Odpowiedz  [ 155 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 16  Następna
 Dysharmonia - bb < mo na Tarulu i Mahecie - prośba o staty 
Autor Wiadomość
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 8 Mar 2015, o 14:06
Posty: 91
Podziękowano: 6 razy
Otrzymanych podziękowań: 41 razy
Nick w grze: Bedessy
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dysharmonia - bb < mo na Tarulu i Mahecie - prośba o sta
@Way
porównuje bb - dmg fizycznego, do mo - dmg magicznego. Tylko jedna z tych profesji posiada grupowy atak, a także tylko jedna umiejętność jest debufem grupowym osłabiającym dystans. Patrzę tutaj na aspekt pvp, i według mnie żeby barba miał jakiekolwiek szanse w tym pvp to koniecznością jest mu dodanie grupowego ataku. Gdyby ten atak był dystansowy, to nie ma sensu dodawać tej aury grozy, natomiast jeśli atak byłby fizyczny to ta aura grozy by się przydała (z uwagi na połączenie meteoryt+zaćma).

@Bloger

Gdzie ryc jest poszkodowany? Jest profesją must-be w praktycznie każdym pt i zmiany barbarzyńcy na pewno nie sprawią, że będzie profesją, która nagle ludzie przestaną zabierać gdziekolwiek się da :)

_________________
Bedessy [140] Voodoo [ON]
#Free_JanekHc #Free_KacperekHc #Free_TakaDruidka #Free_ZjaraanyMis #Free_ZłyŁuczek
#Free_SexyPlayboj


12 Gru 2019, o 16:54
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2017, o 20:36
Posty: 25
Podziękowano: 37 razy
Otrzymanych podziękowań: 20 razy
Nick w grze: KulawyBb
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dysharmonia - bb < mo na Tarulu i Mahecie - prośba o sta
@toxic
Aura grozy nie nie działa jak zaćma, obniża % trafienia postaci na którą jest wrzucona, nikomu celności nie zwiększy. Dodanie jej do jakiejkolwiek postaci tylko pogorszy sytuacje barbarzyńców.

_________________
KulawyBb 140lvl HC
KulawyDr 127lvl Tolnor


12 Gru 2019, o 17:04
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 30 Cze 2016, o 11:02
Posty: 14
Podziękowano: 25 razy
Otrzymanych podziękowań: 25 razy
Nick w grze: NaN
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dysharmonia - bb < mo na Tarulu i Mahecie - prośba o sta
Jak widzę osoby które się wypowiadają na temat chodzenia z barbą na maheta to nie wiem czy mam się śmiać czy płakać. WIĘKSZOŚĆ udzielających się i piszących że nic nie trzeba zmieniać to są właśnie mośki lub osoby które na tą inste po prostu nie chodzą, nie były nawet z barbą. Sam chodzę z barbą ale jest to tak naprawdę utrudnianie sobie gry, i kwestia chęci chodzenia z kolegą. Barbarzyńca pomimo wysokich ulepszeń, bo większość +10 wyraźnie odstaje od maga ognia 5 lvli mniejszego z eq +7/8. Nie tędy droga. Samo złożenie teamu gdy w pt jest barba jest o wiele cięższe, gdyż ludzie po prostu wolą iść z MO i mieć o wiele większa szanse na zabicie nawet z słabszym pt. Skórka barbarzyńcy jest po prostu bezużyteczna i nic nie daje w przeciwieństwie do aury maga, dzięki której o wiele słabsze pt zabijają Tarule oraz mahety. Dodatkowo Mo broni się na wszystkim z wiedzy, przez co przeważnie nie ma debuffa ani na czyszczeniu ani na bossach. Barbarzyńca pomimo 5 kropek deffa ZAWSZE dostanie jakiś debuff, najczęściej jest to combo aury grozy + okrzyku/ryku/twojej starej/szpilki i nic nie da sie na to zaradzić. Ktoś pewnie przytoczy, że można dać 60 wiedzy na barbie. Otóż tak, można ale tracisz na tym 50 statystyk, które osłabiają zwarcie a w praktyce nic ta wiedza nie daje. Kolejną kwestią jest epik barbarzyńcy który o wiele odstaje od żmija, nie ukrywajmy się z tym że podwójne są op. W kwestii czyszczenia widać ogromną różnice między barbarzyńcą a mośkiem, niestety. Teraz przejdźmy do samych bossów, gdzie krzak wyklucza barbarzyńcę całkowicie z bicia w danej rundzie, do tego w następnej musi się zmyć na 4 PA lub w przypadku mycia od druida kolejne 3 PA na furię, gdzie MO nie musi się wcale przejmować korzeniem i dodatkowo nie traci rundy. Oczywiście jest jeszcze kwestia haków na tarulu, które dla Mo są nieszkodliwe a barbarzyńce potrafią zabić pomimo ogromnej ilości hp.
Po około 30 zabitych tarulach z bb, 30 z mo mogę śmiało powiedzieć ze barbarzyńca wyraźnie odstaje od maga ognia na tej instancji, pod każdym względem. Brak podwójnych, co wiąże się z mniejszą ilością krytyków pomimo Gorthdara na 8 lvlu i nienawiści na 7(jak mi ktoś napisze, szczególnie jakiś MO, żeby barba wbił na 8 lvl to naprawdę nie będe poważnie traktował takiej osoby), zawsze debuff na postaci(testowane różne buildy) związany z mniejszą celnością, mniejsza przeżywalność oraz brak wsparcia dla drużyny swoją skórka która totalnie nic nie daje sprawiają że opłaca się chodzić tylko i wyłącznie z MO, większość barbarzyńców sie po prostu poddała i tam nie chodzi. Większość ludzi po prostu odmawia jak widzi że w teamie jest barbarzyńca, ponieważ odstaje od MO pod każdym względem. Żeby zabić z barbą potrzeba ogarniającego, ubranego teamu, gdzie z mo nawet średniaki są w stanie zabić. Na 50 wyjść z MO mam ubitych około 30 taruli, gdzie żeby zrobić to z barbą potrzebowaliśmy około 120, jak nie więcej. W tym przy chodzeniu z barbą team był przeważnie o wiele lepszy niż przy chodzeniu z mośkami. Sam osobiście chodziłbym z mo, gdyby nie fakt długiej znajomości z kolegą, a on sam z chęcia gdyby była możliwość zmiany profesji zmieniłby swojego barbę z swoim eq na MO z odpowiednikami aktualnego ekwipunku. Liczymy na jak najszybsze zmiany, żeby w końcu barbarzyńca dorównywał mo na tej inście, bo jak narazie jest porażka. Byleby nie czekać 2 lata na te zmiany...


12 Gru 2019, o 17:26

Podziękowali: 2 KrytycznyMo (12 Gru 2019, o 17:32), Kulawy (12 Gru 2019, o 17:34)
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2018, o 08:55
Posty: 22
Podziękowano: 10 razy
Otrzymanych podziękowań: 61 razy
Nick w grze: KubusLekk
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dysharmonia - bb < mo na Tarulu i Mahecie - prośba o sta
VitalyiI napisał(a):
Jak widzę osoby które się wypowiadają na temat chodzenia z barbą na maheta to nie wiem czy mam się śmiać czy płakać. WIĘKSZOŚĆ udzielających się i piszących że nic nie trzeba zmieniać to są właśnie mośki lub osoby które na tą inste po prostu nie chodzą, nie były nawet z barbą. Sam chodzę z barbą ale jest to tak naprawdę utrudnianie sobie gry, i kwestia chęci chodzenia z kolegą. Barbarzyńca pomimo wysokich ulepszeń, bo większość +10 wyraźnie odstaje od maga ognia 5 lvli mniejszego z eq +7/8. Nie tędy droga. Samo złożenie teamu gdy w pt jest barba jest o wiele cięższe, gdyż ludzie po prostu wolą iść z MO i mieć o wiele większa szanse na zabicie nawet z słabszym pt. Skórka barbarzyńcy jest po prostu bezużyteczna i nic nie daje w przeciwieństwie do aury maga, dzięki której o wiele słabsze pt zabijają Tarule oraz mahety. Dodatkowo Mo broni się na wszystkim z wiedzy, przez co przeważnie nie ma debuffa ani na czyszczeniu ani na bossach. Barbarzyńca pomimo 5 kropek deffa ZAWSZE dostanie jakiś debuff, najczęściej jest to combo aury grozy + okrzyku/ryku/twojej starej/szpilki i nic nie da sie na to zaradzić. Ktoś pewnie przytoczy, że można dać 60 wiedzy na barbie. Otóż tak, można ale tracisz na tym 50 statystyk, które osłabiają zwarcie a w praktyce nic ta wiedza nie daje. Kolejną kwestią jest epik barbarzyńcy który o wiele odstaje od żmija, nie ukrywajmy się z tym że podwójne są op. W kwestii czyszczenia widać ogromną różnice między barbarzyńcą a mośkiem, niestety. Teraz przejdźmy do samych bossów, gdzie krzak wyklucza barbarzyńcę całkowicie z bicia w danej rundzie, do tego w następnej musi się zmyć na 4 PA lub w przypadku mycia od druida kolejne 3 PA na furię, gdzie MO nie musi się wcale przejmować korzeniem i dodatkowo nie traci rundy. Oczywiście jest jeszcze kwestia haków na tarulu, które dla Mo są nieszkodliwe a barbarzyńce potrafią zabić pomimo ogromnej ilości hp.
Po około 30 zabitych tarulach z bb, 30 z mo mogę śmiało powiedzieć ze barbarzyńca wyraźnie odstaje od maga ognia na tej instancji, pod każdym względem. Brak podwójnych, co wiąże się z mniejszą ilością krytyków pomimo Gorthdara na 8 lvlu i nienawiści na 7(jak mi ktoś napisze, szczególnie jakiś MO, żeby barba wbił na 8 lvl to naprawdę nie będe poważnie traktował takiej osoby), zawsze debuff na postaci(testowane różne buildy) związany z mniejszą celnością, mniejsza przeżywalność oraz brak wsparcia dla drużyny swoją skórka która totalnie nic nie daje sprawiają że opłaca się chodzić tylko i wyłącznie z MO, większość barbarzyńców sie po prostu poddała i tam nie chodzi. Większość ludzi po prostu odmawia jak widzi że w teamie jest barbarzyńca, ponieważ odstaje od MO pod każdym względem. Żeby zabić z barbą potrzeba ogarniającego, ubranego teamu, gdzie z mo nawet średniaki są w stanie zabić. Na 50 wyjść z MO mam ubitych około 30 taruli, gdzie żeby zrobić to z barbą potrzebowaliśmy około 120, jak nie więcej. W tym przy chodzeniu z barbą team był przeważnie o wiele lepszy niż przy chodzeniu z mośkami. Sam osobiście chodziłbym z mo, gdyby nie fakt długiej znajomości z kolegą, a on sam z chęcia gdyby była możliwość zmiany profesji zmieniłby swojego barbę z swoim eq na MO z odpowiednikami aktualnego ekwipunku. Liczymy na jak najszybsze zmiany, żeby w końcu barbarzyńca dorównywał mo na tej inście, bo jak narazie jest porażka. Byleby nie czekać 2 lata na te zmiany...


Czytanie aż takich głupot o instancji Tarula boli. Z barbą akurat na tej instancji idzie przyjemniej tylko jest większe ryzyko zgonu z powodu braku aury. To fakt zdarzy się z 3x paść na 40 inst. Grubo do poprawy i ta insta z głowy. Reszta to juz inna sprawa.


12 Gru 2019, o 17:40

Podziękowali: 2 NWO (13 Gru 2019, o 10:51), Way (12 Gru 2019, o 19:54)
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 24 Lut 2013, o 23:36
Posty: 5
Podziękowano: 6 razy
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dysharmonia - bb < mo na Tarulu i Mahecie - prośba o sta
Dokładnie jedynym problemem jest gruboskórność, ale po co "duplikować" umki co by dało pożądany i najlepiej zbalansowany efekt jak można znerfić mo


12 Gru 2019, o 19:23
Profil
Uciekinier Taernijczyk
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 Gru 2019, o 19:06
Posty: 2
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 2 razy
Nick w grze: Rash
Serwer: Ostlor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dysharmonia - bb < mo na Tarulu i Mahecie - prośba o sta
watek bardzo dobrze się rozwija jak widac :P wiec coś w temacie mo vs bb jest na rzeczy, bo duzo zostało napisane i duzo do napisania zapewne jeszcze jest... tylko kwestią nie jest kto ma racje bo wiadomo : moja racja jest najMOjsza :) a tak w ogóle czym jest posiadanie racji w tym watku ? chcialbym poznac ( inni zapewne tez) zdanie Dryga chyba ze jeszcze trzeba dociagnac wiecej postów w tym wątku do tego zeby sie wypowiedział sam "game director" w tej sprawie ...:)


12 Gru 2019, o 20:41
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 28 Paź 2019, o 19:54
Posty: 16
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 5 razy
Nick w grze: DamaSerca
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dysharmonia - bb < mo na Tarulu i Mahecie - prośba o sta
KrytycznyMo napisał(a):
DamaSerca napisał(a):

Przeinaczasz to co czytasz. Miałam na myśli to że nie płacze tylko dlatego że jakaś inna profesja jest bardziej przydatna na sprecyzowanego bosa niż Mag Ognia.




A gdzie mo jest gorszy od bb?

Idąc tym tokiem rozumowania, dlaczego temat nie dotyczy sprawy czemu Voodoo jest gorszy niż Łucznik? Bo ktoś tu w swojej słabości nie wspomniał że na tych bossach to Voodoo jest najmniej pożądaną profesją (według tego co przeczytałam).


12 Gru 2019, o 23:01
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2012, o 18:31
Posty: 156
Miejscowość: Siedlce
Podziękowano: 38 razy
Otrzymanych podziękowań: 33 razy
Nick w grze: Wesolygoryl
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dysharmonia - bb < mo na Tarulu i Mahecie - prośba o sta
Sam gram magiem i zawsze uważałem, że barba sobie lepiej radzi a tu proszę taki temat na forum, aż mi się pojawił lekki dysonans :shock:

Ale zgodzę się, że skóra powinna zostać zmieniona

VitalyiI napisał(a):
Barbarzyńca pomimo 5 kropek deffa ZAWSZE dostanie jakiś debuff, najczęściej jest to combo aury grozy + okrzyku/ryku/twojej starej/szpilki i nic nie da sie na to zaradzić. Ktoś pewnie przytoczy, że można dać 60 wiedzy na barbie. Otóż tak, można ale tracisz na tym 50 statystyk, które osłabiają zwarcie a w praktyce nic ta wiedza nie daje.


To może niech gruboskórność daje dodatkowo bonus do obrony przeciw urokom? Albo jakiś tam %% na dymek w obronie ?

_________________
Wesołygoryl MO 140 Ostlor na codzień
TypowyTroll RYC 116 Ostlor dla odmiany
ZłyŻuczek SH 59 Tolnor pvp i turnieje
mój kanał YT


13 Gru 2019, o 00:11
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2018, o 08:55
Posty: 22
Podziękowano: 10 razy
Otrzymanych podziękowań: 61 razy
Nick w grze: KubusLekk
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dysharmonia - bb < mo na Tarulu i Mahecie - prośba o sta
DamaSerca napisał(a):
KrytycznyMo napisał(a):
DamaSerca napisał(a):

Przeinaczasz to co czytasz. Miałam na myśli to że nie płacze tylko dlatego że jakaś inna profesja jest bardziej przydatna na sprecyzowanego bosa niż Mag Ognia.




A gdzie mo jest gorszy od bb?

Idąc tym tokiem rozumowania, dlaczego temat nie dotyczy sprawy czemu Voodoo jest gorszy niż Łucznik? Bo ktoś tu w swojej słabości nie wspomniał że na tych bossach to Voodoo jest najmniej pożądaną profesją (według tego co przeczytałam).


Kolejna agentka co nie była, nie rozeznala się ale coś "usłyszała" to się wypowie.


13 Gru 2019, o 08:48
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 1 Sie 2013, o 12:32
Posty: 180
Miejscowość: Salem
Podziękowano: 347 razy
Otrzymanych podziękowań: 258 razy
Nick w grze: AvadKevadra
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dysharmonia - bb < mo na Tarulu i Mahecie - prośba o sta
KubusLekk napisał(a):
Kolejna agentka co nie była, nie rozeznala się ale coś "usłyszała" to się wypowie.

Mimo wszystko ma takie samo prawo wypowiadać się jak każdy, jakbyś nie zauważył nerf postaci dotyka każdą postać a nie tylko levele 130+.

_________________
"Zmiany bez pośpiechu, zgodnie z planem, konkretne. Potrafię zaskoczyć życie, biorę z niego co najlepsze. Choć pomysły miało wredne, jestem niewygodnym graczem, zawsze do celu biegnę własnym wytyczonym szlakiem."


13 Gru 2019, o 08:58
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 155 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 16  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron