Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
 pytanie o drop 
Autor Wiadomość
Uczeń Simona

Rejestracja: 18 Kwi 2017, o 16:36
Posty: 49
Podziękowano: 27 razy
Otrzymanych podziękowań: 32 razy
Nick w grze: ExpolesT
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post pytanie o drop
Jako, że pytałem 2 inżynierów i dostałem 2 sprzeczne informacje to chciałbym się dowiedzieć jak to w końcu jest.

Mianowicie jest osoba:
A- ~30lv
B- ~100lv

Idą razem na mario i osoba B ora wszystko i wszystkich jak popadnie, bossa atakuje sam po czym zostawia samego władce marionetek i osoba A dobija samego bossa (bez obstawy już) [To można też podciągnąć np pod duszki i inne bossy].

Ale do rzeczy. Pytanie jest następujące: Czy osoba B ma obniżoną szanse na rar w takim przypadku?

_________________
Niepoprawny optymista


11 Paź 2019, o 22:09
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 15 Mar 2019, o 20:35
Posty: 19
Podziękowano: 3 razy
Otrzymanych podziękowań: 14 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: pytanie o drop
Wystarczy że osoba B zaatakuje cokolwiek na instancji i szansa na drop jest automatycznie obniżana. Jeśli było by inaczej to gracze kręcili by wały. Myślę że mechanizm ten działa podobnie jak zasada użycia watahy.


11 Paź 2019, o 22:51
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2011, o 03:06
Posty: 2255
Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 216 razy
Otrzymanych podziękowań: 865 razy
Nick w grze: Szymdaro
Odpowiedz z cytatem
Post Re: pytanie o drop
Cytat z wiki:

U większości bossów szansa na wypadnięcie rara spada liniowo od 100% do 60% bazowej szansy, jeśli w drużynie znajduje się gracz ze zbyt wysokim poziomem!

Faktycznie nie jest precyzyjnie napisane, tutaj mamy obecność w drużynie, nie ważne czy w walce, czy nie. Można być w drużynie po wejściu na instę i nie walczyć razem. Moim zdaniem sama obecność na instancji wystarcza do obniżenia.

_________________
Mój kanał na YT

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.


12 Paź 2019, o 10:28
Profil WWW
Współpracownik Gnarla

Rejestracja: 26 Mar 2012, o 20:07
Posty: 228
Podziękowano: 92 razy
Otrzymanych podziękowań: 162 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: pytanie o drop
Powinna się liczyć sama walka z bossem, ten low lvl i tak musi go sam zabić więc trudność pozostaje na swoim miejscu.

_________________
piss.

https://www.youtube.com/watch?v=AN7ImRR6IHs



sub me


12 Paź 2019, o 23:13
Profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: pytanie o drop
Najczęśćiej insta jest x razy dłuższa od bicia bossa, nawet jesli to "low lvl". Taki druid w teorii ubije fyo juz na 80-100 lvlu solo (z jednym petem) ale inste bedzie czyscil z godzine albo wiecej.


12 Paź 2019, o 23:26
Uczeń Simona

Rejestracja: 18 Kwi 2017, o 16:36
Posty: 49
Podziękowano: 27 razy
Otrzymanych podziękowań: 32 razy
Nick w grze: ExpolesT
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: pytanie o drop
Szymdaro napisał(a):
Faktycznie nie jest precyzyjnie napisane, tutaj mamy obecność w drużynie, nie ważne czy w walce, czy nie. Można być w drużynie po wejściu na instę i nie walczyć razem. Moim zdaniem sama obecność na instancji wystarcza do obniżenia.


Gdzie napisałem że nie jest to prezycyjnie napisane?

Ps. Propo wiki to już ponad miesiąc sprawdzasz faktyczne zastosowanie fiolki z kwasem, więc równie dobrze mogę myśleć, że tego też nie zmieniłeś ;)

Zresztą

Szymdaro napisał(a):
Cytat z wiki:

U większości bossów szansa na wypadnięcie rara spada liniowo od 100% do 60% bazowej szansy, jeśli w drużynie znajduje się gracz ze zbyt wysokim poziomem!


Tutaj masz mowe o tym że gracz ma być w drużynie, w opisanej przeze mnie sytuacji gracz A nie ora niczego z graczem B

_________________
Niepoprawny optymista


13 Paź 2019, o 12:53
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 1 Sie 2013, o 12:32
Posty: 180
Miejscowość: Salem
Podziękowano: 347 razy
Otrzymanych podziękowań: 258 razy
Nick w grze: AvadKevadra
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: pytanie o drop
Euzen napisał(a):
Szymdaro napisał(a):
Cytat z wiki:

U większości bossów szansa na wypadnięcie rara spada liniowo od 100% do 60% bazowej szansy, jeśli w drużynie znajduje się gracz ze zbyt wysokim poziomem!


Tutaj masz mowe o tym że gracz ma być w drużynie, w opisanej przeze mnie sytuacji gracz A nie ora niczego z graczem B


Jak nie lubię pana Szymona tak tu muszę stanąć w jego obronie, to że gracz A nie ora z graczem B to nie znaczy że nie są w drużynie bo chyba nie chcesz nam powiedzieć że wchodzili osobno na instę? Wchodząc na wspólną instę z kimś wchodzi się jak drużyna a nie jako osobno gracze, a kto z kim czyści to już inny temat.

_________________
"Zmiany bez pośpiechu, zgodnie z planem, konkretne. Potrafię zaskoczyć życie, biorę z niego co najlepsze. Choć pomysły miało wredne, jestem niewygodnym graczem, zawsze do celu biegnę własnym wytyczonym szlakiem."


13 Paź 2019, o 14:34
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2011, o 03:06
Posty: 2255
Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 216 razy
Otrzymanych podziękowań: 865 razy
Nick w grze: Szymdaro
Odpowiedz z cytatem
Post Re: pytanie o drop
@Euzen - nigdzie. Sam to napisałem, nie mogę stwierdzić faktu, tylko muszę odpisywać na twój wpis?

ps - od miesiąca albo i dłużej to ja czekam na odpowiedź kogoś kompetentnego w zakresie gry i zastosowania fiolki jak również dziesiątek innych spraw, których na wiki brakuje. Nie mam wiedzy, a ktoś kto ją ma lub przynajmniej powinien mieć - nie ma czasu.

@Euzen - tak, bo nie jest moim zadaniem bieganie po wszystkich NPC i sprawdzanie wszystkich etapów wszystkich wariantów wszystkich zleceń. Pojęcia nie mam co to za przedmiot i do czego jest potrzebny, więc czekam, aż mi ktoś z ekipy to napisze. Moja gra jest bardzo ograniczona, nie korzystam pewnie z 80% tego co jest w grze dostępne, bo nie widzę sensu. Nie muszę znać gry i też nie muszę się tłumaczyć, a na pewno nie w tym temacie.

_________________
Mój kanał na YT

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.


Ostatnio edytowany przez Szymdaro, 13 Paź 2019, o 19:34, edytowano w sumie 1 raz



13 Paź 2019, o 15:02
Profil WWW
Uczeń Simona

Rejestracja: 18 Kwi 2017, o 16:36
Posty: 49
Podziękowano: 27 razy
Otrzymanych podziękowań: 32 razy
Nick w grze: ExpolesT
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: pytanie o drop
AvadKevadra napisał(a):
Jak nie lubię pana Szymona tak tu muszę stanąć w jego obronie, to że gracz A nie ora z graczem B to nie znaczy że nie są w drużynie bo chyba nie chcesz nam powiedzieć że wchodzili osobno na instę? Wchodząc na wspólną instę z kimś wchodzi się jak drużyna a nie jako osobno gracze, a kto z kim czyści to już inny temat.


Broniąc dalej swojego zdania mogę śmiało założyć, że na inste duszków wejdzie 2x 30lv po czym jeden lognie i drugi przyzwie sobie 100+ lv więc w tym przypadku "wejdą" osobno na inste :p

Szymdaro napisał(a):
@Euzen - nigdzie. Sam to napisałem, nie mogę stwierdzić faktu, tylko muszę odpisywać na twój wpis?

ps - od miesiąca albo i dłużej to ja czekam na odpowiedź kogoś kompetentnego w zakresie gry i zastosowania fiolki jak również dziesiątek innych spraw, których na wiki brakuje. Nie mam wiedzy, a ktoś kto ją ma lub przynajmniej powinien mieć - nie ma czasu.


Rozumiem że wzięcie zlecenia na ogniwo / sztabke złota wykracza poza możliwości szarego gracza, w celu sprawdzenia składników potrzebnych na te zlecenia i potrzebny jest do tego "ktoś kompetentny" ? xDD

Ps. Taki obraz Wasz droga ekipo: inżynierowie nie do końca znający mechaniki gry, moderator forum i wiki który przyznaje otwarcie że nie musi przecież znać gry, ludzie "kompetentni" którzy miesiącami nie mają czasu :D

_________________
Niepoprawny optymista


13 Paź 2019, o 15:15

Podziękowali: 3 kolega112999 (13 Paź 2019, o 16:15), PrimeCover (13 Paź 2019, o 15:46), Way (13 Paź 2019, o 15:16)
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 9 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 35 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron