Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
 Taernopedia.pl jako przykład na bezsilność Ekipy. 
Autor Wiadomość
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 28 Sty 2019, o 22:51
Posty: 32
Podziękowano: 16 razy
Otrzymanych podziękowań: 8 razy
Serwer: Tolnor
Post Re: Taernopedia.pl jako przykład na bezsilność Ekipy.
Proszę zmienić nazwe na "Taernopedia.pl jako przykład na bezsilność Avada"


28 Lis 2019, o 01:41
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2014, o 00:22
Posty: 95
Miejscowość: Mokotów
Podziękowano: 10 razy
Otrzymanych podziękowań: 148 razy
Nick w grze: Postrach
Serwer: Tolnor
Post Re: Taernopedia.pl jako przykład na bezsilność Ekipy.
Pierwszym założeniem przy zakładaniu strony była zapewne chęć ofiarowania pomocy graczom i wzbogacenie strony w cenne informacje, które nie znajdują się na oficjalnej stronie informacyjnej Taernu (wikipedii). Pytanie jednak czy owa strona nie przysłuży się do większego profitu jej autorom a zwłaszcza głównego promotora, który jak pamiętamy z przeszłości, postawił grę w negatywnym dla niej świetle, być może jest to w pewien sposób "naprawa" swoich błędów, jednak do czego doprowadzą korzyści związane z tą stroną, nie mówiąc tu o celach materialnych a bardziej o szerszej współpracy z ekipą co koniec końców doprowadzi do swego rodzaju "awansu" promotora.

Jak wiemy oficjalna wikipedia taernu ma spore braki, które należało uzupełnić już wiele lat temu, dlaczego tak się nie stało? Dlaczego strona ma ponad 8 lat, produkcja podobnie, a do tej pory ukrywany jest chociażby czas respu poszczególnych chempionów, a dopiero niedawno nastąpiła edycja istotnych i oczywistych już od lat elementów gry, nic dziwnego że "ktoś" na własną rękę postanowił uzupełnić luki w wikipedii, tworząc własną stronę, na której cyklicznie aktualizuje potrzebne informacje, których brakuje na wiki. Tylko właśnie, wracam do pytania, czy jedyne założenie i zamiary tworzenia owej strony, była pomoc graczom.
Zapewne ktoś z kolorowych może zainicjować - napiszcie co dodać do wikipedii a będzie to zrobione. Zakładam że przez tyle lat gracze podsuwali pomysły i pisali tematy o wiki i jej modernizacji, dlaczego zostało to zrobione dopiero po stworzeniu "konkurencyjnej strony"? Ba, została zmodernizowana tylko część, bo przecież istotne elementy są zbędę, albo na zasadzie "jaka to przyjemność z poznawania gry, skoro wszystkie potrzebne informacje będą na wikipedi".

Na chwile obecną nie mam się do czego przyczepić jeśli chodzi o Taernopedie, jest dodana dotacja, autor tematu wspomniał o niej z oburzeniem jakoby miała ona na celu czerpania sporej korzyści, autorzy strony bronią się kosztami jej utrzymywania, jednak nikt z ekipy nie zlecił jej tworzenie i utrzymywanie - był to pomysł promotora i po części jego widzów, więc tak samo oburzenie Avada jak i tłumaczenie się Malloya jest zbędne do czasu kiedy wsparcie materialne nie będzie obowiązkowe na zasadzie subpremium. Polecam jednak autorowi doinformowanie się o znaczeniu słowa DOTACJA a CZERPANIE KORZYŚCI, drugim określeniem można nazwać strone, gdyby za jej korzystanie wymagana była by zapłata.
Przy okazji propsuje zachowanie dryga, oburzony Avad tworzy temat o "czerpaniu korzyści" ze strony Taernopedi, za chwile drygu dorzuca cegiełke do tego "projektu" :lol: zapewne zamiary były 2 - wesprzeć stronę oraz pokazać jakie ma zdanie o tematach Avada.

drygu napisał(a):
Najfajniejsze są oczywiście unikalne treści, którymi inni użytkownicy gry byliby zainteresowani. A jeżeli jeszcze twórca potrafi na tym zarabiać to tym lepiej.


Czyli gdyby powstała produkcja sklonowana 1:1 na bazie taernu, tylko z dodatkami i użytkownicy gry bardziej byli by nią zainteresowani ze względu na lepsze systemy/modyfikacje, a ich autorzy zarabiali by na tym, to było by gitek, tak? :D

_________________
https://www.youtube.com/c/Pogrro
140Lv VD Tolnor ~ Pogrro
140Lv MO Tolnor ~ Postrach


https://prnt.sc/qns0gv - 2,8k mięsek / 3,1k prestiżu w 24h.

Image


28 Lis 2019, o 03:32
Profil WWW
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Cze 2009, o 16:34
Posty: 3515
Podziękowano: 108 razy
Otrzymanych podziękowań: 1521 razy
Post Re: Taernopedia.pl jako przykład na bezsilność Ekipy.
Cytuj:
Czyli gdyby powstała produkcja sklonowana 1:1 na bazie taernu, tylko z dodatkami i użytkownicy gry bardziej byli by nią zainteresowani ze względu na lepsze systemy/modyfikacje, a ich autorzy zarabiali by na tym, to było by gitek, tak? :D



No to już nie do końca łapię się do kategorii "nie działać na szkodę" ;) Skopiować taerna byłoby baaaardzo ciężko i biorąc pod uwagę ogrom pracy jaki by to wymagało to raczej opłacałoby się bardziej stworzyć własny unikalny tytuł z unikalnymi mechanikami. Kopia zawsze pozostanie kopią. No i prawdopodobnie doszłoby tu do naruszenia praw autorskich. Więc ten przykład nie za bardzo można tu przyrównać do alternatywnej wiki.


28 Lis 2019, o 13:52
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 1 Sie 2013, o 12:32
Posty: 180
Miejscowość: Salem
Podziękowano: 347 razy
Otrzymanych podziękowań: 258 razy
Nick w grze: AvadKevadra
Serwer: Tolnor
Post Re: Taernopedia.pl jako przykład na bezsilność Ekipy.
drygu napisał(a):
No to już nie do końca łapię się do kategorii "nie działać na szkodę" ;) Skopiować taerna byłoby baaaardzo ciężko i biorąc pod uwagę ogrom pracy jaki by to wymagało to raczej opłacałoby się bardziej stworzyć własny unikalny tytuł z unikalnymi mechanikami. Kopia zawsze pozostanie kopią. No i prawdopodobnie doszłoby tu do naruszenia praw autorskich. Więc ten przykład nie za bardzo można tu przyrównać do alternatywnej wiki.

Naruszenia praw autorskich? To brzmi jak kpina. Wszystko zależy wyłącznie od tego kogo aktualnie wspiera ekipa, wtedy nawet regulamin nie jest ważny.

_________________
"Zmiany bez pośpiechu, zgodnie z planem, konkretne. Potrafię zaskoczyć życie, biorę z niego co najlepsze. Choć pomysły miało wredne, jestem niewygodnym graczem, zawsze do celu biegnę własnym wytyczonym szlakiem."


28 Lis 2019, o 14:11

Podziękowali: Ich Bin Plox (30 Lis 2019, o 15:21)
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 26 Lis 2019, o 22:59
Posty: 5
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Nick w grze: Malloy
Serwer: Tolnor
Post Re: Taernopedia.pl jako przykład na bezsilność Ekipy.
drygu napisał(a):
Cytuj:
Czyli gdyby powstała produkcja sklonowana 1:1 na bazie taernu, tylko z dodatkami i użytkownicy gry bardziej byli by nią zainteresowani ze względu na lepsze systemy/modyfikacje, a ich autorzy zarabiali by na tym, to było by gitek, tak? :D


No to już nie do końca łapię się do kategorii "nie działać na szkodę" ;) Skopiować taerna byłoby baaaardzo ciężko i biorąc pod uwagę ogrom pracy jaki by to wymagało to raczej opłacałoby się bardziej stworzyć własny unikalny tytuł z unikalnymi mechanikami. Kopia zawsze pozostanie kopią. No i prawdopodobnie doszłoby tu do naruszenia praw autorskich. Więc ten przykład nie za bardzo można tu przyrównać do alternatywnej wiki.


Nie wiem czy mogę tutaj o tym tak w prost napisać, ale tworząc Taernopedie starałem się osiągnąć to co zrobili fani gry Niemieckiej marki a dokładnie Tibi. Na stronie głownej gry posiadają swoje małe wiki, czyli jakie są zaklęcia w grze, potwory itp. A owa Tibiopedia posiada ten sam kontent co strona główna gry, lecz jest rozbudowana o własny kontent.

Jeżeli ten wpis nagina w jakiś sposób regulamin, no to prosiłbym o informacje to go edytuje lub moderatora/administratora o skasowanie tego posta.


28 Lis 2019, o 14:19
Profil
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 28 Sty 2019, o 22:51
Posty: 32
Podziękowano: 16 razy
Otrzymanych podziękowań: 8 razy
Serwer: Tolnor
Post Re: Taernopedia.pl jako przykład na bezsilność Ekipy.
Avad, jedynym przykładem na bezsilność ekipy jest to, że jeszcze nie masz bana na forum.


28 Lis 2019, o 17:29
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 1 Sie 2013, o 12:32
Posty: 180
Miejscowość: Salem
Podziękowano: 347 razy
Otrzymanych podziękowań: 258 razy
Nick w grze: AvadKevadra
Serwer: Tolnor
Post Re: Taernopedia.pl jako przykład na bezsilność Ekipy.
stalqer22 napisał(a):
Avad, jedynym przykładem na bezsilność ekipy jest to, że jeszcze nie masz bana na forum.

Śmiało mogę dostać bana na to śmieszne forum na którym zrobiło się kółko wzajemnej adoracji, przynajmniej jednego będę mógł być pewny, że się nie sprzedałem i nie przymykam oko na zło, że nie udaje że nic się nie stało, że nie daję się zastraszyć. A na to że niektórych prawda uwiera już nic nie poradzę. To już nie mój problem.

_________________
"Zmiany bez pośpiechu, zgodnie z planem, konkretne. Potrafię zaskoczyć życie, biorę z niego co najlepsze. Choć pomysły miało wredne, jestem niewygodnym graczem, zawsze do celu biegnę własnym wytyczonym szlakiem."


28 Lis 2019, o 17:37
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 3 Sty 2019, o 23:07
Posty: 10
Podziękowano: 4 razy
Otrzymanych podziękowań: 9 razy
Nick w grze: Rotwefikk
Serwer: Tolnor
Post Re: Taernopedia.pl jako przykład na bezsilność Ekipy.
Avad problem jest w jednym... W twoim podejściu. Bo zamiast skupiać się na rdzeniu danej dyskusji, ty stopniowo od niego odchodzisz, a potem inni kontynuują dyskusje coraz bardziej odchodząc od tematu, a sam temat to... No jest to tylko przykrywka, która ma przykryć twój faktyczny powód napisania na dany temat.

A wracając do tematu myślę, że jest to czepianie się szczegółów, bo skoro był o tej stronie watek na forum, to administracja go na 100% widziała, więc raczej jakby strona ta łamałaby prawa autorskie, to ekipa zareagowałaby dosyć szybko, bo jak nie wiesz o co chodzi, to chodzi o pieniądze... A przecież ludzie w dzisiejszych czasach to w zdecydowanej większości egoiści.

A teraz Avad mam takie pytanko... Skąd wiesz, że ekipa nic nie robi w sprawie tej strony? Jesteś jasnowidzem? :shock:

A poza tym jasne, pewne sprawy są ważne i ważniejsze i czepiasz się szczegółów, które z punktu widzenia ekipy, nie są dla nich pierwszorzędne, jako członkowie ekipy. Poza tym i tak członkowie ekipy mają pewnie zawalony grafik, oraz mają życie prywatne, więc gdzie tu czas na takie szczegóły? Niech skończą sprawy ważne, a potem się zajmą mniej znaczącymi.

Pozdrawiam.


28 Lis 2019, o 21:32
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 1 Sie 2013, o 12:32
Posty: 180
Miejscowość: Salem
Podziękowano: 347 razy
Otrzymanych podziękowań: 258 razy
Nick w grze: AvadKevadra
Serwer: Tolnor
Post Re: Taernopedia.pl jako przykład na bezsilność Ekipy.
siemaelo320 napisał(a):
A poza tym jasne, pewne sprawy są ważne i ważniejsze i czepiasz się szczegółów, które z punktu widzenia ekipy, nie są dla nich pierwszorzędne, jako członkowie ekipy. Poza tym i tak członkowie ekipy mają pewnie zawalony grafik, oraz mają życie prywatne, więc gdzie tu czas na takie szczegóły? Niech skończą sprawy ważne, a potem się zajmą mniej znaczącymi.

Pozdrawiam.

A mógłbyś mi podać jakąś tabelkę ważności problemów? Sorry ale nie należę do Ekipy, jestem zwykłym graczem i z tej perspektywy patrzę i coś mi się wydaje że jednak opowiadanie o równości graczy można już między bajki włożyć. Nie gram od wczoraj, ślepy nie jestem. Ale jak to się mówi "nie mój cyrk i nie moje małpy" skoro takie coś ekipie pasuje.

_________________
"Zmiany bez pośpiechu, zgodnie z planem, konkretne. Potrafię zaskoczyć życie, biorę z niego co najlepsze. Choć pomysły miało wredne, jestem niewygodnym graczem, zawsze do celu biegnę własnym wytyczonym szlakiem."


28 Lis 2019, o 22:51
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 28 Paź 2019, o 19:54
Posty: 16
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 5 razy
Nick w grze: DamaSerca
Serwer: Tolnor
Post Re: Taernopedia.pl jako przykład na bezsilność Ekipy.
AvadKevadra napisał(a):
Sorry ale nie należę do Ekipy, jestem zwykłym graczem i z tej perspektywy patrzę i coś mi się wydaje że jednak opowiadanie o równości graczy można już między bajki włożyć.

Problem w tym że równość istnieje dla ciebie tylko wtedy gdy ktoś ci przytakuje, nie masz refleksji nad swoimi karami czy zachowaniem że może jednak coś w tym jest że jakąś karę dostałeś tylko łazisz po supporcie albo privach ekipy że znów zostałeś niesłusznie ukarany. Takie pływanie z prądem i pod prąd tu formalnie uprawiasz, zależy jak ci wygodniej. Zajmij się handlem bo to jedynie wzbudza jakiś pozytyw odnośnie twojej osoby.


1 Gru 2019, o 11:32
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron