
Otrzymanych podziękowań: 176 razy
Nick w grze: Kesibin
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dysharmonia - bb < mo na Tarulu i Mahecie - prośba o sta
A może i zacytowałem sam siebie, ale wydaje mi się, że jest to w miarę dobrze napisane...
Spoiler:

I nie wyciągajcie mi proszę argumentu o obrażeniach w broni, bo ze względu na to magowie mają podwójne przeliczniki z statystyk, co dodatkowo premiuje ich przy ulepszeniach, w końcu fizol hełmu w obrażenia nie ulepszy, a siła czy zręka daje mu
zwyczajnie mniej.



Smutne jest to, że mośki patrzą na obrażenia pojedynczych swoich ataków a nie na ogólne zadane obrażenia w rundę. W końcu jakby nad tym usiedli i sprawdzili to za głowę by się złapali, co tutaj się odpiernicza. Ba, pewnie większość jest tego świadoma, ale po co mieliby sobie odbierać. W końcu to tak nie działa, ataków dodatkowych jest raz więcej a raz mniej.
Chciałbym dla dobra wszystkich mosiów narzekających na szansę podwójnego ataku zaproponować zmianę moda podwójnych na mod obrażeń magicznych aby mośki "w końcu" biły tyle co barbariany, wtedy dalej byłoby to nieuczciwe ze względu na ataki z różnych stref, ale wydaje mi się, że wyglądałoby to sprawiedliwiej niż jest teraz oraz byłoby łatwiejsze do "zbalansowania" w razie potrzeby.

A co do bloga, wspomnę tylko, że z 7 profesji są 2 unikalne pod każdym względem, 2 od obrażeń, 3 od negatywnych efektów, a jednak to 3 klasy mają niemal 100% frekwencje na wejściach instancji. Zapraszam do skomentowania tego w tym temacie :p viewtopic.php?f=277&t=56033

_________________
Nie wiesz o co chodzi? Chodzi o http://screenshooter.net/100009842/kesibin

Turniej Profesji Ostlor 2018 Luty: 1 Miejsce
Turniej Profesji Ostlor 2018 Grudzień: 1 Miejsce

11.03.2017 11:16 Epik Imisindo został zdobyty!


18 Gru 2019, o 16:42
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sty 2011, o 02:24
Posty: 471
Podziękowano: 21 razy
Otrzymanych podziękowań: 63 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dysharmonia - bb < mo na Tarulu i Mahecie - prośba o sta
Areol napisał(a):
Chciałbym dla dobra wszystkich mosiów narzekających na szansę podwójnego ataku zaproponować zmianę moda podwójnych na mod obrażeń magicznych aby mośki "w końcu" biły tyle co barbariany

Prosze mi do tego dorzucic dynke i panike oraz atakowanie po wszystkich debuferach. Do tego wywalcie obszarowki, ktore sa zbedne na h lvl bossach. A i jeszcze poprosze tarcze wymagajaca mocy/wiedzy.

_________________
Kumple


18 Gru 2019, o 16:53

Podziękowali: 2 Lulajla (18 Gru 2019, o 23:57), NWO (20 Gru 2019, o 10:33)
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 12 Paź 2018, o 11:42
Posty: 16
Podziękowano: 17 razy
Otrzymanych podziękowań: 14 razy
Nick w grze: SebaHombre
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dysharmonia - bb < mo na Tarulu i Mahecie - prośba o sta
@Areol
Profesje te nie uderzają z podobną mocą, barb uderza mocniej mo musiałby wrzucić wrażliwość, po 2 liczycie dmg mo full moc vs brb full zręka.Już ci wytłumacze dlaczego tak jest otóż barba ma wzór 0.7 siła 0.3 zręka + obrażenia z broni przez co się gorzej skaluje od Maga Ognia stąd też słaby barba>słaby mo bo z samych obrażeń z broni dużo wyciąga.@Areol serio podpałkę nazywasz 2 strefą ataku?Jest beznadziejna barba z kamyka na furii wyciągnie więcej nawet bez bufa.
@Pansh
jeśli barbarzyńca bijący 2,6k w morane nie może na nią znaleźć slota tu nie chodzi o profesje a może o niego?Może go nie lubią?

Różnica miedzy ubijaniem mahetów/taruli wynika z słabszej gruboskórności, trudności wrzucania buffów na siebie jako że barby nie mają nic zainwestowane w wiedzę co jest akurat zrozumiałe no i gorsze skalowanie statystyk jako że 0.7siła 0.3 zręka jest gorsze nawet mimo 320% na uderzeniu krytycznym.Jednak mimo wszystko uważam że chodzi tu najbardziej o gruboskórność


18 Gru 2019, o 16:57

Podziękowali: 2 Lulajla (18 Gru 2019, o 23:57), Treamer (19 Gru 2019, o 10:25)
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2014, o 00:22
Posty: 95
Miejscowość: Mokotów
Podziękowano: 10 razy
Otrzymanych podziękowań: 148 razy
Nick w grze: Postrach
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dysharmonia - bb < mo na Tarulu i Mahecie - prośba o sta
Pojawił się blog ze statystykami - wystarczył moment zeby jakis barbur sie splakal w tym temacie :lol: i z tego co czytam to chyba przezywalnosc na tej inscie wynika tylko i wylacznie od dmg w party, reszta moze miec eq do htagi, nie?

W sumie przeciek tych statystyk tylko przeszkodzi barba chodzenie na tą instancje, poniewaz jeszcze bardziej ludzie nie beda chcieli brac barby przez te staty (eh ta mentalność) także gratulacje, powoli sie sami eliminujecie(czyj to byl pomysl?).

btw. zastanawiam sie, dlaczego jest 3 debuferów w grze, z czego jeden nie musi w ogole konkurować z pozostałymi (coś poszło nie tak? :D)

_________________
https://www.youtube.com/c/Pogrro
140Lv VD Tolnor ~ Pogrro
140Lv MO Tolnor ~ Postrach


https://prnt.sc/qns0gv - 2,8k mięsek / 3,1k prestiżu w 24h.

Image


18 Gru 2019, o 17:49

Podziękowali: AvadKevadra (18 Gru 2019, o 20:21)
Profil WWW
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 20 Lut 2018, o 14:44
Posty: 24
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 5 razy
Nick w grze: Bestiaa
Serwer: Ostlor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dysharmonia - bb < mo na Tarulu i Mahecie - prośba o sta
Jak parę Lat temu Mośki płakali, to było dobrze? Przecież te zmiany chociażby Aury same nie przyszły. @CzaRus Jeszcze powiedz, że to wina Osób grających a nie profesji, że Ekwipunek wyexpiony na 8 i ulepszony na +10 nie jest wysraczający, żeby sukcesywnie zabijać te Bossy. W takim razie gdzie jest Problem, skoro nie w samej Profesji? Statystyki pokazały, że faktycznie coś jest na rzeczy, nie chodzi o same wyjścia z "Barburami" w Pt, tylko o skuteczność zabijania... Nie rozumiem tych wpisów Magów, że nie ma Problemu, jak pisałem wyżej "lepiej nie widzieć Problemu" bo tak jest po prostu wygodniej.
Chodzi o zwykły balans, żeby było jakkolwiek fair względem obu Profesji.


18 Gru 2019, o 18:51
Profil
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 25 Paź 2015, o 18:08
Posty: 42
Podziękowano: 48 razy
Otrzymanych podziękowań: 32 razy
Nick w grze: Linfour
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dysharmonia - bb < mo na Tarulu i Mahecie - prośba o sta
Skoro eq wyexpione na 8 i ulepszone +10 nie jest wystarczajace to tak, problem stoi po stronie graczy. Z kilkoma barbami ubijalem tarule, rekord insty czasowy mam z brb który nie miał ani jednego itemu na 8.
Nie kwestionuje tego, że barbarzyńca potrzebuje zmian ale nie róbcie z tej profesji kaleki.


18 Gru 2019, o 19:49
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 20 Lut 2018, o 14:44
Posty: 24
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 5 razy
Nick w grze: Bestiaa
Serwer: Ostlor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dysharmonia - bb < mo na Tarulu i Mahecie - prośba o sta
Nikt nie robi z nikogo kaleki, a niektórzy po prostu chcą ukryć ewidentny Problem.


18 Gru 2019, o 19:52
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 155 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 42 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron